TBL 15. Hafta | Bornova Belediye 86- 79 Galatasaray CC

Re: TBL 15.Hafta | Bornova Bld. : 86-GALATASARAYIMIZ: 79

Şanssızlık,Top Kayıpları ve boş dönülen hücumlar yüzünden kaybettik maçı.Ama sağlık olsun arada olur böyle nazar değdi.Bu arada önümüzde kendi evimizde oynayacağımız ilk maç 30 ocak'da kepez belediyeyle dimi?Fedarasyon sitesinde öyle yazıyor,ara da yok diye duymuştum doğrudur heralde?

Arada böyle kazalar olacak ne yazık ki. Önemli olan bunları en aza indirmeyi başarabilmek. Aslanlarımızın canları sağolsun.

Volkan, bana göre Cem Hoca antremanlarda Can´da bir ışık gördü ki, Bornova karşısında şans verdi.

Şunu kabullenmek istemiyoruz bir türlü. Takım sporlarında kazanan da kaybeden de takımdır. İlla bir günah keçisi bulacağız. Günün talihlileri: Can Akın ve Cem Akdağ.

Caner'i alan savunması için oyuna aldı muhtemelen. Jasaitis'le beraber kolay açılabilmeleri için olsa gerek. O beşle fena savunma yapmadık; ama önce yediğimiz o garip basket, ardından da hücumlarda sayı bulamamamız yenilgiyi kaçınılmaz kıldı

Can tercihinin ise hatalı olduğu kanısındayım ben de. Bu kadar uzun süre sahada kalmamalıydı.

Canları sağolsun.

Bir üç numara, bir de beş numara almak şart. Rotasyon bu kadar kısıtlı gidemez.

İlk 5'i bile zorlarız diyordum ama bu mağlubiyetle işimiz çok zorlaştı.

Kazanırken biz, kaybedince siz olmaz...

Hep beraber kaybettik, sağlık olsun.

Can Altay' Alıntı:
Canları sağolsun.

Bir üç numara, bir de beş numara almak şart. Rotasyon bu kadar kısıtlı gidemez.

İlk 5'i bile zorlarız diyordum ama bu mağlubiyetle işimiz çok zorlaştı.

Kesinlikle katılıyorum. Özellikle Cem hocanın oynattığı sistem için rotasyonun kısıtlı olması dezavantaj.

maçın tamamını seyredemim ama son 5 dk. seyrettim.bana takım sanki biraz yorgun gibi geldi ki o garip basket öncesi simas topa elini uzattı ama yorgunluktan topa gidemedi,onları siyahi oyuncusu son gayretle topa gidip sacma sapan sallayıp sacma sapan yerde adama gidip basket olunca fark bi anda 3 e cıktı,sonrasında evrenin top kaybı ve dariusun boş dönmesi mağlubiyeti getirdi,yoksa bu takıma yenilmenin başka izahı olamaz.bence kesinlikle kaliteli yabancı takviyesi şart.özellikle 5 numara.

Merhaba Arkadaşlar,

Elbette galibiyetlerde olacaktır, mağlubiyetlerde. Takımımızın canı sağolsun, sonuçta bir spor bu.

Ancak bazı konularda yönetimimizin eksik kaldığını ve olayları tam yönetemediğini düşünüyorum. Örneğin geçen sene çok güzel bir takım kurduk, üst düzey oyuncular getirdik sonra gittik ikinci ligden bir guard aldık ve devre arası olmadan onu gönderdik. Gene geçen sene futbolda inanılmaz bir kadromuz vardı ancak başına bu kadroyu yönetemeyecek bir antrenör getirildi.

Halbuki bir sistem kurarken tepeden başlamak gerekir. Önce hocanı getirirsin, sonra onun sistemine uyacak oyuncuları alırsın. Baskettede önce sistemini belirlersin, sonra o sisteme uygun guard alırsın sonrada çevresini oluşturursun. Ancak bizde bu bir türlü yapılamıyor diye düşünüyorum. Benim şahsi düşüncem şu anki takımdada guardımızın oyun yapısının diğer yabancıların oyun sistemini desteklemediği yönünde.

Son yıllarda basket takımımıza gelen en iyi yabancılar şu anda kadromuzda. Belki en yeteneklileri değiller ancak en yüreklileri oldukları kesin. Ancak bu kadro şu anda eksik ve takımın acil bir pivota ihtiyacı var. Rancik ve Mike uzunlarla boğuşa boğuşa maçın sonunu getiremiyorlar ve her maçta son periyotlarda takım iflas ediyor resmen. Bunu herkes görüyorsa mutlaka bu takımın koçuda yöneticileride görüyordur diye düşünüyorum. Peki görüyorlarda neden transfer yapmıyorlar, yada ne zaman yapacaklar? Onuda yönetime yakın arkadaşlar (şayet bilgileri varsa) paylaşabilirlerse sevinirim.

dün yakından izlediğim galatasaray hakkında şunu söyliyebilirim.2 veya 3 transfer lazım.ama bu zor.bir pivot 2.10 boylarında robert traylor gibi kalıplı sadece savunma yapan ve ribaunt alan bir uzun lazım+bir yedek üç numara(ersin görkem olabilir)+bir 2 numara alınmalı.benim tespitlerim bunlar.tabi bunları yapmamız şuanki durumda malesef mümkün değil.ama en azından bir pivot almamız şart.3 numara alamıyorsak canerin süreleri artırılmalı.

Bu tarz bir puan kaybı, play off hedeflenen bir virajda kötü oldu..

Takımın transfere ihtiyacı oldugu kesin.Bu konuda yönetimin elini çabuk tutması gerekiyor.

Takım atletik 1 ve 5 numara ihtiyacım var diye bas bas bağırıyor!

Bu takımı güvenımız tam ve en güzel yerde görmek istiyoruz

Re: TBL 15.Hafta | Bornova Belediyesi-GALATASARAYIMIZ

A.Çağlar TORUN' Alıntı:
Hızlı hücum silahını ilk çeyrekten çekip koymak lazım masaya bu maçta çünkü Bornova evinde öyle başlıyor genelde. Darius Washington ile başlayacak olan beşin hızlı hücuma yatkınlığı önemli bu anlamda. Eğer bunu yapıp ilk yarıda maç içerisinde kalınabilirse geçen her dakikada galibiyet şansı artar takımın ki Bornova zor bir deplasmandır. Ama sonuca çabuk gitmeyi isteyen bir yapıları ve bunun getirdiği dezavantajlar var onlar adına. Bunları değerlendirecek vakti bol bol bulacağız özellikle ikinci yarıda. İlk yarıda oyun içerisinde kalabilirsek seri devam edecektir.

18-4'lük Bornova başlangıcından sonra 15-0'lık bir seri ile cevap vermemiz umutlandırsa da son çeyrekte Serdar Yavuz'un kucağına düşen top bitirdi herşeyi. Kazalar olacak illa ki, mühim olan ayakta kalabilmek.