TBL 18. Hafta | Galatasaray CC 70 - 61 Banvit

Re: TBL | Galatasaray-Banvit 70-61

Bu arada Banvit açısından değerlendirmek gerekirse, Selcuk Ernak hoca falan değil, o adam orada niye durur anlamak mümkün değil hatta çok yer kaplıyor.
Takımında geçen senenin en uzunu olan Umut varken, orta mesafe şutu olan Williams varken, 2 tane iyi şutorün varken ayrıca da Crispin adında iyi bir guardın varken, kendi sahandaki her maçı dolu tribüne oynuyorken, bu takımın bu hali gerçekten komik.
Kimin ne ettiği belli değil, taktik yok teknik yok gelen atsın girerse girer taktiğiyle oynuyorlar.
Graves'i tutamıyorlar, Polat'ı her pozisyonda boş bırakıyorlar...
İyi ki Banvitli değildim böyle bir hocayla kesin çıldırırdım.

Bayanlarda Tuğba, Erkeklerde Erdem benzetmesi de güzel olmuş :)

Mükemmel bir galibiyet Cüneyt,Tufan,Milan ve yeni yabancıyla beraber dört
eksikle maçı kazandık.Doludizgin gidiyoruz eksiklerimiz Efes maçına yetişirse
Efes maçınıda alırsak Türkiye Kupası maçlarına moralli çıkarız.
M.Özyer'in gitmesiyle takım kendine geldi yönetim keşke sezon başında Koray Hocayla anlaşsaydı. Ama zararın neresinden dönülürse kardır.

İstatistiklere bakınca oyuncularımızın bazıları kötü oynamış gibi görünüyor ama salondan bakınca inanın hiç te kötü oynamadılar . Hepsi sahada çok çalıştılar ve ödüllerini aldılar .

Not : Kötü dediğiniz Murat Kaya maç boyunca savunduğu Crispin'e 6 sayı 7 asist 10 top kaybı yaptırdı . Verilen istatistiklere aldanıp oyuncularımızın hakkını yemeyelim

Can Akan' Alıntı:
Çok güzel bir galibiyet aldık bu ligde kazanmayı biliyoruz bunu hep söyledim.Bunu devam ettirerek play off a avantajlı bir yerden girmeliyiz.
Gravesin performansı çok iyiydi bugün diğer maçlara nazaran zorlaması gereken bir maçtı ve bu maçı da kazandırdı graves
Diğer oyuncuların paylarını atlamıyorum ama bu maçı
bize Graves KAZANDIRDI

Bugün bir diğer maç kazandıran oyuncu Gerald Fitchti bizim maçtan sonra internetten takip ettiğim maçta Kepez 1.uzatma sonucu Aliağa Petkimi 95 94 yendi öylesine fitch kazandırdı demiyorum gerçekten fitch kazandırdı maçın bitmesine 7 saniye kala 2 de 2 serbest atış atıp takımını öne geçirdi ve ardından top çalarak takımına galibiyeti hediye etti
Gerald Fitch 37 dakika sahada kalmış ve maçı 31 sayı 11 asist ve 9 ribaundla tamamlayarak takımına galibiyeti getirirken triple double ı da kaçırdı
Fitche traylor 21 sayı 10 ribaundla eşlik edip kepez için çok önemli olan bu galibiyette rol oynadı

Can Abi şimdi Fitch Guroviç in yerine bu takımda olsaydı kötü mü olurdu?
Graves ve Atkins ile coşardı valla. :p

Guroviç out Fitch in :p

Zübeyr Talha' Alıntı:
[quote="Can Akan":6jpkbdxw]Çok güzel bir galibiyet aldık bu ligde kazanmayı biliyoruz bunu hep söyledim.Bunu devam ettirerek play off a avantajlı bir yerden girmeliyiz.
Gravesin performansı çok iyiydi bugün diğer maçlara nazaran zorlaması gereken bir maçtı ve bu maçı da kazandırdı graves
Diğer oyuncuların paylarını atlamıyorum ama bu maçı
bize Graves KAZANDIRDI

Bugün bir diğer maç kazandıran oyuncu Gerald Fitchti bizim maçtan sonra internetten takip ettiğim maçta Kepez 1.uzatma sonucu Aliağa Petkimi 95 94 yendi öylesine fitch kazandırdı demiyorum gerçekten fitch kazandırdı maçın bitmesine 7 saniye kala 2 de 2 serbest atış atıp takımını öne geçirdi ve ardından top çalarak takımına galibiyeti hediye etti
Gerald Fitch 37 dakika sahada kalmış ve maçı 31 sayı 11 asist ve 9 ribaundla tamamlayarak takımına galibiyeti getirirken triple double ı da kaçırdı
Fitche traylor 21 sayı 10 ribaundla eşlik edip kepez için çok önemli olan bu galibiyette rol oynadı

Can Abi şimdi Fitch Guroviç in yerine bu takımda olsaydı kötü mü olurdu?
Graves ve Atkins ile coşardı valla. :p

Guroviç out Fitch in :p[/quote:6jpkbdxw]
Ben Gurovic te ısrar edilmesi taraftarıyım
Hem Bizde de Fitchi aratmayacak bir Graves var
Hem zaten fitch orjinde combo guard yani 1 ve 2 oynuyor
Halil Üner onu genelde 1 numarada kullanıyor en azından izlediğim maçlarda bu şekildeydi.Fitchin kendi adına sevindiğim bir şeyde asist yönünü çok geliştirmiş driplingten sonra boş oyuncuyu çok rahat buluyor
Bir üzüldüğüm noktada Fenerbahçe Kepez maçını izlerken çetin yılmazın fitchten bihaber olması.Topu çok iyi getiriyor boş oyuncuyu çok iyi buluyor.Hücum yetenekleri çok üst düzey bir oyuncu gibi çetin yılmazı şaşırtan özellikleriymiş bunlar
Ayrıca Çetin Yılmazın şu lafı da fitchi çok ta iyi tanımadığını gösteriyor
görüyorum ki çok iyi bir oyuncu bilhassa hücum yetenekleri çok üst düzey ama böyle oyuncuları görmüşken kendime soruyorum acaba fitch gibi üst düzey yetenekleri olan bir oyuncu neden euroleague de üst düzey bir takımda oynamıyor sanırım üst düzey takımların oyun disiplinine ayak uyduramıyor.Çetin Yılmazın Fitch hakkındaki yorumları

Genç oyuncularımız maçı yine benchte tamamlamışlar özellikle Altay benchin gediklisi oldu 21 yaşında A takımda üçüncü senesi ileriye gideceğine hep geriye gidiyor.Bench görevlisi gibi bir yaka kartı yok.Böyle
devam ederse İsmet Düzce'de İsmet'le beraber 04-05 yılında A takıma çıkan Eyüp Fatih Ünal bölgesellikte Gaziantep'te Altay'ı da alt liglerde görebiliriz. böyle devam ederse

Öncelikle takımımızı kutluyorum bu çok önemli galibiyet için.

Atkins kenardan oyunu çok iyi takip ve analiz ederek izleyip, içeride de çok iyi uygulamasını yapıyor. Balyoz görevini görüyor.

Bu takımın içinde bir ego tatmin etmeye çalışan KOBE Erdem varki akıllara zarar :( SAvunma dışında ekstra işlere girdim mi hem kedisi şaçmalıyor hem de takım ritmini olumsuz etkiliyor. Ne yaptığını ya da ne yapmaya çalıştığını kendiside bilmiyordur buna adım gibi eminim!

Koray Hoca Bavit'in geri dönüşlerinde mola almakta gecikti. 3. Çeyrek başlarında Yunus 3 tane bomboş 3'lük attı sanırım savunan da Graves idi. Crispin de her zamanki gibi savruk oynadı sanki bizden biri gibiydi :) Bir guard pivotunu nasıl cezalandırır bunun en güzel canlı örneğini gösterdi bugün :?

EFES maçıa kadar kayıpsız ve takviye ile gidersek çok ümitliyim E.ATAMAN da salondaydı bugün 8)

Mactaydım ve takımımızdan bugun cok memnun kaldıgımı söyleyebilirim.Atkıns ve graves cok cok iyiydi polat kocaoglu türk oyuncu olarak bu katkıyı her zaman verirse yıllarca oynar bizde.Graves küçük macların büyük oyuncusu yorumlarına cevap vermeye baslıyor yavas yavas.

Hasan Köse' Alıntı:
graves ve raşit bence şu anki en verimli yabancılarımız seneye takımda tutulmalı,yerlilerimize bakıyorum erdem ve murat bence kradisini tüketti. polat gibi en azından takıma verim sağlayacak yerli oyuncular almamız lazım murat ve erdem bu sezon gönderilmeli.

hiç kusura bakmayalım bu sezonda şampiyonluk hayal beyler yerli rotasyon olmadıkça bu işin raconu böyle üzgünüm umarım play off da finali görebiliriz

Murat dediğiniz Murat Kaya mı oluyor? Hani gönderelim dediğiniz?

Maça pek iyi başlayamadı her iki takımda,öyle ki toplam şut basketi bulabilen iki isim vardı ilk çeyrekte... Koray Hoca ilk çeyrek boyu okuduğu oyunda çözümü de iyi buldu,Banvit'î kendi taktiğiyle vurdu ikinci çeyreğin başında... Hızlı hücumla yani.. Sonrasında takım ritim buldu ve iyi bir skorla kapadık ilk yarıyı.
İkinci yarıda bir ara rakibin bizi yakalamasına izin versek de Toniomuz bizi kurtardı. Zaten Banvit hiç de maçı alacak gibi oynamıyordu. Tebrikler takımımıza.

Ayrıntılara gelecek olursak;
-Hakemler resmen Milo'yu atmak için uğraştı yani resmen. İnanılmaz komik fauller çaldılar ve de Dejan gibi sakin gibi bir oyuncu bile çıldırma noktasına geldi.Tebrikler kendisine,yavaş yavaş daha iyi olacaktır;haftaya ona çok ihtiyacı olduğu kesin takımın.
-Rakibi kendi taktiğiyle müthiş bir şekilde vurduğun için tebrikler hocam.Ama,fark 15 den 4 e inerken mola almadığın ve fark iyice azalınca molayı aldığın için de bir eksi benden,hoş kim takar beni ya... :p
-Murat'a yüklenmek yersiz,savunma da Crispin'i o hale getirmek her babayiğidin harcı değil...Savunmada bu kadar üst-düzey oyuncuları savunmak senin hücumdaki performansını sıfıra indirebiliyor. Bakınız iki sene önce Yao'yu ve Duncan'ı play-off da savunan Memo'ya,bakınız iki sezon önce play-off'da Lebron'u savunan Tyshaun Prince.
-Altuğ Hoca'yı gördüğünüz yerde bir duracaksınız. Bu güne kadar birçok maçta çok çok bariz hatalar yapmıştır,bilerek denilebilir Emin Abi dediğin gibi. Gerçekten anlamak imkansız nasıl hala maç veriyorlar bu adama.
-İstatistik ve yüzdelerin neredeyse eşit olması da hoş bir ayrıntıydı...

Her zamanki gibi tribündeydik, tv den nasıl gözüktü bilmiyorum ama 1000 e yakın bir taraftar vardı.

Takıma gelince çok mücadele ettik ve kazandık, Graves ve Atkins nazar değmesin muhteşem oynadılar, bu 2 oyuncuyla şimdiden kontrat yenilemeliyiz aksi taktirde çok pişman oluruz.

Maçın son 3 dakikası herkes Graves'e teslim etti topu, bu biraz canımı sıktı, özellikle yerli oyuncular resmen sorumluluktan kaçtılar, ama Graves gerekeni yaptı bizde maçı kazandık.

Gurovic, Cüneyt, 5 Numara, bu oyuncularında takıma katılması ile vites yükselteceğiz, buna ilave olarak bizlerinde motivasyonumuzun artması ile şampiyonluk yarışında bizlerde varız!!!!

YÜRÜYEDUR GALATASARAY!
KIZARA DUR BANVİT :oops: :oops: :oops:

Alperen Kaplan' Alıntı:
-Rakibi kendi taktiğiyle müthiş bir şekilde vurduğun için tebrikler hocam.Ama,fark 15 den 4 e inerken mola almadığın ve fark iyice azalınca molayı aldığın için de bir eksi benden

Koray Hocanın bu özelliği benimde çok dikkatimi çekti bu da onun tarzı olsa gerek
molaları bir hamle önce alıyor yani fark bir baskete indiğinde top bizdeyken bizde hücumu sayıyla sonuçlandıramazsak işte o zaman mola alıyor.Bunun sebebini merak ediyorum ama dediğim gibi sanırım Koray Hocanın tarzı da bu.

Benim bu konudaki yorumum takıma şans vermesi gerekmedikçe takıma müdahele etmeyi sevmiyor koray hoca takımın kenara bağımlı olmadan belli bir sistem üzerinden oynamasını istiyor yani bir reaksiyon verilecekse bir hareketlilik gelecekse oyuna bu kararların oyuncuların otomatik refleksi olarak verilmesini istiyor.Ben buna yorumluyorum.Bu kısa vadede coaching hatası gibi görünsede uzun vadede takımın ve oyuncuların kenara bağımlı olmadan rakip takıma karşı reaksiyon vermesini sağlayacaktır
Yani bunu şöyle somutlaştırayım takımımız bazen bir boksör gibi seri yumruklara maruz kalıp yere düşüyor Koray Hocanın istediği şey bu boksörü yerden ben kaldırmayayım bu boksör kendi kendine yerden kalkmayı öğrensin.Maç içinde bu düşüşler olacaktır Koray Hocanın istediği şey bu düşüşlere karşı takımın otomatikman reaksiyon göstermesidir.

Murat,Erdem,Cemal????(-)
Antonio Graves,Polat Kocaoğlu(+)
Hüseyin Beşok geçmiş olsun
Rashid Atkins zarar verebilecek derecede cool
Milo henüz hazır değil
Taraftar gayet iyi
Spiker 10 numaraydı inşallah bundan sonraki maçlarımızada bu çocuğu yollarlar
Nur Germen her nekadar taraftara maç boyunca sitem etsede nejat saymana göre daha tarafsızdı.
Yarın herkes 15.00'da tarsus maçna :)

Can,

Phil Jackson tarzı diyorsun sanırım :)

Can Akan' Alıntı:
[quote="Alperen Kaplan":3eh06asq]
-Rakibi kendi taktiğiyle müthiş bir şekilde vurduğun için tebrikler hocam.Ama,fark 15 den 4 e inerken mola almadığın ve fark iyice azalınca molayı aldığın için de bir eksi benden

Koray Hocanın bu özelliği benimde çok dikkatimi çekti bu da onun tarzı olsa gerek
molaları bir hamle önce alıyor yani fark bir baskete indiğinde top bizdeyken bizde hücumu sayıyla sonuçlandıramazsak işte o zaman mola alıyor.Bunun sebebini merak ediyorum ama dediğim gibi sanırım Koray Hocanın tarzı da bu.

Benim bu konudaki yorumum takıma şans vermesi gerekmedikçe takıma müdahele etmeyi sevmiyor koray hoca takımın kenara bağımlı olmadan belli bir sistem üzerinden oynamasını istiyor yani bir reaksiyon verilecekse bir hareketlilik gelecekse oyuna bu kararların oyuncuların otomatik refleksi olarak verilmesini istiyor.Ben buna yorumluyorum.Bu kısa vadede coaching hatası gibi görünsede uzun vadede takımın ve oyuncuların kenara bağımlı olmadan rakip takıma karşı reaksiyon vermesini sağlayacaktır
Yani bunu şöyle somutlaştırayım takımımız bazen bir boksör gibi seri yumruklara maruz kalıp yere düşüyor Koray Hocanın istediği şey bu boksörü yerden ben kaldırmayayım bu boksör kendi kendine yerden kalkmayı öğrensin.Maç içinde bu düşüşler olacaktır Koray Hocanın istediği şey bu düşüşlere karşı takımın otomatikman reaksiyon göstermesidir.[/quote:3eh06asq]

Evet Murat Phil jackson tarzı ama bu tarz risklidir.Takım senin bu tutumuna gerekli reaksiyonu göstermeyip geri dönüşleri yapamazsa hemen oyunu okuyamıyor oyuna müdahele edemiyor derler ama takım bunu öğrenmeye başlar ve takır takır oynarsa seni Kral ilan ederler:)
Basketbol Panorama daki konuşmalarından ve maç içindeki hamlelerine karşılık benim yorumum bu
Tarz olarak gerekmedikçe takıma müdahele etmeme taraftarı.Bazı şeyleri maç içinde oyuncuların kendisinin yapması gerektiğine inanıyor.Basketbolun bu anlamda çok değiştiğini yeni nesil coachların her an oyuna müdahele ettiğini bunun takımın dengesini bozabileceğini bunun kendisine ters geldiğini söylüyor yani kısaca temel şeyleri oturttuktan sonra temel felsefeleri uyguladıktan sonra maç içinde bazı şeylerin bazı reaksiyonların oyuncu merkezli verilmesi gerektiğini düşünüyor.Mesela bazı koçların 40 tane geçiş seti oynadığını söylüyor.Bunun gereksiz olduğunu düşünüyor ama basketbol değiştiği için bende bunu zamanla bu şekilde yapmak zorunda kalabileceğini de söylüyor.Ama bu dar bir tarz işte

Ama bende eğer coach olsaydım gerekmedikçe müdahele etmeyen tarafta olurdum.Çünkü takımımın bazı şeylere kendiliğinden reaksiyon vermesini isterim.Çünkü Her şeyi ben söyleyemem.Çünkü basketbol makinalar tarafından değil insanlar tarafından oynanıyor oyuncuları herşeye programlayamazsın
Bence en doğrusu 4 5 tane temel setin 4 5 tanede anahtar setin olmalıdır
Anahtar set niye gereklidir.oyun sıkıştığında acil sayı bulmanın gerektiği zamanlarda işte o zamanlarda müdahil olarak anahtar setlerin oynanmasını söylerim.Mesela Erginin Shumperta çizdiği setler bence anahtar setti ve %70 80 gibi bir şekilde de sonuç veriyor.Shumpertı 4 numaraya alıp pivotun olduğu taraftan dışarı çıkıp 3 lük üzerine çizilen setler bence anahtar sete örnektir.Bunun gibi 3 4 tane anahtar set olursa bence süper olur

İlk önce takımı kutlamak gerekir. Banvit karşısında zorlu bir maç sonrasında alınan önemli bir galibiyetti. Maça iyi başlayamadık. Hatta oyuncularımızda hafiften bir konsantre eksikliği görülüyordu. Banvit'te bunu iyi değerlendirdi ve öne geçtiler. Daha sonra iyi toparlandık ve maçı çift hanelere çektik. Graves gerçekten ritmini bulduğunda çok iyi atıyor. Bizi skor anlamında öne taşıyan isimdi. Tabi Polat'ın da kendine hazırlanan pozisyonları değerlendirmesi ve gerekli katkıyı vermesi de güzeldi. Atkins'in de hem istekli yaptığı savunma hem de ofanstaki organizasyon konusundaki üstlendiği roller oldukça önemliydi. Bu takımın önemli bir parçası olduğunu hissettiriyor. Geçirdiği rahatsızlıktan sonra ritmini yavaş yavaş yakalayacaktır. Hüseyin ribaundlarda yine oldukça etkiliydi. Ancak hücumda gününde değildi. Ancak buna rağmen kritik anlarda attığı 4 sayı ile önemli katkı yaptı. Murat savunmada oldukça iyiydi ancak hücumda hazırlanan pozisyonları iyi değerlendiremedi. Hücumda olumlu işler yaptığı söylenemez. Ancak Crispin onların sayesinde kariyerinin en kötü maçlarından birini oynadı. Maçtan önce bizi yakacak diye düşündüğüm Crispin maçı 6 sayı ile bitirdi. Erdem her zaman ki gibi savunmada mücadelesini verdi ancak hücumda yetersiz kalıyor.
Banvit biz farkı çift hanelere getirdikten sonra hakemlerin de yardımı ile geri döndü. Ancak maç için gerekli hamleyi yapamadılar. Bunda benchteki yeteneksiz koçlarının etkisi büyüktü. Daha sonra toparlanmayı bildik ve maçı kazandık. Ancak bu noktalarda sadece Tonio'nun eline bakmamız çok iyi değil.
Milo henüz tam hazır değildi. O yüzden fazla dikkate almıyorum performansını. Ancak oldukça istekliydi. Hücumda top kullanmadı. Ama onu tekrar basketbol oynarken görmek güzel. Gurovic, Cüneyt ve yeni transferin gelişi ile kadro derinliğimiz sağlanacaktır.
Bu arada bana göre maçın hareketi Graves'in crossoverı ile yanılmıyorsam Yunus Çankaya'yı resmen yere yatırmasıydı...

Banvit karsisinda macin kazanilmasindaki en buyuk etken Antonio Gravestir.Polatin dis sutlardaki katkısı ve Gravesin buyuk oyunu ile maci aldık.