TBL 20. Hafta | Galatasaray CC 80 - 64 Efes Pilsen

Kesinlikle Oktay Hoca bugun takımı çok kötü yönetti.ama Tutku-Andric-Shumpert olağanüstü oynayınca takım giden maçı çevirdi.

Özellikle o Sertaç hamlesi neydi ya; cocuğun ayakları titriyordu.

Çok güzel maçtı. Tribünde bir harikaydık.. Herkes susmak bilmeden bağırıp görevini yerine getirdi. Böyle olunca ve Efes de NORMAL atmaya başlayınca iyi oynayan taraf yani biz oyunu ele geçirdik.

Çok güzel bir galibiyet ve atmosferdi. Darısı play offlara.

Hakemide yenmek bu olsa gerek.Efes maça çok yüzdeli şutlarla başladı bir de engin kennarmanın desteğini arkalarına alınca maça belli bir farkla başladılar.Ama aslanlarımız her zamanki gibi bizi mahçup etmedi ve gsbasket ailesiyle güzel bir günün sonuna bir de galibiyet eklettirdi..
Büyüksün Luksa büyüksün Shumpert,hep bizimle kal OKtay hoca :)

Shumpertın 3lüklerinden sonra avatarımdaki kişi tarafından omuzlarıma darbe yesem de seviyoruz seni :)

Onur Yavuz abimize gelince maça geldi kazandık ama o da benim salonda olmamdan dolayıdır :)

Bu maç bence Play off'ta finalin kapısını ardına kadar açtı. Yari finalde Banvit le eşleşip,finalde Ülker-Efes galibiyle oynayabiliriz.

maçı canlı izleyen şanslı kişilerden biri olarak :)
önce seyirci sayısı beni şaşırttı oradan başlamak istedim
bence bu takım daha dolu salon hakediyor
beklentimin çok altında kaldı seyirci sayısı
takım maça tutuk başladı özellikle ermal
ama müthiş mücadele ettik,
efes maça dış şutlarla başladı, biz daha organize hücum ettik
bir yerde maçın kopacağı belliydi
4.periyotun başında beklediğim oldu
o müthiş savunmaya shunpert in üçlükleri ve andriç in sayıları eklenince işi bitirdik
tutku andriç ikilisi yine müthişti
shumpert gerekli yerde devreye girdi
jerry de çok istekli oynadı
ermal çok tutukdu bir türlü oyuna giremedi
onun dışında herkes müthiş yürekten oynadı....

bu galibiyet takıma ekstra motivasyon ve inanç vermiştir...
neden final oynamayalım sorusunu sormak için iyi bir gece
neden???
yüreğinize sağlık aslanlar....

maçı canlı izleyen şanslı kişilerden biri olarak :)
önce seyirci sayısı beni şaşırttı oradan başlamak istedim
bence bu takım daha dolu salon hakediyor
beklentimin çok altında kaldı seyirci sayısı
takım maça tutuk başladı özellikle ermal
ama müthiş mücadele ettik,
efes maça dış şutlarla başladı, biz daha organize hücum ettik
bir yerde maçın kopacağı belliydi
4.periyotun başında beklediğim oldu
o müthiş savunmaya shunpert in üçlükleri ve andriç in sayıları eklenince işi bitirdik
tutku andriç ikilisi yine müthişti
shumpert gerekli yerde devreye girdi
jerry de çok istekli oynadı
ermal çok tutukdu bir türlü oyuna giremedi
onun dışında herkes müthiş yürekten oynadı....

bu galibiyet takıma ekstra motivasyon ve inanç vermiştir...
neden final oynamayalım sorusunu sormak için iyi bir gece
neden???
yüreğinize sağlık aslanlar....

Bu takıma yatırım oldukça seyirci sayısı artacaktır. bu yıl Allah'ın izniyle final oynayalım seneye eurolegue ön elemesi için çok daha güçlü bir takım oluşturulacaktır yavaş yavaş çok daha güçlü bir takım haline geleceğiz. Eğer sağlam bir sponsor bulursak ki bulmalıyız tam bir eurolegue takımı oluruz.

artıkm büyük düşünmeye başlamamız lazım, eurolig akreditasyonu almak lazım hazır turkish airlines sposorken. İspanya 12. Uncaja Malaga bile ligdeki sıralamasına bakılmaksızın her sene katılıyor bu lige. Bizde artık Oktay Mahmuti ve bu yapılanmayla bi eurolih hakediyoruz.

Maçın yıldızı Şamil Abi. :D Soyunması işe yaradı diyorum başka da birşey demiyorum. Ha bir de şu yağmurda yürüme fikrini ortaya atan kişi kimse çıksın ortaya lütfen.. :D

Bu takımın maçlarında salonun dolması için daha fazla yatırıma gerek yok. Oyuncular ve teknik kadro dolu tribünleri fazlasıyla hak ediyor. Doğrusunu söylemek gerekirse biz de gsbasket olarak üzerimize düşeni tam yerine getirmedik. Futbol takımına ve yönetime yönelik tepkiyi bir kenara bırakıp, bu maçın duyurusunu daha iyi yapmalıydık diye düşünüyorum.

Kennerman´a rağmen kazamak güzel ama... Eğer bugün kaybetseydik sonrasında federasyona göstereceğimiz tepkinin bir anlamı olmazdı. Yerdeki oyuncunun yaptığı faule sportmenlik dışı çalınmayacaksa, çembere yapılan müdahalede devam kararı verilecekse, çemberin içinden çıkarılan topa sayı verilmeyecekse bırakalım bu işi! Bugün hakemler takdire bağlı olmayan pozisyonlarda dahi düdükleri aleyhimize çaldılar.

16 sayılık farka rağmen salondaki insanlar hakeme yükleniyorsa şube yönetimi dikkate almalı bu feryadı...

Son olarak çok güzel bir ekip olarak izledik maçı. Ne zaman nasıl tepki verilmesi gerektiğini bilen kişilerle maç izlemek ayrı keyif. Gelenlerin ayağına sağlık.

Şu günlerde yüzümüzü güldürüyorsunuz ya hepinize teşekürler. Oktay Hoca'ya teşekkürler. O salondan hepimizi gülerek çıkardınız ya daha ne diyeyim. Böylece yenmediğimiz takım da kalmamış oldu. Bir ara kulaklarda bir çınlama falan oldu :D Her ne kadar futbol konusunda çok iyi sayılmasa da taraftarımız bence abdi ipekçi'de büyük yarar sağlıyor takımımıza. Gürültü altındayken Efes gibi bir takımın yaptığı top kayıpları,kaçırdığı fauller buna işaret.