TBL 20. Hafta | Efes Pilsen 79 - 75 Galatasaray CC

Re: TBL | Efes Pilsen: 79 - Galatasaray: 75

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Ender Tunasız":1b2i9mz9]şuraya yazıyorum.eğer atkins bu takımda ciddi süreler alırsa ciddi başarı yakalayamayız.tıpkı beşiktaş ve dalmau örneği gibi..
Bu maça kadar sorun yoktu ama Atkins'de.O kadar maçtan sonra, bir maçla nasıl karar verdiniz buna? Kötü adamsa şimdiye kadar niye anlayamadık?
Bugün şutları girmedi sadece.
Aynı şutları fener maçında attı ve girdi.Çok top kaybı yoktu hatta Hüseyin'i daha çok vardı.[/quote:1b2i9mz9]
Hosley 5 top kaybı Hüseyin 3 top kaybı.

eren bide şu olay var topu elinde çok tutuyor ve sırtını dönüyor takıma baskı yeyince zorluyor...ayrıca bi guard içinde yaşı biraz fazla genç dinamik bi guard olsa ...

Takım geleceğe yönelik çok olumlu izler bıraktı bende.

Hosley ile Tolliver bu takımın en önemli parçalarından olacaklar büyük olasılıkla. Hosley'i zaten biliyoruz. Hücumda çok önemli bir opsiyon. Tolliver ise ribaundlarda etkili, pis işleri yapan bir adam. Bu ikiliyi gelecek yılda kadromuzda tutabilirsek büyük iş yapmış oluruz.

Murat ile Polat'ı rotasyonda daha çok kullanıp oyuncuları daha fazla dinlendirmeliyiz. Polat hiç oyuna girmedi, en azından dinlendirmede kullanılabilirdi. Gurovic ve Milojevic ise kadro dışında kalacak yabancı için aday konumundalar. Onlar iyi değiller belki ama ben onları kazanmak için birşeyler yapmamız gerektiğine inanıyorum. Bu ikili seneye zaten aramızda olmayacak ama bu sene hedefimiz olan şampiyonluk için bu ikiliyi zorda olsa kazanmalıyız.

Elbette bahanelere sığınmamak gerek ama Graves'in olmadığını ve yeni transferler yaptığımızı düşünürsek şampiyonluk imkansız değil bence. Efes'ten sonra bu ligin en iyi takımıyız hatta tam olduğumuzda Efes'ten de iyi olabiliriz.

Herşeyi zaman gösterecek...

Bazı arkadaşların haberi yok galiba, lig için transfer sezonu sona erdi. Yani ligimizde oynayan oyuncular transfer edilemez bu sezon için artık. Yabancı transfer yapılabilir ama Galatasaray'ın bu sezonluk yabancı oyuncu transfer hakkıda sona erdi son iki transferle. Yurtdışında oynayan Türk guard da olmadığına göre bitmiştir transfer işi.. O nedenle o gitsin bu gelsin gibi konuşmalar gereksiz olacak şu aşamadan sonra bence..

Oyun kurumuz kusursuz olduğu an bu takım tutulmaz..
İlk maçlarında 75 sayının 28'ini yeni gelip ,tanımayanlar attı..

Playooflar için kötü oldu ama ilerisi için umutlu bir ışık..

Rashid Atkinsi Sucluyorsunuz Peki Fener Macinda Ve Bir Cok Macta adam takımı kurtarırken hic birinizin giki cikmiordu Bu kadar basit mi bir oyuncu gondermek bir mac oynayamadi die Forever Rashid Atkins!!!! ;)

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Ender Tunasız":16wfdyjx]şuraya yazıyorum.eğer atkins bu takımda ciddi süreler alırsa ciddi başarı yakalayamayız.tıpkı beşiktaş ve dalmau örneği gibi..
Bu maça kadar sorun yoktu ama Atkins'de.O kadar maçtan sonra, bir maçla nasıl karar verdiniz buna? Kötü adamsa şimdiye kadar niye anlayamadık?
Bugün şutları girmedi sadece.
Aynı şutları fener maçında attı ve girdi.Çok top kaybı yoktu hatta Hüseyin'i daha çok vardı.[/quote:16wfdyjx]
ben 1 maçlık değerlendirmiyorum..takım oyunundan çok bireyselliğe dönük bir oyuncu,çok kritik anlarda takım oyununu düşünmüyor..geçen yıl dalmau ile yaşanan sorunları bu gidişle bizde yaşayabiliriz..zaten takımda sayı atacak adam bayağı var..bence atkins bizim için bir tehlike oluşturuyor

erenbekdemir' Alıntı:
eren bide şu olay var topu elinde çok tutuyor ve sırtını dönüyor takıma baskı yeyince zorluyor...ayrıca bi guard içinde yaşı biraz fazla genç dinamik bi guard olsa ...
Ben diyecek birşey bulamıyorum.
Birde Solomon'u istiyorlar :)
Eğer bir PG topu çok elinde tutuyorsa kenardan gelen talimat öyle olduğu içindir.Atkins 12s 7a 2 tk ile maçı bitirdi.Kritik anlarda sorumluluk aldı,kısmen bence başarılı da oldu.Maçta kötü de oynamadı ama bizim kelle isteme meraklısı taratar şimdi de ona taktı...

erenbekdemir' Alıntı:
Adaş haklı olabilirsin.Bende çok iyi oyuncu demiyorum.Atkins ilk geldiği zamanda buydu şimdide bu.Bugün şutları girmedi sadece.Girse ne büyük adam almışız diye konuşuyorduk belki şimdi.Top dağıtımında da sorun oldu belki ama zaten Cüneyt iyi olsa bu dakikalar onunla geçilir Atkins'e gerek kalmazdı.İkisi sahada olsa bile top Cüneyt'in elinde olurdu.
Bu saaten sonrada Atkins gönderilmez zaten.O gidinceye kadar Guro'ya el atsınlar.Atkins geldiğinde bir ivme kazandırdı ama Guroviç'de ya onun yüzünden yada bizim yüzümüzden bir hareket getirdiği yok.Sezon öncesi kurduğumuz hayaller ile kaldık.Efes maçının son bölümünde 3lüğe çok ihtiyacımız vardı ama Koray Hoca sahaya süremedi onu.Haklıydı bencede.

emrah bey ben solomonu istemedim....atkins bugün kötüydü 7/1 üçlük 6 hücumu harcamış...en basit pası verirken topu kaptırmış karşısındaki guardlar maçı koparan adamlar olmuş içerdekiler her zaman öyle oluyor atkinsden daha yüzdeli üçlük atmışlar...

Ender kardeşim benimde dediğim şu o zaman.Atkins gereksiz zorlamalar yapmıştır doğru, yapması gerekenin dışına çıkmıştır doğru ama ne boş arkadaşına pas atmamazlık yaptı nede ruhsuz oynadı.Attığı şutlara bakarsanız önü boştu ve sevdiği şutlardı.Kendi sahasından topu alıp durup atış kullanmak.Buna bu maçta başlamadı.Fener maçında kim dedi böyle atış olurmu diye? Girince sorun yokda girmeyince mi bencil oyuncu oluyor?
Dalmau zaten onla kıyas kabul etmez.Dalmau'da ki sorunu yaşama riskimiz varsa yaşardık zaten.Bu adam geleli kaç ay oldu...
Sorumluluk aldı ama olmadı bu kadar basit.köşeye kaçıp topu Murat Kaya'ya bıraksa daha hoşumuza gidicekti sanırım...

Can Akan' Alıntı:
Maç sonu röportajında Ergin Ataman Konuşurken kameranın açısında Murat Özyer vardı kucağında kızıyla
Maçla ilgili teknik yorumu sonra yaparız
Ergin röportajı yaparken sanki salonda bir karışıklık yaşanıyomuş gibi bir izlenim oldu bende olay çıkmış olabilir
Bugünle ilgili ilk yorumum salladık salladık ama yıkamadık
Aslanlar Gibi mücadele eden oyuncularımızı Yüreğine sağlık
Pota arkasında hakemler çıkarken taraftarlar tarafından sözlü tepkiler vardı. Polis de tabi ki iş başındaydı ve hemen gözaltıları başladı, önlemek isteyenler oldu fakat bir şey ifade etmedi. Yiğit Şardan'ın bir konuşması oldu emniyet görevlileriyle fakat o da sonuç vermedi. Fakat eğer bazı şeyler uygulanacaksa umarım her salonda uygulanır...

erenbekdemir' Alıntı:
emrah bey ben solomonu istemedim....atkins bugün kötüydü 7/1 üçlük 6 hücumu harcamış...en basit pası verirken topu kaptırmış karşısındaki guardlar maçı koparan adamlar olmuş içerdekiler her zaman öyle oluyor atkinsden daha yüzdeli üçlük atmışlar...
Bu şekilde bir istatistik yok...
Ona bakarsan Smith 3\9 üçlük ile 6 hücum harcamış...
ama o Smith bizi bitirdi...
Atkins'in iki şutu da son saniyede atılan zorlama üçlüktü...

Dalmau zaten oyun kurucu değil...
Onunla kıyaslanması başlı başına eleştiri hatası...
Atkins'in büyük bir yıldız olduğunu idda etmiyorum ama bizim takım için faydalı bir oyuncu.
Sadece sorumluluk alması gerektiği zaman alıyor, maç başına 4-5 şut kullandığı maçlar var.Bir maçta bencil damgası yemesi yanlış...

kisa sure oncesine kadar, efesten 15 sayinin altinda fark yiyince sevinir piskolojideydik, simdi 4 sayi yedik diye suclulari ariyoruz.. bu takim hafta ici italyada cok zor bir takima karsi oynadi (rakip ise 1 hafta mac yapmadi), en onemli oyuncusu graves yoktu, milo sakatliktan daha cikali 2 gun olmustu, ve de iki ilk 5te baslamasi gereken 2 yabancisi yeni gelmisti, butun bunlara ragmen efese banvit macindan beri bence ilk defa ecel terleri dokturdu, kabus gibi coktu..

Bizlerin butun bu faktorlere ragmen mutsuz olmasi ise (ben de dahil!), sampiyon olacagimizin en buyuk habercisidir.. yeterki salonu dolduralim, takimi ve kendimizi artik havaya sokalim, yillardir bekledigimiz gun geldi bence, bu firsati kacirmayalim..

Atkins'in bazı özelliklerini bende tutmuyorum ama şu an transfer şansımız kalmadığına göre Atkins'i yollamak gibi bir lüksümüz yok zaten . Şu aşamada bu konuyu tartışmak abestle iştigal . Graves döndükten sonra daha az sahada kalacaktır.

Açıkcası bu maç şampiyonluk konusunda beni de umutlandırdı. Hosley molada Cüneyt'e setleri soruyordu diğer yeni yabancımız Okyanusun öte tarafından geldi ciddi süre aldı.Graves yok ona rağmen iyi mücadele ettik.

Bu arada son dönemde Milo sakat mıydı hastamıydı çok çabuk nefes nefese kaldı.Bir de tamama sempatik bir insan da bu kadar kritik maçta en kritik anlarda geride iken yani maç gitti gidecekken hala gülücükler saçması biraz umursamazlık gibi yansıyor açıkcası.

Takımı tebrik etmek gerekli. Formda bir Efes'e karşı takımın en önemli skor opsiyonu Graves olmadan, sakatlıktan yeni çıkmış ve verim veremeyen bir Milo, ve kadromuzda önemli yer teşkil edecek iki yeni transferimizin daha doğru düzgün takıma alışmadan çıktığı bir Efes maçında maçı kafa kafaya götürmemiz gerçekten iyi. Hosley'i zaten biliyorduk. Gün geçtikçe ve alıştıkça çok çok daha iyi olacaktır. Tolliver da kalitesini belli etti. Hem ekmeğini taştan çıkarabilen hem de her işe el atabilen bir oyuncu. Bunlar takıma alıştıkça daha iyi olacağız. Graves'in gelmesi ile Atkins'in de süreleri azalacaktır ve bu kadar fazla gereksiz zorlamalara girmesi engellenecektir. Bundan sonra zor görünsede Gurovic'i de verimli kullanabilirsek bizim için iyi olacaktır. Ancak tabi 6'lı rotasyon zor olacaktır. Şuan Rashid'i göndermek gibi bir lüksümüz olduğunu zannetmiyorum. tabi rahatsızlığı sorun yaratmıyorsa. Rashid ile uzun vadeli düşünmek doğru olmaz(gerçi hangi yabancı ile böyle düşünüyoruz ki). Ancak bu sene bize az sürelerde gerekli katkıyı verebilir. Ancak tabiki uzun sürelerde güvenip eline top emanet edebileceğimiz bir oyuncu profili çizmiyor.
Bu arada geçen sene konuşulan play-off final serilerinin her durumda 0-0 başlaması olayı vardı. Acaba bu uygulamaya geçecek mi? Muhtemel 1-Efes 2-Galatasaray durumunda final eşleşmemiz olabilir...

efes pilsen ile bu denli son saniyeye kadar çekişmeli bir maç için guroviç hariç tüm oyuncuları kutlarım, yeni oyuncular bir kaç antreman daha yapsın, graves takıma katılsın, atkıns gereksiz hatalardan kurtulsun ve o ruhsuz guroviç gönderilsin, bu takım değil efesi, birbuçuk efesi harcar,

Atkins'in sorunu çok top tutmasıydı ve bunda da Graves'in olmaması etkiliydi. Bence bu konunun fazla uzatılmaması gerekir ;)

Maçı bize kaybettiren asıl faktör ise hakemlerdi ama kimse değinmemiş. Herkes oyuncu asma derdinde.

efesli bir oyuncunun ayağıcizgideydi vermedi orda sayıyı yedik fark arttı hakemler çok kötüydü hele o en parlak olan vardı birtane az küfür etmedim ona..