TBL 12. Hafta | Galatasaray CC 67 - 56 Fenerbahçe Ülker

Re: TBL | GALATASARAY - Fenerbahçe Ülker

Uğur Güven' Alıntı:
[quote="Behram Tasdemir":30lkaonf]Ukic-Tomas-ömer-kaya-kinsey en muhim oyunculari durdurursak rahat alirizz

Kim kaldı? Zaten 5 oyuncuyu tutunca geriye pek oyuncu kalmıyor.[/quote:30lkaonf]

Ukic-Can Maxim Mutaf-Greer-Ömer-Kinsey-Tomas-Preldzic-Kaya-Mirsad-Oğuz-Lavrinovic-May'i tutarsak kazanırız :)

Gazanfer Tosun' Alıntı:
[quote="Uğur Güven":18hzvnkd]

Kim kaldı? Zaten 5 oyuncuyu tutunca geriye pek oyuncu kalmıyor.

Ukic-Can Maxim Mutaf-Greer-Ömer-Kinsey-Tomas-Preldzic-Kaya-Mirsad-Oğuz-Lavrinovic-May'i tutarsak kazanırız :)[/quote:18hzvnkd]
Ülker'den 1 sayı fazla atarsak kazanırız :)

Valla ben Ukic'ten cok Ömer'den cekiniyorum onu iyi savunmamiz lazim.

derin bir analiz yaparsak.
tahmini beşler
GS=TUTKU-SHİPP-CANER-RANCİK-ANDRİC
FB=UKİC-ÖMER-TOMAS-LAVRİNOVİC-KAYA
ukice shippi vermeliyiz.çünkü inatçı savunma yapabilen bir oyuncu.
tutku ömerin karşısında durması yeterli.
tomas şutu istikrarsız bir oyuncu.caner yardım savunmalarıyla ukici yıpratmalı.
lavrinovice dikkat etmeliyiz.savunmasını iyi yapmalıyız.onun savunması pek yok gibi.rancik maçın kilit adamıdır.zaten fenerbahçe takımının 4 numara savunması iyi değil.şutu olan 4 numaralar her zaman sıkıntı yaratıyor.andric mümkün olduğunca ribauntları toplamalı.
ikinci beşlere bakarsak
GS=taylor-evren-haluk-shumpert-ermal
FB=greer-kinsey-emir-mirsad-oğuz
bu beşlerde onları vurma ihtimalimiz çok yüksek.ermal oğuza hücumda üstünlük kurabilir.taylor greeri rahatlıkla savunmalı hemde yakın almalı.evren kinsey eşleşmesi çok kritik.ikiside inatçı ve etkili.kinseyden biraz sıkıntı yaşabiliriz.shumpertta mirsad karşısında dış şutlarla ceza kesebilir.2009 final serisinde attığı şutlarla efese şampiyonluğu getirmiştir.
bizim adımıza shipp-shumpert-rancik ve andric kritik adamlar.
onlar adına ukic-ömer-emir ve kaya
umarım sert savunma yaparak 40 dk nefes aldırmadan oynarız.giren çıkan aynı dozda savunmayı düşürmeden oynamalı.sertaçın süre alıcağını zannetmiyorum.umarım galibiyetler sonuçlanan ve liderliği ele geçireceğimiz bir maç olur.yürüyedur GALATASARAY.

fb herhangi bir yabancısını tribünde bırakmak zorunda bunuda göz ardı etmiyelim kanımca may kalır çünkü ukice yapılacak baskıyla yorarsak kenardan greer gelmek zorunda kalır spahijada bunu düşünür herhalde yani bence bu maçtaki uzun rotasyonları şöyle olur

shumpert-andric-ermal-rancik
kaya-lavrinovic-oğuz-mirsad

Eren Pardo' Alıntı:
fb herhangi bir yabancısını tribünde bırakmak zorunda bunuda göz ardı etmiyelim kanımca may kalır çünkü ukice yapılacak baskıyla yorarsak kenardan greer gelmek zorunda kalır spahijada bunu düşünür herhalde yani bence bu maçtaki uzun rotasyonları şöyle olur

shumpert-andric-ermal-rancik
kaya-lavrinovic-oğuz-mirsad
Shumpert 4 oynadığında Emir'de 4 numaraya çekilebilir,geçen seneki Efes maçlarında Emir'le üstünlük sağlamıştı Fb.

Geçen Kutay abi ile girdiğim polemikten :) sonra bazı konuları elimin uzandığınca araştırmaya karar verdim ve en sonunda bazı kesin bilgilere ulaştım. Madde madde sizede aktarayım.

Öncelikle arkadaşlar bu maç için hala bilet almayan varsa biletini alsın çünkü yarın akşama kadar bilet bitebilir demedi demeyin. Şu an 18 blok satışta ve 1 blokta 26 sıra var bilet almak istediğinizde her blokta orta sıralardan veriyor sistem bileti. Hani akşama 7 8 blok daha biter kesin olarak. Kalan bloklar da Yarın akşama kadar diye kişisel bir düşüncem var.

Sühan Abi'nin merak ettiği bir konu vardı onu sordum en önce, "saha içi biletler gerçekten satıldımı yoksa güvenlik için satılmayacakmı" oralar diye. Arkadaşlar Saha içi biletler gerçekten tamamen satılmış Hatta şöyle söyleyeyim Kulüp yönetcileri bile paraları ile bilet almışlar bu maça, misafirleri için. Yalnız şöyle bir durum var sadece Fener'in çıkacağı tünelin yakın yerlerine bilet satılmamış ama boşta kalmayacakmış, oraya alt yapı oyuncularımız yerleştirilecekmiş. Kinsey'in yumruğu çaktığı yeri düşünün ama bu sefer Fener diğer taraftan çıkacakmış salona. Ve saha içi toplam kapasite 1200 müş.

Şimdi işin latifesi bir yana taraftar sayısı hakkında çeşitli spekülasyonlar oldu forumda, ben bugün kulüpten bir yetkili ile bu konuları konuşma imkanı buldum, isim sormayın söylemem, çünkü bu kişi yönetici değil kulübün çalışanlarından sıkıntı yaşamasını istemem sonuçta takip edilen bir forumuz.

Yoğun ısrarlarıma dayanamadı baştan şu bilgileri verdi bana, kapıdan giren herkes her kim olursa olsun biletle giriyor, Federasyon kulübün biletsiz insan sokmasına kesinlikle izin vermiyor. Bunu bi netleştirelim Şahenk'deki gibi açın kapıları biz geldik muhabbeti burada yok bedava da giriyosan biletini birilerinden alıp giriyosun.

Bizim Kutay abi ile çok konuştuğumuz Bornova maçında 3800 biletli (tabi kombinelilerde dahil) insan varmış hani bu 3874 gibi bi rakam ama yuvarlıyorum işte.

Panellinos maçında 4000'in üzerinde biletli seyirci girmiş salona, Cantu maçında 3000 kişi girmiş biletli. Şu an için EuroCup ortalamamız 3500 ün üzerindeymiş, ha bu bilgiler net bilgilerdir Çünkü bu sayıları her maçtan sonra Fiba'ya göndermek durumundaymışız.

Çok merak edilen Banvit maçı var birde o maçta 5800 biletli taraftar varmış salonda tabiki Banvitliler dahil. Şu an tüm lig maçlarındaki ortalalamamız 4000 li sayılardaymış arkadaşlar.

Ve son olarak Oktay hoca taraftardan çok memnunmuş, ama bize yetermi yetmez.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Şu an tüm lig maçlarındaki ortalalamamız 4000 li sayılardaymış arkadaşlar.

Eğer 4000 rakamı doğruysa bence gayet güzel.Bu sene sinan erdemde olsak demekki 5bin ortalamayı aşıcakmışız..

Ukic oynayacak bu biraz kötü oldu açıkçası. Tribüne bence kesin May çıkacaktır, plase Greer olur. Benim en çekindiğim oyuncu Mirsad. Ribaundlarda bizi çok ama çok yıpratacaktır. Böyle atmosferleri de çok sever. Ama ben kazanacağımızı düşünüyorum. Bi aksilik olmassa salonda olacağım. Artık beklemeye geçme zamanı, Şafak 4 :)

Galatasaray?ın kısaları, Fener?in uzunları!

Rakibimiz, Avrupa?nın en iyi 5-6 takımından biri, Ukiç?in oyun zekası ve penetreleri, oyunlarının püf noktası, Ukiç kilitlendiği zaman, çok sıradanlaşıyorlar, çünkü b planları mevcut değil, Greer ve Preldzic, guard pozisyonunda, kayboluyorlar, Bornova, Barça, Siena ve Ksk maçlarında bunu gördük. Fakat bizim takımın en önemli artısı, Taylor, Tutku ve Evren bu 3 oyuncuyuda oyun kurucu pozisyonunda verimli kullanabiliyoruz.

Peki Ukic durdurulamaz mı?

Ukic, baskı karşısında top getirmekte zorlanan bir oyuncu, ve biz ligin kısalara en iyi baskı yapan takımıyız, Ukic?e nefes aldıracağımızı sanmıyorum. Ayrıca Ukic, Bjk, Efes(Cum Baba kupa maçı)ve yenildikleri Cholet maçında, Ukic baskı karşısında zorlandı.

Eğer Fener kısaları bizim baskımızı aşıp, topu rahatça pota altına geçirirse, işte o zaman bize üstünlük sağlarlar, özellikle Kaya bize çok sıkıntı yaratır.

Fener uzunları: Kaya, S.May, Lavrinovic, Mirsad, Oğuz
Galatasaray uzunları: Luksa, Rancik, Kuqo ve belki Shumpert.

Yukarıda da görüldüğü gibi çok önümüzdeler.

Kısa oyuncularda ise bence biz daha üstünüz, dahada önemlisi, bu oyunu daha kollektif oynayan takım biziz, daha paylaşımcıyız, daha dengeli hücum ediyoruz ve iyi savunma yapıyoruz.

Baskıyı kurup, topu kolayca pota altına indirmelerine izin vermezsek, kazanan taraf oluruz.
----------------------------------
Volume 2: Bizim görevlerimiz!

Arkadaşlar, bu maça küfür etmeye gelen, takıımımıza yazık eder, eğer lider olmak ve sonrasında şampiyon olmak istiyorsak, sadece takımımıza destek olup, maçı izlemeliyiz!

Evet yanlış yazmadım, maçı izlemek dedim!!!

Maçı izleyip, sürekli oyuna müdahil olmalıyız.

Ömer?in faullu savunmasına, faulleri çaldırmak bizim görevimiz.

Takımın hücumda ve savunmada ritmini bulması için sürekli teşvik etmek bizim görevimimiz!

Ribaund mücadelelerinde faullu durumları veya yapılan stepsleri hakemlerin es geçmesine izin vermemeliyiz!!

VE EN ÖNEMLİ NOKTA HÜCUMDA MARŞLARIMIZLA, SAVUNMADA İSE ISLIKLARIMIZLA TAKIMIMIZIN YANINDA OLMALIYIZ!!!!

O SENE BU SENE YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR!

Elimizdeki en büyük koz savunma. Hakemler ise etkili savunma yapmamızın önüne geçmek isteyebilir. Verilecek basit faul kararlarıyla hem uzunlarımızı faul problemine sokabilirler, hem de direncimizi kırabilirler. Bu noktada görev bize düşüyor.

Hakemleri baskı altına almak zorundayız. Kimse bu etik değil vs. demesin, ikinci maçta kralını yapmak isteyecek karşı yakadakiler. Bir Asvel maçı hatırlıyorum, ilk yarı kararlarıyla saç baş yolduran bir hakem üçlüsü vardı. Devre arasında soyunma odasına giderken aldıkları tepki akıllarını başlarına getirdi ve taraf olmaktan vazgeçtiler. Bizim istediğimiz de o zaten, taraf olmasınlar yeter.

arkadaşlar bolunun mengen ılcesınden 2 kısı bu maca gelecez.ama bıletıxde hep kotu yerler var.bu konuda yardımcı olabılecek arkadaslar varmı?

Volkan saha içi bilet zaten kalmadı, tribünden al biletini neresi olursa olsun sonra istediğin yere oturursun, kimse biletin üzerinde yazan yere oturmuyor tribünde merak etme.

Bu arada Uğur Güven ile iletişime geçermisin ismini "Volkan Tatlı" şeklinde değiştirsin, forumun düzeni açısından daha iyi olur.

erken gelen ıstedıgı yere oturuyor dıyorsun yani.daha once gelmedıgım ıcın ordakı maclara.cahıllık işte:))

Sıkıntı yok ya İstediğin yere geç yalnız tam ortada tribün grupları oluyor hani ille de nispeten rahat izlemek istiyorsan maçı saha içi bilet kalmadığı için protokolün yan kısmına geç tribünde, oradan nispeten faha rahat izlersin ama Fener maçı tabi çok sıkışık olacaktır her yer.

ben sadece görüş rahatlığı için demiştim.yoksa sızın aranızdada ızlemek zevklı olur

Şamil abi bilet kalıp kalmaması konusunda ciddi miydin yoksa şaka mı yaptın ? Çünkü ters bir yerde oturuyoruz ve maça en az 8 kişi geleceğiz ve biletleri de salondan almayı düşünüyorduk yaş tahtaya basmayız heralde ?

Alison Sudol' Alıntı:
Şamil abi bilet kalıp kalmaması konusunda ciddi miydin yoksa şaka mı yaptın ? Çünkü ters bir yerde oturuyoruz ve maça en az 8 kişi geleceğiz ve biletleri de salondan almayı düşünüyorduk yaş tahtaya basmayız heralde ?
Maç günü imkanı yok kalmaz b ilet.