TBL 14. Hafta | Galatasaray CC 87 - 69 Aliağa Petkim

Re: TBL 14.Hafta | GALATASARAY'IMIZ - Aliağa Petkim

3.Periyottan itibaren kopardık işi. İlk 2 periyot onlar gibi tempo yapmaya çalıştık bu yanlıştı bizim oyunumuz bu değil. Sonra kendi oyunumuzu oynayınca onlarında temposu düştü boş şutlarıda atmaya başlayınca fark açıldı. Tüm takımı tebrik ediyorum.

Haydi geçmiş olsun. :) Play-offlara doğru emin adımlarla ilerliyoruz.

Bir de şu 4 yabancı işine aklım takıldı benim, tam yayını açtığım anda spiker "Galatasaray 4 yabancı hatasından son anda döndü" gibi bir şeyler dedi. Artık hükmen mağlubiyet/maç iptali gibi şeylerden tüylerim ürperiyor.

Semih Nisanci' Alıntı:

Bir de şu 4 yabancı işine aklım takıldı benim, tam yayını açtığım anda spiker "Galatasaray 4 yabancı hatasından son anda döndü" gibi bir şeyler dedi. Artık hükmen mağlubiyet/maç iptali gibi şeylerden tüylerim ürperiyor.

Periyot sonunda Fatih çıkıp Rancik girdi.Cem Akdağ 4 yabancı olduğunu farkedip hemen Darius'u oyundan çıkardı.Birşey olacağını zannetmiyorum.

Baya zevkli bir maç oldu.Neyseki play-off yürüyüşümüze kayıpsız devam ettik.Bu arada Hosley de sağolsun bize baya çalıştı :) .

bence bu takımın temel diregi simas yanılmıyorsam bugün son bi kaç dakika hariç sahadaydı ve topun onda oldugu veya olmadıgı heran takıma birşeyler veriyor...son yıllarda galatasaraya bu kadar katkı saglayan yabancıya pek rastlamadım...gerçekten onun oyunda oldugu heran insan güven duyuyor takımdan...benim dikkatimi çekmek istedigim konu d vasın 3.periyodun ortalarında başlayan ve uzunca bir süre devam eden süreçte takıma yarardan çok zarar vermesi bariz bir şekilde ortadayken cem akdağın onu hala oyunda tutmasıydı resmen teknik faul almak için hakemlere yalvardı küfür ettigini ben tvden duydum...eger cem akdağ takım içinde sazı eline alamazsa belkibugün sorun olmadı ama ilerde başımız agrıyabilir...

Semih Nisanci' Alıntı:

4 yabancı aynı anda sahada olunca teknik faul cezası oluyor sadece. Fatih-Rancik değişikliği oluyordu ama o ara sahada Washington-Jasaitis-Wilkinson üçlüsü vardı zaten. Son anda farkedildi ve sanırım Murat Kaya-Rancik ikilisi girip Fatih-Jasaitis ikilisi çıktı oyundan..

Önemli ve beklenen bir galibiyet, yüksek yüzdeli dış atışlar belirleyici oldu ama oyun kurma konusunda yine bazı ufak aksaklıklar var tabi. Şu şartlarda önemli olan puanlar tabiki..

Baya iyiydik, ısırarak iyi mücadele ederek oynadık.Hakederek kazandık zaman zaman saçlamadık bunlara engel olsak fark daha da artardI.

Ayrıca son saniyelerde Murat Kaya orta sahadan fantez şutlar deneyeceğine oyuna sonradan giren Caner ve Eren Beyaz'a pas verip onların sayı atmasını sağlamaya çalışması gerekir.

Bu takımda gayret,inanç,hırs oyuncuların gözlerinden okunuyor. Fatih yarı sahadan itibaren top sürüp smaç vuruyor, Jasaitis'in sessiz istikrarı, Rancik'in çabası...

Herşeyi geçiyorum; yalvarıyorum,yakarıyorum Evren Büker bu takımda seneler boyunca bu takımda kalmalı. Müthiş bir istikrar,inanç,gayret. Ben ne zamandır görmedim böyle bir Türk oyuncudaki gözlerinin dolu dolu basket oynadığını.Helal olsun sana yürüyedur Aslan'ım...

Tebrikler Cem hoca, hep bizimle kal.

Maça giden seyircimize de teşekkürler.

Bizler inandık,sizde inanın...

Ayrıca son saniyelerde Murat Kaya orta sahadan fantez şutlar deneyeceğine oyuna sonradan giren Caner ve Eren Beyaz'a pas verip onların sayı atmasını sağlamaya çalışması gerekir.

Evet katılıyorum tamam stili bu kritik anlarda deniyor çekinmeden ama maç bitmiş sen bu takımın kaptanı olarak bunları yapmayacaksın.

Yanlış görmediysem yabancı oyuncu olayını farkeden Jasaitis idi...

Bu maçta Jasaitis' e olan sevgim daha da kabardı. Gerçekten çok sakin oynuyor. İnşallah hep böyle devam eder. Evren ile birlikte takımı sırtladılar...

Rancik' i bugün yorgun gördüm. Bazı kolay atışları kaçırdı. Kaç haftadır takımı sırtlıyor, olacak o kadar ama iyi dinlenmesi lazım. Çünkü bu takın ona her zaman ihtiyacı var !

Fatih Solak' ta bugün maçın 2. yarısında kendini buldu. İlk yarıda Fatih' i çok zorlayan Aliağa pivotu 2. yarıda sahada yoktu ve Fatih daha rahat oynadı. Bu arada Fatih Solak' ında fast break yaptığını gördü bu gözler ! Hep böyle gayretli ol mücadele et Fatih ! ...

Evren,

Jasa ile bugün takımı sırtlayan oyuncu oldu. Eurocup' ta oynanan maçta kötü performans sergilemişti ama bu maçta harika oynadı. Bir Türk oyuncunun skor üretmesi takım adına olumlu bir gelişmedir.

Darius

Bugün fazla gereksiz atışlar yaptı. Aliağa' lı oyuncularla didişti durdu. Agresifliği takımın başına iş açabilir dikkat etmesi lazım. Cem Hoca onu çok bile tuttu oyunda. Kötü şut seçimlerinden vazgeçip, agresifliğide sahanın içinde unutması lazım. Takımı oynat Darius !

Murat Kaya : Lakayıtlığı bırak ! Boş oyuncular pas beklerken son 2 dakikada 9 metreden 3 sayılık gereksiz atışlar kullandın.

Takım genel olarak baktığımızda iyidi. Bunu diğer maçlarda da göstermeleri en büyük temennim. Polat Kocaoğlu' nun ve Tufan' ında rotasyona girmesiyle takım daha da rahatlayacaktır...

Teşekkürler Aslanlar !
Teşekkürler Cem Hoca !

Burak Barut' Alıntı:
Baya iyiydik, ısırarak iyi mücadele ederek oynadık.Hakederek kazandık zaman zaman saçlamadık bunlara engel olsak fark daha da artardI.

Murat'ın o atışlarına ben de bir anlam veremedim. Evren, Jasaitis ve Fatih'i çok beğendim. Bir hızlı hücumda Jasa'nın pası, Washington'un asisti Fatih'in smacı ile gelen sayı maçın en güzel hareketiydi bence.

Re: Galatasaray - Aliağa Petkim (Canlı)

Semih Nisanci' Alıntı:
Aynı anda 4 yabancı oynatma hatasına düşüyordu az kalsın GS gibi bir şey dedi spiker ama, anlayamadım neler olduğunu :?
Cem Hoca Fatih Solak´ı oyundan çıkarıp Rancik´i alıyordu, sahada Washington, Jasaitis, Wilkinson varken. Neyse ki Cem Hoca çabuk farkına vardı da oyun başlamadan gerekli düzeltmeyi yaptı.

Cevaplar için teşekkürler.

Sanırım önceden maç iptali olurken, şimdi sadece teknik faul oluyormuş anladığıma göre.

Tekrar sağolun.

Fatih in ortasahadan top çalarak,gidip smaç vurduğunu da gördümya daha ölsemde gam yemem:D Tebrikler fatih solak.

Play off hedefimiz açısından önemli bir karşılaşmayı kazasız atlattık. Tahkim´in kararının takımda rehavet yaratacağı korkusu vardı.

İlk yarıda mücadeleci yanımızı ortaya koymasak da, ikinci yarıdaki etkili oyunumuzla rahat kazanmayı başardık.

Burak Barut' Alıntı:
Burak, bazı oyuncular için kendi pozisyonunu kendi yaratır derler, seninki o hesap. : ) Bir şekilde Murat Kaya´yı eleştirmişsin.

Şaka bir yana, daha önce de denedi çok uzak mesafeden, kendini ispatlamasına gerek yok ki. Biliyoruz nerelerden şut soktuğunu...

Üner ailesinin dayanışması değilde gözünüze çarpan D-Wash'ın agresifliği olmuş..

Darius zaten Playmaker değil,oynadığı süre içerisinde skorer özelliği ön planda,Playmaker rolü Evren'in..Bunu artık anlamanız gerektiğini düşünüyorum..Ona rağmen bugün kaç asist yapmış Darius bir bakın derim..Jasa'yı Rancik'i çok iyi besledi..Bir kaç dakika klasik bireyselliğini kullanmadı değil ama o dakikalarda Cem hoca onu kenara alarak bunu çözebilir..

Bence Darius çoğu kişide takıntı haline geldi,ama bu takımın en önemli 2-3 oyuncusundan biri..Jasa,Rancik gibi onunda takımda kalmasını çok isterim..

küfür eden bir oyuncunun savunulacak bir yanı oldugunu düşünmüyorum ben her ne kadar bunu yapan galatasaray oyuncusu olsada...