TBL 20. Hafta | Efes Pilsen 79 - 75 Galatasaray CC

Re: TBL | Efes Pilsen - Galatasaray 19:15

Okan DAMGACI' Alıntı:
[quote="Metin Eren":nd6gdydb]yine de iyi mücadele ettik bu takım sonuçta iyi işler yapacak buna inanıyoruz yalnız var ya bu atkins adamı deli edio gün geçtikçe geriye doğru gidiyor
adamı rashıd degil milan deli ediyor[/quote:nd6gdydb]
Milan deli etmesin adam 10 dakika oyunda kaldı sadece 1 top kullandı.

Re: TBL | Efes Pilsen: 79 - Galatasaray: 75

Sonucta Ligin en iyi takimina karsi oynadigimizi unutmayalim ..

Efes 19 haftadir yenilgi yüzü görmüyor ligde..

Üstelik Hosley ve Tolliver yeni gelmesine ragmen mutis uyum icinde takima direk katki sagladilar ..

Sakatligi süren Graves'de düzeldigi taktirde karsimizda duracak takim görmüyorum

Go home Gurovic

Beklediğimizden çok daha iyiydik.. O kadar yorgunluğa rağmen son saniyelere kadar sürekli çabaladık.. Milo'nun sakatlığından tam olarak kurtulmaması Graves'in olmayışı ve daha dün takıma katılan 2 yabancı oyuncuyla oynamaya çalışmamız çok daha karamsar bir hava yaratıyordu..

Bu maçta gördük ki Atkins kesinlikle güvenilecek eline top verip oyun kur denilebilecek bir guard değil.. Bir oyun kurucu olarak yapması gereken hiçbirşeyi yapamadı maçın en kritik anlarında top kaybetti, yanlış üç sayılık atışlar yaptı, serbest atışlar kaçırdı.. Atkinse özellikle baskı yapıldığında o baskıdan kurtulamıyor o anda elinden topu çıkartmaya çalışıyor sadece bu kadar topu elinden çıkarsın top nereye giderse gitsin önemli değil mantığı...

Tolliverin savunma ve hucum anlamında bizlere neler katabileceğini gördük.. Hosley ise maça zaman zaman ağırlığını koydu ama çok uzun bir zamandır antreman yapmadığı belliydi maçta çok kopukluklar yaşadı..

Herşeye rağmen iyiydik ben ayrıca Koray hocanın oyun anlayışını bu maçta çok beğendim zaman zaman oyuncular doğru uygulamadı ama çizilen setler bence çok doğruydu.

Olsun mücadelemiz yeter.Takıma 2 gün önce katılan Hosley ve Tolliver 2 günlük çalışma sürecinde böyle performans verdiler helal olsun.Takım oturdumu harbiden süper olacak...

iyi mucadele ettik tabiki biraz daha zaman lazım ama playoflara 2.girip finale kalmak hedefimiz

maalesef kaybettik ama çokta üzülmedim sonuçta rakibimiz son 21 maçta yenilgi yüzü görmemişti...ayrıca bir numaralı skor opsiyonumuz sakattı ee tabe bi de buna 2 yeni transferin uyum sorunu eklenince normal bir maglubiyet...maçı sonuna kadar kovalamamız bence olumlu idi...ben bu maçı lig maçı degilde hosley ve anthony e hoşgeldin partisi olarak izledim evet playoff lar açısından önemli bi maçtı fakat 1 0 geride başlamak pekte sorun olmaz...çünkü bu takım eger kimyasını oturtursa hosley ve graves önderliginde durdurulması imkansız olucak zaten...ayrıca bir notta taraftara(gidenlerin ayagına yüregine saglık) istanbulda yaşayan milyonlarca galatasaray taraftarı varken günlerden tatil günüyken maç çok makul bi saatteyken herhangi başka bi maçımız yokken (futbol) hemde bunca güzel 2 transfere ragmen hala o 3500 kişilik salon dolmuyorsa bence bu taraftar şampiyonluga layık degil...sürekli diyoruz aslantepeye salon yok apdi ipekçide oynayalım falan filan eger dolmıcaksa bence yapmanın da bi anlamı yok eger bence bu gün salon full olmuş olsaydı eminimki çok daha büyük bi sinerji ile ekstra işler çıkardı diye düşünüyorum....

Şu maçı 1 hafta sonra oynasaydık herşey çok farklı olabilirdi.iyileşmiş bir Graves ve takıma yeni katılan yabancıların takıma alışması sonrası Efesi devirebilirdik.Ama artık olan oldu.Bundan sonra ne yapıp edip ligi 2.bitirmeliyiz.4.lükten de bilhassa uzak durmalıyız çünkü 1-0 geriden efesi eleyemeyiz.O yüzden haftaya efesin feneri de yenmesini beklicez ayrıca telekomu ankarada kesin yenmemiz lazım.Telekoma yenilirsek yalnız 2.lik değil 3.lük de tehlikeye girer.2.lik bizim için çok krtik.Saha avantajını alamadan fener ya da telekomu elemek çok zor olur bizim için.Keza efesin tarafına da yakalnmış oluruz.

bi şey sorucam:
playoff yarı finalinde normal sezondaki maçlar etki ediyor mu?
yani efes şimdi 1-0 önde yarı finalde de önde mi olacak???

gerçekten bizim takımın hakkını vermek gerek çok iyi mücadele ettik . Ama karşı takımda taş gibiydi . Kerem Tunçeri keşke sakatlanmasaydı fakat sakatlanınca onlar endere bakmak zorunda kaldı ama Atkinsin kötü günümü desem bilemiyorum bir türlü ender seviyesinde bile oynayamadı . Nedense takımı oynatmaktan çok daha çok kendisine oynadı gibi geldi.

Hosley ve Tolliver ilk maçtan böyle oynarsa takıma alışınca nasıl oynarlar bilemiyorum :) . Play-off a kadar bir zaman dilimi efes pilseni final serisinde devirmek için bize yetebilir ki bugün bunun işaretleri verdik.

Ayrıca iki ekibide kutluyorum güzel mücadeleden dolayı.

Metin Eren' Alıntı:
bi şey sorucam:
playoff yarı finalinde normal sezondaki maçlar etki ediyor mu?
yani efes şimdi 1-0 önde yarı finalde de önde mi olacak???
1-0 önde olmasının anlamı zaten play-off a 1-0 önde başlayacak demek.

Takımı çok begendim en önemli skor opsiyonumuz Graves olmamasına ve kadroda çok ciddi süreler alıcak 2 oyuncu olan Tolliver ve Hosley in yeni gelmesine ragmen maçı son ana kadar zorladık ama olmadı , Atkins içinse oyun tarzı böle topla çok oynuyor ama Graves gelince süresinin 15 -20 dakika civarına düşecektir bence o zaman daha faydalı olabilir , şu durumda onu göndermek gibi bir durum düşünülemez zaten gidicek oyuncu büyük ihtimal Gurovic olucaktır .

Bir mağlubiyetten sonra bunu söyleyebileceğim hiç aklıma gelmezdi...Evet bugün ŞAMPİYONLUĞA olan inancım arttı...Kişisel olarak bazı oyuncular eleştirilebilir,ama bugün bunu yapmak istemiyorum kendi adıma...

Güzel maç oldu, yenildik belki ama takım umut verdi...
Özellikle yabancılar bu takıma kısa sürede uyum sağlayacak gibi, bunun ışığını bu maç gördük...
Güzel günler bizi bekliyor...
Şu maçta birkaç dakika oynayan Gurovic eleştiriliyorsa o taraftarlara birşey demiyorum, artık takıntı olmuş...

atkins daha fazla taıma zarar vermeden gönderilmeli ayrıca gurovice teklif varsa oda gitmeli ordan gelicek parayla oyunu hızlı başlatan bi guard buluruz adam topu alıyor afedersiniz poposunu dönüyor takıma 20 sn geçiyor ya kendi saçma sapan atış yapıyor yada birine verince adam da mecbur atıyor dengesiz ki geçen seneki dee nin en büyük özelliğiydi iyi okuyordu oyunu ve 2-3 sn de rakip sahaya yerleşiyordu hemde yüzü dönük oynardı kendisi böyle oyuncu şart....

bence bu 6 yabancı işini bi an evvel halletmek gerek sanırım gurovic artık kafasında bitirdi bizi ama onun yanında milo da sanki maçta yok gibiydi onunda kafası karışık sanırım...eger graves dönerse atkıns muhtemel 20 dk oynar cücü graves hosley tollıver hüso...durdurabilene aşkolsun...hee bide yaa bu cemal artık elinden top kaçırmayı ne zaman ögrenicek merak ediyorum...unutmadan polat neden süre almadı sakatmıydı ki eger diilse bence koray hoca haksızlık yapıyor...

vedatözkul' Alıntı:
atkins daha fazla taıma zarar vermeden gönderilmeli ayrıca gurovice teklif varsa oda gitmeli ordan gelicek parayla oyunu hızlı başlatan bi guard buluruz adam topu alıyor afedersiniz poposunu dönüyor takıma 20 sn geçiyor ya kendi saçma sapan atış yapıyor yada birine verince adam da mecbur atıyor dengesiz ki geçen seneki dee nin en büyük özelliğiydi iyi okuyordu oyunu ve 2-3 sn de rakip sahaya yerleşiyordu hemde yüzü dönük oynardı kendisi böyle oyuncu şart....
Bu saatten sonra takımdan kimse gönderilmemeli.Göndersekte yerine oyuncu alamayız yabancı hakkımız doldu

Türklerden çok yabancıların eline baktık kenardaki isimleri hiç kullanmadık oyuncuları dinlendirme adına yinede bir değişiklik olabilirdi.
Bu arada polat sakatmıydı neden oynatılmadı ??

Can Akan' Alıntı:
[quote="vedatözkul":21s1crhf]atkins daha fazla taıma zarar vermeden gönderilmeli ayrıca gurovice teklif varsa oda gitmeli ordan gelicek parayla oyunu hızlı başlatan bi guard buluruz adam topu alıyor afedersiniz poposunu dönüyor takıma 20 sn geçiyor ya kendi saçma sapan atış yapıyor yada birine verince adam da mecbur atıyor dengesiz ki geçen seneki dee nin en büyük özelliğiydi iyi okuyordu oyunu ve 2-3 sn de rakip sahaya yerleşiyordu hemde yüzü dönük oynardı kendisi böyle oyuncu şart....
Bu saatten sonra takımdan kimse gönderilmemeli.Göndersekte yerine oyuncu alamayız yabancı hakkımız doldu[/quote:21s1crhf]

Milanı gönderip Türk Oyuncu bakmamız lazım bence ruhsuz bi adam iyidir galiba