TBL 20. Hafta | Efes Pilsen 79 - 75 Galatasaray CC

Beko Basketbol Ligi
20. Hafta Karşılaşması

Efes Pilsen - Galatasaray

Yer : Ayhan Şahenk
Tarih : 28.02.2009
Saat : 19:15

Re: TBL | Efes Pilsen - Galatasaray

daha iki hafta olmasına rağmen tugay abi konuyu açmış :) :)
şimdi yorum yapmaktan kaçınıyorum çok zaman var daha bekleyip görücez

Bu maçı almak istiyorsa takımımız önce şunu anlamalılar murat ve cemalden en az 10 sayı üstü performans...Polattan zaten yeterli katkı gelir...Gerisi ise saglam bir galibiyet bu arada mac büyük ihtimall skytürkte..

TBL | Efes Pilsen - Galatasaray.

Bu mactan once Turkiye kupasi maci (maclari) var.
Bologna ile deplasmanda macimiz var Eurochallenge.
Bu maclar onemli.

Eger Turkiye kupasini alir isek ve bolognayi deplasmanda devirir isek bu mac icin oldukca umut ile bahsedilebilir.
Yazdigim olasiklarin tam tersi olur ise. Ozaman bu mac icin umutsuz bakilir.

Simdiden bu mac icin yorum yapmanin erken oldugunu dusunuyorum.
Ya tarih yazacagiz yada onumuze bakacagiz.
Herseyi zaman gosterecek.

BJK-EFES maçını ajan olarak Efesliler ile beraber izledim :)

Şunu söyleyebilirim sezonun en zor maçına çıkacağız, Kasun az oynamasına rağmen içimi kararttı, güzel maç olacağı kesin:)

Kazanan biz olacağız ama:)

gecen sene de aynı bu sene gibi cok iyi giderken galibiyetten fazla emin cıktıgımız efes maglubiyeti tum dengelerimizi bozmustu umarım gecen seneden tecrubelenmisizdir saygılar

Galatasaray cephesi

Önce

- Takım oyununu oynayamıyorduk . Oyuncularımız birbirlerinin oyun stiline ayak uyduramıyordu
- Takımda mücadelenin ''m''si yoktu ve ayrıca takım olarak formsuzduk
- Büyük bir takımda rotasyona bile giremeyecek Strickland gibi bir guardımız bulunuyordu .
- Polat o maçta sakatlığı sebebiyle oynayamadı
- Şuan takımı sırtlayan Hüseyin , o dönemde yokları oynuyordu
- Seyirci avantajımız vardı (Umarım bu maçtada olur)
- Yok denecek kadar az oynasada Zizic kadroya idi
- O dönemin koçu Murat Özyer'di

Sonra

- Takım oyunu oynamasını öğrendik . Oyuncularımız tam olarak birbirine alıştı
- Takım artık mücadele ediyor
- Strickland yerine nerede ne yapması gerektiğini çok iyi bilen Rasheed Atkins'i aldık
- Bu maçta Polat oynayacak
- Hüseyin şu anda inanılmaz formda
- Kağıt üzerinde deplasmanda olacağımız için 1. maçtan daha az bir taraftar topluluğu olabilir
- Zizic takımdan ayrıldı , 28 Şubat'a yeni uzunun yetişme ihtimali bulunuyor
- Şimdi koçumuz Koray Mincinözlü

Değişmeyen tek şey : Yenildiğimizde çok ağır yeniliyoruz

Efes Pilsen cephesi

Önce

- Vujanic oynuyordu
- Kasun sakatlığı sebebiyle oynamamıştı
- Engin Atsür oynuyordu

Sonra

- Engin oynamayacak
- Vujanic oynamayacak
- Kasun sahada
- Kerem Tunçeri transfer edildi

Değişen ; Hiç bir şey yok . Efes bildiğimiz Efes

.........

SAĞLAM GELİYORUZ (Bu maçta kazanma ihtimalimiz 1. maça oranla daha fazla)

Emin Doğanca' Alıntı:
Efes Pilsen cephesi

Önce

- Vujanic oynuyordu
- Engin Atsür oynuyordu

Sonra

- Engin oynamayacak
- Vujanic oynamayacak
- Kasun sahada

Atladığın önemli bir nokta var.

Efes Pilsen'de müthiş bir kadro vardı ama Maestro yoktu. Vujanic bu "efsane orkestrayı" yönetemez ama harika atardı. Ender bu kadar yıldızı yönetecek olgunluğa sahip değildi, bir maçta çok iyi oynasa bile diğerinde sahada durması Efes'e zarardı. Engin bir türlü potansiyeline ulaşamadı, bu kadro zenginliğinde süresi azaldı ve sonra da önemli bir sakatlık yaşadı. Ama artık gerçek liderleri var; Kerem Tunçeri.. Eskisinden (ilk yarıdaki takımdan) çok daha iyi artık Efes Pilsen..

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
[quote="Emin Doğanca":2hx25h8i]Efes Pilsen cephesi

Önce

- Vujanic oynuyordu
- Engin Atsür oynuyordu

Sonra

- Engin oynamayacak
- Vujanic oynamayacak
- Kasun sahada

Efes Pilsen'de müthiş bir kadro vardı ama Maestro yoktu. Vujanic bu "efsane orkestrayı" yönetemez ama harika atardı. Ender bu kadar yıldızı yönetecek olgunluğa sahip değildi, bir maçta çok iyi oynasa bile diğerinde sahada durması Efes'e zarardı. Engin bir türlü potansiyeline ulaşamadı, bu kadro zenginliğinde süresi azaldı ve sonra da önemli bir sakatlık yaşadı. Ama artık gerçek liderleri var; Kerem Tunçeri.. Eskisinden (ilk yarıdaki takımdan) çok daha iyi artık Efes Pilsen..[/quote:2hx25h8i]
Ferhat herkesin dusuncesine saygı duyuyorum ama bn kerem tuncerinin buyuk oyuncu olduguna inanmıyorum saygılar

Kerem Tunçeri büyük oyuncudur veya değildir o tabiki herkese göre değişir ama bu kadroyu idare edebilecek, bu yükü taşıyabilecek tek yerli guard Kerem'dir. Bu nesnel her değerlendirmede böyle olacaktır. Zaten onu ima etmeye çalıştım bende, Kerem'den sonra daha düzenli oldu Efes Pilsen takımı, eski savruk hallerinden uzaklaştılar iyice..

Bu maç ise ortada görünüyor şimdilik. Zirvedeki iki ekip karşılaşıyor ve daha 2 hafta var. Kesin konuşmak için çok erken. Çok önemli maçlar olacak çünkü bu maçtan önce..

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
[quote="Emin Doğanca":1bhtyjxi]Efes Pilsen cephesi

Önce

- Vujanic oynuyordu
- Engin Atsür oynuyordu

Sonra

- Engin oynamayacak
- Vujanic oynamayacak
- Kasun sahada

Efes Pilsen'de müthiş bir kadro vardı ama Maestro yoktu. Vujanic bu "efsane orkestrayı" yönetemez ama harika atardı. Ender bu kadar yıldızı yönetecek olgunluğa sahip değildi, bir maçta çok iyi oynasa bile diğerinde sahada durması Efes'e zarardı. Engin bir türlü potansiyeline ulaşamadı, bu kadro zenginliğinde süresi azaldı ve sonra da önemli bir sakatlık yaşadı. Ama artık gerçek liderleri var; Kerem Tunçeri.. Eskisinden (ilk yarıdaki takımdan) çok daha iyi artık Efes Pilsen..[/quote:1bhtyjxi]
Eksiğimi tamamladığın için teşekkür ederim kardeşim

Ben 28 Şubat Günü Efes Pilseni yeneceğimize %100 inanıyorum çünkü Biliyorum ki başarmak için önce İnanmak sonra da çok çalışmak lazım
Ben İnanıyorum biliyorum ki hocamız Oyuncularımızda inanıyorlar

Efesi yenecez diyoruz Peki nasıl yeneriz bu efesi saha da neler yapmamız lazım efes pilseni yenmek için bunları kendimce nacizane yorumlamak isterim

Bence temel oyun felsefemiz onları oynatmamak olmalı onları düzenlerinin dışına çekmeliyiz hani makina gibi işliyorlar diyolar ya o tekere çomak sokmalıyız.Onları Yenmemizin yolu az sayı yemekten geçer yani maçtaki possessions sayısı az olmalı bunun için ne yapmalıyız onları hücumda sürelerini eriterek zor atışlara zorlamalıyız bizim baskımızdan savunmamızdan yılmalılar panik yapmalılar ve çözülmeliler bunun ana etkeni guarda baskı olmalıdır bu sebeplede Rashid veya graves sahada olup topu getiren guarda baskı yapmalıdır

Peki biz hücumda nasıl olmalıyız bu kritik bir tercihtir ve yorumun vereceği bir karardır bu bu yüzden Koray Hoca ne karar verir bilemem
Ama bence biz seçerek atmalıyız ve tempoyu düşürmeliyiz.Bence 24 saniyeleri sonuna kadar kullanarak en doğru atışı bulmalıyız bence biz Efesi atarak değil de tutarak yenebiliriz o yüzden ben yüksek skorlu bir maç beklemiyorum bence bu maç 70 lerde bitecektir.Ama eğer savunmada söylediğimiz şeyleri yapamazsak işte o zaman efes 90 ları bulur ve biz çözülürüz

Bence Bu maçın Bizim açımızdan anahtarı YARDIMLAŞMALI SERT SAVUNMA
ve Hücumda SEÇEREK ATMAK VE TEMPOYU DÜŞÜRMEK

nacizane yorumlarımdır saygılar
C.AKAN

Efes'i yenmemiz bize sadece bir galibiyet kazandırmayacak, şampiyonluk yolunda moral kazanacağız!

gerçekten çok zor bir maç eğer sporcularımız inanırsa alırlar bu maçı. bu sene büyük bir istikrar problemimiz var ve büyük maçları kazanma problemi yaşıyoruz. bu handikapları aşarsak çok daha iyi işler çıkaracağımızdan eminim.