TBL 20. Hafta | Fenerbahçe Ülker 81 - 77 Galatasaray CC

Re: TBL | F.Ülker: 81 - Galatasaray: 77

iyi aksamlar ..

iyi mücadele ettik ama malesef yenildik ..
macin kopma ani ulicin olagan üstü performans göstermesi .. yoksa biz bu maci alirdik! ve semih erden gibi hayatimda bir ... görmedim..

malesef bu aralar basketbolla ugrasamiyorum ..
Hüseyin Besok neden ayrildi bizden ??
ve
Ligden düsme ihtimalimiz halen varmi ??

simdiden tessekürler

jasaitis yüksek skorlu oynasa belki bu maçı kazanabilirdik.herşeye rağmen ortaya konan mücadeleden memnunum.ukiçten ekstra üçlükler yemesek belki farklı olurdu.malesef dedim dış defansı iyi yaparsak bu maçı kazanırız dedim.ama dış defansı yapamadık.korktuğumuz üçlü birşey yapamadı.mirsad arada bir çıktı üçlük attık o kadar.sonuçtu ben her türlü düşme hattından çıkacağımız düşünüyorum.fenerbahçe için şunu söyliyeceğim.biz efes pilsen değiliz. ;)

Mücadeleye rağmen kaybettik. Sağlık olsun demeyeceğim. Artık Galatasaray'ın olması gerektiği yere gelmesi lazım. Bizde Can Akın ve D. Washington var. Onlarda Ömer Onan ve Ukic. Aradaki farkı oyuncu kalitesi belirliyor ve bu konuda yıllardır gerideyiz. Artık buna dur denmesi gerek.

saolsunlar ezilmediler aslanlar gibi savastılar; jasa biraz daha iyi oynasa bugun mac bizde idi öle dediginiz gibi pota altında ezilmedik mac kagıt üsttünde degil sahada oynanıyor,iceri girdigimiz her pozisyon basket oldu diyebılırız...

Bağdat KAYNAK' Alıntı:
Mücadeleye rağmen kaybettik. Sağlık olsun demeyeceğim. Artık Galatasaray'ın olması gerektiği yere gelmesi lazım. Bizde Can Akın ve D. Washington var. Onlarda Ömer Onan ve Ukic. Aradaki farkı oyuncu kalitesi belirliyor ve bu konuda yıllardır gerideyiz. Artık buna dur denmesi gerek.

Bence en önemli fark, ara transferde Ukic'i alabilmek.

Bağdat KAYNAK' Alıntı:

Bağdat, en azından 1 ve 2 numarada Fenerde oynayanlarla bizde oynayanları söyleyebilmişsin. fenerde oynayan 5 numaralara bak ve bizde oynayan 2 beş numara say..

Yalnız sevindirici yanı var maçın. GS bu sene deplasmanlarda hiç iyi oynamıyordu. Avrupa da yada ligimizde farketmiyor deplasmanda yokları oynuyorduk. Takımda bu anlamda bir silkinişin başlangıcıdır bu belkide. Ha neye yarar dersiniz haklısınız. Ligde kalırız hepsi bu.. playy off olmaması gereken bir rüya bizim için bu sene.

Seneye ne değişir ki bu kafayla,tüm yabancılar gider,avrupa olmadıgı için Amerikalı caylakları doldururuz takıma..Aynı tas aynı hamam devam eder..Büyük bir sponsor olmadan bu sorunda çözülemez..Barcelona bile sponsorsuz çözemiyor,biz nasıl çözelim..

Tolga Kaplan' Alıntı:
Seneye ne değişir ki bu kafayla,tüm yabancılar gider,avrupa olmadıgı için Amerikalı caylakları doldururuz takıma..Aynı tas aynı hamam devam eder..Büyük bir sponsor olmadan bu sorunda çözülemez..Barcelona bile sponsorsuz çözemiyor,biz nasıl çözelim..

Seneye kısmen çözülür ama bir sonraki sene iddialı bir takımın geleceği sinyallerini almaya başlarız..
Gene de önümüzdeki sene ilk hedef, Aslantepe'ye çıkacak olan futbol takımı olacaktır. Zaten klüp yatırım yapmak için teşviki göremyorki. Bayanlar voleybolda çok öenmli bir maça çıktık. Başkan da oradaydı. Ama allahtan onlar gelmiş. Seyirci yoktu. Bende gitmedim şahsen...

Ne yazsak boş ama son yıllarda fbye deplasmanda en az farkla yenildik 8 kişilik rotasyonla anca bu kadar ama kaç senedir böyle demekten bıktım nasıl galatasarayız biz nasıl galatasarayın olduğu heryerde umut olacak.. Biri açıklasın düzgün bir sponsor bulmak çok zor galiba 105 yıllık kulubuz ne hallerdeyiz.Vefa Sporda 100.Yılını kutladı ama pasta ve kolayla.!!

Öncelikle derbiye yakışır bir maçtı.İyi savaştık rakibe ve hakeme rağmen.Ancak olmadı canları sağolsun.Böyle oynasınlar yeter.Tebrikler fenerülkere.

TANJEVİC SAHANIN İÇİNE GİRDİ RESMEN NEREDE görülmüş böyle bir şey?Direk teknik faul, sahanın içine girip 3lük atan oyuncumzun dikkatini dağıttı.UTANMASA BLOK yapacaktı

Tolga Kaplan' Alıntı:
Kesinlikle doğru düşünüyorsun Tolga seneyede birşey değişmeyecek,Önce kafalar değişmeli,şubeyi yönetim şekli değişmeli,kişileri ne kadar sevsekte Galatasaray'ın çıkarları söz konusu olduğunda bazı şeylerin karşısında durmalıyız,ben öyle yapmaya çalışıyorum en azından,Galatasaray Sadece Futbol takımı değildir bunuda birileri anlayan'a kadar söylemeye devam edeceğim ve Galatasaray'ın Erkek Basketbolunda şampiyon olduğunu görmeden ölmek istemiyorum.

Çelik Osmanoğulları' Alıntı:
Ben gördüm hemde yerinde, inancım gayem yine görmektir ama elimizdeki ve ruhumuzdaki kıymet şampiyonluktan çok üstündür, nacizane...
Çok doğru söylüyorsun abi.
Eğer şampiyonluk görmek istiyorsak şubenin doğru yönetilmesi ayrıca istikrarlı ve kaliteli yabancılar ile daha iyi yerli oyuncu kadrosunun 2-3 yıl ile birlikte oynadığında şampiyonluk sözünü sarf edebiliriz.

tanjeviç bir ara mike ile yan yana geldi.neredeyse blok yapacaktı es geçtiler.can 3 lüğü soktuğunda bir de faul vardı onu da vermediler.ama yanlış ve erken şut seçimleri kazanma şansımızı yok etti.ne zaman içeriye drive ettik çabuk ayaklarla skor bulduk,ne zaman uzaktan şut yağdırdık geride kaldık.ülker takımına karşı 3
lük düellosuna girersen sonuç kaçınılmaz olur,cezayı keserler.bu 3
lük sevdasını başımızdan def edemedik bir türlü.işin garip tarafı gaines ve ovens dan sonra gelen tüm yabancı uzunlar bu konuda uzman !

Beyler kendi kendimizi kandırmayalım
yok iyi mücadele ettik ezilmedik felan öyle bir durumda hissediyoruzki kendimizi artık fenerle oynanan her maçta fark yemeyip ezilmemeyi başarı görüyoruz bizi bu duruma getirenlere yazıklar olsun diyorum.

Maçı tv den seyrettim kişisel gözlemlerim şöyle;
1- Bu maçı sabaha kadar oynansa feneri yenemezdik adamlar maç boyu tempoyu ayarladılar çok da rahat oynadılar.
2-Seyircileri hiç bir baskı oluşturmadı artık yeneceklerinden okadar eminlerdeki öyle baskı yaratacak bir unsur göremediler kendi kendilerine eğlendilerbana göre (bu şartlarda rağmen yenemedik ayrıca maçın son bölümünde yetişmemizin sebebi ise rakip oyuncuların yorulması ve seyircinin tamamı ile maçtan kopması ile oluştu.)
3-Hersene yönetime serzenişte bulunuyoruz şubelere önem verilmiyor diye ama bizi dinliyen yok kuzu gibiyiz maşallah.
Kendi kendimizi teselli etmeye devam edelim.