TBL 17. Hafta | Antalya BŞB 77 - 74 Galatasaray CC

Re: Antalya Bşb.: 77 - Galatasaray CC: 74

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Arda Öztürk":tqk38c1d]kadir çıpa mı? neyini gördün kü galatasaraya istiyorsun?[/quote] Kadir Cipayi gecen sene izledigimde cok begenmistim.Alt yapisi mukemmel bir oyuncu.Ozellikle gecen sene play-off ta ki DACKA-fbulker serisinin ilk macinda resmen show yapmisti oyunuyla. Bu sene fazla sure almiyor ne hikmetse..Tabii Atilla Cakmak faktorude var.O faktor olumsuz olmasaydi Dacka son sirada yer almiyordu en azindan.. [url="http://basketbol.tblstat.net/pd.asp?p=1131' Alıntı:
http://basketbol.tblstat.net/pd.asp?p=1131[/url]

Kaya Peker,Huseyin Besok ile birlikte bu sezonun en degerli 2 ismi bence....

Sayet ki Kaya bizi secseydi bugun ayni konumumuzdaydik yine.[/quote:tqk38c1d]

Hayır ; kaynaklarda mı yanlış diye baktım da; farklı kaynaklarda da aynı. Herif show yaptı dediğin maçta 2. dakika 40 saniye oynamış ; 0 sayı atmış. Devra arasında mı yaptı bu adam show'unu?

Üstelik bu sezon içinde de Atila Çakmak ayrılalı 2 ay oluyor.

Ünsal Y.' Alıntı:
Emir Kalyoncu":2deegubg][quote="Arda Öztürk":2deegubg]kadir çıpa mı? neyini gördün kü galatasaraya istiyorsun?[/quote] Kadir Cipayi gecen sene izledigimde cok begenmistim.Alt yapisi mukemmel bir oyuncu.Ozellikle gecen sene play-off ta ki DACKA-fbulker serisinin ilk macinda resmen show yapmisti oyunuyla. Bu sene fazla sure almiyor ne hikmetse..Tabii Atilla Cakmak faktorude var.O faktor olumsuz olmasaydi Dacka son sirada yer almiyordu en azindan.. [url="http://basketbol.tblstat.net/pd.asp?p=1131' Alıntı:
http://basketbol.tblstat.net/pd.asp?p=1131[/url]

Kaya Peker,Huseyin Besok ile birlikte bu sezonun en degerli 2 ismi bence....

Sayet ki Kaya bizi secseydi bugun ayni konumumuzdaydik yine.[/quote:2deegubg]

Hayır ; kaynaklarda mı yanlış diye baktım da; farklı kaynaklarda da aynı. Herif show yaptı dediğin maçta 2. dakika 40 saniye oynamış ; 0 sayı atmış. Devra arasında mı yaptı bu adam show'unu?

Üstelik bu sezon içinde de Atila Çakmak ayrılalı 2 ay oluyor. Biraz [/quote:2deegubg]

2.macta 7 sayi atmisti....fb'e karsi..Ayrica arkadasim kimse kimseyi enayi yerine koymuyor.Yazmis oldugun mesaj bayagi tansiyonu yuksek bir mesaj.Yazdigini 2-3 kere tekrar oku derim.Yanlislik yapmis olabilirim.Cunku Kendi sahalarinda ki mactaydi.O macta yenilmislerdi sanirim.Ben kazanmislardi diye hatirliyorum.Ayrica insanlar hata yapabilir yazarken..Neyse...

Fener'Den Allah razı olsun ne diyelim.. Bu haftayı da lider geçmeyi başardık :)

Hüseyin ne zaman forma giyecek çok merak ediyorum..

Emir hergün başka birini istemekten vazgeçip takımındaki oyunculara güvenmeyi dener misin? Dikkat ediyorum uzun süredir devamlı birilerini getirme sevdası içindesin..Nedim Dallar,Ümit Sonkollar,Kaya Pekerler,Kadi Çipalar,Semih Erdenler..Sıkıldım ben bu oyuncu önerme işlerinden biraz da teknik yorum yapın kardeşim..

Konunun gittiği yöne doğru bir yorum yapacak olursak...

Halamında gözlükleri olsaydı, daha iyi gazete okurdu.

Can Kırımlıoğlu' Alıntı:
Fener'Den Allah razı olsun ne diyelim.. Bu haftayı da lider geçmeyi başardık :)

Hüseyin ne zaman forma giyecek çok merak ediyorum..
Fülkerin bu galibiyeti bizim liderliğimizden daha öte anlamlar taşıyor ligin dengesi açısından.Efese karşı büyük avantaj elde ettiler.Finali yine bu 2 takım oynarsa fülker %70 şampiyon olur gibime geliyor.Daha önce eşleşirseler de avantaj fülkerde büyük ihtimal elerler.

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":2b04wccb]galatasaray tv de şimdi maçı izledim.

ve 1 gündür boşuna buradan takıma ve hocaya sallandığını düşünmeye başladım.son 1 dakikayı gerçekten iyi oynamışız ondan öncede erdemin iyi oyunu var.
şu maçı izledikten sonra bu ligde ciddi bir hakem problemi olduğunu düşünmeye başladım.
çaldıkları düdükler berbat.birde o bertbat düdüklerdede standartı yakalamayıp bi tarafa çalıp diğer tarafa çalmayınca yaptığı iş iyice su yüzüne çıkıyor yazıklar olsun.
EE boşuna Doğan Hakyemez demiyoruz.EE boşuna Fener-Ülker'i yabana atmayın demiyoruz.Bu işler böyle ne sanıyorsunuz ki herkes çok temiz tek suçlu koç,oyuncu mu ?

Bundan sonra böyle sanmasanız iyi olur...[/quote:2b04wccb]

arkadaşlar, 2006'daki şampiyonluğumuzu hatırlatırım!hakem'di, lobi'ydi... boşverin...

toplar potaya girdi de hakem mi çıkardı? sezon sonunda gülen biz olacağız, hele bi sakatlarımız iyileşsin....

o zaman dodo'yu da, aziz yıldıvım'ı da boşverin, hakemi de ayrıca konuşuruz:) hak eden kazanacak!

Son maçlarda cıkan sonuç; yarı sahayı gecip biraz top çevirip sonrada sallıyoruz 3'lüğü. Girerse macı kazanıyorsun , girmezse B planın uygulanamadığından maçı kaybediyoruz. Set oyunu,içeriye penetre(murat hariç) ve çembere en yakın yer olan pivot mevkisi (sayının en garantili olan mevki) sine bir türlü top geçiremeyip sayı bulamıyoruz. Aslında coach Murat Özyer, birçok maça sene başında da 2 4 numara ile başlamıştı. Hüseyin maça sonradan girer hızlı oyun yerine sete cevirip diger takımların dengesini bozarak başarıyı yakalamıştı. Bundan da anlaşılacağı gibi NBA tarzı hızlı hucum ve devamlı şut üzerine kurulan sistem bizde başarılı olmadı malesef.

murat hoca dee brownı hemofarm maçı için dinlendirmiş...umarım dinlenmiştir her anlamda...maçı son topta kaybetmişiz 5 saniye varken cüneyt salladı topu belki ribound alırlar diye ama önü boştu 2 saniye daha top sürüp öyle atabilirdi daha garanti olurdu şutu ama girmedi ve kaybettik...hayatımda ilk defa fb yi tuttum ve kazandılar böylece bu haftayıda lider geçtik...şimdi bu malubiyeti unutup önümüzdemi hemofarm maçına bakmamız lazım..zaten alpellaya haftaya 100 sayı rahat atarız

Dee nin neden az süre aldığını maçtan sonra açıkladı Aykun.Maçtan önce sakatlanmış.

Dee 36 dakika ortalama ile oynuyordu.Adam 15 dakka oynayıp yorulmuş olamaz.Ben de o yüzden ısrarla dinledirmemiş diyorum.Banvit maçında dizinde problemi var dı, Asesof ta da, ama yine de oynamıştı.Neyse uzatmaya gerek yok, umarım yarın ki maçta oynar...

Arkadaşlar, şu 5 numara olayı artık kabak tadı veriyor bence de...

Elbette çok önemli bir mevkii, ama Hüseyin'in oynaması durumunda, hele günü ve hakemi de denk gelirse, daha ilk yarı 3-4 foul alma ihtimali var daima... o zaman ne yapacağız? Bence Banvit maçında da belki kötüydük, ama mücadeleyi bırakmadık ve tecrübeli isimler (özellikle de Cüneyt) kritik anlarda sahneye çıkıp, elini taşın altına koydular.

Ben takımdan memnunum. Ayrıca Hüseyin çok, ama çok iyi bir 5 numara. Yedeğini bulmak zor şu an. Şöyle baktığımız zaman 5 numaralar zaten biraz sakardır, top kontrollerinde akıl almaz zaafları olabiliyor zaman zaman. Ben şahsen Cemal'in o kadar "kazma" olduğunu düşünmüyorum. Cemal'de ben şahsen gelişme görüyorum.

Fatih bundan 3 sene önce parladı ve üstüne koyamadı, ama kumaş kendisinde... olay biraz psikolojik bence. Bunun da üstesinden gelinebilir.

Ama artık 5 numaraya bağlamadan, mücadeleci, birbirini destekleyen takımımızın arkasında ve yanında olan güç olmayı sürdürmeliyiz. Ben bu sezondan çok keyif alıyorum.

Sevgiler ve saygılar,

ama hüseyinin oynadığı maçlardada yaptığı katkı ortada...tabiki her oyuncunun faul riski var bu sadece 5 numaralar için değil ama hüseyin oyunda olunca eminim diğer oyuncular kendilerini rahat hissediyorlardır.hüseyinin pota altında olduğunu bilmek bile rahatlatır eminim...ama diğer 2 uzunumuz oynayınca hüseyin kadar katkı veremiyorlar...zaten son maçtada hiç katkı vermediler bu yüzden hüseyin önemli...amaaa benim aklıma takılan birşey var biz geçen sene bu uzunlarla ligi 4. playoffları 3.olarak tamamladık ama onlar neden bu sene geçen seneki katkıyı veremiyorlar oda ayrı bir konu

1.murat hoca,uzun transferi yapmayarak hata yapmıştır,ha bugün iyileşek ha yarın derken telafisi zor olan yenilgiler alınmıştır..(charleoiyi yenseydik grup 1.olabilirdik,antalyayı yenseydik yerimiz sağlam olurdu..şimdi ligde şansımız diğerlerinden düşük,çünkü fikstürümüz zor..avrupada 1.turda elenme ihtimalimiz 3.olursak çok yüksek)..lig sıralamamız aşağıda olursa fenerin beşiğin saha avantajı olursa özellikle feneri abdi ipekçide yenemeyiz..onun için saha avantajı şart..böyle antalya gibi 2.sınıf takımlara yenilerek 5.lik için yer ayırtıyoruz gibi..
2.murat hocanın uzun inadını,tanjeviç ve sunter yapmadı,ne oldu,aşığı oynatmasaydı fener duman olurdu,jurkoviçde rotasyona önemli katkılarda bulundu..biz uzun almayarak hem takımın hemde owensın performansını düşürdük..
3.hüseyini övüyoruz,iyi oyuncu tamamda..istikrarsız bir yapısı var..faul problemide oluyor..iyileşse bile her zaman riskler mevcut..yedek uzunlar hiç olmazsa takasta kullanılmalı..mesela en azından nedim gibi biri alınmalı.yoksa yarı final üstü zor..

Metin Ertürk' Alıntı:
1.murat hoca,uzun transferi yapmayarak hata yapmıştır,ha bugün iyileşek ha yarın derken telafisi zor olan yenilgiler alınmıştır..(charleoiyi yenseydik grup 1.olabilirdik,antalyayı yenseydik yerimiz sağlam olurdu..şimdi ligde şansımız diğerlerinden düşük,çünkü fikstürümüz zor..avrupada 1.turda elenme ihtimalimiz 3.olursak çok yüksek)..lig sıralamamız aşağıda olursa fenerin beşiğin saha avantajı olursa özellikle feneri abdi ipekçide yenemeyiz..onun için saha avantajı şart..böyle antalya gibi 2.sınıf takımlara yenilerek 5.lik için yer ayırtıyoruz gibi..
2.murat hocanın uzun inadını,tanjeviç ve sunter yapmadı,ne oldu,aşığı oynatmasaydı fener duman olurdu,jurkoviçde rotasyona önemli katkılarda bulundu..biz uzun almayarak hem takımın hemde owensın performansını düşürdük..
3.hüseyini övüyoruz,iyi oyuncu tamamda..istikrarsız bir yapısı var..faul problemide oluyor..iyileşse bile her zaman riskler mevcut..yedek uzunlar hiç olmazsa takasta kullanılmalı..mesela en azından nedim gibi biri alınmalı.yoksa yarı final üstü zor..

KARDESİM uA nın bir lafı varya AKLIN YOLU 1 kısa vede öz ;)

cüneyt ve erdem dısında kimse icten oynamadı...cüneyt son saniyede cok geriden üclük denedi bir iki adıma surede yeterdi...cünet'in sokması mucize olmazdı...