TBL 11. Hafta | Galatasaray CC 68 - 67 Oyak Renault

Re: TBL | Galatasaray ? Oyak Renault : 68 - 67

İmparator Yücel PLATİN : )

yücel hoca 1 numara ya helal olsun gerçekten inş ilerleyen zamanlarda onu çok büyük takımların başında görürüz oyak renonun şu an bu konumda olmasında en büyük pay sahibi odur.

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Şamil Turançiftçi":2oouqbbl]Zaten bende bunun için dedim abi Hüseyin sonuna kadar haklıydı itirazında ama itirazın şiddeti teknik foul gerektirirdi lakin takım beklediği faulu alamıyor birde üstüne en iyi oyuncumuz 5 liyor enteresan bir şekilde Murat hocaya itiraz ediyor diye teknik çalınıyor Yücel hoca neredeyse dövecekti hakemi dikkatini çekmiştir abi, ha bu arada Yücel hocanın maç esnasında abartmıyorum neredeyse Murat hocanın yanına kadar gelerek maç izlemesi oyuncularına müdahalesi var onu hiç söylemiyorum bende sana katılıyorum kesinlikle hakem bizim için daha kötüydü.

Yücel hoca nerede ise 40 dakika kendi alanını ihlal etti kah sahaya girdi kah saha dışında masaya doğru ihlal etti. Birde birkaç kez şiddetli itiraz ettiler bence de. Bizim aldığımız teknik faülü hiç anlamadım zaten :roll:[/quote:2oouqbbl]

yücel hoca her zaman yapar onu hakemlerle çok iyi oynar her zaman sınırını bilir nerde ne zaman ne kadar itiraz ediceğini en iyi bilen koçlardan biridir

Arkadaşlar hakemler için dert yanmaya gerek yok , geçen seneden beri aynı şeyler yapılıyor ve bizim yönetim pasif kaldığı sürece bu devam edecek. Yanlış kişileri yargılıyorsunuz , yönetim görevini yapsa hiç biri çıkıp bu düdükleri çalamaz.

Murat Kaya kredisini tüketiyor. böyle devam ederse seneye artik Selcuk Üni'den el sallar bize.

Özgür bey dikkat ettiysen biz Yücel hocaya bişey demedik yada ben demedim, ben kendisini gerçekten severim ve iyi bir Galatasaraylı olduğunu biliyorum, siz salondamıydınız bilmiyorum ama eğer Yücel hoca sınırda durduysa Murat hoca daha sınıra gitmek için yeni yola çıkmıştı, ama ne oldu düüütttt sportmenlik dışı, yani saygıdeğer yücel hocamızla bir sorunumuz yok sorunumuz hakemlerle ;) .

Hakemi eyyamcılık ile suçlayabilirsiniz,ancak aleyhimize bir yönetim gösterdiğini söyleyenler var,hayretle okuyorum bu tür yazıları...

Maçı salonda izledim kameranın gösterdiği yerleride göstermediği yerleride canlı çıplak gözle seyrettim ve ona göre konuşuyorum siz neye göre bunları söylüyosunuz Ali bey tv denmi izlediniz.

Evet tv'den seyrettim...İki defa seyrettim...Salonda izlemekle,tv de izlemek arasında fark vardır,ancak birinin diğerine üstünlüğü diye birşey yoktur olayları görmek açısından...Ben sizin gördüğünüz bazı şeyleri görmemiş olabilirim,sizde benim gördüğüm bazı şeyleri görmemiş olabilirsiniz,ancak analiz yapılırken ben canlı seyrettim sizden daha iyi gördüm demeniz yersiz...Böyle bir karşılaştırma yapmamışsınız ancak yazdığınız mesajdan olayı buraya getireceğinizi düşünerek bu açıklamayı yaptım...

Gayette söylerim ben canlı seyrettim ve sizden daha iyi gördüm ( itiraz konularını ve Yücel hocanın sürekli neredeyse saha içine kadar girmesi gibi, bizim itirazımız bu konulardaki yanlış düdüklere ve doğal olarak sizden daha iyi gördük ) ben diyorumki Yücel hoca sahanın içine kadar girdi neredeyse ve Murat hocadan kat kat daha fazla ve sert bir şekilde itiraz etti ama Murat hoca gibi teknik faul almadı siz bunu tv den göremezsiniz yada tamamını göremezsiniz ama salondaki insanlar yani olaya aşşağı yukarı 2 metre mesafedeki insanlar ve olayın her anına her saniyesine vakıf olan insanlar bir şeyler diyorsa en basitinden hayretle karşılayamazsınız. Saha içindeki faulleri belki sizde görmüşsünüzdür tv den onlar ile ilgili birşey demeye gerek yok sizde tekrarları falan bizim kadar iyi görmüşsünüzdür Hüseyinin nasıl 5. faulu aldığını ve çileden çıktığını tabi yeterince gösterdiyse yayıncı kuruluş.

Özellikle Ayhan Şahenk gibi tribünlerin sahaya yakın olduğu bir salon da ve tribünlerde nerede ise bomboşken saha da maç izlemenin hakemleri değerlendirmek açısından daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Özellikle alan ihlali ve hakema yapılan itirazla gibi konularda sahadan izlemek daha avantajlı . Şamil'in de isyanı daha çok o konularda sanırım.

Öte yandan zaten eleştiriler açısından bizim bir sayı ile kazanmamız veya Oyak'ın bir sayı ile kazanması birşeyi değiştirmeyecek.Bizden çok daha düşük bütçeli bir takım ile tamamen ortada bir maç oynadık.

Birde teknik kısmından pek anlamadığım için bir türli yazmaya cürret edemedim ama Oyak'ın sayıları genelde Gordon'un kişisel yeteneği ile kazandıklarını bir kenara bırakırsak çalışılmış ne olduğu belli setler sonucunda kazanılan basketlerde ( özellikle Alperen boş üçlükleri ). Bizde organize hücum çok azdı sanki.

EKleme : Yalçın hoca Yücel hoca mı ?

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Ben o iki ismi hep karıştırırım abi aynı evde kalan Yalçın ve Yücel isimli iki arkadaşım varda :) .

:) Ben de dedin Yücel Platin'in yardımcılarından biri falan mı Yalçın

Gayette söylerim ben canlı seyrettim ve sizden daha iyi gördüm ( itiraz konularını ve Yücel hocanın sürekli neredeyse saha içine kadar girmesi gibi, bizim itirazımız bu konulardaki yanlış düdüklere ve doğal olarak sizden daha iyi gördük ) ben diyorumki Yücel hoca sahanın içine kadar girdi neredeyse ve Murat hocadan kat kat daha fazla ve sert bir şekilde itiraz etti ama Murat hoca gibi teknik faul almadı siz bunu tv den göremezsiniz yada tamamını göremezsiniz ama salondaki insanlar yani olaya aşşağı yukarı 2 metre mesafedeki insanlar ve olayın her anına her saniyesine vakıf olan insanlar bir şeyler diyorsa en basitinden hayretle karşılayamazsınız. Saha içindeki faulleri belki sizde görmüşsünüzdür tv den onlar ile ilgili birşey demeye gerek yok sizde tekrarları falan bizim kadar iyi görmüşsünüzdür Hüseyinin nasıl 5. faulu aldığını ve çileden çıktığını tabi yeterince gösterdiyse yayıncı kuruluş.

Yukarıda bazı konularda daha avantajlı olabilirsiniz demiştim zaten...Ama bazı konulardada televizyondan izleyen kişi daha avantajlı olabilir...Örneğin bir foul pozisyonunu televizyondan izleyerek daha iyi süzmek mümkündür...Veya bir pozisyonu bir kaç kez televiziyondan seyretme imkanına sahip olan kişi sizden üstündür bu konuda...Yani salonda izleyen kişininde bazı avantajları var,televizyondan izleyeninde...Onun için sen tv'den seyretmişsin ben salonda seyrettim hakem hakkında sizden daha iyi yorum yapabilirim söyleminize tekrar katılmadığımı vurgulamak isterim...Hakem bu maçta aleyhimize bazı kararlar vermiş olabilir,ancak lehimize verdiği kararlar daha fazladır...Ben gördüklerimden böyle bir sonuca vardım...

Keşke hayretle izliyorum diyeceğine hangi kararlara ve ne için itiraz ettiğimizi bir okusaydın ve anlasaydın. Halada söylüyorum itiraz ettiğimiz eyyamcılıkları senden yada tv den izleyen herhangi birinden çok daha net gördüm. Bu sen maçı iyi izleyememişsin demek değil salonda canlı ve her anını izlemekle alakalı bir durum, haliyle kamera 40 dakika Yücel hocayı çekemez değilmi yada oyun sürerken hocayı göstermez değilmi.

Keşke hayretle izliyorum diyeceğine hangi kararlara ve ne için itiraz ettiğimizi bir okusaydın ve anlasaydın. Halada söylüyorum itiraz ettiğimiz eyyamcılıkları senden yada tv den izleyen herhangi birinden çok daha net gördüm. Bu sen maçı iyi izleyememişsin demek değil salonda canlı ve her anını izlemekle alakalı bir durum, haliyle kamera 40 dakika Yücel hocayı çekemez değilmi yada oyun sürerken hocayı göstermez değilmi.

Neye itiraz ettiğinizi okudum ve anladım merak etmeyin...Yorumum hala geçerli bu maçta lehimize daha fazla karar vermiştir hakemler...Benim söylediğim maçın sonucuna etki eden kararlardı...Ben olayları tek tek incelemiyorum maçın genel havasında ortada olan kararlarda takdir hakkının bizden yana kullanıldığını ve son dakikalarda verilmeyen bazı şeylerle maçın lehimize çevirildiğini iddia ediyorum...

Öylemi tamamen ters düşünüyoruz o zaman insanın içinden göz var nizam var demek gelsede sadece size kolay gelsin diyorum.

İçinizden gelenlere katılmamak elde değil...Birde tarafsız bir bakış açısı geliştirebilmek diye birşey var ama neyse...Bu tartışmayı bir yere getirmek mümkün değil kanımca...Maçtaki müthiş organizasyonlarımızı konuşalım artık...

Bu arada Umut bey'in iki teknik faül dediği diğer poziyon sanırım Hüseyin'in topu fırtatması . Aslında açıkca hakem kararına tepki olarak fırlattı ama hakemler ustaca bir manevra ile her iki takımı da bir daha topa dokunan olursa teknik faul olur diye uyardı . Fakat Hüseyin hakem kararına tepki vermek için dokundu topa hucumu geçiktirmek için değil :)

Tamda bundan bahsediyorum tarafsız bakmak ben gayet tarafsız bakıyorum gördüğümü söylüyorum tabi Galatasaraylı gibi sizi tenzih etmelimiyim bilmiyorum ama her yolu Hoca istifaya çıkarmaya çalışmıyorum yada kazanılan bir maçtan sonra inceden hocaya giydirmeye çalışmıyorum. Muhteşem organizasyonlarımız olmadı ama kazandık kazanmayı bildik son çeyrek iyi mücadele ettik bana yetti, hani herşey takımın maddi karşılığı ile ölçülüyorya işte 7 milyonluk takım nasıl bu takımları rahat yenemiyorya aslında en pahalı iki hatta ziziç'i de katalım 3 oyuncumuz takımın yarıdan fazla bütçesi aşşağı yukarı yoktu yani karşındaki takımdan pekde farkın yoktu bütçe olarak yani ben mutluyum kazandığımız için sizlerede tavsiye ederim, ha bu arada yapıcı eleştirileriniz olursa mesela Kutay Çamcı gibi
ara ara Mithat Duran gibi zevkle okuruz yazdıklarınızı onun dışında gölge etmeyin başka ihsan istemez.

Gölge etmeyin kelimesi pek şık olmamış...Bundan önce size karşı verdiğim birkaç cevabı keşke vermeseydim dedirtti kullandığınız bu ifade...Bu arada benden bahsettiğiniz şey dahil hiçbirşey talep etmeye hakkınız olmadığınıda eklemek isterim...Talepler doğrultusunda değil,görüşlerim doğrultusunda yorum yaparım,ister okursunuz ister okumazsınız...