TBL 1. Hafta | Darüşşafaka Cooper Tires 58 - 73 Galatasaray CC

Re: TBL 1. Hafta | Darüşşafaka C. Tires - GALATASARAY : 58 - 73

B_537a9c98ecba25804c159022dd974743.jpg

Bende oradaymışım=)

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Erdal'a ithafen maç yorumum!

Yabancılarda 5 te 4 yapmışız, umarım Marshall zamanla düzelir yoksa işimiz zor!

Milojevic ve Zizic'i izlemek çok keyifli, Gurovic çok sempatik vede taraftar canlısı biri, şayet biraz destek olursak büyük bir silah!

Graves'ten guard olmaz, fakat şutu ve penetreleri çok iyi!

Cemal, Cücü, Erdem ve Alican'ın performansları sevindirici, özellikle Alican çok iyi savunma yapıyor!

Taraftar olarak kendimize ait bölümleri doldurduk, 10 ytl bilet parasına rağmen.

Son olarak!

Keşke çıkıp şaka desen!

BU PANKART İÇİN ÖNCE HOCALARIMIZA SONRADA OYUNCULARIMIZA TEŞEKKÜRLER!

Cok tesekkürler abi senin analizin önemliydi benim icin kırmayıp yazdıgın icin sagolasin.Atkında Yakıyordu Mac Öncesinde bide sky türkle anlastın heralde habire seni cekti macta kankanla :) :) (Emre Dogan)

Takım hala hazır değil bence 15 sayılık farkı görenler çok rahat bi maç olduğunu düşünebilirler ama takım henüz hazır değil bence bunda hocanın yanlış seçimleri de etkili,en büyük opsiyonumuzu kenarda oyuna başlatarak yanlış bi tercih yaptı bence.Maksimum 3 yabancının aynı anda sahada olmak durumunda olduğunu düşünecek olursak;ilk opsiyonumuzun Cüneyt-Graves-Gurovic-Zizic-Hüseyin(Cemal) olması gerektiğini düşünüyorum.Milojevic sonradan oyuna girmeli diye düşünüyorum.Belki de Litvanya'daki maçta oynadığı oyunu ödüllendirmek istemiş olabilir ama bence ne olursa olsun Gurovic birinci tercih olmalıdır.

Bu arada maç rahat bi maç olduğu için; sakat oyuncularımızın çokluğu sebebiyle Graves guard oynayabilir mi diye denendi ama bence olmaz,fundemental olarak buna hiç hazır değil...Ayrıca oyunun sıkıştığı anlarda,kritik anlarda hakemle uğraşmak yerine oyunu okuyabilmek bence hocanın görevi olmalıdır.Kendisini kendinden 15 cm kısa bi oyuncu(Melih) tutarken Gurovic'e post up oynatacak bi pozisyon hazırlayamamak,onun bu özelliğinden yararlanamamak gözümü inanılmaz tırmaladı.Henüz bence hiç hazır değiliz;umarım bu dönemi minimum kayıpla atlatırız.

Artık yorumlarımız da incelenir oldu...

Edit şimdilik :shock:

Sayın misafir,

Lütfen giriş yapın da komik duruma düşmeyin. Keza herşeyi bizden bilir oldunuz. :?

Geçen de 7.35 de kalkan 20ü otobüsünü kaçırdım derse geç kalıyordum neredeyse son anda yetiştim.Sanıyorum sitenin adminlerinin parmağı var bu işte...

Bergutay Kızılkaya' Alıntı:
yaa salonun doluluk oranı nasıldı ? maça nasıl girdniz geçen sene gibi bedava kombine olayı oldumu:)? bide maçta milo veya ziziç hızlı hucüm sonucu smaç bastımı merak ediyorum maçı izleyemedim de:)

Maçta Tahminimce(göz kararı) 700-800 kişi vardı.Olanların nerdeyse hepsi universitelilerdi..Ayrıca maça beleş girildi..

Okan BAKIR' Alıntı:
[quote="Bergutay Kızılkaya":2ufqz71g]yaa salonun doluluk oranı nasıldı ? maça nasıl girdniz geçen sene gibi bedava kombine olayı oldumu:)? bide maçta milo veya ziziç hızlı hucüm sonucu smaç bastımı merak ediyorum maçı izleyemedim de:)

Maçta Tahminimce(göz kararı) 700-800 kişi vardı.Olanların nerdeyse hepsi universitelilerdi..Ayrıca maça beleş girildi..[/quote:2ufqz71g]

Komik ordaki gise ölesine calısıyodu ben vede benim önümden gecen 100 kişi pul verdi para yerine :) neyse

ASLAN GİBİ KENDİ ADIMLA YAZARIM KİMSEDEN KORKMADAN

ANLAYANA ;)

Vallahi kim para ver di kim pul verdi onuntakibini yapmadım ama biz para verip girdik çokta iyi yaptık. maç 15 sayı ile bitti ama daçka biraz bi karşılık verebilse bu maç inanın 30 sayı farkı bulurdu daçka bize karşılık veremeyince bizim oyuncularımızda ciddiyet zaafiyeti yaşadılar ama sorun değil zaten litvanyada gördük takımın olayı ciddiyetle oynadığı zaman neler yapabileceğini. Milan Guroviç üzerinden hiç bi oyun çizilmemesine rağmen okadar sayıyı nası attı ne ara attı anlamadım atışlarını çok güzel zamanlarda kullandı bide indirdiği toplar var sayı olan veya kaçan tamamen kafasıyla oynyan çok zeki bir oyuncu Mİlan birde şunu söylemeden geçemicem çok sempatik çok güler yüzlü bi oyuncu çok uzaklarında Mİlan diye bağırıp elimi uzattım gayet güler yüzle nerelerden yanıma kadar geldi ve iki eliyle bayağı samimi bi şekilde elimi sıktı teşekkür etti, bu adam için daha gelmeden şöyle böyle diye yorum yapanlar utansın.

öncelikle forumunuzda yeniyim. daçka-GS maçını değerdirmek üzere klavyenin başına geçtim.
bu sezon gördüğüm kadarı ile GS tarftarı için basketbol biraz zor ve sıkıntılı geçicek. bunun en önemli sebebi GS-cafe crown'un yetersiz bir türk rötasyonuna sahip olması ve guard denilen mevkide yeller esiyor olması. daçka maçını tv'den seyrettim. öncellikle daçka bu sezon kesin küme düşer. kesinlikle lise takımı havasında,acemi bir takım daçka. GS.c.c 'nin böyle savunması kötü ,adam paylaşması fiyasko olan bir takıma 73 sayı atması gerçekten gülünç. böyle takımlara en az 85 ve üzeri atmak gerekli. gelelim GS.c.c nin durumuna;
1-takım inanılmaz derece ağır oynuyor. fiziksel olarak son derece yetersizler.
2- sözde uzun diye alınan zizic,gurovic,nalga gibi uzunlar ribaund alacak atletikliğe sahip değiller.(yani geçen sezon ki hite,gaines,owens 'ı çok ararız)
3- takımdaki oyuncuların tecrübesi üst düzey ama bu tecrübeyi kullanacak bir guard takımda kesinlikle yok.
4- graves tam bir acemi. topa bu kadar elinden kaçıran bir oyuncu daha görmedim. zaten o bir guard değil, şutör.
5- herkesin de bildiği gibi m.s tam bir fiyasko. koca maçta bu kadar az süre alacaksa niye alındı. anlamak mümkün değil?
6- asıl bomba şu: milan groviç kesinlikle fiyasko. bu adam kesinlikle miladını doldurmuş.artık basketbolda sırpların devri kapandı. top mümkün olduğunca hızlı oynanmalı. 2'ye birler. drive'lar yapılmalı. ama bunların hiçbiri ne groviçte var ne de diğer oyuncularda (belki biraz graves).

son söz olarak "bu sene tarihin en iyi kadrosunu kurduk diyenler" ne yazık ki guard boşluğunu görmemekteler. ne kadar acıdır ki en kötü türk basketbolcu rotasyonu bizde. o yüzden bence büyük beklentilerin karşılanması imkansız. playofflar'a 5 yada 6'da katılırız. ilk turda eleniriz. avrupa zaten bu yapılanma ile hayal.

serdilcan cangözlü' Alıntı:
öncelikle forumunuzda yeniyim. daçka-GS maçını değerdirmek üzere klavyenin başına geçtim.
bu sezon gördüğüm kadarı ile GS tarftarı için basketbol biraz zor ve sıkıntılı geçicek. bunun en önemli sebebi GS-cafe crown'un yetersiz bir türk rötasyonuna sahip olması ve guard denilen mevkide yeller esiyor olması. daçka maçını tv'den seyrettim. öncellikle daçka bu sezon kesin küme düşer. kesinlikle lise takımı havasında,acemi bir takım daçka. GS.c.c 'nin böyle savunması kötü ,adam paylaşması fiyasko olan bir takıma 73 sayı atması gerçekten gülünç. böyle takımlara en az 85 ve üzeri atmak gerekli. gelelim GS.c.c nin durumuna;
1-takım inanılmaz derece ağır oynuyor. fiziksel olarak son derece yetersizler.
2- sözde uzun diye alınan zizic,gurovic,nalga gibi uzunlar ribaund alacak atletikliğe sahip değiller.(yani geçen sezon ki hite,gaines,owens 'ı çok ararız)
3- takımdaki oyuncuların tecrübesi üst düzey ama bu tecrübeyi kullanacak bir guard takımda kesinlikle yok.
4- graves tam bir acemi. topa bu kadar elinden kaçıran bir oyuncu daha görmedim. zaten o bir guard değil, şutör.
5- herkesin de bildiği gibi m.s tam bir fiyasko. koca maçta bu kadar az süre alacaksa niye alındı. anlamak mümkün değil?
6- asıl bomba şu: milan groviç kesinlikle fiyasko. bu adam kesinlikle miladını doldurmuş.artık basketbolda sırpların devri kapandı. top mümkün olduğunca hızlı oynanmalı. 2'ye birler. drive'lar yapılmalı. ama bunların hiçbiri ne groviçte var ne de diğer oyuncularda (belki biraz graves).

son söz olarak "bu sene tarihin en iyi kadrosunu kurduk diyenler" ne yazık ki guard boşluğunu görmemekteler. ne kadar acıdır ki en kötü türk basketbolcu rotasyonu bizde. o yüzden bence büyük beklentilerin karşılanması imkansız. playofflar'a 5 yada 6'da katılırız. ilk turda eleniriz. avrupa zaten bu yapılanma ile hayal.
Bende guard eksikliği tamamlanmadan bu takımdan çok şeyler beklenmeyeceğini yazıyorum.Ama bazı arkadaşlar 3 üçlük 3 asist yapan oyuncuyu kahraman ilan ediyorlar.Sonrada eleştiri yapanlara eleştiri yaparak hedef saptırıyorlar.Ben guard için umudu kesmek üzereyim.Ne de olsa kahramanımız var,Guarda ne gerek var ki.O 8-9 üçlük sallar maçı kurtarır(!)

Maçı resmen elimizi kolumuzu sallayarak kazandık. Guroviç'in de durgunlığı bu yüzden sanırım. aslında fena değildi ama beklentilerimiz çok büyük. sorumluluk alacağı maçlarda bunu hiç düşünmeden yapacaktır. (sazı eline almak ) ayrıca geldiği takımın salon taraftarı dünya'da ilk 3'e çok rahatlıkkla girer. guroviç seyirciyle coşan bir oyuncu. salon dolu olduğunda ve yeterince süre aldığında 30 lu sayılara rahatlıkla ulaşabilecek kapasitesi var.

not: böyle oyuncuların devri, basketbol yaşantısı bitene kadar kapanmaz.

ayrıca, yapmayın etmeyin, bu pota altına laf söyleyen taş olur, taş. adamlar basketbol'u yemiş, yutmuş. çok iyi anlaşıyorlar. Graves'de çok atletik. bütün yabancılarımız harika. belki de strickland'a biraz daha süre vermeliyiz...