TBL 12. Hafta | Beşiktaş Cola Turka 66 - 58 Galatasaray CC

Antrenmana çıkmadılar

Maaşlarını alamayan Beşiktaş Cola Turaklı oyuncular, iki gündür salona gidip tepki için antrenmana çıkmıyorlar.

Sezon başında ekonomik sıkıntıları nedeniyle iki önemli oyuncusu takımdan ayrılan Beşiktaş Cola Turka'da kriz yine kapıda...

Siyah-beyazlı basketbolcular dün yapılan antremana çıkmazken, haftasonu oynanacak Galatasaray Cafe Crown derbisi öncesinde yaşanan bu gelişmelerin maçı nasıl etkileyeceği ise merak konusu...

Oyuncuların bugün yapılacak antremana da çıkmaması bekleniyor. Aldığı son tam maaş olan Eylül ayının maaşını 31 Ekim'de alan, ondan sonra ilk ödemenin geçtiğimiz hafta Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi maçı öncesinde yapılan siyah-beyazlı basketbolculara bu dönemde de Ekim ayı maaşının 4'te 1'i ödendi.

Cumartesi akşamı oynanacak derbide ayrıca Konya deplasmanında diskalifiye edilen Mire Chatman ile Dennis Mims forma giyemeycek, Hakan Demir de takımının başında sahaya çıkamayacak.

Kaynak: ntvspor.net

Re: TBL | Bjk Cola Turka - Galatasaray

Bora Yuksel' Alıntı:
allah razı olsun aslan parcasi..tum gslilara tesekkurler....
Haydi o 8taş diye bahsettiğin takım hakkında haftasonu gideceğini söylediğin Akatlar'da da öyle konuş.Akatlar'a gideceğini söylemişsin haydi görelim seni.Akatlar Bora'yı sakatlar. :) Gsbaskete yakıştıramamıştım bu yazıları ama silinmiş neyse ki hemen.

bu akşam Ercan Taner ve Murat Kosova?nın sunduğu programda söylediler...

beşiktaş geçen sezon başında cola turkadan 2 yıllık sponsorluk bedelini peşin olarak almış (ki bunu cola turka doğrulamış) ve bu parayı olduğu gibi delgado için kullanmışlar...

basketbolda şuan gelirleri olmadığı için bu şekilde sıkıntı yaşıyorlarmış...

Sanırım maça bizim seyircimiz alınmayacak anlaşma gereği. Beşiktaş ta cezalı oyuncu çok bizde formsuz oyuncu çok. Guroviç, Ziziç,Cüneyt bide Dejan sakat işimiz çok zor hemde Beşiktaşın bu kadar sorunlu olduğu döneme rağmen maçı kazanırız diyemiyorum. Guroviç azcık kıpırdansa yeter ;)

Derbi biletleri satışta
Beko Basketbol Ligi'nde, Beşiktaş Cola Turka ile Galatasaray Cafe Crown takımları arasında 27 Aralık Cumartesi günü BJK Cola Turka Arena'da yapılacak derbi maçın biletleri satışa çıkarıldı.

Ligin 12. haftasında, cumartesi günü saat 19.00'da başlayacak karşılaşmanın biletleri, Biletix gişelerinden satışa sunuldu. Biletler, kalması halinde maç günü salonun gişelerinde de satılacak.

Derbi maçın bilet fiyatları protokol tribünü için 25, bench arkası için 20, protokol karşısı alt bölüm için 15, üst bölüm için 13 YTL olarak belirlendi. Pota arkası biletleri ise 10 YTL'den satışa sunuldu.

taraftar baskısı pek olacağını düşünmüyorum akılları futbol maçında olduğu için cüneyt çakır federasyon hakem tezahuratları falan yaparlar...sahayla pek ilgilenmeyeceklerdir...ama basketçilerin parasının ödenmemesi beni biraz korkuttu...bizimde o talihsiz dönemlerde oyuncular özlellikle derbi maçlarda inanılmaz kenetlenirlerdi...belkide yönetimin ilgisizliğine dikkat çekmek için büyük bir fırsat olarak görebiliriler...hatta göreceklerdir

Bozkurter, yaptığı açıklamada, oyuncuların geçtiğimiz hafta adeta bir ralli yaptığını dile getirerek, ''Önce Avrupa Kupası'ndaki maçımız için Moskova'ya, hemen ardından Konya'ya gidip geldik. Oyuncularımız çok yoruldu. Bu nedenle yabancı oyuncular hocamızdan Christmas izni istediler. Yoksa, paralarını alamamaları nedeniyle idmana çıkmamaları iddiaları doğru değil'' diye konuştu.
Takımın antrenmanlarının sürdüğünü belirten Hasan Bozkurter, şu an için tek sıkıntılarının, Galatasaray Cafe Crown maçı öncesi Mims, Chatman ve antrenörleri Hakan Demir'in cezaları olduğunu ifade etti.
Bozkurter, mali sıkıntılarının olduğunu inkar etmediklerini de belirterek, ''Mali sıkıntı her tarafta var. Holdinglerde, en büyük şirketlerde bile var. Oyuncularımız bunu anlayışla karşılıyorlar. Belli periyotlarda zaten ödemeler yapılıyor'' dedi.
Yabancı oyuncu arayışlarının sürdüğünü de kaydeden Hasan Bozkurter, ''Bir

Aykun Alan' Alıntı:
Bozkurter, yaptığı açıklamada, oyuncuların geçtiğimiz hafta adeta bir ralli yaptığını dile getirerek, ''Önce Avrupa Kupası'ndaki maçımız için Moskova'ya, hemen ardından Konya'ya gidip geldik. Oyuncularımız çok yoruldu. Bu nedenle yabancı oyuncular hocamızdan Christmas izni istediler. Yoksa, paralarını alamamaları nedeniyle idmana çıkmamaları iddiaları doğru değil'' diye konuştu.
Takımın antrenmanlarının sürdüğünü belirten Hasan Bozkurter, şu an için tek sıkıntılarının, Galatasaray Cafe Crown maçı öncesi Mims, Chatman ve antrenörleri Hakan Demir'in cezaları olduğunu ifade etti.
Bozkurter, mali sıkıntılarının olduğunu inkar etmediklerini de belirterek, ''Mali sıkıntı her tarafta var. Holdinglerde, en büyük şirketlerde bile var. Oyuncularımız bunu anlayışla karşılıyorlar. Belli periyotlarda zaten ödemeler yapılıyor'' dedi.
Yabancı oyuncu arayışlarının sürdüğünü de kaydeden Hasan Bozkurter, ''Bir

haluk yıldırım ntvspor da açıkladı 3 aydır paralarını alamadıklarını adamlar hala sorun yok biz paralarını ödüyoruz diyosa vay hallerine

Sayın Bozkurter ne kadar inkar etse de sorunların olduğunu kulüp içindeki veya dışındaki herkes biliyor. Yani Cumartesi bir derbi oynanacak ve oyuncular Perşembe'ye kadar izinli, mümkün mü böyle birşey? Uzun transferide bu maddi sıkıntılar nedeniyle gecikti yoksa bu derbiden önce transfer yapılacaktı plânlamalara göre. Justin Williams hazırda bekliyor ama işte kaynak sıkıntısı nedeniyle imza gecikti. Bu arada Mims 2 maç ve Chatman 1 maç ceza aldılar. Olaylar sanıldığı kadar büyük değil demekki, yani Haislip-Mirsad olayı gibi birinci derecede fiili müdahaleler yok anlaşılan..

Basketbolda ceza yağdı
Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, antrenör, sporcu ve kulüplere adeta ceza yağdırdı. Kurul, yaptığı toplantı sorasında, Beko Basketbol Ligi'nde Konya'da 20 Aralık Cumartesi günü oynanan Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi-Beşiktaş Cola Turka karşılaşmasında yaşanan olaylar nedeniyle, Beşiktaş Cola Turka oyuncularından Mire Chatman'e 1 maç müsabakalardan men ve 3000 YTL para cezası, Dennis Mims'e 2 maç müsabakalardan men ve 5000 YTL para cezası, Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Hakan Demir'e de 2 maç müsabakalardan men ve 3500 YTL para cezası verdi.

Kurul, Multu Akü Selçuk Üniversitesi oyuncusu İlker Türel'e 1 maç müsabakalardan men ve 3000 YTL para cezası ile Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi Yardımcı Antrenörü Gökhan Güney'e de 2 maç müsabakalardan men ve 2500 YTL para cezası uyguladı.

Disiplin kurulu ayrıca, 7 Aralık Pazar günü yapılan Galatasaray Cafe Crown-Kepez Belediyesi maçıyla ilgili olarak, Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Şubesi'ni 4000 YTL para cezasıyla cezalandırdı. Toplantıda ayrıca, Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde 21 Aralık Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş Cola Turka maçında yaşananlar nedeniyle, Fenerbahçe Basketbol Şubesi'ne 3000 YTL para cezası verilmesi de kararlaştırıldı.

biz ne yaptık da 3000 ytl veriyoar ben artık kafayı yiyecem bu cezalardan.!!!

OKAN DEMIRBAS' Alıntı:
biz ne yaptık da 3000 ytl veriyoar ben artık kafayı yiyecem bu cezalardan.!!!
Kepez maçında hakemin kafasına "vida" atılmış. Bende kararı okuduktan sonra öğrendim bu olayı. Trajikomik bir durum aslında :)

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
[quote="OKAN DEMIRBAS":4l1x9uvh]biz ne yaptık da 3000 ytl veriyoar ben artık kafayı yiyecem bu cezalardan.!!!
Kepez maçında hakemin kafasına "vida" atılmış. Bende kararı okuduktan sonra öğrendim bu olayı. Trajikomik bir durum aslında :)[/quote:4l1x9uvh]
Küçücük vidayı hakemin kafasına tutturmuşlar he :).Helal olsun keskin nişancıymış :)

Bjk'ye ceza verdiler ya nede olsa büyük camiadır çok fazla tepkisini almayalım Galatasaray'a da ceza verelim diye vermişler sahayıda kapatamıyacaklarına göre basketbol için ağır sayılabilicek bir para cezası gelmiş.

Galatasaray tribünlerinden atılan ve hakemin kafasına isabet eden vida ile Beşiktaş'ın cezaları arasında nasıl bir bağıntı kurdun biraz düşündürücü :) Sonuçta bu kurul sürekli toplanmıyor, belirli aralıklarla toplanıp bütün dosyaları karara bağlıyorlar..

Açık değilmi Ferhat kardeşim nasıl bir bağlantı kurduğum. Beşiktaş büyük bi camiadır sonuçta bir Galatasaray maçında önce 2 oyuncusunu ve hocasını cezalandırıyorsan Galatasarayada bir ceza verelimde en azında tepkiyi biraz azaltalım ( mesela bizim fener maçından önce bir oyuncumuz cezalandırılsaydı federasyona giydirmeye başlardık yöneticisinden taraftarına ) diyebilirler bu tarz fedarasyonların yapacağı şeylerdir bunlar bence gayet mantıklı sana inandırıcı gelmemesine bişey diyemem ama bence olabilir zaten kesin böyledirde demiyorum. Böyle bir bağlantı kurdum.
Mesela ben şunada eminim BJK ceza almasaydı Galatasarayada vida yüzünden ceza gelmezdi.

Erdem ve Atkins'in durumları yarın belli olacak ikiside sakat.Milo kesin olarak yok.