TBL 18. Hafta | Galatasaray CC 70 - 61 Banvit

Re: TBL | Galatasaray-Banvit 70-61

crispinin çok kötü olması işimize yaradı....yoksa banvitin normal oyunuydu...bir tek crispin eksikti onlarda....

daha öncede demiştim crispin tam bir bomba ne zaman ne yapıcağı belli olmuyor...zannediyorsam zaten 10 top kaybı yaptı..

gravesi konuşmaya gerek yok..topu gravese ver savunmaya geç hücum onun...

murat ve erdem bana göre çok kötüler ...özellikle erdem için kaç yaşına gelmiş insan biraz kendini geliştirir ayıp valla...

ayrıca hoşgeldin milo....gurovicin cezası bitti herhalde ????????

Son günlerde izledim en tuhaf maçtı.Özellikle ilk periyottan sonra aklıma geçen yılki Daçka maçı geldi.O maçtaki gibi çok tutuk başladık.Ayrıca yapılan top kayıpları çok komikti.Ama kazanmak güzel.Graves yine çok iyiydi.Takımı kutluyorum

yada bir soru daha guard sıkıntımız varken teomanı neden kullanmıyoruz yada şunu söyliyim hiç süre vermeyeceksek neden aldık ??

Oyunun dönmesinde en önemli faktör şüphesiz ki Atkins'di. Atkins gelmemiş olsaydı ülkesinden bu maçı alamazdık biz. Savunmayı toparladı resmen. Canlı yayında da yazmıştım, Gökçe'yle tartışmıştık bunu, ben tek Atkins mi bizim savunmanın direncini attıran demiştim ama öyleymiş hakikaten. Atkins yokken savunmamız hiçleri oynuyor. Maçın başında hem bizin hem onların az sayı kalmasında savunmanın değil de savruk hücumların payı vardı ama Atkins girdikten sonra biz savunmamızla onları durdurduk. Polat'ın ve Graves'in hücumdaki önemli katkılarıyla da farkı açtık. Ama ikinci devre başlangıcında hücumda yine afalladık ve Banvit yetişti. Burada Murat, Cemal ve Hüseyin'in kullandığı topların etkisi de büyüktü. Hücumda Hüseyin son ayların en kötü maçını oynadı. Ribaundları etkiliydi ama. Erdem'in performansı ise hiç hoşuma gitmiyor. Sonuç olarak son periyotta Graves'in ekstra sayılarıyla maçı kopardık ve bu zor mücadeleden galibiyetle ayrıldık.

Önümüzdeki haftalar için Graves'e hücumda yardım edecek oyuncular bulmamız şart. Atkins'in sağılığına dikkat etmemiz de şart. Kariyerine göre inanılmaz katkı veriyor gerçekten ve savunmamız o yokken bir hiç. Takım savunmasına hiç katılmıyorum, Atkins savunmasına katılıyorum.

atkins ve gravesle mutlaka sozlesme yenilenmeli artık yabancılarda istikrar saglamalıyız ha simdi istatistiklere bakan atkins ne yapmıs diyecek ama macı canlı izleyen rashidin ne kadar iyi bir performans sergiledigini gorur saygılar

Helal olsun Graves sana.Aldığın para kuruşuna kadar helal olsun. :p
Birde Guroviç e bak. :oops: Oynamaz birde takımı yalnız bırakır. :oops:

Okan DAMGACI' Alıntı:
atkins ve gravesle mutlaka sozlesme yenilenmeli artık yabancılarda istikrar saglamalıyız ha simdi istatistiklere bakan atkins ne yapmıs diyecek ama macı canlı izleyen rashidin ne kadar iyi bir performans sergiledigini gorur saygılar

7 asist afedersiniz ama boru mu?
Süper oynadı gereçekten.

Zübeyr Talha' Alıntı:
[quote="Okan DAMGACI":2r9f3thc]atkins ve gravesle mutlaka sozlesme yenilenmeli artık yabancılarda istikrar saglamalıyız ha simdi istatistiklere bakan atkins ne yapmıs diyecek ama macı canlı izleyen rashidin ne kadar iyi bir performans sergiledigini gorur saygılar

7 asist afedersiniz ama boru mu?
Süper oynadı gereçekten.[/quote:2r9f3thc]

ben zaten adamın iyi oynadıgından bahsettim sadece millet atılan sayılara baktıgı icin genelde

erenbekdemir' Alıntı:
alicana daha çok süre verilmeli.....erdem'e yol gösterilmeli...

Erdem in hiç skorer özelliği yok ama o bizim savunma bakanımız.Ribauntlarad ve savunma da bence bize yeterince katkıyı veriyor.Öyle gönderilsin demekle omuyor bu işler.Savunmayı kim yapacak.

Zübeyr Talha' Alıntı:
Helal olsun Graves sana.Aldığın para kuruşuna kadar helal olsun. :p
Birde Guroviç e bak. :oops: Oynamaz birde takımı yalnız bırakır. :oops:
Gurovic Tribünde miydi? Tvde göremedim
Maçlara gelmemezlik yapmıyordur heralde
Eğer Gelmediyse de Ülkesine gitmiş olabilir
Ama her şartta maçta olmalıdır.

Bu arada Dedehayır maçtamıydı onu da görmedim Yiğit Şardanı gördüm ama dedehayırı tvden görmedim.Tvler protesto edip çekmiyormu onu yoksa:)

erenbekdemir' Alıntı:
savunma bir tek erdemin üstüne mi kurulu merak etmeyin bulunur biri...

Ayrıca bana kalırsa erdemin yaptığı savunmayı alican da yapabilir.Hemde alicanın hücümda erdemden daha bilinçli oynayacağından şüphem yok!

Tebrikler Aslanlar.İyi maç çıkardık.Bu galibiyetler bizi diğer rakiplerimiz karşısında her zaman avantajlı olmamızı sağlayacak.

Furkan Şimşek' Alıntı:
erenbekdemir' Alıntı:
savunma bir tek erdemin üstüne mi kurulu merak etmeyin bulunur biri...

Ayrıca bana kalırsa erdemin yaptığı savunmayı alican da yapabilir.Hemde alicanın hücümda erdemden daha bilinçli oynayacağından şüphem yok!

Alican daha Galatasarayda oynuyacak seviyede degil simdi bana diceksiniz Erdem Gsde oynucak duzeydemi tabiki hayır ben Alicanı gozlemliyorum her oyuna girdiginde cocugun eli ayagı titriyor erdem ise cok sakin ve Alicana gore daha tecrubeli saygılar

Erdem de Murat Kaya da kendilerini geliştirme adına sanıyorum hiç bi şey yapmıyorlar.Burası Galatasaray yan gelip yatma yeri değil,gerekirse yollar ayrılmalı.Erdem tek yapabildiği şey olan! savunmayı yapacam diye zaten 2 dk.da ortalama 3 faul alıp kenara geliyor,Murat yine garip turrnike ve paslarına aynen devam,güven vermyen şutu ve top sürüşü v.s.Şampiyonluğa oynayacak bir takımda kontenjanı dolduran 2 yerli!!

kötü başladığımız ilk periyodun ardından özellikle graves'in liderliğinde 31-8 gibi müthiş bir 2.periyod oynayarak devreye 15 sayı farkla önde girdik.Üçüncü periyotta her ne kadar Banvit geri dönüp skorda eşitliği sağlasada periyodun sonlarında bulduğumuz sayılarla final periyoduna 5 sayı önde girdik.Son periyodda üstünlüğümüzü sürdürdük ve maçı kazandık.Graves,Atkins,Polat ve oyun içinde parmağı çıkan Hüseyin'in geriye dönüp iyi oyunuyla galibiyet serimize devam ettik.