TBL 2. Hafta | Kepez Belediye 74 - 63 Galatasaray CC (Ceza nedeniyle 20-0)

Re: Kepez Bld. : 74 - GALATASARAY : 63

Rancik mactan sonra gelip bizi alkıslayan tek basketbolcuydu zaten hırsı orda belliydi. Bir baska artık benim icin Rancik. =)

Serkan Özer' Alıntı:
rancik maç içersinde kolay basketler yerken tek çıldıran oydu görmenizi isterdim sinirden herkesi dövebilirdi :) geri kalanlarda hiç bu üzüntüyü göremedim ,bide can çok çabaladı

Umuyorum, bir seferlik bir hatadır. Maç kaybedilir falan, onlar ayrı konu; ama kendi adıma bugün aldığım sinyaller hiç hoş değil. takımdaki 3 yabancının sürenin %43 ini; topların ise %66 sını kullanmış olması ; herşeyden önce ligdeki diğerlerinden farkını " takım olmak" olarak koyma iddiasındaki bir takım adına; pek parlak değil. Takımın , hücum dinamiklerine baktığımızda ise 69 top kullanıp; 63 sayı atabilmek, sabırlı olmadığımızı, pozisyonların çoğunun ( maçı izledim tabii ki , gördükelrim de aynısı o arada; istatistikelri sadece doğrulamak amacıyla söylüyorum ) atmış olmak için attığımız toplar olduğun görüyoruz . Bugünkü Galatasaray; çok fazla " lop" çu ; az emek sarfedip çok azanmak isteyen bir takım görüntüsü çizdiler. Ufak bir detay vereyim, Efes pilsen 62 sayı kullanarak Mersin'e 92 ; Fenerbahçe bu hafta 69 top kullanarak Erdemire 101, biz ise 69 top kullanarak sadece 64 sayı atabildik. Umuyorum tek maçlık; takımın genetik kodu hakkında ipucu vermeyen bir maç olur.

Takım iyi olsa ne olur kötü olsa ne olur..Seneye yine tüm yabancılar degişmeyecek mi ?

Neyin peşindeyiz, gereksiz kavgalar..İstikrar olmadıgı sürece birşey olmaz Galatasaray Cafe Crown'dan...

Burda yenildik yendik degilde,bizi yönetenlerin zihniyetlerine nasıl etki edebiliriz,onu tartısalım..Büyük bir organize sonucu yönetimi protestoya davet ediyorum...Ama biliyorum yine kimse kaale almaz ;)

üçüncü periyotun sonundamıydı neydi o an ya ! pota altından erdem kolay bi sayı yaptı o zaman çıldırdı bizim rancik ,bunu görmek hosuma gitti .yenilmek kötü ama yenilirken takım böyle olmalı kabullenmemeli herkes isyan etmeli sonuna kadar zorlamalı sadece son beş dakikada degil .

Maçı sekizde sandığımdan dolayı kaçırdım malesef. Bu yüzden yorum yapamayacağım. Yalnız ligin en az sayı atan takımıyız iki haftada. Ve en az sayı yiyen üçüncü takımı. İlginç.

Re: Kepez Belediye -GALATASARAY / TBL 2.HAFTA

Alper Işın' Alıntı:
Bugune kadar sizleri hep okudum ama hic yazma geregi duymadim.
Fakat artik Galatasarayimizdan beklentilerimizi o kadar aza indirdik ki,hem yönetim olarak hem takim olarak,hem de taraftar olarak artik azla yetinen hatta cok azlarla yetinen bir takim olma yolunda emin adimlarla ilerliyoruz. Bu mudur bize layik olan takim?Bunlar midir bize layik olan yabanci oyuncular?Futbol haricinde her bransta siradan takimlarimiz var ve biz de taraftar olarak bu takimlardan mutluluk cikaraya calisiyoruz.Asla sampiyonluga oynayamayacak bir kadromuz var ve de biz taraftar olarak artik bu takimla mutlu olmaya calisiyoruz.Bence artik Galatasarayimizi yönetenlere cok net bir mesaj zamani geldi de geciyor.Galatasaray asla siradan bir takim degildir ve bu takimi siradan yapanlari orda oturtmamamiz lazim. herkese sevgiler,saygilar...

Ben yabancıların kalitesiz olduklarına katılmıyorum.Bizim takımdaki yabancılardan Jasa, Rancik,Wilkinson bu ligde Efes dahil her takımda rahatça oynar,önemli süreler ve roller alır. Darius da iyi bir oyuncu.
Sorun yabancıların kalitesi değil, takımda eksik parçaların olması.5 ve 1 numaralarda sorunumuz var.Darius'a iyi bir oyuncu diyorum,yanlış anlaşılmasın asla iyi PG değil.

Bugün neredeyse ligden düşmemeye oynayacak bir takım kurulmuş olduğunu derinden hissettik. Bugüne kadar Cemal Nalga'yı savunan arkadaşların basketboldan bir gram anlamadığını görmüş olduk. Daha öncede söylediğim gibi adam boş turnike kaçırmaya devam ediyor ve bu sene kendini geliştirerek yaptığı top kayıplarıyla gönlümüzde taht kuruyor. Koskoca Galatasaray takımının geldiği durum ortadır. Bana kimse sezonun ikinci maçı gibi boş laflar anlatmasın her şey apaçık ortadadır. Cafe Crown ismi niye geçiyor? birileri açıklasın bana bu yabancı oyuncular için veya ligden düşmemeye oynayacak bu takım için mi? Her zaman söylüyoruz kardeşim paran mı yok bana yalandan yabancı oyuncu getirme, al adam gibi doğru düzgün mücadele edecek yerli oyuncunu, al altyapında kim varsa koy takıma yabancı oyuncu transfer etme cafe crown'uda kaldır hiç olmazsa yerlilerinle ligden düşmemeye oyna, nedir bu rezillik ?

Kepez Bld. güya kadrosu güçlü falan diyorlar kadrosu güçlüde oynadıkları oyun ortada defans yapmamalarına rağmen attığımız sayı 63. Okan Çevik hocanın sezon başı hazırlık döneminde bahsettiği takımdan eser olmadığı ortada yazık diyorum sadece...

Bu tip mağlubiyetlere kendimizi alıştırsak iyi olur...

Doruk Gölbaşı' Alıntı:
Bugün neredeyse ligden düşmemeye oynayacak bir takım kurulmuş olduğunu derinden hissettik. Bugüne kadar Cemal Nalga'yı savunan arkadaşların basketboldan bir gram anlamadığını görmüş olduk. Daha öncede söylediğim gibi adam boş turnike kaçırmaya devam ediyor ve bu sene kendini geliştirerek yaptığı top kayıplarıyla gönlümüzde taht kuruyor. Koskoca Galatasaray takımının geldiği durum ortadır. Bana kimse sezonun ikinci maçı gibi boş laflar anlatmasın her şey apaçık ortadadır. Cafe Crown ismi niye geçiyor? birileri açıklasın bana bu yabancı oyuncular için veya ligden düşmemeye oynayacak bu takım için mi? Her zaman söylüyoruz kardeşim paran mı yok bana yalandan yabancı oyuncu getirme, al adam gibi doğru düzgün mücadele edecek yerli oyuncunu, al altyapında kim varsa koy takıma yabancı oyuncu transfer etme cafe crown'uda kaldır hiç olmazsa yerlilerinle ligden düşmemeye oyna, nedir bu rezillik ?

Kepez Bld. güya kadrosu güçlü falan diyorlar kadrosu güçlüde oynadıkları oyun ortada defans yapmamalarına rağmen attığımız sayı 63. Okan Çevik hocanın sezon başı hazırlık döneminde bahsettiği takımdan eser olmadığı ortada yazık diyorum sadece...

Abartma..

Tolga Kaplan' Alıntı:
[quote="Doruk Gölbaşı":3343w2d2]Bugün neredeyse ligden düşmemeye oynayacak bir takım kurulmuş olduğunu derinden hissettik. Bugüne kadar Cemal Nalga'yı savunan arkadaşların basketboldan bir gram anlamadığını görmüş olduk. Daha öncede söylediğim gibi adam boş turnike kaçırmaya devam ediyor ve bu sene kendini geliştirerek yaptığı top kayıplarıyla gönlümüzde taht kuruyor. Koskoca Galatasaray takımının geldiği durum ortadır. Bana kimse sezonun ikinci maçı gibi boş laflar anlatmasın her şey apaçık ortadadır. Cafe Crown ismi niye geçiyor? birileri açıklasın bana bu yabancı oyuncular için veya ligden düşmemeye oynayacak bu takım için mi? Her zaman söylüyoruz kardeşim paran mı yok bana yalandan yabancı oyuncu getirme, al adam gibi doğru düzgün mücadele edecek yerli oyuncunu, al altyapında kim varsa koy takıma yabancı oyuncu transfer etme cafe crown'uda kaldır hiç olmazsa yerlilerinle ligden düşmemeye oyna, nedir bu rezillik ?

Abartma..[/quote:3343w2d2]

Abarttığım bir şey olduğunu düşünmüyorum. "Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur" diyorum...

Tolga Kaplan' Alıntı:
Hiçbirşey olmaz..Adı yeter..
Bana sorarsanda öyle ama günümüz koşullarında lafla peynir ekmek gemisi yürümüyor derler bize icraat lazım. Baktığımızda rakiplerimiz almış yürümüş biz ise her zamanki gibi aza tamah (Cafe Crown)

Öncelikle bakacak olursak 63 sayı atarak bu ligde maç kazanmak çok zor, bu nedenle; Jasaitis, Washington ve Rancik üçlüsü dışındaki oyuncuların hücumda neden bu kadar etkisiz olduğunu saptamak gerekli. Sanırım teknik ekipte bunun analizleri yapılır hafta boyunca..

Jasaitis henüz tam olarak hazır değildi ama yinede takımının en skoreri olmayı başardı. Yaptığı 5 top kaybı da uzun süren sakatlığın izleri olarak değerlendirilebilir. Eren ve Polat hiç süre almadı, bu normal karşılanabilir fakat rotasyonun iki ismi; Wilkinson ile Cemal'in 4'er sayıda kalmaları büyük handikap oldu. Neyseki Rancik hırsı ile biraz etkili kullanabildi hücumda pota altını fakat double-double yapan bu ismin tek başına gayreti böyle ortalama üstü bir rakibe karşı yetmedi elbette. Evren 2, Tufan 2, Murat 0 sayı ile bitirdi maçı. Yani pota altı rotasyonunda yaşanan sorun guardlarda da görünüyor. Kepez coachı Baldwin, maçtan sonra iyi savunma ile maçı kazandık dedi fakat Galatasaray gibi potansiyelli bir takımı 63 sayıda tutabilecek kadar da iyi değildi savunmaları bana göre. Yani bu maçın skoru tamamen Galatasaray'ın performansı ile ortaya çıktı denebilir.

Bu 11 sayılık, belkide daha fazla da olabilecek fark takımların kalite farkından değil tamamen bu maçtaki doğru/yanlış tercihler ve günlük performansa bağlı olarak oluştu. Durumu felaket olarak değerlendirmek doğru olmaz bu nedenle..

Nilay KIZILOK' Alıntı:
Cemal ile bu sezon gitmeyecegini canlı canlı gormus oldum. Bize bi 5 numara kesin sart.!

nilay;
ben bunu istikrarlı olarak her maç başlığına yazıyorum..
cemal'in pivotu olduğu takımdan bir şey beklemek yanlışlık olur..
evet, bazı oyuncular, bazı uzunlar kendilerini geliştirirler, değişirler..
ama cemal'in galatasaray forması giyecek bir oyuncu olamayacağı çok açık ki olacaksa bile galatasaray gibi bir kulüp bunu beklemek zorunda değil.. biz kimsenin altyapısı veya pilot takımı değiliz.. bize hemen oynayacak, hazır adam lazım. cemal'in basketbola yatkınlığı yok bence..hem doğuştan gelen yetenekler, hem de fundemental anlamında ( ismet badem gibi konuştum)

Nilay KIZILOK' Alıntı:
Cemal ile bu sezon gitmeyecegini canlı canlı gormus oldum. Bize bi 5 numara kesin sart.!

bravo Nilaycım...

biraz geç oldu ama sonunda sen de gerçeği gördün. demek ki Cemal'i çıplak gözle izlemek gerekiyormuş,herkese de bunu öneririm :)

dünkü maçta hakikaten de MÜTHİŞ bir düello vardı. Türkiye'nin en yeteneksiz 2 uzunu (Cemal-Fatih) kapıştı. bu doyumsuz kapışmayı yeniden izlemek için maalesef 2.yarının 2.haftasına kadar sabretmemiz gerekiyor :)

bu arada korkmadan yazalım: bu sene hedef play-off...

selamlar...

Cemal 22 yaşında ve şu an Türkiye'nin en kuvvetli yerli uzunu. İçeride pozisyon alma işini Cemal kadar iyi yapabilecek çok az oyuncu var. Bir pota altı oyuncusu için "pozisyon alma" çok önemli... Türkiye'de pota altı oyuncularını besleme konusunda koçlar pek sebatkâr davranmaz ama, bilhassa Litvanya ve Yugoslav ekolünde "iyi pozisyon alan, kuvvetli uzunlar" her zaman çok iş yapmıştır. Şu an Panathinaikos'un en önemli iç oyuncusu olan Nikola Pekovic'i 3 sene önce kaç kişi tanıyordu? Ben size Pekovic'in profesyonelliğe adım attığı ilk dönemleri anlatsam o zamanlardaki haline bakarak "bu oyuncudan birşey olmaz" diyenler de çıkacaktır.

Pekovic, muhteşem bir şutörlüğe mi sahipti, topla birlikte içeriye drive eden bir uzun muydu, ne yaptı, ne özellikleri vardı da bu kadar üst düzey bir oyuncu oldu?

Pekovic'in en önemli yetisi kuvveti ve içeride pozisyon alıp güçlü bitirebilmesiydi. Zamanla sırtı dönük oyununu geliştirerek, Dusko Vujosevic ustanın ona hazırladığı setlerde öne çıkmaya başladı ve bitiriciliğini daha da keskinleştirerek Partizan'ın ona endeksli oynadığı bir yılda patlama yaptı! Eğer o yıl Partizan, Pekovic'e sorumluluk vermeyip "bu oyucudan birşey olmaz, iki metreden şut atamıyor" düşüncesiyle hareket edip yerine Amerikalı bir uzun getirseydi şu an Pekovic'i Partizan benchinde görüyor olabilirdik.

Pekovic, ekstrem bir örnek olabilir ama, buna benzer birçok örneklemeyi yapabilirim. En son geçen hafta Efes Pilsen karşısında burada çok az kişinin tanıyacağı Aron Baynes'in Efes'in şöhretli/kariyerli uzunlarına nasıl üstünlük kurduğunu izledik. Baynes, olağanüstü yeteneklere mi sahip?! Hayır ama, çok güçlü! Cemal, Pekovic gibi olabilir demiyorum fakat, iyi kullanılırsa Aron Baynes gibi içeride durdurulması çok zor bir oyuncuya dönüşebileceğini, çünkü fiziksel özelliklerinin buna olanak sağladığını belirtiyorum. Zaten dikkatle izleyenler bilhassa bu sezon Cemal'in içeride topla buluştuğunda ya sayı yaptığını yahut faulle durdurulduğunu görebiliyorlardır. Ayrıca Oyak Renault maçında yaptığı 6 asisti tekrar izleyip, o asistleri kaç uzun oyuncu yapabilir sualini de sormak lazım. Cemal, elbette her maç 5-6 asist yapamaz ama, mühim olan o hareketleri yapabilecek seviyede olduğunu göstermesidir.

Kepez maçında ise neredeyse içeriye hiç top inmemiştir ve Cemal bu sebepten etkisiz kalmıştır. İçeriye top inmezse değil Cemal Nalga, yakın mesafede sırtı dönük oyuna dayalı hiçbir oyuncudan verim alamazsınız. Üstelik maçları dikkatli izleyenler Cemal'in asla istatistiklere oynamadığını da görürler.

Cemal Nalga'ın şayet üzerinde durulursa ve çok çalışırsa kesinlikle çok iyi yerlere gelebileceği kanısındayım. O hem çok iyi bir bitirici, hem de iyi bir savunmacı olabilir. Yeteneklerine güvensin ve mental yönden kuvvetli kalsın. Oyun içinde kendisine yapılan sertliklere karşı direnç göstermeyi öğrensin. Sahaya çıktığı her an sadece oyuna konsantre olsun.

Burada yapılan eleştirilere bakınca maalesef bu genç oyuncumuzun kaybedilmesi için ziyadesiyle mesnetsiz ve merhametsiz yorumlar görüyoruz. Hiçbir dayanak koymadan, Cemal'in iyi oynadığı maçlardan sonra bile "direkt oyuncunun motivasyonunu kırıcı" sözler okuyoruz. Şayet Cemal dayanaksız eleştirileri okuyorsa asla etkilenmemeli, zira en kolay şey geçmişi ve geleceği düşünmeden eleştiri yapmaktır.

Bu işin transferle yürümeyeceğini, öncelikle bir sisteme haiz olmak gerektiğini anlamak da zor değil. Transferle olsaydı Efes Pilsen 20-25 milyon dolar harcayıp, burada kimsenin ismini bile bilmediği oyunculardan kurulu takıma/takımlara yenilmezdi.

Daha evvel söylemiştim, tekrar edeyim. Kepez maçı, transfer yapılmamasından ötürü kaybedilmedi. Zira Kepez'den daha iyi bir kadromuz var, aksini iddia eden varsa iki takımdaki oyuncuların geçmişlerini araştırsın. Kepez, maçı daha fazla istedi, daha düzenli oynadı ve kazandı.