TBL 12. Hafta | Beşiktaş Cola Turka 66 - 58 Galatasaray CC

Re: TBL | Bjk Cola Turka - Galatasaray

Fatih Erdem' Alıntı:

Şu an için herhangi bir transfer yok, sadece görüşmeler var. Ama yapılacak transferinde bu derbide oynaması zor, muhtemelen daha sonraya sarkar. Maç için şimdiden yorum yapmak pek sağlıklı olmaz, bence halen iki takımın şansıda eşit. Her ne kadar Galatasaray kadro genişliği ile öne çıksada, eksik Beşiktaş bile kendi sahasında, en az deplasmanda oynayan Oyak Renault kadar mücadele edebilir. O yüzden ortada bu maç kesinlikle..

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Fatih Erdem":728ya43u]Transfer yapmışlar. [url="http://www.megabasket.net/' Alıntı:
http://www.megabasket.net/[/url]

Şu an için herhangi bir transfer yok, sadece görüşmeler var. Ama yapılacak transferinde bu derbide oynaması zor, muhtemelen daha sonraya sarkar. Maç için şimdiden yorum yapmak pek sağlıklı olmaz, bence halen iki takımın şansıda eşit. Her ne kadar Galatasaray kadro genişliği ile öne çıksada, eksik Beşiktaş bile kendi sahasında, en az deplasmanda oynayan Oyak Renault kadar mücadele edebilir. O yüzden ortada bu maç kesinlikle..[/quote:728ya43u]

Transferle ilgili bilgiler tahmin mi ? Yoksa içeriden duyum mu Ferhat bey

Şu an için kesin bir anlaşma yok, birkaç isim gündemdeymiş fakat sizde biliyorsunuz bu son transfer olacağı için hata yapmamak isteniyor. O yüzden biraz uzun sürdü bu transfer ama en geç önümüzdeki haftaya kadar bir oyuncu ile kesin anlaşılacağı yönünde haberler var. Yinede halen kulüp içerisinden de net bir açıklama yok bu konuda.

Bjk son haftalardaki gibi(Antalya ve Banvit maçları) mucizevi bir performans gösteremezse çok çok çok rahat yeneriz.

Sırası ile BJK ve FB yi yeneceğiz, buna sonuna kadar inanıyorum!

futboldan sonra hem erkeklerde,hem bayanlarda,hem de tekerlekli sandalyede yenmek süper olacak.1 haftada 4 yenilgi :) ondan sonra bjk taraftarlarından koro halinde şu sözleri duyacağız:
YETER YILDIRIM DEMİRÖREN YETER!!!

Emre Satır' Alıntı:
futboldan sonra hem erkeklerde,hem bayanlarda,hem de tekerlekli sandalyede yenmek süper olacak.1 haftada 4 yenilgi :) ondan sonra bjk taraftarlarından koro halinde şu sözleri duyacağız:

Tersi bir durumda yeter Özyer yeter ihtimalinide unutma ;)

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
[quote="Emre Satır":218jhx36]futboldan sonra hem erkeklerde,hem bayanlarda,hem de tekerlekli sandalyede yenmek süper olacak.1 haftada 4 yenilgi :) ondan sonra bjk taraftarlarından koro halinde şu sözleri duyacağız:

Tersi bir durumda yeter Özyer yeter ihtimalinide unutma ;)[/quote:218jhx36]
Onun eksik olmadığı gün yok bence ;)

gectigimiz seneler pek deginmek istemiyorum cunku iki ozel durum var elimizde...

birincisi en yenisi...besiktas cola turka'da gecen mac ihrac alan oyuncular oynayamayacak...kimdi bunlar ?? chatman ve mims...Chatman takimin oyun kurucusu ve mac basina 13.5 sayi ile oynuyordu. Mims ile sonradan katildigi takimda mac basina 8.5 sayi uretiyordu. ikinci durum ise, besiktas cola turka'daki gozle rahatca gorulebilecek dusus...

oyuncularin yerleri bir sekilde doldurulur...fakat, bir de hakan demir'in ihraci var...o da salonda bulunamiyor olmasi gerekir, eger kurallar degismediyse...bu durumda zaten eli rakibine gore nispeten zayif olan besiktas cola turka'nin teknik yonetimi de bir adim geriye dusuyor...

galatasaray cafe crown'da da durumlar cok stabil degil aslinda...zizic problemleri vardi, gitti, kaldi, gitmek istedi derken, en son affedildi ve gecen hafta sahadaki yerini aldi...fakat pek verimli oynayamadi...kucuk takimlarin buyuk oyuncusu strickland, istenileni veremedi ve takimdan gonderildi...gurovic'te ise bir konsantrasyon sorunu var...konsantre oldugu maclarda gercekten kalitesini gosterebilirken, kafasini veremedigi maclarda ise, sahada varligi ile yoklugu bir...huseyin besok takimin tek savasan oyuncusu ve hatirlatmakta fayda var, huseyin basketbol adina yasayabileceklerinin cogunu yasamis bir oyuncu...kenar yonetimi hakkinda cok konusmak istemiyorum sonucta gorusum belli fakat, murat ozyer bu takimdan gonderilmiyor veya gonderilemiyor...acikcasi murat ozyer'in kalitesi de ortada...

besiktas cola turka, cok yanlis yabanci transferleri ile basladi sezona...bir de buna takimdan erken ayrilan oyuncularini katarsak...lig cok kotu basladi kendileri icin ve bir anda alt siralarda buldular kendilerini...son donemde toparlanma icindeler fakat ve bunda yeni yabancilari kadar cevher'in de cok buyuk katkisi var...onun disinda gercekten besiktas cola turka'li oyuncular kendilerinden cok ozveride bulunarak oynuyorlar, aldiklari sonuclar bunun bir isareti...

besiktas cola turka, icerden baxter ve cevher ile oynarken, disarda chatman onderliginde sayi buluyordu...fakat chatman bu macta yer alamayacak...galatasaray cafe crown'un da belki de en guclu oldugu pozisyoın oyun kuruc pozisyonu...graves, atkins, murat kaya uclusu bu lig icin ortalama ustu bir uclu...ve bu rotasyonla besiktas cola turka'ya acimasizca saldiracaktir...zizic'i yok sayalim, icerde cemal nalga ve huseyin besok ile basabas mucadele edecegini dusunuyorum...haluk yildirim, gurovic'i ne kadar tutabilir ?? bana kalirsa besiktas cola turka'da iki ve uc numaralar bolca bir numaraya yardima gidecek defansta ve bu da galatasaray cafe crown sutorlerine bos sut imkani yaratir...gurovic'in costugu mac olabilir bu mac...milojevic'in de hucumda katki yapacagini dusunursek, galatasaray cafe crown'un sayi opsiyonu, eksik besiktas cola turka'dan cok daha fazla...savunmada da rotasyonunu kullanabilirse murat ozyer, besiktas cola turka'yi bayagi yoracaktir...bu durumda daha da kotu hucum eden besiktas cola turka, pota altinda da durdurulabilirse, derbi mucadelesine gore yuksek farkli bir galibiyet gelebilir galatasaray cafe crown adina...
------------------------
http://www.tribundergi.com forumu basketbol bölümünden Eclea arkadaşın maçla ilgili güzel bir yazısı, forumla paylaşmak istedim.

Güzel bir değerlendirme olmuş sayın Eyüp Yıldız, teşekkürler öncelikle.
Beşiktaş adına bakarsak Chatman'sız olmak çok önemli bir handikap. Tüm yük Mehmet Yağmur üzerinde olacak ki bu da önemli bir dezavantaj olabilir. Ama unutmamak lazım ki aynı Mehmet Yağmur Efes Pilsen'e karşı ayakta kalan tek oyuncu olmuştu yine mecburen oynatıldığı bir dönemde. Maça muhtemelen Mehmet, Muratcan, Baxter, Cevher, Adem beşi ile başlanacaktır. Mehmet Yağmur'un performansına göre iki seçenek var. Deplasmandaki Khimki maçındaki gibi Muratcan bir numaraya çekilip, Baxter iki, Haluk üç numara oynar maç içerisinde yeri gelince. Cevher ve Adem genelde dışardan oynadıkları için Galatasaray uzunlarının takibi önemli bu konuda. Beşiktaş hücumları yine dış şuta dayalı olacaktır, eğerki son dönemlerdeki yüzde yakalanırsa skor anlamında sıkıntı yaşanmaz asla. Çünkü Adem Ören bile çok önemli bir yüzde yakalayabiliyor yeri geldiğinde.
Haluk Yıldırım Gurovic'i ne kadar tutabilir demişsiniz, Konya deplasmanındaki performansıyla Haluk Yıldırım pek zorlanmaz çünkü geldiğinden beri ortalarda görünmeyen bir Gurovic burada söz konusu. Yani Graves ve Hüseyin Beşok için aynı şeyi söyleseniz tamam çok zor olur derim ama Gurovic'in patlama yapması sürpriz olur asıl. Bu arada Beşiktaş'ın son dönemde performansı düştü değerlendirmenize katılmıyorum, Benetton maçıyla birlikte çok üst düzey mücadele ve kazanma azmi var Beşiktaş'ta ve artarakta devam ediyor bu bana göre..

Her ne kadar kağıt üstünde bjk dan daha iyi bir takım olarak gözüksek de son maçlardaki form durumumuz ve maçın deplasmanda olması nedeniyle bizim açımızdan oldukça zor geçeceğini tahmin ediyorum.Milo nun da olmaması bizim için büyük handikap.Ancak ben milonun yokluğunu fbülker maçında çok daha fazla hissedebileceğimizi düşünüyorum.Mirsad ın son haftalardaki formu ve takımda mirsadla eşleşebilip ona üstünlük sağlayabilecek tek oyuncu olması nedeniyle milonun olmaması fbülker maçı için büyük şansızlık hele ki fbülkerin güçlü potaaltı düşünüldüğünde.

Hüseyin gerçekten yüreyiğle oynayan, bu arma için elinden gelen herşeyi yapan deyim yerindeyse savaşan bir oyuncu. Bu maçta derbi olması nedeni ile Hüseyin'i ekstra motive edecektir.
Önemli olan Gurovic performansı. Gurovic eğer maça kendini verirse bizi çok rahatlatır ve bizim maçı kazanmamızda öbnemli bir etken olur...

oyak maçındaki galatasarayı ve beşiktaş'ın çıkışını gördükten sonra, akatlar'da mağlup olabileceğimizi düşünüyordum.. son gelen cezalar ibreyi biraz bize çevirdi ama hala zor olacağını sanıyorum.. maalesef takımımız bize güven vermekten uzak..

bu maçın önü beşiktaş, arkası fener.. eğer akatlardan galip dönersek, ayhan şahenkteki fener maçı full olur.. fener maçı zaten full oluyor da bu hafta taraftarın moralini bozmazsak daha bir iştahla gideriz oraya..

Beşiktaş'ta yine kriz var
Hafta sonunda derbide Galatasaray'ı konuk edecek Beşiktaş Cola Turka'da, oyuncular alacaklarının ödenmemesi nedeniyle antrenmana çıkmadılar.

NTVSPOR
Güncelleme: 11:55 TSİ 24 Aralık 2008 Çarşamba

Sezon başında ekonomik sıkıntıları nedeniyle iki önemli oyuncusu takımdan ayrılan Beşiktaş Cola Turka'da kriz yine kapıda...

Siyah-beyazlı basketbolcular dün yapılan antremana çıkmazken, haftasonu oynanacak Galatasaray Cafe Crown derbisi öncesinde yaşanan bu gelişmelerin maçı nasıl etkileyeceği ise merak konusu...

Oyuncuların bugün yapılacak antremana da çıkmaması bekleniyor. Aldığı son tam maaş olan Eylül ayının maaşını 31 Ekim'de alan, ondan sonra ilk ödemenin geçtiğimiz hafta Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi maçı öncesinde yapılan siyah-beyazlı basketbolculara bu dönemde de Ekim ayı maaşının 4'te 1'i ödendi.

Cumartesi akşamı oynanacak derbide ayrıca Konya deplasmanında diskalifiye edilen Mire Chatman ile Dennis Mims forma giyemeycek, Hakan Demir de takımının başında sahaya çıkamayacak.

Beşiktaş'tan gelen kötü haberlere üzülsemmi sevinsemmi bilemiyorum, basketbol adına ezeli rekabet adına üzücü haberler bunlar, ama bizi galibiyete yaklaştırdığı için lehimize oluyor!

Yinede sorunsuz, tam kadro bir bjk'yi yenmek daha keyifli olurdu!

Şu haldeki bjk'yide yenemezsek zaten şampiyonluk yarışında olduğumuzu falan iddia edemeyiz kaldıki kazandığımızdada biz şampiyonluk için oynuyoruz yorumuda yapılamaz.

Ayrıca Guroviç bu maçada konsantre olamıyorsa(derbi maçı) toplasın çntasını gitsin.Hiç yoktan 500bin dolarımız cebimizde kalır.