TBL 1. Hafta | Galatasaray CC 68 - 63 Oyak Renault (Ceza nedeniyle 0-20)

Re: Galatasaray 68 - 63 Oyak Renault

cezalı oyuncu oynatmısık oyak itiraz etmiş,kimi oynattık ki... benim bu konuda bir bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim.

İstanbulda bizim erdemirin ortaklaşa düzenlediği turnuvadaki bir maçta hatta bizim oynadığımız ilk maçta Cemal rakip oyuncuyla kavga etmişti 5 maç ceza almıştı ondan sonra 5 hazırlık maçı oynamışızdır cezası bitmiştir diye düşünüyorum itirazdan sonuç çıkmaz düşüncesindeyim

Serkan Çalışkan' Alıntı:
cezalı oyuncu oynatmısık oyak itiraz etmiş,kimi oynattık ki... benim bu konuda bir bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim.
Cemal Nalga, Cibona maçında rakip takım oyuncusuna vurduğu için 5 maç ceza almıştı.. Erdemir, Deutsche Bank Skyliners ve Ludwigsburg maçlarında oynamamıştı bu cezadan sonra. Banvit&Tübad turnuvasından önce İstanbul B.Ş.B ve Yeşilyurt (kaç kişinin bu iki maçtan haberi var orasıda meçhul) ile 2 hazırlık maçı daha yapılmış ve Cemal oynamamış ama bu maçlar bir şekilde bildirilmemiş Federasyona. O yüzden biraz sıkıntı var ama Galatasaray adına önemli bir sorun olmayacaktır yinede..

Hazırlık maçında ceza alıp hazırlık maçında bunu çekmek çok saçma bence. Daha önce dediğim gibi, sezon başında birini ciddi şekilde sakatlarsın
20 maç ceza alsan bile bir şekilde hallolur. Garip...

Talimatlarda bununla ilgili net bir kural yok, yani açıklama net değil o yüzden bir nevi boşluk diyelim biz buna. Resmi maç-hazırlık maçı ayrımı yapılmamış ceza kapsamında, o yüzden antrenman maçları bile yetiyor cezayı geçirmeye. Neyse pek takılmaya da gerek yok bu konuya..