TBL 20. Hafta | Fenerbahçe Ülker 81 - 77 Galatasaray CC

BEKO BASKETBOL LİGİ
20. HAFTA MAÇI

F.Ülker - GALATASARAY

Tarih : 27.02.2010

Saat : 17:00

Yer : ABDİ İPEKÇİ SPOR SALONU

Re: TBL | F.Ülker - Galatasaray

Tolga Kaplan' Alıntı:
Maalesef +10 civarı yeniliriz.

Yanılıorsun diyemiyorum Tolga.. Takım öyle bir durumda ki, 10 sayı fark da atabiliriz. Farklı da yenilebiliriz. Bir istikrarsızlık ve maçın sonunu getirememe var bugünlerde...

Öncelikle şu bir gerçek ki maça daha hazır bir şekilde çıkacak olan takım biziz. Galatasaray'ımızın bu seneki en önemli artısı mücadele ederek oynaması. Bu maçtada yeterli mücadeleyi gösterip bu maçı kazanmamız lazım. Play-Off diye haykırıyoruz ama bu maçları kazanamazsak sadece haykırmakla kalacağız. Bu maçta öncelikle iyi savunma yapıp sonrasında da hücumda topu Süper-Star'ımız Radoslav Rancik'e verip oyunumuza bakmamız lazım. Can Akın'ın seneye takımımızda işi olmadığı bugünkü maçta kesinleşti. O yüzden Can'a bu maçta kesik lazım. İyi şanslar Cimbom'um...

Fenerbahçe'nin kadrosu mirsad'ın iyileşmesiyle ve ukic'in kadroya katılmasıyla iyice genişledi,Biz bu halimizle fenerbahçe'yi yenersek fenerbahçe erkek basketbol şubesini kapatsın,bizde oyuncularımızı omuzlarda taşıyalım,Ama görünen o ki Fenerbahçe bu maçı rahat alır.Merak ettiğim şey bu maçta gerginlik olup olmayacağı

zor maç olacak.bence dış defansı iyi yaparsak şansımız artar.çünkü bu takım seyirciyle çoştuğu zaman dışardan sürekli üçlük atıyor.bunu durdurursak şans artar.pota altı için bence fatih solağın en az 20-25 dk süre almalı gerekir.bu arada dün murat kaya oynamadı mı?

Pota altında 2 kişiyle oynayıp yenemeyiz Ülker'i.Yenersek basketbol kuralları değişir bu ülkede.

:shock:

Erdal Avcı' Alıntı:
Pota altında 2 kişiyle oynayıp yenemeyiz Ülker'i.Yenersek basketbol kuralları değişir bu ülkede.

:shock:
ilk yarıda yendiğimiz maçta cemal neredeyse tek başına savundu üçünü ve yenmiştik.fatih+wilkinson+rancikle beraber polatlada savunulabilir.ama polat ne kadar katkı verir o ise bir soru işareti.

bence kadrodaki herkesi kullanmalıyız.buna eren beyazda dahil.herkes en az 5 dk oynamalı.ancak böyle başa çıkabiliriz.çünkü ciddi olarak çok formdalar.2 hafta önce efese 20 sayı fark attılar.tabiki biz efese benzemeyiz.ayrıca bizim takımın ne yapacağı belli değil.yabancılarda 60 sayılık katkı gelir.türk oyuncularda 20-25 katkı yaparsa bence kazanma şansımız var.ama takımın ligdeki son maçlardaki performansı beni korkutuyor.ancak dünkü maç bana biraz ümit verdi.

Fener Türkiye kupasını alarak moralleri düzeltti. Biz ise zorlu bir Valencia deplasmanından yorgun olarak dönüyoruz. Oyun biraz umutlandırdı bizi ama galibiyet için yeterli olacağını sanmıyorum.

Öncelikle ben 10 sayı fark yeriz gibi bir eleştiriye katiyen katılmıyorum... Bu takım ne olursa olsun mücadele ediyor... Kaybettiğimiz maçların neredeyse tamamında maçın son saniyesine kadar tutunmuş bir takım görüyoruz... Demek ki en önemli sorunlardan birisi maçın sonunu oynayabilme becerisinin varolmayışı...

Son Efes-Fener maçını Adana'da salondan izledim... Fener hakikaten kadrosunun hakkını yavaş yavaş vermeye başladı... Ukic'in takıma kattığı çok şey var... Ama bu maç için benim öngörüm Jasaitis ve Wilkinson'ın maçın kilit oyuncuları olacağı yönünde... Tabi bir de Evren'in yapacağı savunma...

ukiç transferi,mirsadın dönüşü,2 efes galibiyeti,kupa morali,yükselen form grafiği,alternatifli kadro,dev bütçe,saha ve seyirci avantajı...biz ise,dar rotasyon,formsuz ve moralsizlik,mağlubiyet serisi,kaos...allah yardımcımız olsun.!

Ben kazanabileceğimizi düşünüyorum.Şuanda Fener gayet formda gözüküyor ama Valencia karşısındaki oyun bana umut verdi.Kaybetsek bile Valencia maçında olduğu gibi son birkaç hücumda kaybederiz fark yemeyiz.

Cem hoca'ya güveniyorum oyunculara gerekeni söyleyecektir hem sözle,hem uygulamayla.

Oyuncular içten,isteyerek ve hırslarını sahaya yansıtırlarsa bu maçı alırız.

Valencia maçında 5 oyuncumuz;

d-wash-evren-jasaitis-wilkinson-rancik= 89 sayı atmış 5 kişilik bir rotasyon var,bench diye birşey yok neredeyse...

Eğer ki can akın,fatih solak,murat kaya,polat kaya,caner topaloğlu bu 5'liden 25 sayı civarında bir katkı alırsak benchteki oyuncularımızdan neden olmasın...

bizler inandık,sizde inanın
bizim için bu maçı alınnn...

Bu maçtan galip gelirsek ligdeki konumumuz farklı yerlere gelip,playoffa girer,yarı final yapabiliriz...

herşey bana göre bu maçın sonucunda saklı.

Ligin en geniş takımına sahip,evinde oynayacağı bu maçta seyirci faktörü çok güçlü olacak bir maça çıkacağız,bu maçı kazanırsak oyunculara güven aşılanır,özgüven artar,inanç,mücadele,hırs bir anda tavan yapar...

Bu maçı kazanmamızdaki en büyük rol bana göre; rakibimiz fenerbahçe olduğu için değil, kazanmamız gerektiği için kazanmalıyız mantığı olacaktır,zaten deplasman derbilerini bu yüzden kaybediyoruz bir nevi.

Evet yeniledebiliriz,herkes rakip fenerbahçe ülker olduğu için endişeli,kaygılı haklı olarak... Seyircide bu kaygı varsa oyuncuda daha fazlası olmaz mı?

Şimdi aslında herşeyi bir kenara bırakıp,bir Galatasaraylı olarak siz kendinizi oyuncu olarak görün ve fb ülker deplasmanında mücadele edeceksiniz,kaybetmemek için elinden geleni yaparsınız,kanınızın son damlasına kadar oynarsınız ama yenilirsiniz ama yenersiniz...

Mühim olan nokta da bu işte... Oyuncular taktik,teknik,kondisyon çalışmalarından daha çok psikolojik çalışmaya ihtiyac var. Oyunculara dünyanın en büyük derbilerin nerden geldiğini anlatacak birkaç saatlik video hazırlayacaksın, evimizdeki,deplasmandaki maçları izleteceksin atmosfer budur, rakibin seyircisi karşısında böyle maça çıkacaksınız vs. fazlası aklıma gelmiyor şu an ama bir şekilde o inancı oyuncunun kafasına yerleştirirsen,herşey çok farklı olur.

Herşey gönlümüzce olsun.