TBL 2. Hafta | Galatasaray CC 92 - 68 Antalya BŞB

Re: TBL 2. Hafta | Galatasaray: 92 - Antalya BŞB: 68

Bu benim nitlelendirmem değil ! Futbol dışındaki tüm şube faaliyetleri yıllardır klüp tarafından bu şekilde nitlenedirilmiyor mu ?

Hala Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımız olsun , diğer basketbol şubelerimiz olsun aynı stadüde lanse ediliyor. Görüyoruz ki yönetim takımı zaten amatörce yönetiyor kendi yarattıkları isime layık hizmet veriyorlar.

Cumartesi günü salonda oyuna göre tepki veren 7'den 70'e azımsanmayacak sayıda seyirci/taraftar vardı . Bağırmama tepksine gelince ben hala birşey anlamış değilim , ciddi bir iletişim sorunu var gibi gözüküyor !

Orasıda doğru !
"Görüyoruz ki yönetim takımı zaten amatörce yönetiyor kendi yarattıkları isime layık hizmet veriyorlar.
"
doğru söze ne hacet...

Özyer: "Daha iyi olacağız"

8902bmuratozyer001yg1.jpg

Beko Basketbol Ligi'nde Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni 92-68 yenerek ikinci haftayı da galibiyetle tamamlayan Galatasaray Cafe Crown'da antrenör Murat Özyer, savunma ve mücadele anlayışlarının galibiyeti getirdiğini söyledi.

Murat Özyer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki takımın da yerli oyuncuları eksikleri bulunduğunu belirterek, ''Rakibimizde Can Akın ve Ersin Görkem, bizde ise Tufan Ersöz, Murat Kaya ve Polat Kocaoğlu sakattı. Daha çok mücadele eden ve savunma yapan takımın öne çıkacağını düşünmüştük, nitekim iyi savunma ve mücadeleyi tüm periyotlara yayarak Antalya Büyükşehir Belediyespor'u yenmeyi başardık'' dedi.

Elde ettikleri galibiyetin kendileri için önemini vurgulayarak, ''Şu an bir seri yakaladık ve buna ihtiyacımız vardı'' derken, Avrupa Eurochallenge Kupası'nda 2. tura yükselmelerinden ötürü de Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni kutlayarak 2. turda başarı dileklerinde bulundu.

-''DAHA İYİ OLACAĞIZ''-

Yeni sezonda 5 yeni yabancı oyuncuyla mücadele ettiklerini ifade eden Murat Özyer, takım uyumunun artmasıyla gelecekte daha da iyi olacaklarını söyledi.

İlk iki maçta sergilediği performansla övgü alan Cemal Nalga'ya değinen Özyer, ''İlk iki maçımızda Cemal Nalga, savunma anlamında performansını çok üst bir seviyeye taşıdı. Lig maratonunda koşuyu devamlılığı olanlar kazanır'' derken, yabancı oyuncularından henüz maksimum performans almadıklarını, ancak bu oyuncuların iyi sinyaller verdiklerini ifade etti.

Özyer ayrıca, yavaş yavaş çıkışa geçtikleri bu dönemde geçen sezon olduğu gibi yine taraftarlarının desteğini beklediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Oyuncularımız her maçta olduğu gibi yine döktürdüler helal olsun...

Antonio Graves: Sen insan mısın be adam? Cross-over,şut,teknik,oyun zekası,takım oyunu bu saydıklarımın hepsi Graves'te çok üst düzeylerde yer alan bir isim.Darüşşafaka ve Antalya maçlarında izlediğim kadarıyla bu özelliklere sahip oyuncumuzun olması çok sevindirici.Ayrıca atletik bir oyuncu Graves beni en çok sevindiren yanı da bu :p ! Benim tabirimle '' gâvur gibi sıçrıyor... '' :p

Zizic: Çok kaliteli bir isim.Her maçta oyuna ağırlığını koyuyor.Söyleyecek söz yok beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Milojevic: Hem dışarda hem de pota altında etkili bir isim gerçekten süper oynuyor.Ben Milojevic'i Mirsad'a benzettim. Fakat şöyle; Mirsad'ın bir üst düzeyi. Mirsad gibi hem dışarıdan hem içeriden oynayan bir oyuncuya sahibiz.Milojevic'i Mirsad'dan ayıran özellik; Milojevic,Mirsad'a göre daha hareketli ve ayakları hızlı olan bir isim.

Gurovic: Yorum yapmaya gerek duymuyorum.Hırsı ve Winner özelliğinin olması herşeye bedel! İleri ki haftalarda maksimum performanslarını izleyeceğiz diye umuyorum.

Strickland: Performansı iyi ama yeterli değil umarım ileri ki haftalarda artık tam anlamıyla takıma ayak uydurur ve maç esnasında ilk 5'te görev almak için gerekli çaba gösterir. Ben inanıyorum.

Erdem Türetken: Savunmasına söyleyecek hiçbir sözüm yok ne zaman nerde nasıl savunma yapacağını gayet iyi biliyor.Fakat ofansif için bunu söylemek mümkün değil.Şutu çok düzgün ama bazen ne zaman nerde atacağını bilmiyor biraz daha dikkatli olmalı.

Cemal Nalga: Fatih Solak'ın gidişinden sonra,Hüseyin Beşok'un sakatklığını çok iyi değerlendiyor.Savunmadaki,hücumdaki yaptığı katkılar geçen yıl ki Cemal Nalga'yla arasında dağlar kadar fark var. Cemal Nalga, eğer böyle devam ederse; çok büyük yerlere gelir.Göz kamaştırıyor...

Cüneyt Erden: Antonio Graves'le çok iyi anlaşıyorlar. Cüneyt Erden, bazen olmadık yerde 3'lük atsa da tecrübesi,oyun zekası,şutu Cüneyt'i gözümde sempati oluşmasını sağlıyor.Tek istediğim atılmayacak yerde 3'lük atmasın yeter...

Hüseyin Beşok: Gayreti ve hırsı görülmeyecek gibi değil ama sakatlığı sanki Hüseyin Beşok'u üzüyor gibi... Ben Hüseyin'in eski günlerine döneceğine inanıyorum. En kötü halinde bile savunmadaki ve hücumdaki gayretiyle rakip pivotlara göz dağı verebiliyorsa söylenecek söz yok.

Alican ve Altay: Daha fazla zaman verilse neler yapacaksınız biliyorum ama neyse... Umarım Murat hoca ileri ki maçlarda daha çok süre verir sizlere.

Murat,Polat,Tufan'ın geri dönmesi '' Rüya Takımı 3 '' gibi olacak bir takımımız olacak.Umarım o günleri de görürüz.

Maçta emeği geçen herkese teşekkürler. YenilmezArmada geliyor!

Ben takımda sadece Zizic den memnun değilim . Aslında iyi oynuyor ama benim ondan bekletim çok daha büyük .

Mustafa Kaya' Alıntı:
Ben takımda sadece Zizic den memnun değilim . Aslında iyi oynuyor ama benim ondan bekletim çok daha büyük .
Sadece kariyeri için bile zaman tanımak gerekiyor.Tabii geçen sene paslanmışda olabilir.Acaba oynayamıyor mu yoksa oynatamıyor muyuz?
Uzunların performansını en çokda guardlar belirler(Dwight Howard gibi)

Mustafa Çorum'da da sadece o oynuyordu :)

Herkesin 20 sayı atmasını bekleyemezsin ;)

İlk etata yabancılardan Graves süre alamamıştı. Sonra Gurovic ve şimdi de Zizic. Hepsini aynı anda sahada tutmak mümkün görünmüyor malesef.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Mustafa Çorum'da da sadece o oynuyordu :)

Herkesin 20 sayı atmasını bekleyemezsin ;)

İlk etata yabancılardan Graves süre alamamıştı. Sonra Gurovic ve şimdi de Zizic. Hepsini aynı anda sahada tutmak mümkün görünmüyor malesef.
Napayım Kerem abi hepsinden max. verim bekliyorum xD

Ataköy meydan muharebelerini unuttunuz mu sayın Mithat Duran :)

Mithat Duran' Alıntı:
Sevgili Eyüp belki benim değerimi şimdi anlamışsındır!!!! bizde hiç bir kuvvet taraftara böyle davranamazdı.

Misafir olarak yazmıştım üşenip onaylanmamış. YÖnetim istifa :)

Sayın Mithat Duran..Olay olmayan dediğiniz yerde ki meydan muharebelerini unuttunuz sanırım. Yapmayın gözünüzü seveyim. Tamam burada o zamanlarda salonda olan çok insan yoktu ama biz varız en azından :)

Cemal Nalganın aldığı para da ne yazık ki doğru. Geçen sene çok alakasız sözleşmeler imzalandı bu klüpte. Cemal in oyunculuğunu karakterini kesinlikle tartışmıyorum.

Murat İNAL' Alıntı:
Misafir olarak yazmıştım üşenip onaylanmamış. YÖnetim istifa :)

Sayın Mithat Duran..Olay olmayan dediğiniz yerde ki meydan muharebelerini unuttunuz sanırım. Yapmayın gözünüzü seveyim. Tamam burada o zamanlarda salonda olan çok insan yoktu ama biz varız en azından :)

Cemal Nalganın aldığı para da ne yazık ki doğru. Geçen sene çok alakasız sözleşmeler imzalandı bu klüpte. Cemal in oyunculuğunu karakterini kesinlikle tartışmıyorum.

O muhaberelerin için de ben de olduğum için unutmadım !!!yalnız 2200 kişilik salona 3000 kişini üzerinde adam alırsanız, bazı münferit olayların da önüne geçemezsiniz.Ben kimlerin olduğunu çok iyi biliyorum sevgili Murat Ataköy karakol amiri de çok iyi biliyor zaten.Yalnız siz güvenlik toplantısında ağırlığınızı koyarsanız hiç kimse sizi yerinizden kıpırdatamaz.

Nasıl 250 kişilik Abdi İPEKÇİ arenanın şeref türbününe seyircisiz maçta 600 kişi oturttuysak ki !! o maçı hatırlayanlar varsa bilirler 18 sayı farkla bitti. Bu salonda takım idarecisi şahsi kefaletini koyarak bu sorunu çözer,şimdi bu taraftara yapılan uygulama iş güzar Yusuf efendinin (maçın gözlemcisi) tamamen korkaklığının sebebidir.

Not: Cemal'in sözleşmesi hoca'nın ilk geldiği yıl yapılmıştır geçen yılla ilgisi yok.

Ataköy de bir dönem gerçekten çok gerildi ipler onun dışında iyiydi gerçekten. Amirlerle de alakalı biraz unutmamak gerekiyor ki.
Neyse dediğim gibi. Konuşacak insan meselesi.

Zor işler hele de bizim taraftara güvenip kefil olmak bence gereksiz :)

Geçen sene derken geçen 2 seneyi kapsayarak söylemiştim zaten.