TBL 12. Hafta | Galatasaray CC 67 - 56 Fenerbahçe Ülker

Re: TBL | GALATASARAY C.C. - Fenerbahçe Ülker

Bugün hafta sonu. Takımımızda insanı içirecek kadar iyi ve eğlenceli GS'lının yaşama sevinci bu takım. E burası da GS BASKET sitesi olduğuna göre o coşkuyu en çok yaşaması gerekenlerde burada. Eğlenin arkadaşlar. Ermal'e yazmıştım gidin sizde eğlenin bu akşam diye:)

[youtube:s3lopvvl]http://www.youtube.com/watch?v=2u2SRapGr9g&feature=related[/youtube:s3lopvvl]

12+10.000 Aslan yürek sahayı fenere dar edecek !

Arkadaşlar malum son yıllarda salondan atılmadığımız maç yok zaten bu foruma gezenlerin ikaza ihtiyacı yok ama salona o gün hiç basketboldan anlamayan sadece fener maçı diye gelecek bir sürü arkadaşımız var ve çok kolay tahrik olup ortalığı karıştırabiliyolar aslında bu konuyu yeni bir başlıkta tartışmalıyız herkes çok dikkatli olmalı....

Çok zor maç
Ukiçi tutamazsak
mazallah fark bile yeriz
ama bu sene takım çok hırslı oynuyor
inşallah yeneriz....

Az önce sayfamdan paylastim, sadece Galatasaray ve Basketbol taraftarimiz gelsin dedim bu maca, Anti Fenerbahce statüsünden insanlar gelmesin dedim.

1 kisiden gelen yorum söyle oldu:

Bn gdicem ama mac izlemeye deil sirf feneve sovmeye bi mahsurumu var

Yani her türden insan olacak bu macta orasi kesin.

Rahat kazanırız, yeterki Abdi İpekçi hınca hınç dolsun.Ömer,Mirsad seyircimiz önünde oynayamıyor.Emir ve Ukiç'i kitlemek galibiyeti dahada kolaylaştıracak.

+ 10 Bekliyorum aksi taktirde galibiyet beni kesmez ;)

Alperen kardeşime söyledim ama başarılı olamadık bu hususta.

Başlığın adı GALATASARAY - Fenerbahçe Ülker

olmalı fikrime göre. Yöneticilerimizden biri bunu değiştirirse sevinirim şahsım adına.

Küçük ama önemli bir detay bence. Ülker ile Cafe Crown bir değil. Hem sonuçta diğer taraftar siteleri gibi alaycı yaklaşımımız da olmaz...

Rica ediyorum.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Alperen kardeşime söyledim ama başarılı olamadık bu hususta.

Başlığın adı GALATASARAY - Fenerbahçe Ülker

olmalı fikrime göre. Yöneticilerimizden biri bunu değiştirirse sevinirim şahsım adına.

Küçük ama önemli bir detay bence. Ülker ile Cafe Crown bir değil. Hem sonuçta diğer taraftar siteleri gibi alaycı yaklaşımımız da olmaz...

Rica ediyorum.
Dogru bir düsünce, ben de katiliyorum.

Re: TBL | GALATASARAY - Fenerbahçe Ülker

FbÜlker in en büyük silahı tartışmasız Ukiç'tir eğer onu iyi savunup oyun kurmasını ve sayı atmasını engellersek FbÜlker'i yeneriz.
bu görevde bence Evren'e düşüyor en sert adam evren büker

Şamil abi'yle konuşuyorduk maçı,Rochistie'nin Ukic'i kitleyeceğini savundu her ne kadar ben katılmasamda..Ukic'i ne kadar iyi savunursak bu maçı o kadar kazanma şansımız artar..

Seyirci desteğiyle bir adım önde gibi görünüyoruz,ümit ediyorum kazanan taraf biz olacağız ..

Biraz önce detaylı açıklama yapma fırsatım yoktu. Elbette burası bir basketbol forumu ve hem taraftar olarak maçın havasına gireceğiz hem de teknik yorumlarda bulunacağız ama...

İşin tribün kısmını konuştuğumuz başlık "Liderlik için, 2 de 2 için omuz omuza!" olsa; burası ise parke üzerinde vereceğimiz mücadeleye ilişkin olsa sanki daha iyi olur.

Maça dönecek olursam; atarak kazanmaya çalışırsak karşı yakadakiler ağır basar. Biz kazanmak istiyorsak savunma ile bunu başarabiliriz. Savunma da bizim işimiz...

Kısalarımız hem derinlik hem kalite olarak daha denk rakiple ama uzun rotasyonunda bariz üstünlükleri var. Bu yüzden uzun oyuncularımıza büyük iş düşüyor.Bir de 4 kısalı sistemde savunmada işimiz zor olur gibi geliyor verilecek muhtemelen hücum ribaundlarıda çabası.

Ayrıca maçı tribünler dolu tamamlamak çok önemli tahriklere kapılmamak lazım.YAni "Fenev"!'e sövmek için maça gidenlerin sayısı fazla olunca.Fener maçından sonrasını pek düşünmüyorlar malesef.O yüzden çok dikkatli olmamız gerek.

Ömer ve Ukiç'i durdurursak alırız bence.Pota altı eşleşmeleride çok önemli.Lavrinovic son Cholet maçında iyi oynamıştı.Ne olursa olsun savunmamızla ve 10.000 arma sevdalısının desteğiyle alacağımızı düşünüyorum.

İzmir'den maça toplu gitme gibi bir durum varmı?Okul hastalar filan umrumda değil orada olmak istiyorum.

fenerbahçenin son cholet maçını tribünden izledim.Tv den de biçok avrupa maçlarını izledim.En çok korktuğumuz nokta pota altı.Ancak vidmarı kaybetmek onları çok etkiledi.May bence oranın oyuncusu değil.Lavrinovic dış şutunu biraz riske edebiliriz ama mirsada çok dikkat etmek gerekiyor...Son maçta predziç 11 asist yaptı onun içeri katlarına dikkat etmek gerekiyor.Ukiç ise kuşkusuz en önemli adam.onu hemen boğmamız lazım hiç oyuna girmemeli yoksa çok can yakabilir.
Çok zor maç olucak ,final serisine 1-0 önde başmaka veya geride başlamak çok şeyi değiştirir.oktay hocaya ve takımıma güveniyorum.
15bin kişi çökücez üstlerine

Bu maç hem play off hemde ligi lider bitirmek açısından çok önemli bence.Çünkü fb kolay maç kaybetmiyo KYK dan sonra bir darbe de biz vurmalıyız.Böyle fırsat her zaman gelmez.Eğer normal sezonu lider bitirebilirse Galatasarayımız ben kesinlikle final oynayacağımızı hatta o gazla şampiyon olma ihtimalimizin yüksek olacağını düşünüyorum..

İnşallah anlımızın akıyla çıkarız bu maçtan,savunmamıza çok güveniyorum.Bu maçı kazanırsak finalin adı belli olur

Ukic-Tomas-ömer-kaya-kinsey en muhim oyunculari durdurursak rahat alirizz