TBL 15. Hafta | Bornova Belediye 86- 79 Galatasaray CC

Re: TBL 15.Hafta | Bornova Belediyesi-GALATASARAYIMIZ

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Volkan Kızıltaş":3kjs5df2]Bugün cok şanssızdık şutlarımız girmedi.
Jasayı gercekten iyi savundular keşke içeri daha iyi kullanabilseydik.4.periyotta Fatih'i daha fazla kullanabilirdik.

Maçın sonlarını Caner yerine niye Evren'le oynamadık anlamış değilim.

Evren kaptırdığı toptan sonra blok yapmaya çalışırken ters düştü. belki o esnada bir esneme olmuş olabilir yada rahatsızlık duymuşsa, cem hoca oynatmamıştır. sonuçta burda benim gibi bir yarım akıllı bunu akıl ettiyse, cem hoca da düşünmüştür evrenle maçın sonunu oynamayı diye düşünüyorum.[/quote:3kjs5df2]
Bende onu düşündüm ama o pozisyon olmadan öncede Caner oynuyordu yine yanılmıyorsam o zaman Murat Kaya kenardaydı.

Öncelikle yüksek beklentiler içine girmezseniz bu tür maçlarda alınan yenilgilerin çok da önemli olmadığını göreceksiniz. Play-Off'ta yapabileceklerimizi forum olarak biz yarattık, takım da taraftara gaz vermek için olsa gerek bunu tekrarladı. Bizim artık bu sene için önemli hedeflerimiz yok. Ligde kaldık artık. Play-Off'ta da birşey yapmamız çok zor. Bu yüzden sakin olmakta fayda var. Üzülmeye de gerek yok birilerini suçlu ilan etmeye de.

Belki bu görüş çok ters gelecektir bazılarına ama gerçek budur ne yazık ki.

Takım oyun kurucusuz oynuyor. Wash sayı atıyor falan ama ne yaptığı belli değil. Can desen vasat bir oyuncu. Diğer oyuncularla da nereye kadar? Bundan önceki maçlarda Evren asistleriyle takımı çok iyi yönlendiriyordu, bu maçta wash ve can olduğu için pek o işlere soyunmadı. Takıma 5 numaradan çok 1 numara lazım.

Evren bugün de elinden geleni yaptı, en kritik anda hücumdan boş dönmüşken topu çaldı, 3lük attı. Fakat sonra takımı akılcı yönlendiren bir oyun kurucumuz olmadığından galibiyeti alamadık... Sağlık olsun.

Can fazla uzun süre sahada kaldı. 3 yabancı kısıtlaması var; ama Murat ve Evren yan yana oynasa daha iyi olabilirdi.

Bir de fark bire düşmüşken yediğimiz basket çok kritik yerde geldi.

Çok iyi savunma yapan bir takım değiliz belki; ama bugün ilk üç çeyrek direncimiz fazla düşüktü, kaybetmemizin ana sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

Sağlık olsun.

Re: TBL 15.Hafta | Bornova Bld. : 86-GALATASARAYIMIZ: 79

İlk kez Cem Hoca' nın oyuncu değişikliklerinde hata yaptığını düşünüyorum mesela şut atmaya dahi artık korkan Caner neden o kadar süre sahada kaldı maçın son anlarında anlamış değilim ayrıca kendini Kobe zannedip eline aldığı her şutu potaya atan Can Akın' ıda anlamadım play off için en güçlü rakibimizdi bence artık play off çok ama çok zor nasılsa ligde kalınır bence çok iyi bir yabancı oyuncuyla artık hedef Avrupa olmalıdır..

Bence bu yenilginin hesabını vermeli birileri!..

İstifa etmek de bir erdemdir Cem Akdağ!

Kerem SEÇER' Alıntı:
Öncelikle yüksek beklentiler içine girmezseniz bu tür maçlarda alınan yenilgilerin çok da önemli olmadığını göreceksiniz. Play-Off'ta yapabileceklerimizi forum olarak biz yarattık, takım da taraftara gaz vermek için olsa gerek bunu tekrarladı. Bizim artık bu sene için önemli hedeflerimiz yok. Ligde kaldık artık. Play-Off'ta da birşey yapmamız çok zor. Bu yüzden sakin olmakta fayda var. Üzülmeye de gerek yok birilerini suçlu ilan etmeye de.

Belki bu görüş çok ters gelecektir bazılarına ama gerçek budur ne yazık ki.
Katılıyorum.
Seneye inşallah bu kadronun büyük coğunluğu korunur ve bir iki iyi takviye yaparsak seneye büyük işler başaracağımıza inanıyorum.

bu takımı o kadar çok sevdim ki insan yenilgide bile bişi diyemiyor :p
olmasa iyi olurdu tabi ama çokta umrumda değil açıkcası..
maçı izleyemedim nasıl oynadılar bilmiyorum ama onlar zaten kaç maçtır ellerinde gelenin fazlasını bile yapıyorlar.bu sefer olmamış sağlık olsun..

umarım bir daha olmaz çünkü onlara maç sonu taraftarla beraber sevinmek galibiyeti kutlamak çok yakışıyor :p :p

abartma onur abi ya tamam yenilmiş olabiliriz ama 7 maç üst üste aynı takımla maç yaptık allah aşkına en fazla 6 kişi oynuyor cem akdağ napsın okan çevikin pisliğini temizliyor adam işte.

Onur Yavuz' Alıntı:
Bence bu yenilginin hesabını vermeli birileri!..

İstifa etmek de bir erdemdir Cem Akdağ!
Abim kimse Cem Akdağ istifa demedi.Yerden yerede vurmadı sadece bugün neden Can'a ve Caner'e bu kadar cok süre verdi bugün onu anlayamadık.

Selim Sercan Eren' Alıntı:
abartma onur abi ya tamam yenilmiş olabiliriz ama 7 maç üst üste aynı takımla maç yaptık allah aşkına en fazla 6 kişi oynuyor cem akdağ napsın okan çevikin pisliğini temizliyor adam işte.
Selim Abi,Onur Abim ironi yapıyor.

bu yenilginin nedeni ekstra adamlardan üçlük yedik.çağdaştan,umutcandan ve serdar yavuzdan çok üçlük yedik.yenebileceğimiz maçı kaybettik.bu maçı kaybettiren olay kritik anda hem caner hemde evrenle kaybettiğimiz 2 kritik top yenilginin zemini hazırladı.ayrıca cüneyt abiyi tutamadık.çok asist yaptı.bir ara pası murat kayanın bacak arasından geçirdi.shipp,elegar ve yeni transfer tomasta ekstra katkı verdi.

Merve Durgut' Alıntı:
bu takımı o kadar çok sevdim ki insan yenilgide bile bişi diyemiyor :p
olmasa iyi olurdu tabi ama çokta umrumda değil açıkcası..
maçı izleyemedim nasıl oynadılar bilmiyorum ama onlar zaten kaç maçtır ellerinde gelenin fazlasını bile yapıyorlar.bu sefer olmamış sağlık olsun..

umarım bir daha olmaz çünkü onlara maç sonu taraftarla beraber sevinmek galibiyeti kutlamak çok yakışıyor :p :p

duymak istediğim bu tarz mesajlardı aslında.. bu yüzden teşekkür ederim arkadaşım. Kerem'in dediklerine de katılıyorum. Artık ligde kaldığımıza göre keyif çıkarmaya çalışalım bu önümüzdeki 4 aydan.

Volkanın dediği bu kadro yeterli cümlesine ise katılmıyorum. kadrodan en fazla 6 kişi sayabiliriz onunda enaz 3ü yedek olur..

Sevinmek icin sevmekdik`ki !!!

Evren en kritik anlarda çok ciddi mücadele verdi. Bir kaç maçtır çok beğeniyorum. Ancak oyun kurucularımız çok aksadı bugün. Can, Fener maçında daha iyiydi, o maçtan sonra pek varlığını göremedik zaten. Wash delici bir guard ama oyunu okuyamıyor. Kritik anlarda şansımız olsa gene kazanabilirdik. Sağlık olsun. İnşallah bu galbiyet serisinde sadece bir mola olmuştur.

peki şimdi nolcak renktaşlar play-off 6.sıradan girme ihtimalimiz suyamı düştü :oops: o aldığımız bjk,telekom galibiyetleride suya düştü heralde

Volkan Kızıltaş' Alıntı:
Abim kimse Cem Akdağ istifa demedi.Yerden yerede vurmadı sadece bugün neden Can'a ve Caner'e bu kadar cok süre verdi bugün onu anlayamadık.
Volkan, Cem Hoca Salsabasket´teki röportajında Can Akın´ı rotasyona dahil etmeye çalıştığını söylüyordu yanlış hatırlamıyorsam, haksız da sayılmaz. Bir yerden başlaması gerekiyordu ve hoca tercihini Bornova maçından yana kullandı.

İçeride oynayacağımız bir maçta denese belki daha iyi olurdu, ya da kopardığımız maçtan sonra. Ama bizim kopardık diyebildiğimiz maç yok. Rakibe seriler vererek oyuna ortak ediyoruz zaman zaman.

Serinin böyle gitmeyeceği belliydi, bir yerde virgül olacaktı. Virgülü Bornova karşısında koymayı tercih ettik.

ah ah ah bugün yenseydik var ya
alt sıradaki rakiplerimizin hepsi yenildi bugün
ümidimiz artacaktı daha da playoflar için

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Volkan Kızıltaş":3uu7e7in]Abim kimse Cem Akdağ istifa demedi.Yerden yerede vurmadı sadece bugün neden Can'a ve Caner'e bu kadar cok süre verdi bugün onu anlayamadık.
Volkan, Cem Hoca Salsabasket´teki röportajında Can Akın´ı rotasyona dahil etmeye çalıştığını söylüyordu yanlış hatırlamıyorsam, haksız da sayılmaz. Bir yerden başlaması gerekiyordu ve hoca tercihini Bornova maçından yana kullandı.

İçeride oynayacağımız bir maçta denese belki daha iyi olurdu, ya da kopardığımız maçtan sonra. Ama bizim kopardık diyebildiğimiz maç yok. Rakibe seriler vererek oyuna ortak ediyoruz zaman zaman.[/quote:3uu7e7in]
Abim Cem Hoca röportajda Murat-Evren ikilisi gayet iyi gidiyor,Can'ın da rotasyona girebilmesi için ekstra birşey yapması gerektiğinide söylemişti.Can'ın bugün tek yaptığı şey top kaybıydı.Günüde değil deyip kenara alması lazımdı bunda biraz geç kaldı.

Yinede Can'ın da Cem hocanında canları sağ olsun.