TBL 11. Hafta | Galatasaray CC 68 - 67 Oyak Renault

Re: TBL | Galatasaray ? Oyak Renault : 68 - 67

Fener macını abdi ipekçide oynamak büyük hata olur...Çünkü bizim almanya deplasmanlarında nası kendi evimiz gibi oynuyorsak fenerbahce icin orasıda öyle bence ayhan şahenk dururken oraya gitmek hata olur...

Oldukça zorlandığımız bir maç oldu. Ancak özellikle Hüseyin bizi maçta tutan oyuncu oldu. Herşeye rağmen kazanmamız gereken maçları kazanarak galibiyetlere devam ediyoruz. Yavaş yavaş asıl sınavlar geliyor...

Herkes maç ile ilgili bir yorum yapıyor.İyi ve kötü asıl mesele bu takım neden böyle oynuyor!! takım 10 maçın dokuzunu kazanmış.Kimse bir dahaki maça rahat bakamıyor.Halbuki sene başı transferler yapılırken bu forumdaki ortak görüş kaliteli oyuncular aldığımızdı.

O zamanda söyledim şimdide söylüyorum.Böyle üst düzey oyuncuları alırsınız ,fakat oynatmak maharet ister.Oyuncular hocaya saygı duymaları lazım,ona inanmaları lazım ,peki bizde durum nasıl herkes ayrı telden çalıyor dün akşam 33'lük Hüseyin çıktı maçı aldık.Peki hafta sonu oynayacağımız derbide kim ön plana çıkacak meçhul.

Birileri bu duruma müdahele etmeli,ya hocaya yol verecekler yada hoca ne olursa olsun senle çalışacağız diyecekler.Bunların ikiside olmuyor dün maçta gözlemlediğim o kadar tuhaf olaylar varki!!! sayın Hakan Aydınol oyuncuya kızıyor tepki veriyor.Peki sormazlarmı adama sayın AYDINOL siz bu takımı kurmak için çalışmadınız mı? diye şimdi bu eleştiri niye bulunduğunuz görevlerden ayrılmanız,sizi bu kötü gidişten sorumlu tutulmayacağınız anlamına gelmiyor.

En az hoca kadar sizde suçlusunuz!!!!

Oyak maçı gibi bir maçı izlemeyi bir daha gerçekten istemem.Yalnız bu sene daha böyle çok maç izleyeceğimizin farkındayım.

saygılarımla

M.DURAN

bu maçta zorlanacagımız belliydi art arda gelen sakatlıklardan sonra takımın düşmesi normal...eger milan düzelmezse cemal murat polat zizic rotasyona biran önce girmesse önümüzdeki maçlarda sıkıntı yaşayacagımız gün gibi ortada...ayrıca ark bazıları hakemlere vermiş veriştirmiş...belki hakemler kötü kararlar vermiş olabilirler ama bence son dk inanılmaz yanlış kararlar verdiler oyak alehine...tamda kırılma anlarında çok yanlış kararlar verdiler...bence maçın dönmesinde hakemlerin etkisi wardı

Valla kim ne derse desin öyle yada böyle kazanmak güzel.Ben son 6 maçın en az dördünü kazanırız demiştim buna adım adım ilerliyoruz.
Hüseyin'i gerçekten tebrik etmek gerekiyor.Bu Hüseyin'i gördükten sonra sene başındaki haline kızmakta ne kadar haklı olduğumu bir kez daha gördüm.
Maçı izlemediğim için teknik yorum imkanım yok şu an için.Hüseyin'i ve oradaki taraftarı tebrik ederim(anlayana).

İstatistiklere bakacak olursak Huseyin , Milojevicin yoklugunda pota alti yükünü tek basina cekmis .

28 sayi 12 ribo

Ancak Huseyin'den bu verimi her mac beklememiz hayal olur . Milojevic'in bir an önce donmesi gerekiyor .

ya Zizic ?

quote="Mehmet Özcan"]kusura bakmayın gurovic oynamamış sebebini bilen var mı?[/quote]
Şamil Turançiftçi' Alıntı:
[Guroviç sakatlığından dolayı pek antreman yapamadığı için bu maçta oynayamadı. Milo zaten malumunuz en az 1 ay yok.

Oyak Reno'yu son 5 dakikasına 10 sayı geride girdiğimiz maçta zorlukla yenebildik.Gordon 2 'de iki atsa muhtemelen Evren'in son saniye şutu veya J. Jones'in son an tipi girse ( bana 24 saniye dolmadan dokundu gibi geldi maçta ) kesin olarak yenilmiştik .Maç tamamen ortada geçti yani galibi tesadüfler belirledi.

Sanırım biz oyuncu maliyeti açısından açısından FB,Efes,TT'den sonra en pahalı takımız lig'de. Oyak'sa belki son takımdır değilse bile bütçesi en dar 3 takımdan biridir ( Ki bence en dar bütçeye sahip takım olma ihtimali çok yüksek ya TED'dir ya Oyak'tır ).

Bizim toplam bütçemizin 7.5 milyon dolar olduğu söyleniyordu demek ki yıllık toplam oyuncu bütçesi en azından 5 milyon dolardır.

Oyak'ın yabancılarından belki de en iyi NCAA kariyerine sahip olanı Jones Kepez elden çıkardığı için tabir yerinde ise kelepir bir hale geldiği için alındı o dönemde aylık 4000 USD'ye anlaşıldığı konuşuluyordu. Gordon ve Stiemsma ( özellikle Stiemsma'nın daha da ucuz olması gayet olası ) da daha pahalı değildir. Yabancı oyuncuların toplam maliyeti 150000 dolar civarı olmalı ( 3 yabancı ile oynadıkları için Federasyondan alacakları para ile zaten bu maliyetin belki hepsini en azından hemen hemen tamanı karşılayacaklar ayrıca . ). Yerli oyunculardan Büker kardeşler, Nedim , Alper bazen de Ahmet süre alıyor onlara ve gençlere verilecek para ile toplam oyuncu maliyetleri çok çok 50000 USD olsa.

Bizim takımımız en az 10 kat daha pahalı bir takım ve kendi sahamızdaki maç tamamen dengede geçti.

Oldukça düşündürücü bir durum herkes açısından özellikle de takımın başındaki kişi açısından .

gerçekden basit hatalarla oyak reno maça ortak oldu ama aslanlarrr müthiş oyunuyla bu maçıda almayı bildiler artık önümüsdeki rakibe bakacağız :)

İyi oynamadık ama kazandık.İyi gidiyoruz.6 da 6 yapıcaz demiştim 2 de 2 oldu hadi hayırlısı..

Birde Eyüp abinin ordaki çıldırmaları da gözümden kaçmadı :)

şahsi fikrimdir, (şahsi fikrimin altını çiziyorum)

Oyak Renault'nun haksız yere kaybettiğini çünkü maçın son bölümünde hakemlerin maç içindeki hataların ve itirazların etkisiyle Galatasaray Cafe Crown'a verdiğini düşündüğüm maçtır.
Hüseyin Beşok'un iki tane teknik faulü verilmemesi hakem hatası değil eyyamdır. Ayrıca son pozisyonda köşede top dışarı cıkmadan önce faul yapıldığını düşünüyorum.

ilk satırı tekrar okuyun. birde tartışmak isteyen varsa yazdığım herşeyi dikkate alarak yazarsa sevinirim.
Galatasaray Cafe Crown kazandı diye sevindim
Oyak Renault kaybetti diye üzüldüm.
gscc-fbü-bjkct maçlarına bakınca, ligden düşmemeye mi, yoksa şampiyonluğa mu oynuyoruz, anlayamadım.

son söz

İmparator Yücel PLATİN : )

Hakemler maç boyunca kötü idi Yücel Platin maçı sahanın içinde izledi birkaç kez epey ağır itiraz etti (Oyak bencinin arkasında izledim maçı ) birşey çalmadılar. Bizim kenara anlayamadığım bir teknik faul çaldılar .Gerçi benim izlediğim yerden nerede ise kör nokta idi.

Bununla birlikte Hüseyin'in 5. faulü aldıktan sonra yaptığı itiraz çok net bir teknik faüldü. Bir an tepkş verse neyse takım arkadaşları durdurmaya çalışıyor ama bir türlü durmadı .Ben teknik faül geldi gelecek diye epey korktum çok uzun süre devam etti .Maçın sonun da değil ortasında olsa kesin çalarlardı .Maç başabaş olmasa çalarlardı . Belki bizim kenara teknik faül çalmamış olsalar yine çalarlardı.

Kesinlikle hakem hatası değil eyyamdı bence de .

Kutay abi Hüseyin'in 5 lediği pozisyonda tam benim önümde oldu çok net bir şekilde Hüseyine faul yapıldı yani tartışmaya açık bile değil çok net bir faul yapıldu ha faulu vermezsin tamam ama neden Hüseyin faul yaptı deyip 5 letiyorsun ben kenarda çıldırdım Hüseyin de haliyle içerde.

Kutay abi Hüseyin'in 5 lediği pozisyonda tam benim önümde oldu çok net bir şekilde Hüseyine faul yapıldı yani tartışmaya açık bile değil çok net bir faul yapıldu ha faulu vermezsin tamam ama neden Hüseyin faul yaptı deyip 5 letiyorsun ben kenarda çıldırdım Hüseyin de haliyle içerde.

Poziyonda faul olmasa bile hakemin üzerine yürümeye çalıştı uzun süre de sakinleşmedi net bir teknik faüldü.Teknik faül kararı verilirken kriter itirazın haklı olup olmadığı değil sonuçta şekli . Sonuçta hakemler bizim aleyhimize de çok hata yaptı hatta bence daha çok hatayı bizim aleyhimize yaptı ama o poziyon bence de hatanın ötesinde eyyamdı .

Ekleme : Bu arada Ayhan Şahank'in arkasındaki o koca koca bloklardan (her neresi ise orası ) maçı izlemeye gelecek hiç değilse 1000 Galatasaraylı çıkmaz mı ?

Zaten bende bunun için dedim abi Hüseyin sonuna kadar haklıydı itirazında ama itirazın şiddeti teknik foul gerektirirdi lakin takım beklediği faulu alamıyor birde üstüne en iyi oyuncumuz 5 liyor enteresan bir şekilde Murat hocaya itiraz ediyor diye teknik çalınıyor Yücel hoca neredeyse dövecekti hakemi dikkatini çekmiştir abi, ha bu arada Yücel hocanın maç esnasında abartmıyorum neredeyse Murat hocanın yanına kadar gelerek maç izlemesi oyuncularına müdahalesi var onu hiç söylemiyorum bende sana katılıyorum kesinlikle hakem bizim için daha kötüydü.

Zaten bende bunun için dedim abi Hüseyin sonuna kadar haklıydı itirazında ama itirazın şiddeti teknik foul gerektirirdi lakin takım beklediği faulu alamıyor birde üstüne en iyi oyuncumuz 5 liyor enteresan bir şekilde Murat hocaya itiraz ediyor diye teknik çalınıyor Yücel hoca neredeyse dövecekti hakemi dikkatini çekmiştir abi, ha bu arada Yücel hocanın maç esnasında abartmıyorum neredeyse Murat hocanın yanına kadar gelerek maç izlemesi oyuncularına müdahalesi var onu hiç söylemiyorum bende sana katılıyorum kesinlikle hakem bizim için daha kötüydü.

Yücel hoca nerede ise 40 dakika kendi alanını ihlal etti kah sahaya girdi kah saha dışında masaya doğru ihlal etti. Birde birkaç kez şiddetli itiraz ettiler bence de. Bizim aldığımız teknik faülü hiç anlamadım zaten :roll:

Hakem desteğiyle kazanılan bir galibiyettir,kimse kusura bakmasın...Oyak karşısında 10 milyonluk takım hakem desteği olmadan maç kazanamıyorsa denilecek fazla birşeyde yok...Sadece Hüseyin'i verdiği onurlu mücadeleden dolayı tebrik ederim...Takımda zaten konuşulacak pek olumlu birşeyde yok...Zizic'in affedilmesini ise anlamak mümkün değil...Neyse cafe crown denen şirket oldukça profesyonel demekki...Bedava gitmek için binbir türlü cambazlık yapan takımı zor durumda bırakıp kaçan bir şahıs hala parçalıyı giyip karşımıza çıkabiliyorsa vay halimize...

Oyunumuzu düzeltemezsek Beşiktaş maçı bile tehlikeye girebilir. Bundan sonraki maçlar çok önemli , takım ve taraftar olarak hazırlanmamız şart.