Taraftarımızın Basket Maçlarına İlgisizliği

• Konbuyu başlatan flasherx
  • Başlangıç tarihi
Tribün hakkaten iyiydi de bir iki ufak eksik var.Devre aralarında sanki bütünlük gidiyor gibi.Dün de o karşıdaki grup birden bire dağıldı.

arkadaşlar dün bi ara tribünlerde bir hareketlenme oldu sebebi neydi anlamadım ama takımı bi kaç dakika baya kötü etkiledi.imajımız açısından kötü oluyor böyle şeyler ancak bence dün tekel maçına göre daha iyiydi tribünler.efes maçı a.ipekçi'de takımımzın yakaladığı bu form grafiğiyle bu maçaen az 2000 taraftar gelmeli bence.dünkü maça gelemedim ama efes maçına tabi ki geleceğim.forza cimbom :atki

redsong' Alıntı:
XhAn!' Alıntı:
Salonda taraftarı coşturacak şarkı varmı?
Taraftarı çekecek organizasyonlar yapılıyormu?
İzlemeye değer oyunumuz varmı?

Daha niye gelsin taraftar?
budur..........
Walla salona tesisat kuruldu bu son maçta ve bundan sonraki maçlarda da dewam edecek 1 uygulama ilerleyen haftalarda salonda daha güzel organizasyonlar göreceksiniz...

Atakoy sapayken, Bagcilar sapa kere sapa.
Bagcilar a buradan insanlar bile gelmez ya da zor gelir.

Atakoy'deki salonu sevmiyorum. Cok basik. Perdeleri indigi zaman
Yarim kapasite Ipekci her zaman daha iyi.
Saha kenarindaki oturma bloklarindan taraftar baskisi kurulabiliyor.
Tabi oralara taraftar dolarsa.

Arkadaşlar taraftarın Futbol maçlarına gelmesi bile büyük bir fedakarlıkken basket için şikayet ediyoruz..! Tabiki elimizden geldikçe MARMARA ÜNİ olarak geliyoruz. Fakat sorun şuki..

FB stadı (futbol ) koltuklara ısıtma koyuyorlar arkaları ısınsın diye bizim yönetim sökülen koltukları yenilemekten aciz.. Nede olsa söküyorlar diye yenisini koymuyorlar..

Basket maçına geliyorsun GS ile ilgili marş yok bişey yok..
İnsan pazar malı t-shirt atkı dağıtır ya.

Bide kalkmış niye taraftar gelmiyor diyoruz.

Bence soru şu olmalı

BU TARAFTAR BU KADAR FEDAKARLIK YAPIP NİYE MAÇLARA GELİYOR..!

roberto baggio' Alıntı:
sergi günlerini örnek veren arkadaşlar yanlış hatırlıyorlar.

büyük çoğunlukla biz sadece skorboard altını ve protokolün yarısını alırdık fenerbahçe geri kalan yerleri doldururdu. üst kat karışık olurdu. bunun harici ben tek maç hatırlıyorum fenerin tek pota arkasında kaldığı. yani fener seyircisi o günlerde de baskete daha fazla ilgi gösterirdi.

ama yine de ilgi bundan çok çok fazlaydı onun nedenlerini de defalarca yazdım. genellikle futbol maçıyla aynı güne konurdu maçlar ve saatini ona göre ayarlarlardı. çok maç hatırlarım inönüden çıkıp koşa koşa sergide bilet sırasına girdiğim günleri.

bizim gibi evli barklı adamlar haftanın 2 gününü maça ayırdığında özel bir durum değilse (mesela fener maçları) evde sorun çıkar. (evliliği bırak sevgilisi varsa bile sorundur ya) öyle bir ayarlayacaksın ki basket maçından çıkıp futbol maçına gidebilecek bir günde 2 işi birden bitirebilecek adam. bu seneler önce yapılabiliyorken bugün nasıl düşünülmez anlamıyorum. koy saat 14:30 a basket maçını çıkışa da 10 tane otobüs ayarla (ücretli de yapabilirsin) bak bakalım seyirci sayısı artacak mı? (tabi halili gönderdikten sonrası için konuşuyorum. o varken taraftarda çok büyük artış beklemeyin)

Yalnız sergı degıl.Bırde Lutfı Kırdarı hatırlayın.Bız bayan takımının fb macında trıbunun on tarafını yıkmıstık.Samı Yen dekı gunduz macları cıkısında Lutfı Kırdara gıderdık (90'ların basından bahsedıyorum) o zamanda futbol taraftarı vardı ama gıdıyorduk.Sonra ne oldu ? Kotu bıle denemeyecek yabancılar,komık butceler,muessese takımlarına karsı hedefsız-zayıf kadrolar.Insanlarda basketbolu dusunecek bır sey bırakmadılar.

besketbol bir yaşam şeklidir

:atki

ben basket maçına giderken şunu düşünürüm. sahadakı oynayan basketbolcular arkalarında her zaman bır guc oldugunu bılmesı ve galatasarlı gıbı oynaması gerektıgı. bız hep sıkayet ettık basketbol takımı kotu dıye. ewet gecen yıllarda basarıyı yakalayacagmıza ınanmıyordum. ama artık desek zamanı. gecen abdı ıpekcıye gırerken ulker-fener macına baktım. bu kadarmı fenerlı var deyıp dalga gectım. onlar 20 sayı fark yedı ulkerden. galatasarysa hakemler yuzunden 7 sayıyla maglup oldu.gercı hakemler ustlerındekı efes formalarını cıkartıp oyle cıksaydılar sahaya bız yenerdık. sorun maca ılgısızlıgımızı farklı sebeplerle acıklamak. ınsanları maclara nasıl cekmelıyız. butun problem bu. takım bence ıyı. gecen senelerı hatırlarsak bence mukemmel..

herkesı sebepsız galatasarayı desteklemeye beklıyorum......
hep destek tam destek sozu bunun ıcındı.. basketbol...... :atki :atki :atki :atki :atki

bizim efes maçından önce ülkerle fb nin maçı vardı görüldüki fb taraftarı baskete ilgisiz....
onların maçta bile bizim renktaşlar fazlaydı...

bjk gb salonun olsun ,insanlar cocuklarını rahatlıkla getirebilcekleri bir ortam bulsun biz gitmesek bile aileler doldurur salonu.Türkiye'de bunu bjk uyguladı.ama bizim bunu basarmamız için 20 sene lazım.ilk 10 sene de proje ve maketini yaparız.

aslında taraftarın basket maçlarına yeterince ilgi göstermemesinin tek suçlusu mevcut yönetimdir akıllı davransalardı sezon başında kombinelere 10-20 ytl fark koyup basket kombineside verselerdi kafadan 2-3 bin kişiye oynardık bu dixonlu takımla ve bu ortamın oluşmasıyla basket takımımızın reytingi artardı samiyendeki maçlarda yine bunu yapabilirler aslında örneğin eski açıktan bilet alanlar aynı biletle o haftaki basket maçına ücretsiz girebilirler gibi.................. bütün bunlar basket takımının reytingini arttırırdı bence ve ilerde basket şubemiz kendi kendine yetecek duruma gelirdi................... HER ŞEYE RAĞMEN YİNE İYİ SAHİP ÇIKIYORUZ TAKIMIMIZA!!!!!

Yahu yapmayın arkadaslar,
Takım iyi,
Keyif veren, tutku halini alan oyuncularımız var,
Salom sıcacık , kutu gibi, herseyden once seneler sonra bizim diyebildigimiz ilk ve tek salon.
Cosku, heyecan, zevk hepsi bir arada maçlarda,
Seyirci derseniz, ben tribunlerde hiç farklı yuz gormuyorum,
Sayuıaları 100 - 150 civarı olan cengaverler, ki bu aslanlar nerede ise kadrolu memur gibi, adamışlar bu işe kendilerini,
Ne maçseyrediyorler ne tezahurat şekillerini degiştiriyorlar, bildikleri tek aşkları, sarı kırmızı reklere her yerde oldugu gibi byradada verebilecekleri tum destegi veriyorlar.
Atakoy bence cok nerkezi bir yer,
Anadolu yakasından en kolay ulaşılabilecek bir nokta,
Avrupa yakası içinde belki bazı semplere biraz uzak olabilir ama kesinlikle sapa degil.
Takım hergecen gun daha ıyıye gıdıyor,
Yıldız oyuncu derseniz, bu sene ligin en iyisi bizde,

Daha ne istiyordunuz,
Sorun para mı,
Guldurmeyın yahu,
Maca gelenlerin içinde kim içeri alınmadı, kime yardımcı olunmadı,

Yok koltuklar ısıtılıyr, yok tsort atkı verılmıyor
Bu ne demek ya, boyle bır sey nasıl dusunulebılır,

Maça gelin arkadaslar, şimdi gelmeyeceksiniz de ne zaman geleceksiniz,
Maddi sıkıntısı olan arkadaslar ise bunu kesinlikle dert etmesin, gelsinler yeter,
Maca gittim de dısarda kaldım diyeni duydunuz mu hiç,
Ya bizlere ulasırsınız ya da bizler sizlere ulaşırız, bir şekilde içeri girersiniz.

Artuk gercekten bu maclara gelmelıyız,

Tekel maçında nerede ise bizim taraftar ve tekel taraftarları sayısı aynı idi,
Gerçekten utanç verici,
Bu gun destek gunu,
Size istediğiniz arzu ettiğiniz takımı kurdular,
Sevinmek istiyorsak, ileriye gitmek istiyorsak, butunleşmemiz sart,
Ben su an tribunlerde destek veren kardeslerımızı taraftardan ziyade takımın bir parçası olarak goruyorum,
Ama bununla beraber artık taraftarlarımızı da bu maçlara bekliyorum

XHAN ;

Salak salak konuşma ok !

Gelmek istemeyen gelmez...Kimseyi zorla götürmüyoruz salona...

Gelen gelir gelmeyenin bi tarafımıza kadar yolu var...

Basket maçına geliyorsun GS ile ilgili marş yok bişey yok...
Bunu kulübün sağlaması lazım o da maddi imkansızlıkta olmuyordu ki artık oda var bir sorun yok..

FB stadı (futbol ) koltuklara ısıtma koyuyorlar arkaları ısınsın diye bizim yönetim sökülen koltukları yenilemekten aciz.. Nede olsa söküyorlar diye yenisini koymuyorlar..

Bunun AMATÖR ŞUBELERLE alakasını kuramadım.Amatör şubeler bağımsızdır....

BU TAKIM İNANMIŞ HER MAÇA GALİBİYET PAROLASI İLE ÇIKIYOR..

GELMEYEN TARAFTAR UTANSIN...

BİZDE Tayfa Olarak ultrAslan-BH Olarak her maça desteğimizi sağlıyoruz...

Maça girişlerde para vermiyoruz,BASKETBOL ürünü almıyoruz...sonrada gelip HESAPMI SORACAGIZ...

Bırakın bu işleri...

Sonuna kadar destek verelim gerisi bizi ilgilendirmez.

Bu zamanlarda bile dedikodular dönüyor.Basketbol sponsorluk parsaına el kondu diye daha ne anlatayım size...

Hadi Selametle.

sanırım 600-700 civarı bir seyirci geliyor sağlam destek veriyor zamanla ilginin artacağını umuyorum.......... bu forumda daha fazla taraftar getirmek için çalışan arkadaşlar var acaba yönetim bu arkadaşların tırnağı kadar uğraşıyormu demek istediğim şu iyi bir takımımız var ama iyi sunamıyoruz.........

uTKu' Alıntı:
XHAN ;

Salak salak konuşma ok !

uTKu :claps :claps :claps :claps :claps :claps :claps :claps

Burda tepkim Galatasaray ı Spor Kuluplüğünden çıkarıp Futbol Kulubü yapmaya çalışan yönetimeydi..
Fakat ya sen yanlış anladın yada ben yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdim..

Tepki vermişsin haklı olabilirsin ama tepki vermenin de bir adabı var ;)

Belki küçük ayrıntıdır bunlar ama insanların kalbini kırmak için yeterli cümleler bana göre..

bu maça bu kadar taraftarın geleceğimi düşünmüyordum açıkçası..hafta içi,saat 6..zaten basketbola olan ilgi de az..ama açıkçası yanıldığımı düşünüyorum..salonda az denilmeyecek bir taraftar vardı ve başından sonuna kadar da bağırdılar,bağırdık..ikinci devrede biraz uzaklaşmak zorunda kalsak da(yanımda bir kız arkadaşım olduğu için)güzel maç oldu..

o daçka'lı 5 tane aptalı salondan çıkaracağına bizimkileri uzaklaştırmaya çalışan ama onu da beceremeyen polise de yazıklar olsun diyorum..o olaylar sonrası da maçı verdik zaten..

son 5dakikayı da 4sayıyla kapatmamız maçı kaybetmemizde etkili oldu..uzunlarımız pek etkili değildi bu maçta..hakem içinde belki çok aşırı hatası yoktu ama daçka koçuna o teknik faulu verseydi maç belki yine bizimdi..

neyse bu maç da geçti..yenilsen de yensen de diyip diğer maça bakıcaz..