TBL 2. Hafta | Galatasaray CC 92 - 68 Antalya BŞB

Re: TBL 2. Hafta | Galatasaray: 92 - Antalya BŞB: 68

Arda Öztürk' Alıntı:
Geçen sene yanlış hatırlamıyorsam deplasmandaki Hemofarm maçından sonra bir grup burada Cemal'in ne kazmalığını ne de yeteneksizliğini bırakmıştı.O zaman biz Cemal için bu oyuncu olacak demiştik ve herkes bizi pollyanacılıkla suçlamıştı.Bugün o bizi suçlayanlar Cemale şakşakçılık yapıyor.

-İsteyen eski topiclere bakıp söylenenleri bulabilir.

Cemal dün gerçekte olumlu oynadı.Ama bu Cemal'in sadece savunma tarafını gösterdi.Biraz daha sabır gösterilmesi halinde Cemal'in hucum yönüde ortaya çıkacaktır.

Her fırsatta yerli oyuncu yerli oyuncu deyip bunun öneminin berlitiyorduk.Ama ne yalan söyleyim ne Hüseyin'den ne Erdem'den böyle bir performans beklemiyorduk.Özellikle Erdem'in bu katkısı bizi bir adım yukarı çıkarıyor.Kendine güveni en üst düzeyde.Aldığını atıyor,bu ikiliye Murat Kaya'nın da eklenmesiyle bizde kendimizi üst düzey takımların arasında görebiliriz.
Erdem şuan yazın başında Murat ile birlikte florya da yaptığı çalışmaların sonucunu alıyor.Kim bilir Murat
sakat olmasa oda böyle bir katkı verecekti sağlık olsun.

Yabancılardan Graves ile ilgili yazacam biraz.Murat hoca gerçekten yanılmamış.Hite uçup coşardı smaç vururdu blok yapardı ama hiç biri garanti olmazdı.Ya tutarsa....
Graves çok daha farklı.Bilinçli oynuyor,ne yapacağına pozisyona girmeden karar veriyor birde Hite kadar şutuda var.

Diğer yabancılarla ilgili yazılacak pek bişey yok hepsi 10 numara.Yabancı tranferinde 5 te 4 yapmışız bunada şükür :) .

Senın cemalin tbl de yeni yeni topu potaya sokmaya basladı fülkerin uzunları nba secildi hersey ortada !!!
bırakta o topu o potaya soksun savunma yapsın kac senedir bu işi yapıyo poresyonel sekilde!!!!

Yigidi öldür hakkını inkar etme volkan kimseyi kimseyle kıyaslamıyoruz biz ama dün cok pozitif oynadı demek zaman verelince bişeyler oluyormus ilerleyen zamanlarda hücüm bakımındanda gelişirse 10 numara olur.Savunmada cok konsantre yaptıgı bloklar bunun göstergesi.

Erdal Icelli' Alıntı:
Yigidi öldür hakkını inkar etme volkan kimseyi kimseyle kıyaslamıyoruz biz ama dün cok pozitif oynadı demek zaman verelince bişeyler oluyormus ilerleyen zamanlarda hücüm bakımındanda gelişirse 10 numara olur.Savunmada cok konsantre yaptıgı bloklar bunun göstergesi.

Yemiyorum erdal abi :) 3 senede 2 mac iyi oynamıs haklısınız !!!

Dün görüldü ki Cemal, Fatih'in işini rahatlıkla yapabbilir. Daha az para alıyor, daha genç, üstüne birşeyler koyabilecek potansiyelde.

Tartışma bitmesi lazım. 8)

Bencede gökce katılıyorum süre verilirse daha fazla + birazda sabredilirse cemal yetenekli bi genc Gs işine cok yarar.

Volkan Ozger' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":3fcbrhoz]Geçen sene yanlış hatırlamıyorsam deplasmandaki Hemofarm maçından sonra bir grup burada Cemal'in ne kazmalığını ne de yeteneksizliğini bırakmıştı.O zaman biz Cemal için bu oyuncu olacak demiştik ve herkes bizi pollyanacılıkla suçlamıştı.Bugün o bizi suçlayanlar Cemale şakşakçılık yapıyor.

-İsteyen eski topiclere bakıp söylenenleri bulabilir.

Cemal dün gerçekte olumlu oynadı.Ama bu Cemal'in sadece savunma tarafını gösterdi.Biraz daha sabır gösterilmesi halinde Cemal'in hucum yönüde ortaya çıkacaktır.

Her fırsatta yerli oyuncu yerli oyuncu deyip bunun öneminin berlitiyorduk.Ama ne yalan söyleyim ne Hüseyin'den ne Erdem'den böyle bir performans beklemiyorduk.Özellikle Erdem'in bu katkısı bizi bir adım yukarı çıkarıyor.Kendine güveni en üst düzeyde.Aldığını atıyor,bu ikiliye Murat Kaya'nın da eklenmesiyle bizde kendimizi üst düzey takımların arasında görebiliriz.
Erdem şuan yazın başında Murat ile birlikte florya da yaptığı çalışmaların sonucunu alıyor.Kim bilir Murat
sakat olmasa oda böyle bir katkı verecekti sağlık olsun.

Yabancılardan Graves ile ilgili yazacam biraz.Murat hoca gerçekten yanılmamış.Hite uçup coşardı smaç vururdu blok yapardı ama hiç biri garanti olmazdı.Ya tutarsa....
Graves çok daha farklı.Bilinçli oynuyor,ne yapacağına pozisyona girmeden karar veriyor birde Hite kadar şutuda var.

Diğer yabancılarla ilgili yazılacak pek bişey yok hepsi 10 numara.Yabancı tranferinde 5 te 4 yapmışız bunada şükür :) .

Senın cemalin tbl de yeni yeni topu potaya sokmaya basladı fülkerin uzunları nba secildi hersey ortada !!!
bırakta o topu o potaya soksun savunma yapsın kac senedir bu işi yapıyo poresyonel sekilde!!!![/quote:3fcbrhoz]

Benim Cemalimle senin Semihin ve Oğuzunun aldığı sürelere bir bak.Ellerindeki fırsatlarıa bir bak sonra konuş.Ülkerin uzunlarına bu kadar hayransan gidip onları izlersin.Tanjevic diye bağrırsın.

Çıkıp haklısınız Cemal gerçetekn bize katkı verecek demektense hala zeytin yağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun nereye kadar?

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Ben Faruk Abi'yle paralel düşünüyorum.Gayet iyi bir basketbol seyircisi vardı.Düdüklere gereken tepki gösterildi,Cemal' e gerekli tezahürat yapıldı vs.Maç yakın geçseydi seyirci hakem kararlarını ıslıklayarak olsun,rakip hücumnlarda gürültü çıkararak olsun ağırlığını hissettirecekti eminim.Seyirciyi çok beğendim bugün.

Ayrıca protesto yapanların da buna hakkı ver elbette.Takıma köstek olmuyorlar ki.

Şimdi bölücülük yapmanın ne anlamı var ?
Basketbol seyircisi, futbol seyircisi, voleybol seyircisi vb... ayrımlar vardı da ben mi bilmiyordum.
Hepimiz Galatasaraylıyız.Atılan her golde,yapılan her baskette duygularımızda,sesimizde aynıdır bizim.

Basketbol seyircisi...
Ligimizde derbilerde rakip seyirci salona alınsa, görürüm o basketbol seyircinizi ben.
Düşünmek zor değil.Beşiktaş veya Fenerbahçe maçlarına misafir olarak gelecek 100 kişi senin 2500 seyircine nasıl kafa tutuyor,onları nasıl madara ediyor görürsün o zaman.Sen ıslık çalarak,alkışlayarak sahandaki siyah-beyaz,sarı-lacivert seslerini bastıramazsın...

Öyle hakeme bağırmakla,alkışlamakla olmaz bu işler demiyorum.Gerektiğinde tabii ki onlar da olacak.
Ama tezahurat olmadan maç olmuyor maalesef.Dün takımımız harükulade bir oyun oynadı ve farklı kazandı. Burak Barut kardeşim gibi ben de maalesef zevk alamadım.Keşke oyuna yakışır bir tezahurat olsaydı da hem biz hem de oyuncularımız daha fazla keyif alsaydık.

Şimdi Sarp kardeşim, Ayhan Şahenkte ki bir çok taraftar mutsuz, bağırmadık uykumuz geldi diye.
Tv'de izleyenler mutsuz uykumuz geldi diye.
Basketbol futbol kültürü değil bizim ülkemizde direkt olarak Tribün kültürü bağırmak üzere kurulmuş.Diğer bir çok ülkede bu işe keyif gözüyle bakılırken bizde bu iş böyle değil.
Bizler ateşli taraftarız bu çok bariz bir şekilde belli.

Gerekirse 100 kişi bağıran taraftar olur, ancak dünkü 1000 kişinin verdiği destekten daha fazlasını verir.
Bende goy goy ve türkülere karşıyım ancak çekirdek çıtlamaya karşıyım.
Basketbolda seyircisi baskısı futboldan daha etkili olduğunu düşünüyorum.Şu zor günlerde bize farkı yaratacak olan taraftar desteğini kullanmamak çok mantıksız.

Arkadaşlar bundan sonraki maçlar bu Protestoyu kaldırmaz. Takımın taraftara ihtiyacı olduğu maçlara giriyoruz. Sorunları bu maçlara kadar halletmemiz lazım , yoksa bu takımı desteklemeden oturmak ne bize nede takıma hiç bir yarar sağlamayacaktır. Protesto yapılacaksa ya maçtan önce yada maçtan sonra yapılmalıdır , en azındam Sporcularımız ve Armamız bunu haketmiyor. :(

Bu sene basketde tarih yazalım bestesini özledim :roll:

Dün sadace yanlıs kararlara tepkili ve sayı atıldıgında alkıslayan bir taraftar toplulugu vardı mac bitimine yakında oyunculara ve orhun eneye tezahürat vardı bize yakısan bu mu sizce?Dün ultrAslan marsı olarak sadece sunu duydum ''Sonsuza dek sürecek bizim askımız biz GALATASARAYlıyız herkes gider biz kalırız biz GALATASARAYlıyız koskocaman macı sadece bu tezahüratla bitirtiysek mac baslarken 3'lü cekmediysek diyecek bişey bulamıyorum ya artık eskisi gücünde degil taraftar grubumuz yada bişeyler protesto ediliyor takımıza zarar verdigi görülerek dün macı allah korusun kaybetseydik önce Özyer sonra taraftar eleştirilecekti bence bazı seyleri kaybetmeden önce önlem almak lazım

Birazda takım hakkında konuşacak olursak, geçen seneden çok daha iyi bir durumdayız, Antalya gibi ligin güçlü ekiplerinden birini çok iyi durdurup sürklase etti takımımız!

Marshall hariç 4 yabancımızda muhteşem, hepsini ayrı ayrı izlemek keyif veriyor!

Graves ve Gurovic için ise sadece şunu söyleyebilirim, sırf ikisini izlemek için salona gidilir!

Uzunlarımızda Ziziç ve Milojevic oyunun 2 yönünüde iyi oynuyorlar, özellikle hücumda yapmadıkları veya yapamadıkları aksiyon yok, 3 lük bile atıyorlar:)

Hüseyin kendine gelmiş, Erdem ve Cemal çok büyük katkı yaptılar, kaptan ise her zamanki gibi oynadı.

Marshall değişikliği vede sakat oyuncularımızın iyileşmesi ile şampiyonluk yolunda bizde varız!

HEMDE ASLANLAR GİBİ!

yaa tek bişee sölicemm tamam ALPASLAN DİKMEN abimizden sonra tribün birlikteliğinde sorun olcağını tahmin etmiştim ama bukadar çabuk olacağını ve taraftarımızın bukadar ayrı düşeceği hiç aklıma gelmemişti yazıkk.

biz guroviçleri gravesleri haketmiyoruz maaleseff.
biz mamiçleri hanglogten lerı hakedioruzzz

Yıldırım Kansak' Alıntı:
[quote="Erdal Icelli":3b2md0gd]Bu sene basketde tarih yazalım bestesini özledim :roll:

Kupaları şirketlere bırakmayalım..

Şirket olduk Abidin, ne diyorsun bu duruma?[/quote:3b2md0gd]

Ben onu sadece bi slogan olarak söyledim.

100 deplasman seyircisi geldiğinde,onlar maç boyu bağırır takımları için maçtan alakasız bir şekilde,ardından hakemlerin ters kararlarında,kritik anlarda,rakip hücumlarda dünkü 1000 kişi sahaya rakibi dar eder.Bizim takım gerekli desteği alır.

Benim için önemli olan da takımımın gerekli desteği almasıdır.Maçtan sonra,sizden daha yüksek ses çıkardık muhabbeti yapmak değil.

Maç boyu bağıran taraftar geçen sene bayan maçlarında da vardı,bazı erkek maçlarında da(Asvel,hatta Hemofarm);ama maçtan kopmadan yaptılar bunu.Bu da renk kattı.Öte yandan,aynı tezahüratları maçın başından itibaren yapınca daha az etkili olduğunu düşünüyorum.Bu yüzden doğru zamanda klasik tezahüratları yapmak önemli.Tabii maç farka gider,takım sevgisiini ifade etmek isteyenler eder,ona diyecek bir şey yok;ancak maç kafa kafaya giderken,ben seyircinin tamamen oyunun içinde olması gerektiğini,rakip hücumları ıslıklaması gerektiğini,doğpru olduğunu bilse bile aleyhimize çıkan düdüklerde müthiş gürültü çıkarmasını beklerim.

Sevgili Burak,

Sence TV'den seyircinin maçta etkili olup olmadığını anlamak tamamıyla mümkün mü?Kimbilir,belki de ikinci yarıda hakemlerin sertliğe nispeten daha fazla izin vermeleri,beğenmediğiniz seyircinin sayesinde olmuştur,ne dersiniz?

Son olarak,dün çekirdek çitlenmedi,tekrarlıyorum maç yakın gitse o seyirci çok etkili olacaktı.

Perşembe günü protestoların devam etmemesini diliyoruz.
Protestoların hiç bir çıkarlı yanı yok.Geçen sene öyle bu sene niye böyle diyorsak, gitip Ahmet Dedehayırla konuşulmalı.
Tribünden bu işi halledemeyiz,,,

Marshall konusu ileriki günlerde daha da gündeme gelecektir.
Gönderilmesinden yanayım.So 4 maçını inceleyen ve istatistiklerde ne kadar etkisiz olduğunu göreceksiniz.

ya şu protesto edenleri takmayın arkadaşlar kafanıza ilerleyen maçlarda salon zaten dolacak o protestocuların varlığından haberimiz bile olmayacaktır nedir bu büyütülen bu takım şampiyon olduğunda da bağırın ahmete mehmeete

Öncelikle Gökçe'ye cevap Cemal 3 sene için 980 bin ytl.Fatih ise senelik 300 bin dolar alıyordu .Arasında öyle uçurum bir rakam yok!!!

İkinci bir husus taraftarın yaşadığı sıkıntı.Bu olaylar daha öncede oluyordu fakat ben buna bir şakilde engel oluyordum!!şimdi bu görevi üstlenecek kişi sevgili Mert olmalı maçtan önce güvenlik toplantısına girip orda bu konu hakkında şahsi teminat vermeli !!ben öyle yapıyordum.Kendi kefaletimle ve emniyet teşkilatıyla birlikte bu işi organize ediyorduk.Bunu gözlemcinin insiyatifine bırakırsanız bu sıkıntılar devam eder.

Maça gelince bizim açımızdan güzel bir maç oldu !!!takım sahada yapması gerekenleri makine düzeninde yapıyor.Yalnız şu ana kadar oynadığımız rakipler bu makinenin dişlilerine çomak sokacak rakipler değil!!bizi dişli rakipler önünde de bu oyunu oynadığımız zaman kendimize gerçek hedefler koyabiliriz.

Erdem bu maç çok iyi oynamasına rağmen asla 2 numara oynayamaz !!!ama kadro rotasyon sıkıntısı çektiği için böyle oluyor.

Sevgili Eyüp belki benim değerimi şimdi anlamışsındır!!!! bizde hiç bir kuvvet taraftara böyle davranamazdı.

Bu maç için Cüneyti bi kenara koymak lazım. Kaptan birçok pozisyonda boş atış kullanmak yerine daha müsait durumdaki arkadaşına pas verdi. zaten maçı da 7 assist ile tamamlamış. Murat hoca veya Levent hocanın Cüneytle konuştuğunu düşünüyorum. Cüneyt umarım böyle devam eder, takımı oynattığı zaman yüksek skorlara ulaştığımızı gördük son iki maçta.

Guroviç kendini göstermeye başladı. Adam serbest atış atar gibi üçlük atıyor. Ama daha havasını tam bulamadığı belli. Videolarında gördüğümüz içeri penetreleri, turnikeleri daha göremedik. Onları da eklerse 30 sayı atacağı maçlar çok olur. Bi de savunmada çok etkisiz kalıyor. Boy avantajı kullanarak savunma amerikalı oyuncuları tutmakta yetersiz.

Milojevic benim için çok büyük süpriz oldu. Zaten kariyeri ve tecrübesi tartışılmaz ama Pamesada geçirdiği son senesinde çok iyi oynamamıştı. Benim yugoslav oyuncularda dikkat ettiğim bir nokta yurtdışında kendi ülkelerindeki kadar iyi oynamamalarıdır. Guroviçin kızılyıldızda, milojevicin de partizandaki ortalamaları dışarda yakalayamamaları bunun kanıtı. Neyse Milojevic gerçekten komple bir oyuncu , oyunun her iki yönünü de isteyerek oynuyor. İnanılmaz bir ribauncu ve bu açıdan takıma büyük destek veriyor. Bir uzuna göre hızlı hücuma hemen katılıyor hatta bir çok pozisyonda kendi başlatıyor. Ben Milojevicin böyle devam edeceğine eminim.

Zizic de bir konsantrasyon eksikliği var sanki. Hücumda topu elinden kaçırıyor, savunmada kısa sürede faul problemine giriyor. Taraftar olarak Zizici mutlaka oyuna dahil etmeliyiz. Zizic , bu olimpiakostaki Vujcic gibi her işi yapabilecek bir oyuncu. Ulebte takıma katkısı artmalı Zizicin.

Hüseyin eski günlerine dönüyor yavaştan. Cemal ise tam bir destroyer olmuş. Savunmada gnçliğini ve atletizmini kullanarak acaip bloklar yaptı. Hücumdada nerde duracağını öğrenmiş. İki pası smacla bitirdi. Cemalde gelişim çok açık. Umarım böyle devam eder.

Graves Hitein yerini dolduracak gibi duruyor. Geçen sene Hitein gidişine çok üzülmüştüm ama teknik kadro çok yerinde bir transfer yapmış. Gerektiğinde kolay sayı bulabilen, assist yapan, sert savunma yapmayı seven bir Amerikalı. Takıma böyle bir amerikalı katarak takımda bir denge oluşturulmuş. Graves yerine yine bir sırp falan alınsaydı skor üretmekte sıkıntı çekerdik. Graves çok yerinde bir transfer duruyor.

Stricklandtan beklenen patlama bir türlü gelmiyor. Sadece topu rakip sahaya taşımak yetmez. Zaten topu getirip başı önde başka bir oyuncuya veriyor ve oyundan çekiliyor. Murat hocanın değerlendirmeyi yapıp daha geç olmadan bir oyun kurucu transfer etmesi şart gibi. Tüm yük Cüneytin omuzlarına binmiş durumda. Demon mallet ya da mcintiyre gibi bi amerikalı bu takımın ihtiyacı.

Erdem boyuna göre çok kuvvetli bir oyuncu, bu avantajı kullanıyor. O da aldığı sürenin hakkını veriyor. Türk oyuncularımızından gelecek herşey bu takımı bir üst seviyeye taşıyacak.

Muratın, Polatın ve Tufanın iyileşmesi sonucunda takımdaki rotasyon daha makul bir duruma gelecek. Savunmadaki direnç artacak ve hucumda varyasyonlar çoğalacak. İki maç izleyebildim ama geçen seneki lig başındaki ışık görünüyor sanki.

Bu kadar basit sayı yiyebilen ve defans adına hiçbir çaba göstermeyip geçen senin üstüne hiçbirşey koymayan takımımızın işi bu sene çok zor . Bu yüzdende diğer maçlarda görürsünüz dolar o salon diyenler neyi örtbast etmeye çalışıyor anlamışta değilim ! Bundan önce kaç kere doldu ki amatör branşlarda salonlarımız !