TBL 14. Hafta | Galatasaray CC 76 - 57 Oyak Renault

Re: Galatasarayımız?Oyak Renault

Murat Kaya ile ilgili fikirlerine katılmıyorum. ozellikle son maclarda performansını arttırdıgını dusunuyorum. ozellikle ribaundlara katkısı oyun gorusu asist ozelliği ve duzgun sutu ile takımımıza katkısı oldugunu dusunuyorum

Murat Kaya'nin kapasitesinin mac basina 6-8 sayi 3 ribaund civari olduguna inaniyorum.Robert Hite-Tufan Ersoz-Murat Kaya rotasyonu sekilinde olmalidir zaten..

Bence her oyuncunun ogrenmeye acik oldugunu dusunursek,Murat'inda su macin en kritik anlarinda sportmenlik disi faul,teknik faul yapmamasini ogrenmesi lazim.

YAlnız o sportmenlik faul de yan yana koşuyordu rakibiyle.Doğruluğu tartışılır.tabii tekrarını izleme şansımız yok salonda;ama bana yanlış karar gibi gelmişti.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Murat Kaya'nin kapasitesinin mac basina 6-8 sayi 3 ribaund civari olduguna inaniyorum.Robert Hite-Tufan Ersoz-Murat Kaya rotasyonu sekilinde olmalidir zaten..

Bence her oyuncunun ogrenmeye acik oldugunu dusunursek,Murat'inda su macin en kritik anlarinda sportmenlik disi faul,teknik faul yapmamasini ogrenmesi lazim.
cemal icin dediklerine katılıyorum ama murat kaya ve fatih solak bu takıma nasıl uygun deil

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
YAlnız o sportmenlik faul de yan yana koşuyordu rakibiyle.Doğruluğu tartışılır.tabii tekrarını izleme şansımız yok salonda;ama bana yanlış karar gibi gelmişti.

yüzde 100 sportmenlik dısı faul sarp. hakemler haklı. ben pota arkasından gördüm muratın topla alakası yok direk olarak turnikeye giden oyuncuya sakat bi sekilde faul yaptı. ciddi bi maç ve kritik bi anda bize cok sey kaybettirebilirdi. ben cok kızdım o pozisyonda murata..

Bu durumun bi benzeride Akasvayu macinda oldu deplasmandaki..Farki 9 sayiya kadar indirdigimizde yine sahneye Murat cikti ve.....

Ben bunu tecrubesizlige bagliyorum bir bakima.Oysa ki kendisi her zaman yedek oyuncu olarak takimina mac basina 10-15 dakika katki verebilecek kapasitede..

Belki Banvit,Kepez gibi ufak takimlarda ilk 5 oynayabilir ve 20'li 25'li sayilara imza atabilir..Bunun ornegini Kolej'de oynarken gormustuk.

Semih Ural' Alıntı:
[quote="Emre Sarp Kocaoğlu":2gmctcjv]YAlnız o sportmenlik faul de yan yana koşuyordu rakibiyle.Doğruluğu tartışılır.tabii tekrarını izleme şansımız yok salonda;ama bana yanlış karar gibi gelmişti.

yüzde 100 sportmenlik dısı faul sarp. hakemler haklı. ben pota arkasından gördüm muratın topla alakası yok direk olarak turnikeye giden oyuncuya sakat bi sekilde faul yaptı. ciddi bi maç ve kritik bi anda bize cok sey kaybettirebilirdi. ben cok kızdım o pozisyonda murata..[/quote:2gmctcjv]

Peki o zaman söylediklerimi geri alıyorum. :)

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Moskova'dan Merhabalar,

Dunku macin kisa ozetini yapacak olursam,Pota altinda gercekten sorun yasiyoruz.Cemal ve Fatih bu takimin kapasitesini kaldirabilecek oyuncular degil.Ayrica Murat Kaya'nin de mac icinde duzensiz oynadigini dusunuyorum.Tufan Ersozun donmesiyle sanirim Murat Kaya rotasyonda daha asagilara dusecektir ve oynama suresi azalicaktir.Birde dikkat ederseniz Akasvayu Girona maci olsun,Oyak maci olsun bir cok macta sportmenlik disi fualler,teknik faullerin altinda bu oyuncu hep var.Ve hep de en kritik noktalarda...Acikcasi Cemal-Fatih-Murat Kaya'nin sezon sonunda bir degerlendirilmesi lazim,eger ki seneye Euroleague'de oynamaktan bahsedeceksek.

kesinlikle haklısın dün akşam bende bunu düşündüm...bu isimlere erdem türetkenide dahil edebiliriz...tamam fatih blok cu oyuncu savunmadada etkili ama bu takım şampiyon olmak istiyosa fener i telekomu bjk yi efesi yenmek istiosa daha iyi oyunculara ihtiyacı var...eminim onlarda ellerinden gelenin en iyisini yapmak istiyolar ama eğer sen galatasarayda oynuyosan bomboş smacıda vurucaksın yani

bu arada bilemyenler olabilir...ben dün maça geç kaldığım için ancak 2.periyotun sonunda yetişebildim....ve içeri girerken dışarıda baya bir kalabalık vardı ve biletlerin tükendiğini söylediler bu konuya yönetimin bişeyler yapması lazım ne demek biletler tükendi...en sonunda yetkililer dayanamadı kapıdaki seyircileri bedavaya içeriye aldılar

Aykun Alan' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":2yk2y7qb]Moskova'dan Merhabalar,

Dunku macin kisa ozetini yapacak olursam,Pota altinda gercekten sorun yasiyoruz.Cemal ve Fatih bu takimin kapasitesini kaldirabilecek oyuncular degil.Ayrica Murat Kaya'nin de mac icinde duzensiz oynadigini dusunuyorum.Tufan Ersozun donmesiyle sanirim Murat Kaya rotasyonda daha asagilara dusecektir ve oynama suresi azalicaktir.Birde dikkat ederseniz Akasvayu Girona maci olsun,Oyak maci olsun bir cok macta sportmenlik disi fualler,teknik faullerin altinda bu oyuncu hep var.Ve hep de en kritik noktalarda...Acikcasi Cemal-Fatih-Murat Kaya'nin sezon sonunda bir degerlendirilmesi lazim,eger ki seneye Euroleague'de oynamaktan bahsedeceksek.

Arkadaşlar bu takımın bütçesinin 6 milyon dolar civarı olduğu unutmayın derim.Her takım da ne yazik ki 3 Tufan 2 Dee Brown 3 Owens 2 Hüseyün Beşok 2 Cüneyt Erden olmuyor...

kesinlikle haklısın dün akşam bende bunu düşündüm...bu isimlere erdem türetkenide dahil edebiliriz...tamam fatih blok cu oyuncu savunmadada etkili ama bu takım şampiyon olmak istiyosa fener i telekomu bjk yi efesi yenmek istiosa daha iyi oyunculara ihtiyacı var...eminim onlarda ellerinden gelenin en iyisini yapmak istiyolar ama eğer sen galatasarayda oynuyosan bomboş smacıda vurucaksın yani

bu arada bilemyenler olabilir...ben dün maça geç kaldığım için ancak 2.periyotun sonunda yetişebildim....ve içeri girerken dışarıda baya bir kalabalık vardı ve biletlerin tükendiğini söylediler bu konuya yönetimin bişeyler yapması lazım ne demek biletler tükendi...en sonunda yetkililer dayanamadı kapıdaki seyircileri bedavaya içeriye aldılar[/quote:2yk2y7qb]

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Aykun Alan":a5ko1923][quote="Emir Kalyoncu":a5ko1923]Moskova'dan Merhabalar,

Arkadaşlar bu takımın bütçesinin 6 milyon dolar civarı olduğu unutmayın derim.Her takım da ne yazik ki 3 Tufan 2 Dee Brown 3 Owens 2 Hüseyün Beşok 2 Cüneyt Erden olmuyor...

bu arada bilemyenler olabilir...ben dün maça geç kaldığım için ancak 2.periyotun sonunda yetişebildim....ve içeri girerken dışarıda baya bir kalabalık vardı ve biletlerin tükendiğini söylediler bu konuya yönetimin bişeyler yapması lazım ne demek biletler tükendi...en sonunda yetkililer dayanamadı kapıdaki seyircileri bedavaya içeriye aldılar[/quote:a5ko1923][/quote:a5ko1923]
Pardon dalgıınlığa geldi araya yazmışım. :D

Aykun Alan' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":3scpyqdi]Moskova'dan Merhabalar,

bu arada bilemyenler olabilir...ben dün maça geç kaldığım için ancak 2.periyotun sonunda yetişebildim....ve içeri girerken dışarıda baya bir kalabalık vardı ve biletlerin tükendiğini söylediler bu konuya yönetimin bişeyler yapması lazım ne demek biletler tükendi...en sonunda yetkililer dayanamadı kapıdaki seyircileri bedavaya içeriye aldılar[/quote:3scpyqdi]

Bana kalirsa Erdem Turetken o kadar cok yonlu bir oyuncu ki,bizler daha inanin cozebilmis degiliz.Belki size saka gibi gelecek ama Erdem Hidayet Turkoglunun biraz kotu versiyonu ama bazi ozellikleri birebir..3-4 numara oynamasi bir keresinde cok buyuk avantaj.Ribaundlarda,top calmalarda,kismen dis atislarda gununde oldugu zaman cok tehlikeli olabiliyor..Acikcasi Erdem Turetkenin bu takimda her zaman olmasi gerektigine inaniyorum..

erdem zaten uleb cup düşünülerek alındı savunmayı kuvvetlendirmek için...ama erdem türetken hazır değil bu kesin

Aykun Alan' Alıntı:
erdem zaten uleb cup düşünülerek alındı savunmayı kuvvetlendirmek için...ama erdem türetken hazır değil bu kesin

Erdem'i izleyince eski CSKA Moskova'li su an UPIM Bologna'da oynayan Oscar Torres ve Hidayet Turkoglu karisimini izliyorum.Tabi bu 2 oyuncununda kotu versiyonu ama..Nasil desem,alt yapisi saglam bir arkadas..Avrupa'da oynayabilecek bi kapasitede..Bir Siena'da bir Union Olimpia'da rahat oynar.

sezon öncesi erdemin transferi gerçekleştiğinde darüşşafakada oynayan soner ve caner şentürk kardeşlerle konuştum,(malum eski takım arkadaşları)...erdem çok kuvvetli bi oyuncu 2 adam gücünde dediler.eğer takıma uyum sağlarsa çok iyi iş yapar dediler

galıbıyet ılk yarı ıçım lıderlıgımızı percınledı ayhan sahankte kımseye yenılmıces dıye dusunuyorum muthıs bır ortam saglandı

Bu arada yukarıda ismi geçen CSKA'nın bütçesinin 60 milyon dolar olduğu söyleniyor. :p Umarım bizim de öyle bütçeye sahip olacağımız seneler olur.

Galibiyet almamız güzel ancak kötü olan Hüseyin'i kaybetmemiz. Hite ile ilgili bir açıklama yok. Umarım Efes maçınıda kazanıp ilk yarıyı sağ salim bitiririz..