TBL 20. Hafta | Efes Pilsen 79 - 75 Galatasaray CC

Re: TBL | Efes Pilsen - Galatasaray

Sezonun en önemli maçı bundan sonraki yolumuz kesin ve net olarak belli oalcak , her zaman olduğu gibi savunma!!! anahtar olacak

Efes zor bir takım ama yenilmeyecek bir takım değil yeter ki Galatasaray gibi oynayalım.Taraftar üzerine düşeni yapıyor zaten.

biz takım olarak oynadık mı herkesi yeneriz bugün örneğini gördük milojevicin dönüşü muhteşem oldu

Önümüzde 13 günlük bir periyot var . Eğer 13 gün içerisinde bir uzun alırsak bu maçı kesin kazanırız . Alamazsakda kazanma ihtimalimiz %51 görüyorum ben . Çünkü bizim takım, takım olmuş durumda . Gurovic son avrupa maçındaki gibi oynarsa çok rahatlıyacağımızı sölememe gerek yok .

Benim bu maçta umudum var.Dediğiniz gibi bizim takım takım oldu.Taraftar desteğinide arkamıza aldıkmı tamamdır. ;)

Mustafa Kaya' Alıntı:
Önümüzde 13 günlük bir periyot var . Eğer 13 gün içerisinde bir uzun alırsak bu maçı kesin kazanırız . Alamazsakda kazanma ihtimalimiz %51 görüyorum ben . Çünkü bizim takım, takım olmuş durumda . Gurovic son avrupa maçındaki gibi oynarsa çok rahatlıyacağımızı sölememe gerek yok .
İnşallah senin dediğin gibi olur da hepimizin yüzü güler .

Ayrıca Fener maçına nasıl hazırlandıysak , Efes maçınada öyle hazırlanmamız lazım . Bu konuda Koray hoca üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapacaktır.

Kerem büyük oyuncu değilse milli takımda harikalar yaratan adam veya şimdi Efes'i 180 derece döndürende o değil.Dediğim gibi oyuncuların artık guard'a güvenleri var. Siz Efes'de oynasanız Ender veya Vujanıc yerine Kerem Tunçeri'nin size set oynatmasını tercih etmezmisiniz? Beşiktaş dün canla başla savunma yapmaya çalıştı ama geçde olsa makina oturmuş yerine.
Savunmamızda bana kalırsa iç-dış dengesini çok iyi ayarlamak lazım.İlk maçta Shumpert'in dipten bulduğu 4 üçlüğü çoğumuz hatırlar.Kerem gibide iyi bir üçlükçü eklenince takıma Telekom gibi bizi önce dıştan bozup, dengemizi yok ederek maçı bir sen at bir ben atayım temposuna dökebilirler. Şu uzunumuz gelecekse aşırı umudum olur ama şu halde Kasun'un Hüseyin'i ya yorup yada faul problemine sokup devre dışı bırakabileceği düşüncesi beni korkutuyor.Tersi olursa ne ala tabiki: )

Bu maç bizim için klasik bir Efes maçından daha önemli. İlk etapta ilk yarıda kaybettiğimizden dolayı bu maçın önemi artıyor. Bu maçı kazanarak Efes'in o otoritesine ve yenilmezliğine bir darbe vurmak gerekli. Bunu yaparsak özgüvenimiz de artar.
Efes'te ilk maçtan farklı olarak Kerem ve Kasun var. İkisi de fark yaratabilecek oyuncular. Kerem o kadroyu yönetebilecek kalitede bir guard. Biz ise ilk maça oranla daha takım gibiyiz. O maça Gurovic'in ve sakatların döneceğini, olası bir yeni uzunu hesaba katarsak bizim şansımızın da önemli ölçüde olduğunu düşünüyorum.

Bu maçı kazanmak için bireysel performansların iyi olmasının yanı sıra, takım oyununu ve savunmada yardımlaşmayı çok iyi uygulamak gerekiyor. Savunmanın en az Fenerbahçe Ülker maçındaki seviyede olması lazım.

Efes Pilsen topu çok iyi dolaştırıyor, boş adamı bulana kadar pas yapıyorlar; kritik nokta bu pas trafiğini sekteye uğratabilmekte... Efes'in savunması Tunçeri'nin gelmesiyle birlikte bir kademe yukarı çıktı. Tam sahada baskılı ve ikili sıkıştırmalı savunma ile TBL'de çoğu takımı sürklase ettiler. Ancak Euroleague'de benzer savunmayı iyi uygulayamadılar, zira bu tip müdafaalar riskli olduğu için iki ucu keskin bıçak gibidir. Topu kapamazsanız, boş adam bırakırsınız...

Efes'i yenmek için takımımızın gününde olmasının yanı sıra, kesinlike iyi bir atmosfere ve âdil hakemlere ihtiyaç var. -İlk maçta dengede giden oyun, çok kritik düdüklerle bir anda kontrolden çıkmıştı!-

Efes Pilsen ile oynadığımız ilk maçta tarftarımız Bayan Basketbol maçından ötürü moralsiz ve yorgun olduğu için bitap düşmüştü ve gerekli baskıyı uygulayamadık. Benzer durumu maalesef Telekom maçında da yaşadık. Dikkat ederseniz her iki maçta da tribünler dolu olmasına rağmen yeterli etkileşim sağlanamadı. Dolayısıyla kanımca şayet bundan sonra iki maç üstü üste yapılacaksa, evvela Erkek takımının oynamasında fayda var.

O gün öyle bir atmosfer olmalı ki, oyuncularımıza ekstra performans kazandırıp, rakibin şutunu bozmalı... Her an rakibe baskı uygulamak ve caydırıcı unsur olmak gerekiyor. Yani herşeyiyle F.bahçe Ülker maçındaki atmosfere ihtiyacımız var...

Eren Aydın' Alıntı:
Kerem büyük oyuncu değilse milli takımda harikalar yaratan adam veya şimdi Efes'i 180 derece döndürende o değil.Dediğim gibi oyuncuların artık guard'a güvenleri var. Siz Efes'de oynasanız Ender veya Vujanıc yerine Kerem Tunçeri'nin size set oynatmasını tercih etmezmisiniz? Beşiktaş dün canla başla savunma yapmaya çalıştı ama geçde olsa makina oturmuş yerine.
Savunmamızda bana kalırsa iç-dış dengesini çok iyi ayarlamak lazım.İlk maçta Shumpert'in dipten bulduğu 4 üçlüğü çoğumuz hatırlar.Kerem gibide iyi bir üçlükçü eklenince takıma Telekom gibi bizi önce dıştan bozup, dengemizi yok ederek maçı bir sen at bir ben atayım temposuna dökebilirler. Şu uzunumuz gelecekse aşırı umudum olur ama şu halde Kasun'un Hüseyin'i ya yorup yada faul problemine sokup devre dışı bırakabileceği düşüncesi beni korkutuyor.Tersi olursa ne ala tabiki: )

o 4 üçlüğü çyle bir hatırlıyorum ki hemde 4 üncüden sonra öyle bi pis gülüş yapmıştıki unutmuyorum.........

Hüseyin'nin Kasun'a karsi birebir mücadeleye girmesine gerek yok bence. her zamanki gibi disari kacip sutlari soksun. ;)

kasuna karşı cemal'i kullanmalıyız.....5 faul alır ama en azından onu etkisiz hale getirir...polat tutarsa vay halimize, hüseyin de faul almaktan kaçınmalıdır....

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum.Ben efes maçında sevdiğim kıza bir pankart açmak istiyorum.Pankart hazır ama ne yapmam lazım onu bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :D

OZKAN AKTAS' Alıntı:
Arkadaşlar birşey sormak istiyorum.Ben efes maçında sevdiğim kıza bir pankart açmak istiyorum.Pankart hazır ama ne yapmam lazım onu bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :D
Pankartı maça getir gerisi kolay:)

Ahmed beyin ilk Efes maci yorumuna katılıyorum.Murat hoca gittigi için artık daha objektif yorumlar yapabiliriz.Zaten Ahmed bey 'in okudugum yazıları bu seviyede yorumlarda artık biz de katılalaım bilgimiz yettigince.
Efes macina seyirci kotası olmaz ise kupada ki neticemizin etkileyecegi bir sayıda olacagımız kesin.Aslında bu bir yarı final play off maci ve ilk macı kaybettigimiz icin dezavantajlıyız.O gün bayan derbisi yorgunlugu ve moralsizlig baskımızı etkiledi ,umarım Eyüp beyin dilegi yerine gelir o kupayı kaldırırız.O zaman dolup tasar salon ama kupada ki sonucun play off yarı finali ilk ayagı macını etkilememeli.
Son kupayı aldıgımızda lig dek i 11 macı arka arkaya Aydan hocayla kaybetmis bir takım olarak gittik yanılmıyorsam İzmir'den kupayı aldık geldik. Bu sezon ligde sadece 2 mac kaybetmis bir takımken hocayı gönderdik.Ama olsun sehir yine İzmir ........