TBL 19. Hafta | Galatasaray CC 89 - 71 CASA TED Kolejliler

Re: Galatasarayımız-Casa TED(Cuma saat 19.00)

Metin Ertürk' Alıntı:
[quote="Cihat Cetin":3pts9cqn][quote="Metin Ertürk":3pts9cqn]fatihin iyi oyununda 5 numara alınmamasının payı var sanırsam,bugün bayağı pozitifti..kafası rahatlamış
fatihin iyi oyununun tek nedeni: çok basit!! süre aldı çünkü,murat hoca ona şans mı verdi ki??2-3 dakika süre alan biri konumundaydı,o hep cemali tercih etti,kanal 24 te fatihle ilgil soruya aynen şu kaçamak cevabı verdi,biz oyunun 2 tarafınıda oynayabilen oyuncuları sürekli rotasyonda tutuğumuz için fatih şans bulamadı...yani murat hoca cemalin hücum ve defans performansını fatihten daha iyi oldugunu düşünmüş...saygı duymakla beraber yanıldığını düşünüyorum...[/quote:3pts9cqn]

murat hoca değil fatih kendini oynatmıyordu,5 dakikada 3 faul alan adamı hiçbir koç oynatamaz,dün iyi şekilde konsantre olduğundan faul problemine de girmedi..[/quote:3pts9cqn]
fatihin bu sezonki oynama dakikaları zaten 5 dakika bile değil ki, 3 faul alsa ne olur sanki,faul problemine girer diye bir adamı oynatmamak mantıklı değil keza fatih ilk 5 te düşünülen biride değil,hüseyini yedekleyecek adam konumunda...

Fatih Solak , gerçek Fatih olduğunu belli etti yaptığı 9 sayı , 8 ribaunt , 3 blok ile gerçekten ayakta alkışlanabilir oyun oynadı... Bloklarını izlerken sanki M.Camby izliyormuşum gibi oldum :D Eğer Fatih böyle oynarsa gerçekten Hüseyin'in yedeğini alır ve Hüseyin 25 Fatih 15 dakika şeklinde zaman paylaşımı verebilir Murat Hoca...

Hite : Söyleyecek söz bulamıyorum , herkes maçta da gördü zaten göreceğini yani şutları mükemmel titremeden atıyor çok iyi bir şutör , yerinde paslar veriyor enfes top çalıyor ve herkesin bildiği gibi en çok ilgilendiren şeyi HARİKA SIÇRIYOOOR !

Galibiyette emeği geçen ve seyircilerimize çok teşekkür ederim.

Gökce Başaran' Alıntı:
Maçtan geldim Hite tek kelimeyle inanılmazdı herşeyi yaptı. Dee bugün daha iyiydi, salonda kendi şarkısı çalınca daha iyi oynuyor. :)

Fatih içinde beklemek lazım bu verimi her maç verirse o zaman çok daha az sayı yeriz.

Polislerin yaptığı da baya baya deli etti bizi.Off. Neyse.
O çalan kendi şarkısımıydı? Ben farketmedim. Hite maça ısınırken çok konsantre olmuştu. Maçta da böyle oldu. Çok iyi oynadı. Şutları, ribaundları ile çok şey kattı. Dee de biraz kıpırdanma var fakat hakemler abuk subuk fauller çalıp adamı 4 faule getirmeselerdi. Daha çok kendine gelirdi. Fatih oldukça iyi oynadı. Hele yaptığı bloklar ile pota altını kararttı. Ribaundlarda etkilydi. Owens ise kendini fazla zorlmadı. Cenk hala beklenenin %1ini bile veremiyor. Acaba ne zaman kendine gelir diye bekliyorum...
Not: Hite'ın top çalmalarıda oldukça iyidi. Kaptanda iyi oynadı...

Seckin Hasseli' Alıntı:
[quote="Okan Alaşalvaroğlu":393oaxtd]Fatihve DEE iyiydi ama Cenk ne zaman oynacak.
dee hicte iyi degildi kimse kendisini avutmasin o kadar para alip takimina bu kadar yarar saglayamasi yetersiz dee istikrar yakalayip takimi yonetmeli organizasyon hep cuneyt devreye girince oluyor dee huseyinle iyi oynuyordu belkide....[/quote:393oaxtd]

Ben de sana katılıyorum..

Dee Brown hiç de iyi oynamıyor..

Sadece maçı kazandığımız için ses-seda çıkmıyor..Yani biraz kendimizi avutuyoruz..

Dee Brown'u Bjk Cola Turka guardı Christian Dalmau ile karşılaştırırsak ancak iyi diyebiliriz..

Diğer rakiplerimizin guardlarına bakarsak..

Türk Telekom - El Amin

F.Ülker - Willie Solomon

Efes Pilsen - Ender Arslan

Bunların hangisinden iyi ??

Biz Dee Brown'dan çok şey bekliyoruz doğrudur..Ama bunu beklemek hakkımız..

Dee Brown'dan birşeyler beklemeseydik Darrell Mitchell yollayıp onu büyük para karşılığında almazdık..

Arda Öztürk' Alıntı:
http://www.galatasaray.org/default.asp

burasıda bizim resmi sitemiz dünki maçtan bir haber girişte hala maç reklamı var.volewybol maçının reklamını koymayı bile düşünemiyorlar.
Sitemizde teknik bir arıza var!

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":daf233f9]http://www.galatasaray.org/default.asp

burasıda bizim resmi sitemiz dünki maçtan bir haber girişte hala maç reklamı var.volewybol maçının reklamını koymayı bile düşünemiyorlar.
Sitemizde teknik bir arıza var![/quote:daf233f9]
Onlarda üretim hatası var. Galatasaray'ın bir SPOR klubü olduğunu unutuyorlar...

Bazı oyuncularımızı kazanmamız maçı kazanmamızdan daha önemliydi bana göre.

Maça ilişkin teknik yorum yapmak ise bana düşmez bu ortamda.

Hiç Ayhan Şahenk'e gitmek nasip olmadı ama taraftar forumlarında polislerle ilgili yazılanları görünce aklıma Selim Sırrı'daki olaylar geliyor hep ve taraftarımızın nasıl bir durumda olduğunu çok çok iyi canlandırabiliyorum.

Mihriban Hanım yazdığı yazısında bir şey olursa maçı bırakır yanınıza geliriz gibi bir laf etmişti. Şube sorumlumuz Sn. Oyguç'a da bir kişi bu sıkıntıları iletebilir mi acaba ?

Eğer şu maçta 500 polis varsa EL İNSAF ! Ayhan Şahenk'teki derbi maçta bile 500 polis olamaz, olmamalı. Zaten o kadar büyük bir salon değil, 500 polisi kimin için getiriyorsun? Ted Kolej taraftarı mı var da saldıracağız? Ted Kolej takımının üstüne mi yürüyeceğiz ?

En kısa zamanda yetkililere bu durum bildirilmeli. Yoksa şu salonda yakalanan güzel atmosfer mahvolacak

şu Murat hoca'nın bi an önce yarı saha da ikili sıkıştırmalı müdafa ya bi son vermesi lazım..yapılır da 10 dk boyunca tutupta yapılmaz bu müdafa..4 tane fast break atacaz diye 5 tane üçlük yedik koparamadık maçı ilk yarıda..ikinci yarı son verdi bu müdafa ya adam gibi adam adama ya geçildi bi anda 15 oldu zaten maç..bu kadar koşturmaya gerek yok takımı ondan sonra yorgunuz diyor..

neyse iki yenilgiden sonra güzel oldu bi şekilde bu galibiyet..umarım haftaya döner Hüseyin..

Hite'ın iyi bir hatta çok iyi bir performans göstermesi ileriki maçlar için çok güzel bir gelişme.Savunmamızda da iyi gelişmeler olduğu kesin son periyot da oyunu ne kadar çok istediğimizi yaptığımız savunma ile gösterdik.İşte alt sıralardaki takımlara karsı böle konsantre olursak işimiz kolaylaşır.Hocamız değişik savunma varyetileri denemsi çok normal.İdmanlarda deniyorlarki maçta da uygulamasını yapıyorlar.Ne demişler savunma hücumda başlar :D

Hüseyin,Tufan ve yeni ABD'li oyuncumuz takıma dahil olduğunda çok tehlikeli bir takım olacağız.Biz buradaysak alt sıradakilere karşı aldığımız ekstra mağlubiyetlerden dolayı gerçek yerimizde değiliz.

Neyse Karsıyaka maçınıda alırsak çok önemli bir avantaj yakalarız.

iki hafta önce fatihin kapasitesini konuşanlar şimdi dee ye çökmüş yine utanacaksınız kusura bakmayın renktaşlar :)
söylenecek çok söz var ama bu durumda forumda yazabilmek için konuşmamak en iyi hareket olur.

Dee Brown isteyince neler yaptığını gösteriyor.Dee Aminle eşit kapasitede bence.Will Solomon'a gelirsek ikisini değerlendirmek hiç doğru değil.Guard mevkiinde boy önemli bir faktör ve Solomon bunu iyi kullanıyor.

Dee büyük maçlarda sahne almamasının en büyük sebebi organizyonu kurmaya çalışmasıdır.Yoksa o da şut atmasını kendine oynamasını bilir.O yüzden Dee'de sorun görmüyorum ben.

Sorulan bir soru üzerine maç içinde aldığı teknik faul için değerlendirmede bulunan Özyer, ?Geçen seneden beri hakemler hakkında demeç 1 ya da 2 kere verdim. Tansiyonun iki taraftan da kesilmesi lazım. Merkez Hakem Kurulu?nun bir organizasyonu var. Antrenörler, yöneticiler ve hakemlerin bir araya geleceği. Maçın atmosferinde böyle şeyler oluyor. Bu da o maçlardan bir tanesi. Hakemle göz göze geldiğimiz için teknik faul aldım. Bu da benim için bir anı olacak? diye konuştu.

:) İlk ve son teknik faul der gibi konuşmuş :) Halbuki iyi olmuştu ilk kez bu kadar sinirliydi :) Ve bu hırsı ilk kez dışarı vurduğunu görmek hoş oldu.Bir ara Hakemi yiyecek izlenimi verdi :)

genelde bilerek teknik faulü larry brown alır takımı hırslandırmak için ama genelde doğru zamanda alır...bence murat hocanın tercihi de doğruydu

Deniz Baskın' Alıntı:
genelde bilerek teknik faulü larry brown alır takımı hırslandırmak için ama genelde doğru zamanda alır...bence murat hocanın tercihi de doğruydu

Bide Jery Sloan.Bence murat hoca çok doğru yaptı bu teknik faullü alarak takıma ve hakemlere sahipsiz değil oyuncularımın hakkını yiyemezsiniz demesi oyunculara da daha bir moral oldu takdir etmek lazım murat hocayı.Sonuna kadar Murat Özyer!!! :)

Açıkcası yine takımımızda bilinmeyen rehavet devam ediyor. Nasıl olsa macı alırız havası alpella macını
hatırlattı bize.(19-18), (25-21), (23-21) son periyot biraz kemerleri sıkınca macı aldık ama aradaki 18
sayı farkı macın tamamının yansıması değildi. Kadro farkına rağmen bu macın genelinde bunu yapamadık
son periyot hariç. Maalesef konsantrasyon eksikliğine sebep, ne de olsa bu macı alırız da havası idi sanırım.

- Fatih'in hucumda post up yapıp, hiç top almaması da hücümda hep dış atışlara bağlı kalmamızı sağladı.

-Hite; bakmayın smaclar ve 18 sayı attığına rakip sert ve direncli olsaydı daha farklı olurdu. Zayıf fizgini
yükseklere sıçrayarak kapatmaya calışıyor ama bu sert maclarda cabuk yılmasına sebep oluyor, beykoz
macında casa ted macında çok sayı atmış smaclar yapmış olması acıkcası beni fazla mutlu etmiyor.
Bence takımın zayıf halkalarından birisi.

-Owens ise gereksiz yere geriye çekilip atışlar kullandı tamam birçoğudu sayı oldu ama bu atişlar riskli
atışlardır şut secimlerini daha dikkatli yapması gerekiyor.

-Cüneyt gercekten bu takımın kaptanıym diyor. Turkiye'nin en iyi statik şutorü.

Dee'yi Ender'le eş gördüler ya başka birşey denmez...Dee biraz kıpırdanmayı başladı bu maçta hakem maçta Dee yıldırmaya çalışana kadar. Hüseyin'in dönüşü ile Dee de form tutacaktır...

Alpella maçının tatsızlığı maçın başında oyuncuların yüzünden okunuyordu. Bu stres ve üst üste 3.lig maçını kaybetme korkusundan dolayı iyi basketbol oynamadık ve rakibinde çok ekstra üçlükleri,maçı koparmamızı engelledi ama son çeyrekte yumruğu vurduk ve zirvede tutunmaya devam ediyoruz. Ancak bu alpella maçına daha çook yanacağız biz. Cumartesi bjk,bizim 63-53 yenildiğimiz mersin e ilk yarıda 54 sayı attı,bugün fb,Antalya yı yenseydi 5 takım aynı puanla sıralanacaktı. Böyle bir ligde alabileceğin maçları kesinlikle alacaksın.

Maçta Fatih?in ve Hite?ın oyunları dikkat çekiciydi,özellikle Fatih?in normal standartlarında oynadığında takıma ne kadar katkı yaptığını gördük. Aynı çıkışı Cenk?ten de bekliyorum ama biraz daha sabır.
Son zamanlarda forumda bazı oyuncularımız hakkında yapılan ve benim ısrarla uzak durmaya çalıştığım sığ tartışmalar, artık Pazar günkü futbol geyiklerine dönmeye başladı ve kabak tadı verdi. Bir takım kuruldu,yola çıktık ve yürüyoruz ve kadromuzda bu. Kısır tartışmalar yerine daha fazla destek ve olumlu bakış lütfen. Çünkü bu takım bunu fazlasıyla hakediyor.

Bakıyorum da cenk'e vuran vurana. Maçı seyretmesem cenk rezilleri oyamış diyeceğim ama şu maçın 2. perioodda aleyhiize dönmemesini Cenk'in savunmasına borçluyuz. Ankaradaki ilk maçta kolejin kısaları penetreler ile içeri girip, ya asist ya da turnike ile bizi yenmişlerdi. O maçtan sonra alan savunması yapmayarak koc nedeniyle yenildiğimizi yazmıştım. Cenk oyundayken kolej bunu yapamadı. Cenk çıkıp murat girdikten sonra elini kolunu sallaya sallaya içeri penetre etmeye başladılar. o arada kolej öne bile geçti. Ne zamana kadar: Fatih'i oyunu alana kadar. fatih'in önce yardımı sonrasında yaptığı blok ile maçı çevirdik. Ancak cenk'in çıktığı ve Fatih'İn alınamsına kadar geçen 4-5 dakikalık kötü savunmayı da unutmamaız gerekir. Gelecek için 2. periodun o son 4-5 dakikasını (cenk'İn çıkıp, fatih'İn oyuna girmesi arasında geçen süre) iyi etüd etmek lazım. sene başından beri yanlış rotasyon diye burada pek çok insanın yırtındığı konuyu hala ve ısrarla Murat Hocanın denemesini anlayamıyorum. kısacası kısa rotasyonunda Murat'ı oynattığımızda pota altında da erafı karartacak Fatih'e çok fazla ihtiyaç duyacağız.

Sonuçta çok değerli bir galibiyet. Oyunun büyük bir kısmında çok iyi oynadık. özellikle Fatih'İn takım için ne kadar yararlı olduğunu tekrar gördük. Bu kadar zaman niye şans verilmediğini de bence sorgulamamız gerek. ben murat hoca'Nın Fatih'i kafasında tamamen sildiğini düşünüyordum. silmemesi iyi oldu. Pota altında o fiziğe sahip bir oyuncuyu kaybetmememiz gerekir. ne kadar verimli olabildiğini de tekrar görmüş olduk.