TBL 20. Hafta | Pınar Karşıyaka 75 - 74 Galatasaray CC

Re: Pınar Karşıyaka: 75 - Galatasaray: 74

Oğuz Uzun' Alıntı:
herşeyi anlıyorum ama şu johnsen'in oynamasını anlamadım ben yaa..bu adam daha takıma yeni gldi ve karşıyaka gibi önemli bir maçta oynatmak bence mantıksız..hem johnsen'in oyunda kalmasıyla hite kenara çekilmiştir hem de erdem gibi bir oyuncuya haksızlıktır...
Erdem sakat, Gaines atılmış bu gelişmelere göre taktik verirmisin???

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Oğuz Uzun":3hxj9pmj]herşeyi anlıyorum ama şu johnsen'in oynamasını anlamadım ben yaa..bu adam daha takıma yeni gldi ve karşıyaka gibi önemli bir maçta oynatmak bence mantıksız..hem johnsen'in oyunda kalmasıyla hite kenara çekilmiştir hem de erdem gibi bir oyuncuya haksızlıktır...
Erdem sakat, Gaines atılmış bu gelişmelere göre taktik verirmisin???[/quote:3hxj9pmj]

johnsen'in oynaması yerine dee-murat kaya-hite-owens-hüseyin beşiyle oynaması daha iyidir.Bu beş kısa kalır diyorsan da cenk'i 3 numaraya koyarsn Hite'ı da 2 numara oynatırsın..

Bu kadar kızmaya veya öfkelenmeye ve hatta taktik tacirliğine gerek yok.

Maçın kırılma noktasında Gaines smacı ne yazık ki içeri vuramadı ve ardından sinirlerine yenik düştü. Kaldı ki kaçırdığımız onca serbest atıştan 2-3 tane daha sokabilseydik şimdi farklı şeyler konuşuyor/yazıyor olacaktık.

Galatasaray Basketbol'da daha değişimin henüz ilk aşamasında. Murat Özyer'in bu ayki dergideki röportajını okumanızı tavsiye ederim.

Ben takımı beğeniyorum. İlk yarıya göre bazı takımlar kadrolarına ciddi takviye yaptılar. Yani hemen hemen her takım ilk yarıdakine göre çok daha kuvvetli. Biz ise fazla takviye yapmamakla beraber, çok ciddi sakatlıklar yaşadık.

Play-off'ları beklemek lazım. Zaten şu an için Euroleague zor. Orada Şampiyonlar Ligi'nde gibi sadece lig performansı yeterli olmuyor. Euroleague'in kriterlerini de yerine getirmek lazım, ki bunların içerisinde seyirci kapasitesi de var. Biz takımımızı Avrupa kupası maçlarında potansiyelimiz nispetinde destekliyor muyuz?!

HAYIR! O halde biz önce üstümüze düşeni yapalım.Başarı, bu çizgi korunduğu sürece ve şubede başlatılan değişim projesi aynen sürdürüldüğü sürece gelecektir. Ben Murat hocanın 3 sene hedefini çok gerçekçi buluyorum.

Aynen devam...

İstanbul'u oldu zaten ve bir iki atışma dışında olay yaşanmadı, o da taraftar arasında idi. Oyunculara kesinlikle bişey yapılmadı.

3 gündür forumda yazzılanları ibretle ve acı bir tebessümle okuyorum. yahu arkadaşlar nedir bu "öldük bittik,bu adamdan coach olmaz,bu Dee basketçi değil,ah Mitchell olaydı,nerdesin Fitch" vs vs edebiyatları!!! bazı şeyler ne çabuk unutuluyor hayret vallahi. daha 4-5 hafta öncesine kadar,yıllardır yenemediği bütün baba rakiplerini yenerek devreyi lider bitirmiş,uleb de grubundan seri başı çıkmış takım bu takım değilmiydi? o takımın guardı Dee değilmiydi? a.şahenk Dee,Dee,Dee diye inlemiyromuydu? bir ksk yenilgisiyle herşey unutuldu sanki. hani nerdeyse utanmasalar Halil Üner geri gelsin diyecekler bazıları!!bu kadar kısa zamanda bu kadar vefasızlığı haketmiyor bu takım.

forumda balık hafızalı ve tabelacı yazarlar çoğaldı son zamanlarda, ve umumiyetle de yeni üye olan ve yaşça da genç arkadaşlar bunlar. sığ yorumlar ve çoğu zaman dayanaksız eleştiriler hatta hocaya ve oyuncularımıza hakarete varan yazılar yazarak, gsbasket.org gibi benzerleri arasında en saygın ve nezih konumda olan sitemizin seviyesinin düşmesine sebep olan bu arkadaşları,hadlerini ve maksatlarını aşmamaya ve bu sitenin yıllardır sürdürdüğü üst seviye basketbol eleştirisi düzeyine çıkmaya çalışmaya davet ediyorum. fikirlerinizi elbette yazacaksınız ama lütfen biraz daha düşünerek ve daha seviyeli.

Ozan Öztekin' Alıntı:
3 gündür forumda yazzılanları ibretle ve acı bir tebessümle okuyorum. yahu arkadaşlar nedir bu "öldük bittik,bu adamdan coach olmaz,bu Dee basketçi değil,ah Mitchell olaydı,nerdesin Fitch" vs vs edebiyatları!!! bazı şeyler ne çabuk unutuluyor hayret vallahi. daha 4-5 hafta öncesine kadar,yıllardır yenemediği bütün baba rakiplerini yenerek devreyi lider bitirmiş,uleb de grubundan seri başı çıkmış takım bu takım değilmiydi? o takımın guardı Dee değilmiydi? a.şahenk Dee,Dee,Dee diye inlemiyromuydu? bir ksk yenilgisiyle herşey unutuldu sanki. hani nerdeyse utanmasalar Halil Üner geri gelsin diyecekler bazıları!!bu kadar kısa zamanda bu kadar vefasızlığı haketmiyor bu takım.

forumda balık hafızalı ve tabelacı yazarlar çoğaldı son zamanlarda, ve umumiyetle de yeni üye olan ve yaşça da genç arkadaşlar bunlar. sığ yorumlar ve çoğu zaman dayanaksız eleştiriler hatta hocaya ve oyuncularımıza hakarete varan yazılar yazarak, gsbasket.org gibi benzerleri arasında en saygın ve nezih konumda olan sitemizin seviyesinin düşmesine sebep olan bu arkadaşları,hadlerini ve maksatlarını aşmamaya ve bu sitenin yıllardır sürdürdüğü üst seviye basketbol eleştirisi düzeyine çıkmaya çalışmaya davet ediyorum. fikirlerinizi elbette yazacaksınız ama lütfen biraz daha düşünerek ve daha seviyeli.
Sana katılıyorum abi.Bir maçı kaybetti diye sinirlenip ağzına geleni yazanlar çok var.Takm bir yenilgi aldımı yerden yere vuruyorlar,kazanıncada yere göğe sığdıramıyorlar.Daha 1-2 hafta önce şampiyon oluruz diyenler bir yenilgiyle nerdeyse küme düşüreceklerdi takımı.Unutmayalım ki daha 3 sene önce bu takım Play-Out oynamıştı unutmayalım.Bence geldiğimiz noktayada şükretmesini bilmeliyiz.
Bu arada abi her yaşı küçük olan arkadaş ağzına geleni yazmıyor :) :)

Ömer Horzum' Alıntı:
İstanbul'u oldu zaten ve bir iki atışma dışında olay yaşanmadı, o da taraftar arasında idi. Oyunculara kesinlikle bişey yapılmadı.
maçtaydım ne oldugunu biliyorum sanırım?..

dedehayır essin gürlesin komediye bak
koskoca galatasary klübü ne hallere düşüyo ve bu durum çok acı verici uzun zamandır..

Bundan sonra gelişebilecek olaylara nasıl engel olacak bu federasyon bilemiyorum..İnsanların kafasında şu oluştu artık biz ne kadar bişey atarsak atalım 2000 ytl ceza alıcaz..2000 ytl'den ne olacak yahu..

Yazıklar olsun diyorum sadece.. 1 maç cezayı kurallar gereği beklerken oyuncumuzun 2 maç ceza alması.. Helal olsun!

Tek sevindirici olay 2 maç cezasından sonra Bjk maçında oynayabilcek olması.. Bu federasyonun 3 maç ceza vermediğine şükretmek gerek..

Şaka mı bu ya?
1 maç alır mı almaz mı derken 2 maç kitlemişler.
Dedehayır'da sabahtan akşama kadar basın toplantısı düzenlesin.

Böyle bölünmemiz normal skora göre,oyuna göre,atılan sayıya göre yorumlar yapılıp göndermeler adam asmalar çok kolay çünkü çoğunun basketbol bilgisi yok,şubede yaşanan olaylardan bi haberler,bazıları da egolarını tatmin için girip yazıyor.Hepimizin kesiştiği nokta bu şubede başarı olması,kalıcı olması bu mağlubiyetleride bu amaçda kayıp gördükleri için klavye başından sallıyorlar basketbol bilgisi olmadan gönüllerinin içinden gelenleri yazıyorlar.Bu da ortaya karışık dengesiz yorumların çıkmasına neden oluyor.

Gaines'e verilen ceza 2 maç resmen skandaldır.Kaya'ya bişi yok bizimki 2 maç geçin bu işleri yaaaaa!!!!!!

Aramızda toplayıp verelim bence...
2 maç verenlere de yuh diyorum.Kafasına gözüne gelen bir maddeyi tribüne geri fırlatmak 2 maç mı?Rica ediyorum biri açıklasın bunu bana.

Onur UNCU' Alıntı:
Aramızda toplayıp verelim bence...
2 maç verenlere de yuh diyorum.Kafasına gözüne gelen bir maddeyi tribüne geri fırlatmak 2 maç mı?Rica ediyorum biri açıklasın bunu bana.
Onur kurallar gereği sahaya madde atıp kafa yarmak serbest ancak oyuncuların kendini koruması yasak. Bu nasıl bir zihniyettir anlayamadım. 2 maç ceza ne demektir!!!

Bence 2 bin YTL Gaines'e ceza verilmeliydi.2 maç saha kapama da Karşıyaka'ya.Bence ters bir durum var. :?

Benim anlamadığım Gaines para atıyor tribüne 2 maç men cezası alıyor , Bjk'den Kaya Peker her maç hakemlere demediği lafı bırakmıyor , ağzına geleni söylüyor ama o sadece ihtarla kalıyor .

Ee yuh yani düstügümüz hale bak ya