TBL 15. Hafta | Bornova Belediye 86- 79 Galatasaray CC

Re: TBL 15.Hafta | Bornova Bld. : 86-GALATASARAYIMIZ: 79

ahahaha ya o kadar başlık okudum ki başlıklar karıştı. neyse eğrisi doğrusuna denk gelmiş. leuchanka demesem buraya da cuk oturuyormuş o yorum:)

aslında hak vermemek de elde değil takım ister istemez yorgundu bu takıma güvenimiz tam...

Kazanmamız gereken bir maçtı. Ancak olmadı. O kadar yüksek tempoda oynanan maçlar, stres, tahkim kararı vs. derken böyle sürpriz yenilgilerin gelmesine haızlıklı olmak lazımdı. Yine de aslanlarımıza teşekkürler.

bu maçda özellikle son 2 periyodda bazı yanlış oyuncu tercihleri yapıldığı kanısındayım.. can akının ust uste yanlış top kayıpları ve gereksiz üç sayılık denemelerine fazla göz yumuldu ve fazla oyunda kaldı.. son galibiyetlerın bana göre kahramanlarından fatih solak bu maçda fazla kenarda unutuldu. hadi hepsini geçelimde,oyunun en kritik kısmında,maçın bitimine 3 dakika kala o ana kadar hiç süre almamış caneri kullanmak bana göre en önemli yanlıştı.
sonuc olarak bu kadar başarılı sonuclardan sonra bu yenilgi tabiki kabul edilebilir ve olağan karşılanmalı.. ancak şu unutulmamalı,aliağa maçını çıkartın nerdeyse son 10 maçdır (terasa maçındada 79 yedik) 80 sayının altında yemiyoruz..tabiki hücum potansiyelimiz memnun edici düzeyde ama artık birazda savunmamız sertleşmeli diye düşünüyorum

Sühan Cem' Alıntı:
ahahaha ya o kadar başlık okudum ki başlıklar karıştı. neyse eğrisi doğrusuna denk gelmiş. leuchanka demesem buraya da cuk oturuyormuş o yorum:)
Günde 18 mesaj yazınca bir karışıklık oluyor haliyle.

yok bugünlerde 30 u zorluyorum. bir ay böyle gider 3 ay yazmam sadece okurum benim tempom budur hep:)

Ama kız takımında da erkek takımındada sorunun aynı olmasıda ilginç.

Valla bu maçta kaybedeceğimize dair bir his vardı içimde,Malasef kaybettik,Bu mağlubiyete çok üzüldüm gerçekten.Reno maçını Mutlaka kazanmamız lazım yoksa 2 maç üst üste kaybetmek takımı kötü etkiler.

Bornova çok ihtiyacı olan bir galibiyet aldı ve bizim seri de elbet bir gün bitecekti. Moral bozmaya gerek yok. Ama 5 numara eksiği bas bas bağırıyor.

Ben mi yanlış maçı izledim bilmiyorum da 5 numara eksikliği görmüyorum ben bu kadroda.
Fatih-Wilkonson-Rancik-Polat 4lüsü yeterlidir.Bunların yanına getirilecek yabancı bir pivot tüm takımın dengesiyle oynamak demektir.

Yabancı pivot yerine Fatih'ten tam verim alınmalıdır.Eğer transfer gerekiyorsa bunun 1-2 numara ya da 3 numara olması da aşikardır.Yani Can Akın'ın yerine Engin Atsür olsa, Jasaitis'in yedeği Bekir ya da Mutlu Akpınar olsa 5 numara aranmazdı.

Geçen hafta Slam dergisinin eski sayılarına göz atarken Engin Atsür röportajını okumuştum.Engin röportajda açık açık Beşiktaşlı olduğunu söylemiş[Efes'de oynarken].Bu durumda biz teklif yapsak bile [Ki yapmışızdır] bize gelmezdi.Ayrıca Engin'in aldığı yıllık Can Akın'ın aldığının nereden baksanız 2 katı.O paraya yedek oyun kurucu olarak Can'dan iyi kim gelir bir düşünün önce.

Futbol'da MilyonDolarlar verip oyuncular alırken Basketbol'da 100-200 bin dolar fazla verip iyi oyuncu almaktan kaçacaksak hiç transfer yapmayalım bence.

Yine aynı konu.Bayram kardeş senin bir kaç ay önce açıp sonrada kilitlenen bir konudan alıntı yapacağım.
3-Bayan takımının bütçesinin erkek takımını geçtiğini söylüyor.Kendisine bu sene ağırlık heralde futbol'a verildi dediğimde alakası yok diyor futbol ve basketbol'a harcanan paranın ayrı kasalardan olduğunu söylüyor.

Daha öncede transfer bölümünde yazdım.UEFA 7 yıl önce bir karar çıkardı "Futbol gelirleri sadece futbola kullanılabilir" diye.Lütfen bundan sonra "Yönetim futbolda bunu yapacağına basketbolda bunu yap." şeklinde eleştirmeyelim yönetimi.Basketbol takımlarımıza Okan Çevik skandalına kadar ilgi göstermedikleri doğru ama eksik para harcadıkları yamlış.Çünkü sponsordan gelen para bu kadar.Bu sorunuda sponsorumuzu değiştirerek aşabiliriz.

Tabi Uefa'nın kararı vardır bu konu'da ama istenildiği zaman bütçe'ler aşılabilir,Yönetim'den bazı kişiler basketbol takımı için 300-500 bin dolar kendi cebinden verebilir,yani istenildiği zaman birşeyler yapılabilir.

Burak'a katılıyorum. 5 numaraya gelene kadar düşünebileceğimiz çok şey var. D-Wash hakkında kafamızdaki tüm soru işaretleri kalktığında, Hite tipinde size olarak 3 numarada da yer verebileceğimiz 2 numaramız olduğunda pivot bölgesini konuşabiliriz...