TBL 11. Hafta | Galatasaray CC 68 - 67 Oyak Renault

Re: TBL | Galatasaray ? Oyak Renault : 68 - 67

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Ali Bozgeyik":3bhclgvk]Gölge etmeyin kelimesi pek şık olmamış...
:) :) :) ...[/quote:3bhclgvk]
:):) İyi yakaladın kardeşim ama burdaki durum ile orda bahsettiğimiz durum arasında biraz fark var...Neyse hakkını vermem lazım iyi yakaladın...:)

Bu arada Atkins faul problemi nedeni ile 25 dakika civarı sahada kalabilmesine karşın 9 asist ile tamamlamış maçı. Kendisi ile ilgili hala şühelerim var ama bu istatistik beni mutlu etti.

Birde Hüseyin'deki motivasyon Guroviç ve eğer kalacaksa (hala kabullenmek istemiyorum ) Ziziç'de olsa

Hüseyin' in istatistikleri büyülüyor. Sultan Rashid de 25 dakikaya 9 asist sığdırmış. Zor da olsa galip gelmek güzel.

6' da 6 istiyorduk; 2' si gitti 4 kaldı :roll:

Tartışmayı fitillendirmek gibi bir niyetim yok fakat benim merak ettiğim konu şu : Murat Özyer'in teknil faul aldığı pozisyonda tv'den de salondan da göründüğü kadarıyla sert "hareketli" bir tepki yoktu. Peki teknik faul almak için çıldırmışçasına hareketler mi yapmak gerekiyor, her ne kadar Murat Özyer'in karakteriyle pek bağdaşmasa da söylediği bir sözden ötürü teknik faul almış olamaz mı? Gerek televizyondan izleyenler gerekse salondan izleyip hakeme söylediklerini duymayanların ki buna ben de dahilim bu teknik faulü Yücel Platin ile karşılaştırması ne kadar doğru? Çünkü hakeme verilen tepkiler konusunda farklı yöntemler var. Eğer karşılaştırma yapılması gerekiyorsa Hüseyin Beşok'un iki itirazı ile Yücel Platin'in itirazları karşılaştırılabilir ve sonuç itibariyle ikisine de teknik faul çalınmadı. Hüseyin Beşok 5.faul konusunda haklı olduğu kadar tepkisinde de bir o kadar derece haksızdı.

Hakemler maçın sonları dışında bizim aleyhimizeydi, özellikle R.Nuran 50 düdük çaldıysa abartısız 45 i aleyhimizeydi, Y.Platin sevdiğimiz vede saygı duyduğumuz bir Koç, maçta bizi proveke edecek bir tavrıda asla olmadı, ama hakemlere davranışları daha sert olduğu halde teknik faul almadı, kendine ayrılan bölümü sürekli ihlal etti sahaya girdiği bile oldu, ama teknik almadı, itiraz ettiğimiz buydu sadece.

EVREN BÜKER!

Büyük harfle yazdım, bu arkadaş çok iyi oynuyor, inşallah ileride bizim formamızı giyer!

Kerem Polat haksızmıyım?

Uğurcan Günel' Alıntı:
Tartışmayı fitillendirmek gibi bir niyetim yok fakat benim merak ettiğim konu şu : Murat Özyer'in teknil faul aldığı pozisyonda tv'den de salondan da göründüğü kadarıyla sert "hareketli" bir tepki yoktu. Peki teknik faul almak için çıldırmışçasına hareketler mi yapmak gerekiyor, her ne kadar Murat Özyer'in karakteriyle pek bağdaşmasa da söylediği bir sözden ötürü teknik faul almış olamaz mı? Gerek televizyondan izleyenler gerekse salondan izleyip hakeme söylediklerini duymayanların ki buna ben de dahilim bu teknik faulü Yücel Platin ile karşılaştırması ne kadar doğru? Çünkü hakeme verilen tepkiler konusunda farklı yöntemler var. Eğer karşılaştırma yapılması gerekiyorsa Hüseyin Beşok'un iki itirazı ile Yücel Platin'in itirazları karşılaştırılabilir ve sonuç itibariyle ikisine de teknik faul çalınmadı. Hüseyin Beşok 5.faul konusunda haklı olduğu kadar tepkisinde de bir o kadar derece haksızdı.

Muhtemelen bana yazmamışsınız ama ben kendi tarafımdan cevap vereyim. Ben bizim teknik faul aldığımız poziyon için daha çok anlamadım ifadesini kullandım zaten belki doğru belki yanlıştır. Hatta acaba Murat ÖZyer'e mi çalındı yoksa kenardan başka birine yada birilerine mi çalındı emin değilim .Ben maç sırasında Murat Özyer dışındaki biri veya birileri yüzünden oldu diye düşündüm açıkcası.

Yücel hoca ile ilgili tek sıkıntı itiraz değil aslında ben bu sene genelde maçları rakip takımın bencinin arkasında izledim arada alan ihlali oluyor ama Yücel Platin nerede ise tüm maç alanını ihlal etti. Hakemler uyarmadı bile ayrıca bir kaç kez oldukça sert itirazlar geldi.

Keşke cevap vermeseydinizde bende kendimi tutabilseydim ben sizden ne talep ettim onuda anlamadımya neyse. Ben sizi tenzih edebiliyorsam eğer orada söylediğim şeyden Gölge etmeyin lafım sizin için değil ha yok tenzih edemiyorsam ağır konuştuğumu düşünmüyorum Gölge etmeyin başka ihsan istemez, buna siz karar verin.

Kutay abi tahmin ettiğin gibi o yazdıklarım sana karşı değil zaten kişi hedefli de değil. Aslında düşüncelerimi tam olarak aktaramamışım. Yücel hocaya teknik faul gösterilmemesi doğru demiyorum ama Hüseyin'e gösterilmemesi de doğru değil. En azından bu "benzer" konuda yanlış da yapsa yanlışında bir "tutarlılık" var, Rüştü Nuran gibi bir hakemde bence bu bile çok sevindirici bir şey. Salondan izlemediğim için de alan ihlallerine veya sarf ettiği sözlere bir şey diyemiyorum. Benim söylediğim sadece benzer konudaki pozisyonlar. Hakem konusunda en fazla tartışılan konu bu oldu çünkü, ben de farklı bir bakış açısı getirmeye çalıştım.

Ayrıca Rüştü Nuran'dan en nefret eden kişilerden biriyim, salonda ne zaman biçim maçımıza seçildiğini görsem, tv'de ne zaman maç yayını başlayıp da o şahsiyeti gösterseler o saniye sinirlerim tavan yapıyor. Konu gelmişken şunu sormak istiyorum: Hakem seçimleri konusunda bölge kavramı gibi bir şey var diye biliyorum ama bu hemen hemen her maçımıza aynı hakemin atanmasını mı gerektiriyor? Bundan son derece rahatsızız, bu açık. Böyle bir hoşnutsuzluğun olmadığını düşünsek bile bu ev sahibi takımlarına ciddi avantaj sağlıyor, sonuçta evindeki çoğu maçı aynı hakemle oynuyorsun. Bunun da saymakla bitiremeyeceğin kadar avantajı var.

10 tane hatalı karar varsa 9'u bizim aleyhimizeydi, protokol çıldırdı, hoca teknik faul aldı (ki almaz genelde), tribün çıldırdı ama 1 tane lehimize düdük çalındı diye hakemle mi kazanmış olduk?

Ki o lehimize değil aleyhimizedir. Hüseyin'in faulü faul değilki teknik faul çalmadı diye hakem hatalı olsun. Hatasını hatayla düzeltmeye çalışıyor ama sanki bizi kayırmış gibi oluyor. Garip ya.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Keşke cevap vermeseydinizde bende kendimi tutabilseydim ben sizden ne talep ettim onuda anlamadımya neyse. Ben sizi tenzih edebiliyorsam eğer orada söylediğim şeyden Gölge etmeyin lafım sizin için değil ha yok tenzih edemiyorsam ağır konuştuğumu düşünmüyorum Gölge etmeyin başka ihsan istemez, buna siz karar verin.

Yazdıklarınızı ben yanlış anladım ozaman yaptığım en son yorumu yok sayabilirsiniz,bende ağır konuşmadım ama konuştuysamda kusura bakma ne diyeyim...

Bu arada yazılanları okuyorumda farklı iki görüş var acaba görmediğimiz alanda çok büyük olaylar olduda tv onları göstermedimi düşüncesine kapılmaya başladım...Ama herkes bir kaç pozisyon dışında birşey söylemiyor,bu konuşulanlardan farklı olarak neler oldu tribünde olan birisi anlatsada aydınlansak...

Hakemlerim maçın genelinde olumsuz etkilediği bir taraf varsa, ki vardır; bu Galatasaray'dır!

Evet, maç sonunda birkaç pozisyonda hakemler Oyak Renault'lu oyuncuya/oyunculara yapılan faulü vermemiş olabilir ama, o pozisyonlara gelinceye dek birçok karar Galatasaray aleyhinedir. Hüseyin Beşok'un amiyane tabirle çıldırması -ki Hüseyin kolay kolay öyle itiraz etmez- hakemin gözü önünde yapılmış bariz bir faul hasebiyledir. O pozisyonun faul olduğu sarihken ve maç sonu oynanıyorken, hakemin faul çalmaması normal olarak Hüseyin'i çileden çıkarttı! Hem Hüseyin'e yapılmış bariz faulü çalmayacaksın, hem de üstüne itiraz gerekçesiyle teknik faul kararı vereceksin. Yok artık!..

Murat ÖZYER sanıyorum Galatasaray'ın başında iken ilk defa teknik faul aldı. -Sevgili Kutay ÇAMCI, başka bir maçta bir teknik faul daha aldığını belirterek, beni ikaz etti; doğrudur- Bu adam 2.5 senedir takımın başında ve nice stres dolu maçlarda dahi teknik faul almamışken, karşısında sürekli hakemle diyaloğa giren, kendi bölgesini ihlal eden Yücel PLATİN varken teknik faulle cezalandırıldı. El insaf!

Hakemler daha âdil bir maç yönetseydi belkide iş son topa kalmayacaktı, bunu da düşünmek gerek!

Murat ÖZYER'i eleştirmek için Galatasaray'ın zorlanarakta olsa kazandığı haklı galibiyete gölge düşürmek kime yarar sağlar?!

Tenkitlerin nereye vardığını, kime yarar sağladığını ve kime zarar verdiğini iyi düşünmek lazım.

Geçen sezon da bir maçta almıştı Murat Hoca teknik faul . Hangi maç hatırlamıyorum ama aldığından eminim . Hatta bakışları yüzünden almıştı.Hakemlere sert baktığı için. Maç sonu basın toplantısında da bu konuya değinmişti .

Ahmed Salih' Alıntı:
Murat ÖZYER eleştirmek için Galatasaray'ın zorlanarakta olsa kazandığı haklı galibiyete gölge düşürmek kime yarar sağlar?!

Tekitlerin nereye vardığını, kime yarar sağladığını ve kime zarar verdiğini iyi düşünmek lazım.
Ahmed abi tam olarak anlatmak istediğim budur, ama biz söyleyince insanlar onurumuza inceden laf ediyor, kişileri Armadan daha çok sevdiğimizi iddaa ediyorlar. Umuyorumki senin gibi birinden gelen bu cümle tüm forum ahalisi için daha aydınlatıcı olacaktır.

Bu arada konu dışı ama teknik foul diyince aklıma otomatikman
Halil Üner geliyor sanıyorum Türk basketbol tarihinin en çok teknik foul alan koçlarından biridir kendisi

Bu arada ilk yarında bir perdelemede alehimize bir hücum faul çaldı Rüştü bey. Sanırım Cemal'e çaldı .Bizin benchten nasıl faul sesi yükseldi.Eğer kulaklarım beni yanıltmadı (aslında net duydum ama inanamadım ) ise Rüştü bey masaya yaptığı seremoni sırasında müstehz bir gülümseme i ''çok güzel faul'' gibi bir ifade ile cevap verdi.

Şu maç sonunda teknik faulleri, hocanın taktiksel fikirlerini falan unutup sadece Hüseyin Beşok'un performansını konuşmak yeterli bana göre. Bir basketbol seyircisi olarak saygı duymamak elde değil, umarım bu şekilde devam eder performansı..