TBL 20. Hafta | Pınar Karşıyaka 75 - 74 Galatasaray CC

Re: Pınar Karşıyaka: 75 - Galatasaray: 74

Ne kadar çok şampiyonluk mesajı meraklısıyız(bende öyleyim)???
Bilen bilir her sezon başında şampiyon olacağız diye topic açıyorum şampiyonluk mesajları veriyorum ama 3-5 kişi dışında kimse cevap yazmıyor o yazan 3-5 kişide nasihat ediyor genelde :) :) :)
Acaba hoca bu duruma düşmemek için şampiyon olacağız ulebide alacağız demiyor olabilirmi????
Yada e.ataman hiç bir şey alamadığında gelecek sezon şampiyon olacağız mesajlarımı verecek???
İnanan olacakmı???

Neyse özlenen mesajı ben vereyim!!!

TÜM KALBİMLE İNANIYORUM BİZ ŞAMPİYON OLACAĞIZ!!! GÖLGE ETMEYİN YETER!

eyüp abi çok güzel dedin ya bu sene biziz şampiyon biz kupaları şirketlere bırakmayacaz karşıyakaymış efes miş darüşafakaymış bunlar hikaye bu hafta tek biz yenilmedik telekomda yenildi karamsarlığa gerek yok mersin maçına konsantre olalım ben murat hocaya sonuna kadar güveniyorum dört dörtlük hocayı hiç bi yerde bulamayız

burakeyvel' Alıntı:
eyüp abi çok güzel dedin ya bu sene biziz şampiyon biz kupaları şirketlere bırakmayacaz karşıyakaymış efes miş darüşafakaymış bunlar hikaye bu hafta tek biz yenilmedik telekomda yenildi karamsarlığa gerek yok mersin maçına konsantre olalım ben murat hocaya sonuna kadar güveniyorum dört dörtlük hocayı hiç bi yerde bulamayız

Insallah sampiyon olacagiz tamam umarim da,ama durun bi bakalim su an ki gidisatimiz cok kotu..Play-Off lar kaderimizi belirliyecekki bana kalirsa su formumuzla ceyrek finalden otesi zor..Murat Ozyer eger yanlislarini gorur bir kac ekstra bir seyler katabilirse kendince bir yerlere gecelegiz,bu yari finalde olabilir,finalde..Ama su an ki tablo olumsuz ne yazik ki..

şu anki tabloya bakarsak bence şampiyonluk yolunda olan takımların formuda okadar iyi değil fenerbahçe avrupa maçında iyi oynadı ligde bu aralar ne telekom ne onlar çok etkili değil bence tek yürek olalım şampiyonluktan başka hiç birşey konuşmayalım tek amacımız şampyon olmak yürüyoruz biz bu yolda göğüs geldik zorluklara inat olsun hakemlere alıştık biz şampiyonluğa kupayı aldığımızda ilk işimiz federasyona yürüyelim bu şarkıyı söyleyerek :)

Sinirimin geçtikten sonra maçla ilgili yorumumu yapmak istedim...

Öncelikle kimse Charles Gaines'e kimse kızmasın çünkü o oyuncu haklı olarak sinirlendi oyuncuya demir para atıldı sadece televizyondan gözüken oydu belki daha neler neler geldi ve haklı olarak o da demir parayı seyircilere attı peki sonuç : Gaines oyundan atıldı doğru mu karar ? -HAYIR !

Cenk Akyol 11 sayı atmış olmasına rağmen takımımıza faydası olmayan boş şutları atamayan teknik bilgisi yeterli olmayan ve düşük yüzdeli şut atan bir oyuncunun takımda yer alması ne kadar doğru ve böyle önemli maçlardaki performansı siz gözünüz önüne getirek siz söyleyin takımda kalmalı mı gitmeli mi?

Johnsen yeni transfer şu uzun uzunnnn konuşulan efsane uzun boylu oyuncumuz... Belki kızacaksınız ama yani 5 tane boş şut yakaladı en önemli dakikalarda maçın bize döndüğü ve galibiyeti garantileyebileceğimiz anlarda yemin ederim 3 şut attı 2/dış bölgeden 3 şutu da kaçırdı fastbreak yakalandı ve yine boş turnikeyi kaçırdı ve çok vasat oyun oynadı... Diyorsunuz ki oyuncu takıma alışmadı falan , ya kardeşim boş şut atmayla takıma alışmasının ne alakası var Allah için söyleyin? Boş şutları atsın ama kötü oynasın eyvallah takıma alışmadı derim hem şutları kaçır boş turnikeyi atama top kayıpları yap ondan sonra takıma alışamadı yok ya oldu neyse ben iyi olduğuna inanmıyorum inşallah ben yanılırım da siteye girmeye yüzüm olmaz !!

Dee Brown mükemmel oyuncu sözüm yok kötü de oynadı ona da sözüm yok her maça iyi oynayacak diye bir şart yok... Fakaaaat son 7 saniye kala son topu neden Dee kullandı anlamış değilim? Hem oyundan çıktı ayağı burkuldu tekrar oyuna girdi hani kendisi maç başından beri çok iyi şut attı iyi oynadı... İşte bu maçı kaybetmemize neden oldu ama olsun ders çıkardığımıza inanıyorum !

Ayrıca oyuncularımıza saldıran çirkin olayların olmasını sağlayan yayında ve yapımda emeği geçen tüm herkesin allah belasını versin !

ksk seyircisi yine kendilerinin ne olduğunu gösterdiler !

Murat Kaya sana helal olsun sen böyle devam et işte istediğim Murat Kaya geliyor....

OYUNCULARIMIZI VE MURAT ÖZYER'İ SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM !!

Berk Bayraktar' Alıntı:
...
bir de "sporda başarı birşeydir herşey değil"le
Gaines'in yaptığı "aşırı tepki" yorumları birbirleriyle çelişmiyor mu?

Onur Bey'in yaptığı kinayeli yorumların sadece ciddiyetle bir tanesine katılabilirim.Charles Gaines cezalandırılmalı,Bundan sonra çıkıp her maç 30 sayı da atsa 15 ribound da yapsa o profesyonelliğe sporcu ahlakına uymayan bir anlık da olsa kendi istek ve egolarının esiri olup takımı yalnız bırakan hareketi yani kendi benliğini takımın benliğinden üstün tutması affedilir bir hareket değildir...
Murat Didin'in ayrıldığı sene bir ara takımı Ömer Petorak çalıştırmıştı TRT de yayınlanan bir programda takımla ilgili hedefler sorulduğunda "Galatasaray'ın hedefi şartlar ne olursa olsun her branşta şampiyonluktur"demişti.İşte ben böyle konuşan,oyuncusuna ve taraftarına bu mesajları verebilen,şampiyonluğa önce kendisi inanan ve bizleri inandıran bir Murat Özyer'in özlemindeyim.
Yok koyamıyorsa bu hedefleri ,o zaman bu hedefleri koyabilecek Galatasaray'a kişiliğiyle yakışır bir başka antrenöre görevi teslim etmelidir."Bu sezon Türkiye'de seneye de avrupada ses getirecek takım"hedefleri beni tatmin etmiyor.Ha hedefini 3 yıl içerisinde şampiyonluk diye koyar 4. sene Eurolig der başım üstünde yeri var...
Berk Bey sizin de bahsettiğiniz gibi maddeleri kinayeli olarak yazdım. Gaines´in hatalı davrandığı su götürmez bir gerçek ama olayları bu noktaya getirenlerin hiç mi kabahati yok.(Hakemler, gözlemciler, emniyet) Hepimiz biliyoruz ki salon sporlarında oyuncuları yakından taciz etmek zor değil. Belki tribünlerden edilen özel bir küfür veya farklı bir davranış, insan olan Gaines´i etkilemiş olabilir. Üstüne bir de maç boyunca yağan cisimlerden biri sırtına gelip canını yakınca o da fevri bir davranış sergilemiştir. Ceza konusunda ise en sağlıklı kararı oyuncumuzla konuştuktan sonra maçın oynandığı ortamı da göz önünde bulunduracak olan idareciler verecektir.

Murat Özyer´in şampiyonluk kelimesini telaffuz etmemesine yönelik eleştirilere hocamız dergimizin bu ayki sayısında ayrıntılı olarak yanıt vermiş. Konu hakkında sağlıklı yorum yapabilmek için dergimizin 64. sayısını herkesin okumasını tavsiye ederim. Eğer röportaj okunduğu halde aynı fikirde ısrar ediliyorsa düşünceye sadece saygı duyarım.

Karşıyaka'dan taraftara teşekkür
Beko Basketbol Ligi'nde Galatasaray Cafe Crown'u 75-74 yenen Pınar Karşıyaka'nın şube sorumlusu Mehmet Peköz, bu müsabakada tahrike kapılmadıkları için taraftarlarına teşekkür etti.

Peköz, maçta Galatasaray Cafe Crown'dan Gaines'in tribünlere su şişesi fırlatmasının ciddi bir tahrik olduğunu kaydetti. Bu oyuncuyu diskalifiye ederek hakem ve gözlemcilerin görevlerini yaptığını anlatan Peköz, ''Bu sporcunun salonlarda çok nadir görülen bir hareket yaparak tribüne su şişesi atmasına rağmen, tahrike kapılmadan takımını destekleyen taraftarımıza teşekkür ediyoruz'' dedi.

Yorumsuz...

Yiğit Pazar' Alıntı:
Beko Basketbol Ligi'nde Galatasaray Cafe Crown'u 75-74 yenen Pınar Karşıyaka'nın şube sorumlusu Mehmet Peköz, bu müsabakada tahrike kapılmadıkları için taraftarlarına teşekkür etti.

Peköz, maçta Galatasaray Cafe Crown'dan Gaines'in tribünlere su şişesi fırlatmasının ciddi bir tahrik olduğunu kaydetti. Bu oyuncuyu diskalifiye ederek hakem ve gözlemcilerin görevlerini yaptığını anlatan Peköz, ''Bu sporcunun salonlarda çok nadir görülen bir hareket yaparak tribüne su şişesi atmasına rağmen, tahrike kapılmadan takımını destekleyen taraftarımıza teşekkür ediyoruz'' dedi.

Yorumsuz...
:) :) macı ciddiden seyretmiş mi bu pekGöz.

Britton Johnson u en kritik anlarda ve zor bir atmosferde oyunda kalması, formda olan Erdem 'in mac boyunca kenarda tutması, zaten herkes yazmış bir pozisyon öncesi sakatlanıp oyundan çıkan Dee Brown ı sahaya sürüp winner özelliği katmak istemesi, hic bir zor anda gerekli rotasyon degişiklilerini yapamaması sn Murat Özyer in en büyük eksikliği idi.
Maç ı kaybettik ama Karşıyaka nın basketbolu sadece şuta(el ütünden) dayalı oluğundan ki ben bu tarz basketbolu sevmeyen biri olarak bana göre kaybedilmiş mac olarak görmüyorum.
BU arada Cenk in ne kadar kaliteli basketbolcu oldugunu ileriki zamanlarda da göreceğiz, fundemanteli yüksek oldugundan oyunu keyf veriyor. Ribount, şut, savunma.
Ayrıca bu dee nin kafasına taktığı şeyde(beyaz) sanki beyaz gölgedeki oyunculara benzemesinden dolayı itici duruyor.

Gaines diskalifiye olmasaydı Britton o kadar süre almayabilir o bölümde oyunda olmayabilirdi.Zaten yeni yeni form tutmaya başlayan bir oyuncu hemen kaçırdığı şutlar için asmayın yok boş şutlar kaçarmıymış adaptasyonla ne işi varmış gibilerinden.. Mutlaka o şutları atarken kafasında tereddütler olmuş olabilir bu pozisyon benim mi gibilerinden ama neyse ilk maçda ters taraflara verdiği sert ve nokta paslar iyi saha içi görüşü ilk olumlu yanlarıydı.

Asvel maçında takımımızdan çok ümitliyim.Sonuna kadar da güveniyorum....

Volkan Kiziltas' Alıntı:
[quote="Yiğit Pazar":2spqg0pr]Karşıyaka'dan taraftara teşekkür

Yorumsuz...
:) :) macı ciddiden seyretmiş mi bu pekGöz.[/quote:2spqg0pr]

Ben bunu görünce baya bir kahkaha atmıştım :) Tahriğe kapılmasalar herhalde barbekü-monitör falan atacaklardı :) Allah'a havale ediyorum böyle bir yorum yapan şahısı.. ;)

Yiğit Pazar' Alıntı:

Yorumsuz...
Ya arkadaş adamlar bu olaylardan dolayı özür dileyeceklerine bizim yaptığımız bir kötü(!) hareketi ele alıp bizi eleştirmişler.Resmen fanatik bir taraftar gibi yorum yapmış.

karşıyaka yonetimi gary neal ı gonderince taraftardan iyice tırsmış galiba yoksa aklı başında kimse b yaorumu yapamaz.
inşallah play off da karşıyaka ile eşleşiriz

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
[quote="Yiğit Pazar":2lkim7bp]Karşıyaka'dan taraftara teşekkür

Yorumsuz...
Ya arkadaş adamlar bu olaylardan dolayı özür dileyeceklerine bizim yaptığımız bir kötü(!) hareketi ele alıp bizi eleştirmişler.Resmen fanatik bir taraftar gibi yorum yapmış.[/quote:2lkim7bp]

Bir zamanlar Serdar Bilgili özür dilemişti, sonra neler oldu hatırlar mısınız? Herkez müstehakını bulur derler. Yapanın yanınına kâr kaldığı bir memlekette yaşıyoruz ve malesef bize yakışan böyle ahmaklarca yönetilmektir.

Ben maçın olaylar oluncaya kadarki kısmını izledim çünkü şehrimin takımı Artvin Belediyespor'un şampiyonluk maçı ile çakışıyordu.
Maçla ilgili zaten gerekli yorumlar yapılmış. Ben bizim uzunlara dikkat çekmek istiyoroum. Hüseyn dışındaki Türklerden verim alamadık yine. Fatih her zamanki gibi güzel bir blokla yerimden kaldırdı 2 dakkada 3 faul alıp koltuğa gömdü. Kaptan Cüneyt, Cemal ve Erdem hiç yoktu. Gene bir sürü sakat ve Dee. Dee epeydir formsuzdu ama en azından takımın oynatıyordu; bu maçta-izlediğim bölümde-hem kötüydü hemde takımı da iyi yönetemedi. Tek olumlu yerli Cenk idi. Eli titremeden yolladı 3lükleri.
Bu arada bende artık bi şampiyonluk gördüm; bölgesel ligde olsa çok güzel bir duyguymuş :p . Erzurum Çelebisporu 72-64 yendik ve Rize Gençlik ve Çelebinin önünde şampiyon olduk. İnşallah sezon sonunda TBL şampiyonluğunuda kutlarım.

arkadaşlar geçen sene ataköydeki karşıyaka maçında karşıyakalıların tahrikleri sonucu bir takım olaylar çıkmıştı ve sahamız yanılmıyorsam 3 maç kapanmıştı
gelelim bu maça karşıyaka taraftarı maçta epey bir süre küfretti. Salondaki galatasaraylıları tahrik etti bunun sonucunda onlarada ceza verilmesi gerkmiyormu?

yazılanları okuyunca acaba dedim: Dee son turnikeyi atsaydı, yorumlar ne olurdu? Hem dee kurtulur hem de Murat Hoca. Maça ilişkin yazacak o kadar çok şey var ki. tamamen hızlı oynayan takıma karşı Britton neden üç numarada denenir. Marshall'ı murat ve britton ile savunma mantıksızlığı nasıl açıklanır? Cenk tutarken en azından el üstü sokuyordu. Son top için sakat dee'nin tekrar alınması. Fatih oyundayken takım ğyi idi. iki yabancı uzunla oynayacağız diye hite'ı kenarda tutmak. yapılan çok fazla yanlış var. Ama bizlerin yaptığı yorumlarda da bir o kadar yanlış var. Ne kadar çok skor yorumcusu var.

Bilen bilir: sene başında murat hocayı fazlasıyla eleştirdim. Yapılan transferlerin yanlışlığı vs.. Sene başından beri yanılmayı umuyorum. köprüyü geçerken at değiştirmenin doğruluğu konusunda ciddi tereddütlerim var. Yukarıda bir arkadaş Murat Özyer kötü koç olsa 14-15 sene ülker'de asistan koç olabilir miydi demiş. Aslında bu kadar sene asistan koç kalmak bence iyi bir meziyet değil. Neyse o beni ilgilendirmez. Herşeyin şampiyonluk olmadığı görüşüne sonuna kadar katılırım. koçların insanlık vasıfları tabi ki önemlidir. adam gibi adam olması önceliğimizdir ama ondan daha önce gelen unsur ise teknik yeterliliktir. Sene başında yazdığım için rahatlıkla yazabiliyorum: murat Hoca'nın buı konudaki yeterliliği gerçekten çoğumuzu düşündürüyor. Bunu başka bir yere bağlamak arzusundayım. dee'nin şu son performanslarında dee'den fazla bence Murat Hoca'yı eleştirmek mümkün. Biraz iddialı bir laf olacak ama Murat Hoca sanki bazı oyuncuların yeteneklerine fazlaca güveniyor. sistem adına takımda sene başından beri pek bir şey göremediğim gibi dee'nin giderek fitchleşmesi rahatsız edici. Dee'yi fitchleştirmek aslında aynı zamanda onu hüçleştirmek olur. Murat hoca geçen sene adeta Fitch'e sarılmıştı ve bizi nereye taşıyacağına bakmıştık. Sene başında asistleri ve takımı oynatması ile ön planda olan Dee sanki Fitch'in rolüne büründürülmeye çalışılıyor. Bir kaç maçtır böyle bir görüntü var. Ve bu bizi takım oyunundan giderek uzaklaştırıyor.

Dee'ye bence yüklenmek yersiz. Mahmudi gibi bir koçun elinde dee'den rivers yaratmak mümkün. Dee maç içinde dönem dönem insiyatif kullanmıyor. sanırım hoca bu nedenle dee'ye daha fazla sorumluluk veriyor ama sonu takım için hayırlı olma gibi geliyor bana...

Can Kırımlıoğlu' Alıntı:
[quote="Volkan Kiziltas":xpbal01i][quote="Yiğit Pazar":xpbal01i]Karşıyaka'dan taraftara teşekkür

Yorumsuz...
:) :) macı ciddiden seyretmiş mi bu pekGöz.[/quote:xpbal01i]

Ben bunu görünce baya bir kahkaha atmıştım :) Tahriğe kapılmasalar herhalde barbekü-monitör falan atacaklardı :) Allah'a havale ediyorum böyle bir yorum yapan şahısı.. ;)[/quote:xpbal01i]

ya ksk seyircisi bu ara formdan düştü.bu sezon hiç davul tokmağı ve bıçak atmadılar sahaya :p

aslında esaslı bir yazı yazacaktım gecikmelide olsa fakat öncceki yorumları okuyunca bunları zaten abilerimin yazdığını gördüm ve tekrar yapmamaya karar verdim.Maçın en kısa yorumu Murat Hoca'nın ciddi taktik hatalar yağmiş olduğu ve bunun bize bir galibiyete mal olduğudur.Takım dengeli oyununu yitirmeye başladı Hüseyin tam performansla takıma dönemzse bu bize ciddi sıkıntılar getirebilir.Ayrıca bu yenilgiden sonra transfer krulu ve Murat Hooca bence yine toplansınlarda bir görüşsünler!!!

herşeyi anlıyorum ama şu johnsen'in oynamasını anlamadım ben yaa..bu adam daha takıma yeni gldi ve karşıyaka gibi önemli bir maçta oynatmak bence mantıksız..hem johnsen'in oyunda kalmasıyla hite kenara çekilmiştir hem de erdem gibi bir oyuncuya haksızlıktır...