TBL 17. Hafta | Antalya BŞB 77 - 74 Galatasaray CC

Re: Antalya Bşb.: 77 - Galatasaray CC: 74

Hüsnücan Ardil' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":ru2h7a5f]nedir bu fitch saplantısı anlamış değilim.arkadaşlar geçen yılı unuttuk galiba.
nedir bu fitch saplantısı anlamış değilim.arkadaşlar geçen yılı unuttuk galiba.
Efes yenerse
1. Efes Pİlsen 30
2.Galatasaray Cafe Crown 30
3. Türk Telekom 30
4. BEŞİKTAŞ Cola Turka 29
Ülker yenerse;
1.Galatasaray 30
2.Türk Telekom 30
3.Beşiktaş 29
4.Ülkerspor 29
5.Efes Pilsen 29 diye biliyorum.[/quote:ru2h7a5f]

Yanlış alıntı yapmışsın ama ben kafadan söyledim göz kararı yani hesap yaparsak;

EP 72-59 GS
GS 72-70 TT
EP 71-86 TT

Bundan yola çıkarak;

TT 156/143
EP 143/145
GS 131/142

Yani;

1. TT 1.0909
2. EP 0.9862
3. GS 0.9225

olması lazım :)

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="ALİ YEŞİL":1da7jntw]ARKADAŞLAR SİZE BİR SORUM OLACAK DÜN CENK'İN YERİNE HOSLEY'İ ALMIŞ OLSAYDIK SONUÇ BÖYLEMİ OLURDU? DÜN BİR CENKİN PERFORMANSINA BİRDE HOSLEY'İN PERFORMANSINA BAKIN

Aslinda sezon basinda Owens Yerine Kaya Peker alinsaydi,Bir yabanci hakkimizi Hosley ve digerinide 5 numaradan kullanabilirdik....Kaya'nin bize gelmemesi yuzunden boyle oldu.

Ayrica Cenk yerine Inanc Koc(Banvit) alinabilinirdi.[/quote:1da7jntw]

Chris Owens yerine Kaya Peker'i getirdik şimdide..İnanmıyorum..

Arkadaşlar anlamıyorum gerçekten..Burada birşeyler konuşup çözüm getirmeye çalışıyoruz..

Kimisi Fitch'i ve Malik Dixon'u tekrar geri getiriyor..Kimisi de Owens yerine Kaya'yı alıyor..

Bjk'liler pota altından ve power porvetlerinden şikayet ederken biz onlar kendimize layık görüyoruz..

Tabii Kepez maçında 31 sayı atan Owens bu maçta nasıl 6 sayı atar değil mi?..

Hemen idam sehpaları kuruluyor..Yazık..

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="ALİ YEŞİL":1nhu0l8u]ARKADAŞLAR SİZE BİR SORUM OLACAK DÜN CENK'İN YERİNE HOSLEY'İ ALMIŞ OLSAYDIK SONUÇ BÖYLEMİ OLURDU? DÜN BİR CENKİN PERFORMANSINA BİRDE HOSLEY'İN PERFORMANSINA BAKIN

Aslinda sezon basinda Owens Yerine Kaya Peker alinsaydi,Bir yabanci hakkimizi Hosley ve digerinide 5 numaradan kullanabilirdik....Kaya'nin bize gelmemesi yuzunden boyle oldu.

Ayrica Cenk yerine Inanc Koc(Banvit) alinabilinirdi.[/quote:1nhu0l8u]

Owens yerine başka bir oyuncu tamam.Owensın Avrupa ve lig maçlarındaki istatistiklerine bakmadan konuşmayalım
Fenerbahçe maçında 24 sayı attığı zaman ,Beykoz maçında potayı kırdığı zamanda Forever Owens diyordunuz.Şimdi kötü mü oldu?
Her yenilgide ortaya başka oyuncular alınsaydı muhabbeti.Mesela bu haftanın şanslıları Gerald Fitch,Hosley ve İnanç Koç.Kaya Pekeride unutmayalım.Bakalım bir daha ki yenilgide kim olucak bu oyuncular?
Arkadaşlar dynasty modedan çıkın artık.Bir cümleyle ortalığı bulandırmayın yeter artık!

Mert Yigit Kazan' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":3h0og9el][quote="ALİ YEŞİL":3h0og9el]ARKADAŞLAR SİZE BİR SORUM OLACAK DÜN CENK'İN YERİNE HOSLEY'İ ALMIŞ OLSAYDIK SONUÇ BÖYLEMİ OLURDU? DÜN BİR CENKİN PERFORMANSINA BİRDE HOSLEY'İN PERFORMANSINA BAKIN

Ayrica Cenk yerine Inanc Koc(Banvit) alinabilinirdi.[/quote:3h0og9el]

Owens yerine başka bir oyuncu tamam.Owensın Avrupa ve lig maçlarındaki istatistiklerine bakmadan konuşmayalım
Fenerbahçe maçında 24 sayı attığı zaman ,Beykoz maçında potayı kırdığı zamanda Forever Owens diyordunuz.Şimdi kötü mü oldu?
Her yenilgide ortaya başka oyuncular alınsaydı muhabbeti.Mesela bu haftanın şanslıları Gerald Fitch,Hosley ve İnanç Koç.Kaya Pekeride unutmayalım.Bakalım bir daha ki yenilgide kim olucak bu oyuncular?
Arkadaşlar dynasty modedan çıkın artık.Bir cümleyle ortalığı bulandırmayın yeter artık![/quote:3h0og9el]

Herkes kendince dusuncesini ortaya koyuyor,cevap vermek istemeyen vermesin,veya ozeline yazsin..Her mesaja cevap verilecek degil ya! Biri cikmis Hosley keske bu takimda olsaydi diyorsa ki adami begendiginden diyordur.Kimi de Cenki tutuyor,herkesin farkli hayalleri var.Genis dusunmek,daha da fazlasini istemek buyuk taraftar oldugumuzu gosteriyor.

Emir Kalyoncu;

Dediklerinizin olması için istatistiklerin ve gerçeklerin gözardı edilmesi gerekiyor..

Aslında benim size tek bir lafım olmaz..Neden derseniz..Chris Owens'ı bile yollamışsınız..

Ne diyim artık Murat Özyer'in yerine mi Mert Uyguç'un yerine mi sizi alılar bilemeyeceğim..

Ayrıca daha fazlasını istemek için daha fazla imkan gerekiyor değil mi?

Bu sadece basketbolda değil hayatta yaşadığımız şeyler..

Arkadaslar burda owens gelemse kaya gelse cenk degil hosley olsalara gırersen ısın ıcınden cıkılmaz cenk ritim bulursa takıma yararı buyuk olur eksıklerımız cok.Bence en acil bolgemiz 5 numaradır ıkı oyuncumuzdan 0 sayı gelmistir en buyuk sorun burda !!!

Arkadaşlar ben kimsenin yerine hosleyi getirmedim beğendiğim için bide bi ara bize transfer olcak dedikoduları çıktığı için hosley olsaydı dedim ama şuanki takımdaki kimsenin yerine değil 5. yabancı yerine

Tugay Aktepe' Alıntı:
Emir Kalyoncu;

Dediklerinizin olması için istatistiklerin ve gerçeklerin gözardı edilmesi gerekiyor..

Aslında benim size tek bir lafım olmaz..Neden derseniz..Chris Owens'ı bile yollamışsınız..

Ne diyim artık Murat Özyer'in yerine mi Mert Uyguç'un yerine mi sizi alılar bilemeyeceğim..

Ben Owens derken ornek verdim.Bu Gaines'te olabilirdi...Sayet Kaya Peker bizi tercih etseydi sezon basinda Owens veya Gaines'ten biri alinmayacakti ki sanirim Owens gelmezdi.O zamanda 2 yabanci alma hakkimiz olurdu bugun icin.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":d4gvxf91]Emir Kalyoncu;

Ben Owens derken ornek verdim.Bu Gaines'te olabilirdi...Sayet Kaya Peker bizi tercih etseydi sezon basinda Owens veya Gaines'ten biri alinmayacakti ki sanirim Owens gelmezdi.O zamanda 2 yabanci alma hakkimiz olurdu bugun icin.[/quote:d4gvxf91]

2 yabancı hakkımız kalacağını emin olun Murat Özyerde hesap etmiştir ama kaya ve hüseyin bizim için aşırı lüks.2 yabancı hakkımız boş olurdu ama bırakın yabncı almayı oyuncu paralarını bile ödemezdik.

Uyarı: Bir kez daha oyuncularımızı küçük düşürücü ifade kullanman halinde hoşgörülü olmam (O.Y)

Almamamız gereken bir mağlubiyetti ancak oldu diyip devam etmek gerekir. Belkide Murat Hoca ve takımın kafası hemofarm maçındaydı bilemeyiz. ancak alabileceğimiz ve öne geçtiğimiz maçı kötü oynayarak kaybettik. Artık bundan sonra böyle kayıplar yaşamamamız gerekir. BJK'nin kaybetmeside ufakta olsa bu kayıbımızı kapattı...

Kaya ve Huseyin fazla luks olurdu belki orasi oyle finans acisindan ama ileriki sezonlarda 2 veya 3 kaliteli turk oyuncuyu beraber gorebiliriz kadromuzda..Serkan-Huseyin-Engin Atsur gibisinden vs.....

Eger Serkan Erdogan Efesten ayrilmak isterse bir gun gelecegi klup Galatasaray olabilir diye dusunuyorum.

Basketbolumuzun en buyuk eksigi kaliteli uzun oyuncularin cikmamasi..Zaten kaliteli uzun oyuncu sayisi fazla olsaydi bugun Huseyinsiz! pota altinda hic de zorluk cekmiyorduk..

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Kaya ve Huseyin fazla luks olurdu belki orasi oyle finans acisindan ama ileriki sezonlarda 2 veya 3 kaliteli turk oyuncuyu beraber gorebiliriz kadromuzda..Serkan-Huseyin-Engin Atsur gibisinden vs.....

Eger Serkan Erdogan Efesten ayrilmak isterse bir gun gelecegi klup Galatasaray olabilir diye dusunuyorum.

Basketbolumuzun en buyuk eksigi kaliteli uzun oyuncularin cikmamasi..Zaten kaliteli uzun oyuncu sayisi fazla olsaydi bugun Huseyinsiz! pota altinda hic de zorluk cekmiyorduk..

bak kendinde öyle diyorsun.gelecek sezonlarda görebiliriz.ama bu sezon elimizde ki para belli artık bunun içinde hocayı suçluyamayız sanıyorum.

Yerli bir 5 numara bulabilseydik iyi olurdu kaya peker bizde olsaydı örneğin ve 5 yabancının takım içindeki dengeleri bozabileceğinden korkuyorum zaten hüseyin iyileştiği zaman 5 numaradaki sıkıntımız bitecek ama yinede bir 5 numara gerektiği konusunda sizlerle hemfikirim fatih solak ve cemal nalga şampiyon takımın oyuncuları olamaz

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Yerli bir 5 numara bulabilseydik iyi olurdu kaya peker bizde olsaydı örneğin ve 5 yabancının takım içindeki dengeleri bozabileceğinden korkuyorum zaten hüseyin iyileştiği zaman 5 numaradaki sıkıntımız bitecek ama yinede bir 5 numara gerektiği konusunda sizlerle hemfikirim fatih solak ve cemal nalga şampiyon takımın oyuncuları olamaz

Cemal ve Fatih aslinda Dacka'da Halil Uner ile cok iyi sureler alabilirler.

Bizde onlardan Melih Yavsaner ve Kadir Cipayi alsak..Hic olmassa denemis oluruz karsilikli..

emir kalyocu haklı kaya peker olsa chris owens dan daha yararl olurdu ama unutmayalım owens da cok iii bi oyuncu fakat oda mac icersinde basketbol adına gereksiz , hos olmayan , tecrubesıne yakısmayacak hareketler yapıo . sonucta owens olsada kaya olsada biz su anda yıne aynı yerdeydik

galatasaray tv de şimdi maçı izledim.

ve 1 gündür boşuna buradan takıma ve hocaya sallandığını düşünmeye başladım.son 1 dakikayı gerçekten iyi oynamışız ondan öncede erdemin iyi oyunu var.
şu maçı izledikten sonra bu ligde ciddi bir hakem problemi olduğunu düşünmeye başladım.
çaldıkları düdükler berbat.birde o bertbat düdüklerdede standartı yakalamayıp bi tarafa çalıp diğer tarafa çalmayınca yaptığı iş iyice su yüzüne çıkıyor yazıklar olsun.

Arda Öztürk' Alıntı:
kadir çıpa mı? neyini gördün kü galatasaraya istiyorsun?

Kadir Cipayi gecen sene izledigimde cok begenmistim.Alt yapisi mukemmel bir oyuncu.Ozellikle gecen sene play-off ta ki DACKA-fbulker serisinin ilk macinda resmen show yapmisti oyunuyla.

Bu sene fazla sure almiyor ne hikmetse..Tabii Atilla Cakmak faktorude var.O faktor olumsuz olmasaydi Dacka son sirada yer almiyordu en azindan..

http://basketbol.tblstat.net/pd.asp?p=1131

Kaya Peker,Huseyin Besok ile birlikte bu sezonun en degerli 2 ismi bence....

Sayet ki Kaya bizi secseydi bugun ayni konumumuzdaydik yine.

Arda Öztürk' Alıntı:
galatasaray tv de şimdi maçı izledim.

ve 1 gündür boşuna buradan takıma ve hocaya sallandığını düşünmeye başladım.son 1 dakikayı gerçekten iyi oynamışız ondan öncede erdemin iyi oyunu var.
şu maçı izledikten sonra bu ligde ciddi bir hakem problemi olduğunu düşünmeye başladım.
çaldıkları düdükler berbat.birde o bertbat düdüklerdede standartı yakalamayıp bi tarafa çalıp diğer tarafa çalmayınca yaptığı iş iyice su yüzüne çıkıyor yazıklar olsun.
EE boşuna Doğan Hakyemez demiyoruz.EE boşuna Fener-Ülker'i yabana atmayın demiyoruz.Bu işler böyle ne sanıyorsunuz ki herkes çok temiz tek suçlu koç,oyuncu mu ?

Bundan sonra böyle sanmasanız iyi olur...