TBL 14. Hafta | Galatasaray CC 87 - 69 Aliağa Petkim

Re: TBL 14.Hafta | GALATASARAY'IMIZ - Aliağa Petkim

Murat şut yüzdesini aşağışara çekmek için özellikle yaptı bence. Birde D-Wash çok tedirgin etti beni yine. Zorluk derecesi yüksek maçlarda Telekom veya bu maçta yaptığı gibi hatalar yaparsa dönüşü olmayan yollara gireriz. Çok acayip oynamasına gerek yok. Beşiktaş maçı gibi oynasa kafi.
Birde Rancik'in giderek düşen şut yüzdesi var tabi. Beşiktaş maçında (5-7) üçlük isabeti ile doruk yapmıştı ama sanırım İpekçi'nin potaları ters geldi biraz. Çünkü sırf onun değil çoğu şut garip bir şekilde potadan çıktı ki ben İpekçi'nin potalarından bu türlü çıkan toplar ilk defa görüyorum. Mesela Efes-Olimpiyakos maçında böyle olmamıştı.

Maçı seyredemedim... TBF'nin istatistiklerine bakıyorum.. ilginç rakamlar var..

maçta serbest atış sayımız yok 0/4.

serbest atış hariç potaya atılan toplam şut sayısı 144. bu rakam çok yüksek.. koş koş olmuş sanıyorum maç (dwash??)

haliyle maçtaki toplam ribaund sayısı da çok yüksek, 86.

27 asist yapmışız.. avrupa basketbolu için yüksek bir rakam.. ama top kaybımız da fazla, 18..

bir de tabii, Simas tamam ama, Evren'in rakamlar var ki.....

34 dakika, 17 sayı (56% üçlük), 12 ribaund, 8 asist, 3 tç

sezonun en iyi çıkış yapan yerli oyuncusu konusunda en büyük adayıdır bence...

Bugünkü maçta takımımız hakkında konuşulacak çok şey var ama bu kadar az taraftarın geleceğini düşünmemiştim.Bu takım 500-600 kişiye oynamayı haketmiyor... :(

Bu Takım'ın bir ruhu var,Başarının sırrı'da bu.
Murat Kaya'ya çok kızgınım,Maç'ın son bölümünde 2 kez saçma üçlük kullandı,Ben antrenör olsam murat'a çok kızardım.Atışların girip girmemesinden ziyade topla o kadar bekleyip o mesafeden üçlük kullanmasını garipsedim.
Çok ribaunt verdik bu beni rahatsız etti.

Ve maçın bende çoşku yaratan olayı ;
EVREN BÜKER
16 SAYI 12 RİBAUNT 8 ASİST 2 TOP ÇALMA TRİPLE DOUBLE YAPMAYA ÇOK YAKLAŞMIŞ,EVREN SON HAFTALARDA ÇOK BAŞARILI.
Evren'in hırsı yüzüne'de yansıyor,çok önemli bir oyuncu,Jasaitis'e hayran kalıyorum,çok saygı duyuyorum kendisine,Fatih Solak'a kapasitesinin en iyisini veriyor takıma bundan fazlası gelmez zaten ondan,Washington konusunda bazı şüphelerim var,Bu takım'a yine'de bir transfer gerek.

Takımımızı tebrik ediyorum galibiyet serimizide 6'ya çıkardık. Sırasıyla oynayacağımız Bornova, Oyak, Kepez, Erdemir, Banvit maçlarınıda kayıpsız geçmeliyiz playofflara girebilmemiz için.

3. çeyreğin son bölümünü ve son çeyreği çokta dikkate almamak lazım rakip helva gibi olmuş zaten öyle bir durumda konsantrasyon bozukluğu yaşanabilir...
ama kazanmak ve play offlara doğru yol almak çok güzel...

bu arada maçta boşu boşuna rezillik yaşayacaktık yine 4 yabancıdan...
Rancik oyuna girdiği an Jasaitis ısrarlar el işareti yaparak benche doğru koştu onun uyarısı ile mi fark edildi bilmiyorum ama ben bile tam olarak yabancı olayını çözememişken yabancı bir oyuncunun bunu fark etmesi çok önemli bir durum...
demek ki bu adamlar Galatasaray'ı para kazanıp gidecekleri bir yer olarak değil sahip çıktıkları bir ev olarak görüyorlar...

Bıkmadınız mı Murat Kayayı Eleştirmekten adam ağzıyla kuş tutsa niye 3lük deniyorsun diyeceksiniz yeter ya ben bıktım usandım bu eleştrilerden yolayalım mruat kayayı yerine kim gelcek :S çok merak ediyorum. Bir kişi önerin Turk gerçekten şu adam Murat KAyadan iyi diye ve bize gelmek için can atıyor diye son maçlardaki istatistiklerine bakalım Murat Kaya'nın bir. Murat kaya ne yapmış bugun 1/0 2 sayı 5/2 üç sayı (2/3 de diyebiliriz son 2si maçın sonunda oyunu sogutup 24 saniyenin bittiği anda attığı üçlükler) 2 rib 4 asist. Çok kötü oynamış inanamıyorum. Sen nasıl bir adamsın 4 asistcik mi yaptın 2 tanecik ribaund mi aldın :) gülüyorum artık eleştrilere

Tebrikler Aslanlar! Bu sene karakterli oyunculardan oluşan karakterli bir takım kurulmuş. Yaşanan büyük talihsizliklere rağmen bu durumdaysak bunun sebebi karakterli oyuncularımızdır. 4 yabancı olduğunuysa yanlış görmediysem Caner farketti ve yanında oturan Can Akın ve Murat Kaya ile birlikte hemen sahaya fırlayarak maçın sahada 4 yabancı varken başlamasını engellediler.
Karşımıza Efes çıkmadığı sürece bu takımı kimsenin durdurabileceğini sanmıyorum!

Uğur Demirel' Alıntı:
Bıkmadınız mı Murat Kayayı Eleştirmekten adam ağzıyla kuş tutsa niye 3lük deniyorsun diyeceksiniz yeter ya ben bıktım usandım bu eleştrilerden yolayalım mruat kayayı yerine kim gelcek :S çok merak ediyorum. Bir kişi önerin Turk gerçekten şu adam Murat KAyadan iyi diye ve bize gelmek için can atıyor diye son maçlardaki istatistiklerine bakalım Murat Kaya'nın bir. Murat kaya ne yapmış bugun 1/0 2 sayı 5/2 üç sayı (2/3 de diyebiliriz son 2si maçın sonunda oyunu sogutup 24 saniyenin bittiği anda attığı üçlükler) 2 rib 4 asist. Çok kötü oynamış inanamıyorum. Sen nasıl bir adamsın 4 asistcik mi yaptın 2 tanecik ribaund mi aldın :) gülüyorum artık eleştrilere

Beyfendikötü bir şey dediğimi düşünmüyorum sadece yapması gerekeni uygun bir dille anlatıyorum bunun adı eleştiri ancak yapıcı eleştiridir oyuncunun şahsına ya da oynuna söylenmiş kötü bir söz yoktur.
Kraldan çok kralcı olmayın artık.
Gördüklerimizi de söylemeyeceksek forumu kapatalım !

Oyuna sonradan 1-2 dakika gelen oyuncuları da takımın bir parçası yapmak için genelde onlar oyuna girdiğinde son toplar onların üstünden oynanır, bu dünyanın her yerinde genellikle böyledir.Bunu da söylemeyeceksek ya da bunu da söyledik diye bıkkınlık geldiyse o bıkkınlık bana da geldi artık.

evren büker 17s 12 rb 8 as triple double yapıyordu nerdeyse bir playmaker oyuncunun 12 rb alması süper bi jason kidd bi evren büker :)

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Uğur Demirel":xzsutr10]Bıkmadınız mı Murat Kayayı Eleştirmekten adam ağzıyla kuş tutsa niye 3lük deniyorsun diyeceksiniz yeter ya ben bıktım usandım bu eleştrilerden yolayalım mruat kayayı yerine kim gelcek :S çok merak ediyorum. Bir kişi önerin Turk gerçekten şu adam Murat KAyadan iyi diye ve bize gelmek için can atıyor diye son maçlardaki istatistiklerine bakalım Murat Kaya'nın bir. Murat kaya ne yapmış bugun 1/0 2 sayı 5/2 üç sayı (2/3 de diyebiliriz son 2si maçın sonunda oyunu sogutup 24 saniyenin bittiği anda attığı üçlükler) 2 rib 4 asist. Çok kötü oynamış inanamıyorum. Sen nasıl bir adamsın 4 asistcik mi yaptın 2 tanecik ribaund mi aldın :) gülüyorum artık eleştrilere

Beyfendikötü bir şey dediğimi düşünmüyorum sadece yapması gerekeni uygun bir dille anlatıyorum bunun adı eleştiri ancak yapıcı eleştiridir oyuncunun şahsına ya da oynuna söylenmiş kötü bir söz yoktur.
Kraldan çok kralcı olmayın artık.
Gördüklerimizi de söylemeyeceksek forumu kapatalım !

Oyuna sonradan 1-2 dakika gelen oyuncuları da takımın bir parçası yapmak için genelde onlar oyuna girdiğinde son toplar onların üstünden oynanır, bu dünyanın her yerinde genellikle böyledir.Bunu da söylemeyeceksek ya da bunu da söyledik diye bıkkınlık geldiyse o bıkkınlık bana da geldi artık.[/quote:xzsutr10]

Ben kraldan çok kralcı olmadığımı düşünüyorum oyuncular stresle oynuyorlar ve farkı actıktan sonra böyle hareketlere girebilirler bunu eğer jasaitis yapsaydı bu dile getirilmiyecekti yada spiker ustune basa basa soylemese ama biz birine taktıgımız zaman her zaman her hareketi batar. Adam sakin görünüyor diye maçı salamadığını söyleyende sinirlenmiyor diye GS'ı sahiplenmiyor diyende buradan birileri sözüm sadece size değil ama artık yapmayın etmeyin adamı kanser edeceksiniz artik her hareketi eleştri konusu adamın

Evren de Simas da çok özel oyuncular gerçekten. Oyunun her alanında etkinlik gösterebilen efektif oyuncular. Hele Evren savunmanın üstüne bir de skora katkı anlamında böyle oynayınca müthiş oluyor. Umarım bu gelişimini sürmeye devam eder.

Evren Büker 17 sayı 12 ribaund 8 asist; Simas Jasaitis 24 sayı 8 ribaund 6 asist.

Galibiyet serisine devam etmek de güzel oldu.

yine çok az kişiydik.maç bi ara çok sıkıntılı geçti fatih eskiyi hatırladı,rancik çabuk 3 ledi filan dağıldık aliağa karşısında.

3. çeyrekte son dk da hoca ranciki soktu fatihe gel dedi...fatih alkışlanırken birden simas koştu ve fatihi geri yolladı..işte simasın konsantrasyonu sessiz sakin ama o kadar işin içindeki herşeyin farkında...

jasaitis ve evren biraz daha oynasalar trible-double yaparlardı..ancak evren bir daha o kadar kolay ribaunt alamaz gibi bize karşı 10 ribaunt alan toolson gibiydi..

darius ya bana çok antipatik geliyor ya da gerçekten kötü..aşırı saçmalıkları var..aynı şekilde murat son 3 dk da oynamayanlar girmiş ne gerek var o şutlara neyin peşinde anlamadım..ver canere veya erene set oynayın..2 iyi hareketi varsa geri kalan zamanda 5 saçmalık yapıyor..

seneye yabancılardan kim kalsın derlerse istikrarı ,soğukkanlılığı ve oyun bilgisiyle ilk sıraya JASAİTİSİ yazarım...

Eren Bekdemir' Alıntı:
seneye yabancılardan kim kalsın derlerse istikrarı ,soğukkanlılığı ve oyun bilgisiyle ilk sıraya JASAİTİSİ yazarım...

aldığı süreye göre en yararlı oyuncumuz,Wilkinson gözükse de, ben de yabancılarımızdan ilk sıraya, Simas'ı ardından Rancik'i koyuyorum

önemli bir galibiyet aldık.ilk yarı kafa kafaya gitti maç ama ikinci yarıda oyunu kopardık.darius washington normal oyununu oynarsa inanıyorumki çok faydalı olacaktır.yavaş yavaş yukarılara doğru çıkmaya başladık.play off sırasına iyiden iyiye yaklaşıyoruz.bu güzel bir gelişme.