TBL 14. Hafta | Galatasaray CC 87 - 69 Aliağa Petkim

Re: TBL 14.Hafta | GALATASARAY'IMIZ - Aliağa Petkim

Eren Bekdemir' Alıntı:
rancik çabuk 3 ledi filan dağıldık aliağa karşısında.

3. çeyrekte son dk da hoca ranciki soktu fatihe gel dedi...fatih alkışlanırken birden simas koştu ve fatihi geri yolladı..işte simasın konsantrasyonu sessiz sakin ama o kadar işin içindeki herşeyin farkında...

Görebildiğim kadarıyla Rado'ya faul çalınan 3 pozisyonun en az 2si faul değildi.

4 yabancı olayında ise daha Simas olayı fark etmeden benchte Caner ile yanındaki Murat ve Can sahaya atlamışlardı bile.

Maçı 16-8 iken Fatih'in bloğuyla çok erken koparabilirdik ama Fatih'in bloğuna faul çalındıktan sonra 7-0lık seriyle maç bir anda 16-15e geldi. Fatih'in 2. yarıdaki tertemiz bir başka bloğuna da faul çalındı. Hakemler gerçekten çok kötüydü. Rado'yu ilk defa benchten hakemlere bağırıp çağırırken gördüm.
Halil Üner bu hafta da televizyon programlarına çıkıp hakemlerle ilgili konuşsun. Maçın ilk çeyrekte kopmasını engelledikleri için , Rado'yu erken üçlettikleri için , Fatih'in tertemiz bloklarına faul çalarak moralini bozdukları , kendisinin ve Kaan Üner'in sürekli Darius ile uğraşmalarına rağmen ses çıkarmadıkları için yarın akşam Sky Türk'e çıkıp hakemlere teşekkür etsin. 2 hafta önce iki tane hata için hakemleri eleştirmeyi biliyordu! Taraftar tepkisine el sallayarak karşılık veren ve kendisine laf atanlara 'Eyvallah' diyen adam yarın çıkıp televizyonda tüm suçu Darius'a atıp ona teknik faul çalmayan hakemleri ve oyuncusunu rakip koçla tartışmasına rağmen oyundan almayan Galatasaray koçu ile Galatasaray Camiasını eleştirir.

Can'ın sakatlığı mı nüksetti bilgisi olan var mı yada tv'de birşey söylendi mi?

Kısa süre oyunda kaldı çıktıktan sonra çok belirgin olmasa da yüzünde acı ifadesi vardı kolundaki bilekliğin üzerinde ayrıca bandaj yapıldı.

Her şey bir kenara bırakılsa, teknik işler, ufak sıkıntılar hallolabilir ama taraftar olarak düştüğümüz içler açısı halden utanıyorum.

Galatasaray sadece futbol kulübü değildir, bunu anlamamakta ısrar eden binlerce kişilik kitle var.Basketbol, voleybol maçları onlar için burun kıvırılacak, zaman kaybı olarak addedilecek branşların başında geliyor.Bu kitlenin Ali Sami Yen'de ki karşılığı, özellikle Kapalı Sağ tarafı işgal eden kesim.

600 kişi civarıydık, olabildiğince destek verdik.Sağolsun Vedat ve Ömer abilerimiz bugünümüzde de yanımızda oldular, yalnız bırakmadılar.

Umarım Galatasaraylılığı, futbol maçlarından önce sokakta "Fener gelmeyecek mi Sami Yen'e" diye bağırmak yahut, kendince reis addettiği birine yaltaklanarak bir bok olduğunu zannetmek gibi hataya düşen, söz konusu ağız olunca mangalda kül bırakmayan, icraat olunca sürünenleri de salonlarda görürüz artık.

Özhan Canaydın'a da ayrı bir teşekkür buradan, nasıl bir enkaz bıraktıysa amatör branşlarda arkasında, engelsiz aslanlarımız harici hiçbir şube ruhsal anlamda kendine gelemedi, Galatasaray armasının yüceliğini idrak edecek kadar düşünemedi...

C.Tesi çalıştığım işin maça gidemedim.Maçı internetten takip ederken bile muazzam zevk alıyorum.Bana bu zevki yaşatan,sahada giydiği formanın hakkını sonuna kadar veren tüm aslan parçalarına yürekten teşekkür ediyorum.

Bu takımı baltalayan,bize o üzüntüleri yaşatan herkese hergün lanetlerimi okumaya devam ediyorum.

Son olarak bu aslan parçaları kesinlikle çok daha fazla ilgiyi hakediyorlar.Başta kendim olmak üzere daha fazla maça gitmemiz gerekiyor.Klavye başında atıp tutmak işin en kolay tarafı.

Maça gittim 2.yarı bağrılanların yanına geçtim hastaydım sesim çıkmıyordu ama tutamadım kendimi.Maça gelip bağıranlar görmüştür belki gs ile forma atkı vs. birşey yoktu. :d

Maçı gelince maçı getiren 2.yarıdaki savunmamızdır.

2. periyot oyun sıkıştı orada bir deliciliğe ihtiyaç olduğu açık açık görüldü.Bu işi Darius yapıyor.Sıkışan oyunu açıyor.

Tüm oyuncularımız süperdi.

Bazı yerlerde hakemler kararlarıyla saçmaladırlar.

24 sayı 8 ribaund 6 asist ile maça damgasını vuran Simas Jasaitis ve 17 sayı 12 ribaund 8 asist ile triple double?ın köşesinden dönen Evren Büker?in skor katkılarının yanı sıra bu takım odaklı oyunlarına şapka çıkartmak lazım, muazzam oynadılar bugün. Cem Akdağ?ın göreve gelişiyle Evren Büker?in performansındaki bu yükseliş de gözlerden kaçmamalı, ilk başlardaki o çekingenliğini üzerinden atmış durumda. 2010 kadrosuna selam çakıyor Evren bu yükselen performansıyla, tabii görmek isteyen birileri de lazım kadroya girebilmesi için.

Bu tür maçlarda kazanma alışkanlığı edindiğimizden kötü oynasak bile kaybetmiyoruz. Zaten bugün maçı koparmak istediğimiz an neler yapabildiğimizi herkes gördü.

Evren Büker savunması ile rakibi adeta yıldırıyor. Hani rakip dile gelip bi rahat bırak da gideyim diyecek yakında. Müthiş bir performans, helal olsun. Savunmanın yanısıra hücumda sayı potansiyeli her an devrede. İki defa helal olsun.

Simas devlet memuru. :) İşimi yaparım gerisine karışmam. Aman istifa etme Simas senden ala memur bulamayız. Mesaide yapıyorsun arada ama eksik çalışmıyorsun.

Ayrıca Mike'ın Radoslav'dan daha yararlı olduğunu söyleyen arkadaşlar bunu neye dayanarak belirttiler pek anlamış değilim. Radoslav Mike'a oranla daha maçın içinde bir oyuncu. Mike daha pasif duruyor. Şutlarını da pek beğenmiyorum Mike'ın. İstatistiğini falan bilmem ben,karışmam da. Radoslav can'dır.

Ayrıca Cem Akdağ'a çok teşekkürler...

Maçın ilk yarısında pek fazla yorulmadık fakat ikinci yarı kontrolü elimize alıp gerekeni yaptık. Cem Akdağ takımı şu ana kadar çok çok iyi yönetti. Umarım 6 maçlık zafer serimize İzmir'i de ekleriz. Tebrikler Aslanlar...

king kong filmini hepimiz izlemişizdir,hayatlarını bir korkunun üstüne kurmuş bir kabile, bütün inançları hayata bakışları bu büyük gorile göre şekillenmiş bir hayat...aslında öldürmek istedikleri bu hayvanın gidişiyle onun hayatlarında ne kadar önemli oldunu anladılar ama herşey için çok geçti artık....
dün salondayken elimizden king kongumuzun alındığını hissettim...bize verilen 5 puan heyecanımızı konsatrasyonumuzu yitirmemize neden olmuş...
ne taraftarımız vardı nede başkanımız...bu takımada yansıdı normal şartlarda kaybedileceğimiz bir maçtı ama sağolsun halil üner ve hakemler uyanmamıza yetti....

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":5i78wsl9]
Ayrıca Mike'ın Radoslav'dan daha yararlı olduğunu söyleyen arkadaşlar bunu neye dayanarak belirttiler pek anlamış değilim. Radoslav Mike'a oranla daha maçın içinde bir oyuncu. Mike daha pasif duruyor. Şutlarını da pek beğenmiyorum Mike'ın. İstatistiğini falan bilmem ben,karışmam da. Radoslav can'dır.

Ayrıca Cem Akdağ'a çok teşekkürler...

İstatistikleri birbirine yakın Rancik biraz daha fazla sayı atmış Mike Biraz daha fazla Ribaund almış.Bunumla birlikte Mike daha yüzdeli şut sokmuş. Hem iki sayılık hem 3 sayılık yüzdesi RAncik'den daha iyi .En önemli fark top kayıplarında Rançik Mike'ın nerede ise iki katı top kaybetmiş. RAncik'in zaman zaman fazla istekli olması onu hataya sürükleyebiliyor.

Mike belki Rancik'den daha fazla maçın içerisinde buda daha az hata yapmasından belli (daha az top kaybetmesi daha az şut kaçırması) ama Rancik'e göre daha sakin daha soğukkanlı görünüyor.

Sonuçta ikiside yararlı oyuncular ben de Mike'ın Rancik'den daha yararlı olduğunu düşünüyorum takımımız adına ama bu tartışılabilir tabi.

Bununlar birlikte Mike'ın bu zaman kadarki kariyeri Rancik'den daha iyi ,daha üst düzey takımlarda yer aldı Euroleuge'de oynadı ve yanılmıyorsam Bir Uleb cup bir Eurocup finali gördü.[/quote:5i78wsl9]