TBL 1. Hafta | Darüşşafaka Cooper Tires 58 - 73 Galatasaray CC

Re: TBL 1. Hafta | Darüşşafaka C. Tires - GALATASARAY : 58 - 73

takım için kolay ve güzel bir galibiyetti.benim dikkatimi çeken tek şey murat hoca bu maçta benchini çok kullandı.olumlu bir gelişmeydi.cemal de kendini aştı :)

zizic ve milojevic ben bu kadar zeki iki basketbolcu görmedim ligimizde. pota altını sene boyunca rakiplere dar edecekler. bu kadar basketbolu iyi bilen bir ikili hiçbir takımda yok. umarım onları hakkıyla oynatacak bir guardımız olur.

İlk maçımızı galibiyetle kapatmak hoş oldu , şunu unutmayalımki ne şampiyon olduk nede play out oynayacağız. Ayaklarımızı yere basıp , yapılması gerekenleri yaparsak daha sağlıklı bir lig geçirebiliriz.Bu galibiyet için bütün oyuncularımıza ve teknik ekibe teşekkür ediyorum. Sıra salı gününe geldi.

Maçtan şahsen zevk aldım ben.Geçen seneki gibi uçan kaçan adamlarımız olmasa da basketbolun doğrularını yaparak bu takım bana zevk verdi.Türk oyuncularımızında ayrıca güzel performansları mutluluk yarattı.
Son olarak Eyüp abi ve Kerem abi ile tanıştım.Eyüp abiye abi demeye dilim varmıyo artık benden bile gençti nerdeyse :) :p

Darüşşafaka-Galatasaray

n587017870_942547_5864.jpg

n587017870_942548_6268.jpg

n587017870_942549_6641.jpg

n587017870_942550_7057.jpg

n587017870_942551_7503.jpg

n587017870_942552_1693.jpg

n587017870_942553_2079.jpg

n587017870_942554_2491.jpg

n587017870_942556_3498.jpg

n587017870_942557_122.jpg

n587017870_942558_588.jpg

n587017870_942584_7619.jpg

Kendimizi hiç kasmadan aldık bu galibiyeti inşaallah bir serinin başlangıcı olur.

bende de iki tane video var onları facebook taki gsbasket grubuna ekliyorum şimdi..

Rahat bir maç oldu. Maçın anahtarı Daçka'nın boyalı alanı kullanamayıp bize teslim etmesindeydi.
- Takım henuz tam kapasite ya da form tutmuş degil ama buna ragmen etkili.
- Strickland herhelde dusunulmuyor ve gonderilecek sanırım. 3+2 ye takıldıgını sanıyordum ama bir ara sahada iki yabancı varken bile sure verilmedi. Keza yine oyun koptuktan sonra da, ısrar edilip kazanılacak olsa bu fırsatlar degerlendirilirdi. Eger baska bir sorun yoksa, Marshall'ı gozden cıkarmış gibiyiz.
- Alican'ı cok begendim. Gercekten gelecek vaad eden oyuncu gibi oynadı. Geçen senelerdeki gençlerimiz bu kadar kendilerini gosterememişlerdi.
- Yabancılar içerisinden en verimli ve dogru oyunu oynayan bence Graves'ti. Zizic, Milo, Gurovic uclsu tam hazır degil henuz. Milo yine içlerinde en istikrarlı ve faydalısı. Zizic'i o kadar begenmedim. Litvanya deplasmanında da bugunde faul sorunu yasadı. Cok basit fauller yapıyor. Maç eksigi ve hazır olmadıgı içim koordinasyon sorunu var biraz. Umarım Zizic'in faul sorunu geçiçidir. Aksi halde uzun rotasyonunda zorlanabiliriz. Cemal, istikrarlı bir performans gosterebilirse, bu da sorun olmaz aslında.
- Cemal cok iyiyidi ama yine de altını çizmek gerekli, karşı takımın pota altı zayıftı. Cok rahat at koşturduk. Orta kalite 50bin$ lık siyahi atlet bir uzunları olsa aynı etkinligi saglayabilir miydik? Bunun cevabını onumuzdeki maçlarda gorecegiz.
- Polat'ı iyi buldum. Rolunu benimsemiş ve faydalı olmanın yolunu bulmuş durumda.

Gelelim Daçka'ya,
- Oncelikle pota altları cok zayıf. Tamam bu bilinçli bir seçim, Bora gibi Emre gibi genç uzunları kazanmaya calısıyorlar ama bu gidisle de kolay deşifre olan bir takım riskiyle karsı karsıyalar. Yabancıları iyi oyuncular. Ama kesinlikle atletik ve içeriden sayı bulacak bir Amerikalı sart. Soner Senturk son donemin sivrilen ismiydi. Hatta kiralamayı dusundugumuz oyuncu adaylarımızdan... Umit vermekle birlikte su an için G.Saray'a direkt katkı verebilecek duzeyde oldugunu dusunmuyorum. Penetreleri etkili, delici olabiliyor ama Murat'ı ya da Tufan'ı aratmayacak duzeyde bir oyuncu degil henuz. Tecrubesizligi goze carpıyor. Saf 2 numarada degil zaten.

Re: Beko Basketbol Ligi 1. Hafta | Darüşşafaka - GALATASARAY

Erdal Icelli' Alıntı:
Corumdaki macın intikamını aldık takım tam hazır olmasada begendim gercekten Marshall Strickland haric oyuna fazla girmedi ama girdigi bölümlerde top kaybından baska bişey yapmadı sayı atamadı asistte yapamadı sanırım tam bir hayal kırıklıgı bugun Cüneyti cok begendim 3lükleri sınır tanımamaya basladı.

Mactan önce Eyüp abiyi gördüm beyaz t-shirt giymiş AlpAslan Dikmen atkısı gene cok yakısıklıydı tribünleri costuruyordu yanında Emre Dogan yardımcı oluyordu ne diyim yeni kankan hayırlı olsun Eyüp abi müthiş ikili olmussunuz :) :)

ayrıca Eyüp abi senden macın analizini almak istiyorum

Hüseyin Beşok neden oynamıyor?Eyüp Abi'de bu sorunun cevabını öğrenmesini rica ediyorum:)

Kardeş Sky Turk'te gece yayınlanır büyük olasılıkla, Sky Turk'un sitesinden yayın akışına bakmanı tavsiye ederim.

Burak Barut' Alıntı:
Kardeş Sky Turk'te gece yayınlanır büyük olasılıkla, Sky Turk'un sitesinden yayın akışına bakmanı tavsiye ederim.

Yayın akısı 23.10 a kadar gösteriyor.digiturk'ten baktım baska bir program gösteriyor.Sanırım yayınlamayacaklar yinede sagol:)

yaa salonun doluluk oranı nasıldı ? maça nasıl girdniz geçen sene gibi bedava kombine olayı oldumu:)? bide maçta milo veya ziziç hızlı hucüm sonucu smaç bastımı merak ediyorum maçı izleyemedim de:)

Bizim için olumlu sayılabilecek bir maç değildi.
Daçka'nın kötü performansı bizim üzerimizde olumlu gözüksede, önemli olanın bizim performansımız olduğunu hatırlamak gerekir.
2 seneden beri pota altında neredeyse her rakibe karşı eziliyoruz.Bu maçta da zaman zaman pota altına girmekte zorlandık.Dış atışlar da iyi olduğumuz bir günde olumlu sonuçlar alabiliriz ama kötü günümüze denk geldiği taktirde bu oyun anlayışı bize pahalıya patlar.
Takım hazırlık maçlarına göre daha hareketli, daha atik ve daha hırslı oynuyor.
Açıkçası beklenildiğinden daha iyi bir oyun koyduk ortaya.Takım içindeki uyumun arttığını da gözlemledik ancak garip top kayıpları bu maçta da devam etti.
Zamanla bu uyumsuzlukları atlatacağımıza inanıyor ve takımın gün geçtikçe daha iyiye doğru yol alacağına kanaat getiriyorum.
Umarım her şey istediğimiz gibi olur.

Erdal'a ithafen maç yorumum!

Yabancılarda 5 te 4 yapmışız, umarım Marshall zamanla düzelir yoksa işimiz zor!

Milojevic ve Zizic'i izlemek çok keyifli, Gurovic çok sempatik vede taraftar canlısı biri, şayet biraz destek olursak büyük bir silah!

Graves'ten guard olmaz, fakat şutu ve penetreleri çok iyi!

Cemal, Cücü, Erdem ve Alican'ın performansları sevindirici, özellikle Alican çok iyi savunma yapıyor!

Taraftar olarak kendimize ait bölümleri doldurduk, 10 ytl bilet parasına rağmen.

Son olarak!

Keşke çıkıp şaka desen!

BU PANKART İÇİN ÖNCE HOCALARIMIZA SONRADA OYUNCULARIMIZA TEŞEKKÜRLER!