TBL 19. Hafta | Galatasaray CC 89 - 71 CASA TED Kolejliler

Re: Galatasarayımız-Casa TED(Cuma saat 19.00)

Maçtan geldim Hite tek kelimeyle inanılmazdı herşeyi yaptı. Dee bugün daha iyiydi, salonda kendi şarkısı çalınca daha iyi oynuyor. :)

Fatih içinde beklemek lazım bu verimi her maç verirse o zaman çok daha az sayı yeriz.

Polislerin yaptığı da baya baya deli etti bizi.Off. Neyse.

Maçtan birkaç istatistik vereyim.Bazıları iyi bazıları kötü.%57 ile 3 sayı atmışız.33 ribaund almışız.17 asist 16 top çalmışız.Bunlar iyi.17 top kaybı ile,serbest atışlarda %59 ile oynamamız kötü istatistikler.Fatih,gerçekten de iyi oynadı.Keşke hep böyle oynasa değil mi? Hite,sakatlığı atlatmış göründü.Cenk,bir türlü fayda alamıyoruz,ama gün gelir öyle bir maç da fayda alırız ki ;hakkında söylentiler son bulur.Ona göre biraz yorum yapalım.Son cümle takım ile ilgili.Süper oynamadık,ama kötü de değildik,özellikle ikinci yarı.

Oh be Oh be Oh be sonunda Murat Hoca patladı yemin ederim bende rahatladım.Bir çok kişi teknik faul almasına kızmıştır belki ama benim çok hoşuma gitti.Hakemlere hakkımızı yedirmeyen bir koç olduğunu görmek iyi geldi bana sanırm istediğimizde buydu.
Bugun Fatih beklenen patlamayı yaptı sanırım.Hite da artık yuh dedirtecek kadar savaştı ve Hite Hite tezahüratlarından sonra tribüne karşılık vermesi hoş oldu.
Ayrıca Hite bir basketinden sonra Eyüp Abi'nin etrafındaki gençlerle Hite diyerek ellerini indirmeleri de gözümden kaçmadı :)
Şarkılar güzledi.Uzun süre sonra iyi savunma yaptık özellikle ikinci yarıda.1 ay sonra ilk kez bu denli savaştık ve mücadele ettik.Takımda da Hüseyin'in abiliği çok işe yaradığı tartışılmaz.
Bugunun eksik tek halkası Cenk'ti.Pozisyonlardan sonra yakın çekim yapıldı suratına bitkin bıkmış bir halde olması kendine yakışmadı açıkcası.Murat Hoca'yı tebrik etmek lazım o hususta Cenk'i kazanmak için maçı kaybedecek pozisyona getiriyordu az kalsın.

Hite inanılmazdı gercekten herseyi yaptı,dee de iyi oynadı ama hakemler nedense dee nin üstüne cok gidiyorlar.Fatih müthişti yaptıgı bloklar attıgı sayılar.Owensta güzel oynadı kısaca hersey 4 4 lüktü.

Hite'ı izleyemedik ama cuma 19:00 saati sadece işi olanlar için değil, yolu olanlar içinde çok sıkıntılıydı. 17:30 da Şirinevlerden çıktım, 7 de Mecidiyeköye varabildim. Ondan sonrada gitmenin anlamı kalmadı, ancak maç çıkışına darüşşafakada olurdum. Neyseki galip gelmişiz, yüzümüz güldü.

maçtan daha önemlisi fatihi kazandık çok iyi maç çıkardı savunmada blokları yer tutuşu dört dörtlüktü hele hele taraftarımıızın fatih solak diye tempo tutması fatihin yüzü ilk kez güldü bu kadar, hite süper oynadı ekstra top kapmaları topla driplingi izlenmeye değerdi
dee yine aynıydı patlama yapacak umarım, cüneyt lider özelliğini gösterdi, murat görevini yaptı erdem yeterli süre alamadı, c. owens her zamanki gibi sıkıntılı anlarda devreye girdi, gaines savunma çabası yeterliydi
cenk sanırım tufan dönünce bir daha bencten çıkamaz, cemal nalgada etkisizdi aldığı kısa süre içinde yeni abdlimiz b. jonsen hayırlı olsun nice güzel günlere

Herşey iyi güzelde,Hüseyin ve Tufan takıma ne zaman dönecek,canıma tak etti artık... :( Bu sağlık ekibi ne işe yarıyor anlamıyorum...Bu arada bu konu hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim...Gerçi bilgi sağlık ekibinden olacak büyük ihtimal,takdir edersinizki bizim sağlık ekibine güven olmaz... :roll:

Hite 37 dakika alarak 18 sayı kaydetti ama asıl dikkat edilmesi gereken 21 dakikada 13 sayı kaydeden Dee Brown...

Öncelikle maça gelen herkese kendi adıma teşekkür ediyorum.Bugün herşey çok güzeldi;ama maçın saat 8'de oynanması gerekirdi.Hite,cüneyt,dee,gaines ve owens bugün gerçekten iyi oynadılar.Hüseyin de yardımcı coach gibi takıma kenardan direktifler verdi,takımı ateşlemeye çalıştı.Artık önümüzdeki karşıyaka maçına bakmamız lazım ,bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak.Arayı iyi değerlendirip,sakatlarımızın ve yeni transferimizin de katılımıyla şampiyonluğa koşacağız."Kupaları şirketlere bırakmayalım ;) "

defansı çok beğendim yardımlaşma çok iyiyidi statsa bakmadım ama bi 10 tane top çalıp smaçladık bu 20 sayı eder allah bereket versin gurdları beş para etmezdi ayakları yavaş şutu yok ama maalesef dee 1 buçuk periyot oynayamadı karşısında hakem yüzünden dee faul problemine giriyo 2 haftadır dikkat etmeli!!
robert çok çalıştı takımda cenk hariç herkes iyi günündeydi ama cenk e sahip çıkmalıyız bu çocuğun potansiyeli efes altyapısından beri bizzat tanırım bayrampaşa da az maçına gitmedim galatasaray da da oynar gider nba de de oynar yeteneğine şüphem yok
psikolojik olarak cenki hazzırlarsak play off ta yıldızımız olur nice maç kazandırabilir kazandıramaz diyen arkadaşın basketbol bilgisinden şüphe ederim her sporcu kötü bi döneme girer ama cenk buradan çıkacak bence
cemal yaşına göre oldukça size lı ve defansını geliştirirse biraz oraya yoğunlaşırsa hücumda olmayan yeteneğini defasta gösterir umarım
ben bu takımın bu sene şampiyon olcağına inanıyorum isterlerse bu ligde yenemeyecekleri takım yok tebrikler....

maçta yönetimin tutumu hariç herşey çok güzeldi. Diğer herşeyi arkaladaşlar yazmış zaten.

Çok yalaka bir toplumuz.Federasyon başkanı geldi diye,hakemler de federasyon görevlileri de bir acayipti.Ön sıraya oturtulmadık yine.Eyüp abi sorunca "sadece bu maçlık,federasyon başkanı geldi" dediler.Biz zaten ön sıradan sahaya atlayıp Turgay Demirel'e saldıracaktık. :shock:Kimsenin tadı tuzu kalmadı bu olaydan sonra.
Osman Solakoğlu gibi önemli bir şahsiyetin ölüm yıldönümünü ileride bu şekilde hatırlayacak olmamız,Osman Solakoğlu'na yapılan saygısızlığın babasıdır.
Maça dönersek,haftalardır serbest düşüşe geçen Dee ve Hite'ın kendilerini toparlaması en olumlu gelişme.Fatih ilk defa olumlu bir etki yaptı sahaya.Cenk'te ufak da olsa bir parıltı vardı bu maçta.Gereğinden fazla yüklenilmiş bence.2. periyotta savunmada gayretliydi.Bu bile bir başlangıç.
Şu zor dönemi Alpella maçı dışında büyük yara almadan geçtik.Ankaralaı arkadaşlar bana kızacak ama,kupadan elenmemiz gayet hayırlı oldu.Bu on günlük boşluk ilaç gibi gelecek takıma.

Taraftarı polise satan yönetim istemiyoruz. Bizler takımımızı desteklemeye gidiyoruz , adamlar üstümüze polisi yolluyor. Kombinesi olanlar yerine oturamıyor , hakkımızı aradığımızda başkan yüzünü çeviriyor. sabrımız taşmaya başladı , birde bunların üstüne maçtaki hakemlerin yanlı düdükleri eklenince iş çığrından çıktı. Sene başında zevkle gittiğim maçlar artık ızdırap vermeye başladı. :(

Gökce Başaran' Alıntı:
Maçtan geldim Hite tek kelimeyle inanılmazdı herşeyi yaptı. Dee bugün daha iyiydi, salonda kendi şarkısı çalınca daha iyi oynuyor. :)

Fatih içinde beklemek lazım bu verimi her maç verirse o zaman çok daha az sayı yeriz.

Polislerin yaptığı da baya baya deli etti bizi.Off. Neyse.

Hite hite hite gerçekten coşuyor... Hakem çileden çıkardı maçtan sonra yanına gittiğim Fatih'in sevinci görülmeye değerdi...

Metin Ertürk' Alıntı:
fatihin iyi oyununda 5 numara alınmamasının payı var sanırsam,bugün bayağı pozitifti..kafası rahatlamış
fatihin iyi oyununun tek nedeni: çok basit!! süre aldı çünkü,murat hoca ona şans mı verdi ki??2-3 dakika süre alan biri konumundaydı,o hep cemali tercih etti,kanal 24 te fatihle ilgil soruya aynen şu kaçamak cevabı verdi,biz oyunun 2 tarafınıda oynayabilen oyuncuları sürekli rotasyonda tutuğumuz için fatih şans bulamadı...yani murat hoca cemalin hücum ve defans performansını fatihten daha iyi oldugunu düşünmüş...saygı duymakla beraber yanıldığını düşünüyorum...

Salonumuzda her maçtan sonra sporcularımız yanımıza gelir ve maçın sevincini yaşardık. son maçımızda da bu böyle oldu ama terk farkla , dee karşısında polisleri görünce ve bize ulaşamayınca suratının aldığı durumu görmenizi isterdim. :( sen bu durumda en iyi oyuncuları getirsen ne olur ? ZİHNİYET İSTİFA

Cihat Cetin' Alıntı:
[quote="Metin Ertürk":2ko2i5xz]fatihin iyi oyununda 5 numara alınmamasının payı var sanırsam,bugün bayağı pozitifti..kafası rahatlamış
fatihin iyi oyununun tek nedeni: çok basit!! süre aldı çünkü,murat hoca ona şans mı verdi ki??2-3 dakika süre alan biri konumundaydı,o hep cemali tercih etti,kanal 24 te fatihle ilgil soruya aynen şu kaçamak cevabı verdi,biz oyunun 2 tarafınıda oynayabilen oyuncuları sürekli rotasyonda tutuğumuz için fatih şans bulamadı...yani murat hoca cemalin hücum ve defans performansını fatihten daha iyi oldugunu düşünmüş...saygı duymakla beraber yanıldığını düşünüyorum...[/quote:2ko2i5xz]

murat hoca değil fatih kendini oynatmıyordu,5 dakikada 3 faul alan adamı hiçbir koç oynatamaz,dün iyi şekilde konsantre olduğundan faul problemine de girmedi..

Okan Alaşalvaroğlu' Alıntı:
Fatihve DEE iyiydi ama Cenk ne zaman oynacak.
dee hicte iyi degildi kimse kendisini avutmasin o kadar para alip takimina bu kadar yarar saglayamasi yetersiz dee istikrar yakalayip takimi yonetmeli organizasyon hep cuneyt devreye girince oluyor dee huseyinle iyi oynuyordu belkide....