TBL 20. Hafta | Pınar Karşıyaka 75 - 74 Galatasaray CC

Re: Pınar Karşıyaka - Galatasarayımız 16.2.2008 14:00 (NTV)

Olayların oyuna etkisiyle ilgili yazayım son olarak.Akatlar'daki Beşiktaş maçı kıvamında gidiyordu maç.Rakip bizi dönem dönem yakalasa da üstünlük bariz bizdeydi.Hosley ve Marshall skora katkı yapsalar da olmaları gerektiği kadar ağır değillerdi.
Ben olayların dönüşünde fark açılır diyordum.3. çeyrek sonu ve 4. çeyrek başını çok iyi oynadık.Ama 3'e 1 fast breakte turnike kaçırıp dönüşünde Hosley'den üçlük yiyince film tersine döndü.

takımımızı kötülemek iyi değil fakat
1.takımımız istikrarsız bir takım
2.deplasman performansımız çok zayıf..artık dalgalar nereye götürürse oraya gidilecek

Arkadaşlar önümüzde daha baya maç var.Artık yenilme hakkımızı doldurduk.Ben Murat Hoca ve öğrencilerinin her zman yanındayım!!!Bu böyle bilisin.Bir gün değil bir ömür GS!!!!!!!

Ben Takımın hergün biraz daha oturduğunu düşünüyorum çoğu maçı şanssızlığımız nedeniyle kaybettik bu karşıyaka maçıda böyle oldu ben hala bu sene şampiyonluğun geleceği inancındayım.
Arkadaşlar tam 18 senedir kupaya hasret olabiliriz ama bu desteğimizi geri çevireceğimiz anlamına
gelmez
Murat hocanın da sonuna kadar arkasındayım...

Doğukan YILDIZ' Alıntı:
ya bu yeni transfer johnsen ne işe yario ya yaptığı tek olumlu bişi yok
Farkındaysan Britton takıma daha yeni Katıldı. Hatta Ksk macında Süre Dahi almıcaktı Taki Charles Atılana kadar..Ne bekliyodun 20 Sayı 10 Ribaunt fln mı ? Charles,Hite,Owens Bu oyuncularda ilk oynadıkları maclarda Ciddi Eleştirilere Magrus Kaldı ( Charles şut Stili, Owens yetersiz ,Hite insiyatif almıyor vs).. Şimdi takıma verdikleri ortada !!
Yorum Olsun Diye Yapılmış Bi yorum Daha :)

Onur Sezgin' Alıntı:
Üzülerek te olsa söylemek istiyorum Murat Özyer yetersizdir.

Coaching olarak yetersiz olduğu gibi oyuncu seçimlerinde de sürekli hata yapmaktadır.

Stajerlik dönemini bizde pişerek geçirmektedir.Birebir konuşluğum da oldu ve karakter olarak 4/4 lük bir insan olarak görmeme rağmen kendisini,yeteri kadar hırslı olmadığını da düşünüyorum kendisinin;şampiyonluk kovalayacak bir kadroyu kaldıracak kapasitesi olmadığına inanmam gibi.

Sezon sonu mukavelesi bitiyomuş umarım gelecek sezon için daha kariyerli bir coach la yola devam ederiz.Bu temennim takımı şampiyon yapsa bile geçerlidir şimdiden söyliyeyim.

Kesinlikle Onur cok ama cok haklisin..Aslina bakacak olursak BJK'tan daha iyi bir kadromuz var,hatta ve hatta Telekom'dan bile bazi pozisyonlarda ustunuz..Ama iste coaching olarak yetersiz bir antrenorumuz var,dedigine katilmamak mumkun degil.Ben sene basindan beri sampiyon olmamiz zor diyordum,bazi arkadaslar resmen sinir oluyordu bu lafima ama ben bunu oyuncularin kalitesine bakarak degil,coach kalitesine bagli endesksliyordum ki yanilmadigimi gormus oldum..

Ergin Ataman veya Erman Kunter'den biri keske bizde olsa dicem ama ...Bu arada sezon basinda Aydin Ors'e teklif goturulmustu,keske diyorumda....

Zaten en basindan Sn.Murat Ozyer transfer donemini USA'de gecirerek,sezon oncesi yetersiz hazirlanmamiza yol acti,yani yanlisti bence..USA'den onca zaman oyuncu bakilacagina Avrupadan bulunabilinirdi usali,sirp,rus,sloven!! vs..

Bu arada Dee Brown'u elestirme gereginde bulunmuyorum,dun bayagi elestirdim ama,son hucumu kenardan Hite kullansin dicek olan Teknik kadrodur..Yani ustelik birde oyuncu sakatken..

Re: Pınar Karşıyaka: 75 - Galatasaray: 74

Bu isler kinama mesajlari ile cozulmez..Isterse sayfalar dolusu kinama mesaji yazilsin,ortada yaptirimlar olmadigi surece zor bu isler..

Kanunlarin kendisine yarari,faydasi yokki,kisilere olsun..Boyle gelmis boyle gider...Her sene her takim kinama yayinlar ama bitmez bu olaylar,yarin bicaklar cekilir yani olacagi bu...

Avrupada yapsinlar bakalim boyle hemen bir alt kumeye...DUSURUN KARSIYAKA'YI KUMEYE DE AKILLARI BASLARINA GELSIN TUM TURKIYEYE ORNEK OLSUN!

Bu sene bizim aldığımız mağlubiyetlerin benzerlerini tüm rakiplerimiz aldı, çok beğendiğiniz e.atamanın takımı ksk ye 2 telekom'a 2 kez yenildi bizede a.şahenkte yenilirse bizede 2 kez yenilecek nasıl başarılı görülüyor e.ataman anlamadım?????

Geçelim diğer rakiplerimize TT,EP,FBÜ bu takımların hepsi bizim aldığımız mağlubiyetlerden fazlasıyla aldılar hepsi bu konuda müzdarip.
Bir gerçek var ligimiz artık daha güçlü herkes herkesi yenebiliyor özellikle kendi sahasında keşke daha dikkatli olup bu mağlubiyetleri almasaydık avantajımızı korusaydık ama olmadı önemli olan bundan sonrası.

Ben Murat hocamıza sonuna kadar güveniyorum, yanlışlarını görüp eksikleri tespit edip takımı tekrar ayağa kaldıracaktır.

HOCAMIZIN ASLANLARININ YANINDAYIZ!!!

Dün gece uyumaya çalışıp başarılı olamayınca uzun uzun düşünme fırsatım oldu. Acaba takıma her koşulda destek vererek biz mi hata yapıyoruz yoksa alınan sonuçlara göre yöneticilerin/şubede sorumluluk sahibi kişilerin yapması gerekenleri söyleyenler mi? Acaba şubeyi girdiği bu kargaşa ortamından nasıl kurtarabiliriz... Yataktan kalkıp aşadığıdaki düşüncelerimi foruma yazmaya üşendiğim için yanı başımdaki kağıda not ettim sabah foruma yazarım diyerek.

1- Öncelikle sezonun ilk yarısını lider bitirmeyi sağlamış, camianın beklentilerini üst noktalara taşımayı başarmış olmasına rağmen Murat Özyer zaman kaybetmeden istifa etmelidir.
2- Sezon başında büyük beklentilerle transfer edilen Dee Brown´un sözleşmesi hemen feshedilerek yeni bir 2 numara alınmalıdır. (Galatasaray´da daha önce oynadığı için Darrel Mitchel tercih edilebilir.)
3- Charles Gaines tribünden atılan yabancı maddelere verdiği aşırı tepki nedeniyle takımını "resmen sattığı" için bileti hemen kesilmelidir.
4- Büyük umutlarla transfer edilen Briton Johnsen Karşıyaka maçında gösterdiği kötü oyunla ne kadar kalitesiz bir oyuncu olduğunu belli ettiği için yol yakınken onunla da yollar ayrılmalıdır.
5- Cenk Akyol kendisinden beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremediği için Efes´e iade edilmelidir.
6- Yakında yapılacak genel kurul seçimleri nedeniyle Ahmet Dedehayır ve ekibine kongreye kadar müdahale edilmemeli ancak kongre sonrasında tekrar görev almalarına izin verilmemelidir.

Uyandığımda kana karışan alkol etkisini kaybettiği için gece saçmaladığımın farkına vardım.

Dün Karşıyaka'nın saha içindeki tribünlerinin en ön sırasına insanların oturması polis tarafından engellenmiş miydi?

Resmi sitedeki açıklamada geçen 'Türkiye genelinde sağlanmış olan seyircilerin davranış sınırlarına ilişkin standart' nedir?Bu standart Fenerbahçe ya da Beşiktaş gibi takımların sahasında da uygulanmakta mıdır?Eğer uygulanmakta ise bahsettiğim kulüplerin maçında görülemeyen en ön sırada oturamama, çok geniş önlemler alınması gibi durumlar yönetimimizin isteklerinden mi kaynaklanmakta mıdır?

Birçoğu öğrenci olan kombineli Galatasaray taraftarlarının oradan buradan arttırarak zor şartlarda aldıkları kombinelerin karşılığı maçı yerlerinden izlemek yerine,salondaki çeşitli uygulamalar sebebiyle sıkıntı çekerek,hatta zaman zaman yerlerine oturamayarak maç izlemek midir?Sezon başından beri bu sıkıntılar gerek bu sitede,gerekse maçlarda taraftarlar tarafından dile getirilmesine rağmen ne Sn. Ahmet Dedehayır,ne de kulübün bu konuda sorumlu herhangi bir çalışanı biz kombine sahiplerine herhangi bir açıklama yapma gereği bulunmamıştır.(Özel olarak bir iki kişiyle konuşmuşlarsa bilmiyorum;ancak taraftarların çoğuna ulaşabilecek şekilde bir duyuru yapılmadı)Erkek maçı bayan maçı demeden tüm maçları takip etmeye çalışan insanların böyle bir açıklama beklemesi anormal bir şey midir?

Bence Sn. Ahmet Dedehayır'ın basın toplantısında değinmesi gereken konular içinde bunlar da var;ancak kimsenin soracağına ihtimal vermiyorum,zaten kaç basın mensubunun bu uygulamalardan haberi vardır ki?Olsa bile kaç kişinin umrunda olur?

Kınama yazısı bile kibarca yapılıyor. Kimseye laf anlatamıyoruz. Sert olmak lazım yoksa göründüğü gibi kimse sallamıyor bizi ... Özellikle GS Benchinin arkasındaki fanatik grup oraya itina ile yerleştirilmişti bence ... Polis efendilerin tribünlere müdahele etmemesi buna karşılık Ayhan Şahenk te polisin tribünlerimize terörist muamele yapmasıda Kolluk kuvvetlerinin ne kadar seçisi müdahelelerde bulunduğununda göstergesi ...
Ama bunu çıkıp hiçbir yöneticimiz söyleyemiyor veya kimse buna müdahele edemiyor. Müdahele edecek kişi olan Özhan Canaydın şu anda eminimki Aziz Yıldırım olmadığı için üzülüyordur. 10. yılında adamı kral yaptılar. Ali Şen stada ismi verilsin bile demiş. İste Özhan Canaydın'ın hayali bunlar ... Neyse Ahmet Dedehayır ne açıklama yapacak bakalım. Acaba istifa edecek diye düşündüm ?

Mehmet Eskici' Alıntı:
Kınama yazısı bile kibarca yapılıyor. Kimseye laf anlatamıyoruz. Sert olmak lazım yoksa göründüğü gibi kimse sallamıyor bizi ... Özellikle GS Benchinin arkasındaki fanatik grup oraya itina ile yerleştirilmişti bence ... Polis efendilerin tribünlere müdahele etmemesi buna karşılık Ayhan Şahenk te polisin tribünlerimize terörist muamele yapmasıda Kolluk kuvvetlerinin ne kadar seçisi müdahelelerde bulunduğununda göstergesi ...
Ama bunu çıkıp hiçbir yöneticimiz söyleyemiyor veya kimse buna müdahele edemiyor. Müdahele edecek kişi olan Özhan Canaydın şu anda eminimki Aziz Yıldırım olmadığı için üzülüyordur. 10. yılında adamı kral yaptılar. Ali Şen stada ismi verilsin bile demiş. İste Özhan Canaydın'ın hayali bunlar ... Neyse Ahmet Dedehayır ne açıklama yapacak bakalım. Acaba istifa edecek diye düşündüm ?

Walla bazen ne dusunuyorum biliyormusunuz,her klube Aziz Yildirim gibi biri lazim,pasif olmucak,asabi,hirsli olcak,durumu iyi olcak..EN ONEMLIIS PISIRIKKKK olmucak!

ben ise tam tersini düşünüyorum başarı için heryol mübahtır anlayışı galatasaraylılıgıma yalnış geliyor tabiki ezilmeyeceksin hakkını koruycaksın ancak efendiliğnle yaptığı sürece güzeldir özhan başkan dışındaki başkanlar yaptıkları çirkeflikle taraftarlarının ve kamoyunun gözlerini boyamakatadır.

Berk Bayraktar' Alıntı:
[quote="Onur Sezgin":17y7wkv6]Üzülerek te olsa söylemek istiyorum Murat Özyer yetersizdir.

Coaching olarak yetersiz olduğu gibi oyuncu seçimlerinde de sürekli hata yapmaktadır.

Stajerlik dönemini bizde pişerek geçirmektedir.Birebir konuşluğum da oldu ve karakter olarak 4/4 lük bir insan olarak görmeme rağmen kendisini,yeteri kadar hırslı olmadığını da düşünüyorum kendisinin;şampiyonluk kovalayacak bir kadroyu kaldıracak kapasitesi olmadığına inanmam gibi.

Sezon sonu mukavelesi bitiyomuş umarım gelecek sezon için daha kariyerli bir coach la yola devam ederiz.Bu temennim takımı şampiyon yapsa bile geçerlidir şimdiden söyliyeyim.

Aynen katılıyorum[/quote:17y7wkv6]
size halil lazım halil sizi başkası kesmez...yahu ayıptır ya bu adam da hata yapıcak,ayrıca bu adam değil miydi çökmüş ülker'i alıp efesi 4leyerek şampiyon olan oktay hocayı 4 maçta da yenen.bu hoca değil miydi liderliğe yükselince göklere çıkarılan...bweyler 1 malubiyetle takım silinmez bakın efes oyak'a yenildi millet bi tarafını açıp güldü ama aynı efes pana'yı tokatladı 3-4 gün önce.Ama neden?çünkü unuttular yenilgiyi ve konsantre oldular.biz de aynısını yapmalıyız,her yenilgiden sonra adam kesrsek takımda adam kalmaz ayrıca söleyin kim gelsin takımın başına .Erman kunter istenmiyo işte hepimiz biliyoruz ve başka bir adayınız var mı şu gelirse dah iyi diye.Atıyorsunuz tutyorsunuz ama öneriyle gelin yenilgiden sonra adam kesmenin faydası yok.dee son şutu atsaydı bugün aslan dee,kaplan dee diye sölenip duracaktınız

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="Mehmet Eskici":17vlctie]Kınama yazısı bile kibarca yapılıyor. Kimseye laf anlatamıyoruz. Sert olmak lazım yoksa göründüğü gibi kimse sallamıyor bizi ... Özellikle GS Benchinin arkasındaki fanatik grup oraya itina ile yerleştirilmişti bence ... Polis efendilerin tribünlere müdahele etmemesi buna karşılık Ayhan Şahenk te polisin tribünlerimize terörist muamele yapmasıda Kolluk kuvvetlerinin ne kadar seçisi müdahelelerde bulunduğununda göstergesi ...

Walla bazen ne dusunuyorum biliyormusunuz,her klube Aziz Yildirim gibi biri lazim,pasif olmucak,asabi,hirsli olcak,durumu iyi olcak..EN ONEMLIIS PISIRIKKKK olmucak![/quote:17vlctie]

her klüpte aziz yıldırım olsaydı her maçtan sonra tribünden en az 100 tane kesici alet çıakrdı.aziz yıldırım tam fenerbahçeye yakışacak bir başkandır.tamam ben de isterim biraz daha gs 'ın büyüklüğüne uygun davranan bir başkan ama aziz yıldırım gibi bir çürük raporlu başkanımız olacağına varsın pısırık bir başkanımız olsun

Deniz Baskın' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":337fe6qv][quote="Mehmet Eskici":337fe6qv]Kınama yazısı bile kibarca yapılıyor. Kimseye laf anlatamıyoruz. Sert olmak lazım yoksa göründüğü gibi kimse sallamıyor bizi ... Özellikle GS Benchinin arkasındaki fanatik grup oraya itina ile yerleştirilmişti bence ... Polis efendilerin tribünlere müdahele etmemesi buna karşılık Ayhan Şahenk te polisin tribünlerimize terörist muamele yapmasıda Kolluk kuvvetlerinin ne kadar seçisi müdahelelerde bulunduğununda göstergesi ...

Walla bazen ne dusunuyorum biliyormusunuz,her klube Aziz Yildirim gibi biri lazim,pasif olmucak,asabi,hirsli olcak,durumu iyi olcak..EN ONEMLIIS PISIRIKKKK olmucak![/quote:337fe6qv]

her klüpte aziz yıldırım olsaydı her maçtan sonra tribünden en az 100 tane kesici alet çıakrdı.aziz yıldırım tam fenerbahçeye yakışacak bir başkandır.tamam ben de isterim biraz daha gs 'ın büyüklüğüne uygun davranan bir başkan ama aziz yıldırım gibi bir çürük raporlu başkanımız olacağına varsın pısırık bir başkanımız olsun[/quote:337fe6qv]

Bjk'in GS'in tribununden,Karsiyakanin vs..kesici aletler hic mi cikmiyor?Fenerin,BJK'nin,KSK'nin,Eskisehirin taraftari sucluda bizim taraftarlar mi mukemmel,bizim GS tribunlerinde hic mi serseri yok..?? Yorum yaparken GSliyiz diye duygularimizla objektif olmayalim derim.Aziz Yildirim'in 10 berbat yani varsa unutmayin ki bizim baskanda,BJK,KSK kimsede olmayan ender ama bir klup icin cok onemli 3-5 iyi yani var..

Turkiyede mevcut her klubun icinde yoneticiler olsun,taraftar olsun dengesiz,dengeli bir cok insan var..Her insanin iyi,kotu yani oldugu gibi..

Hatırladığım kadarıyla Ahmet Cömert´te biz toplu küfür nedeniyle salondan çıkarılıyorduk hem de taraftarın gözünde ayrı bir yeri olan Fenerbahçe derbilerinde. O zaman hak veriyorduk yapılan uygulamaya ve basketbolda küfürün bitmesi için böyle uygulamaların şart olduğunu düşünüyorduk. Ama İzmir´de ne küfür ne de yabancı madde eksik olmamasına rağmen salon boşaltılmadı.

Ben şube sorumlumuzdan yarın basın toplantısı yapması yerine takım öndeyken ve küfürlerin yoğun olduğu anların birinde takımı sahadan çekmesini tercih ederdim. Hakemlere de ya salonu boşaltırsınız ya da ben çıkmam parkelere restini çekerdim. Karşıyaka taraftarı bizim özel basketbol seyircimiz var diyerek övünüyor ama belli oluyor ne kadar iyi basketbol taraftarına sahip oldukları. Bundan sonra Karşıyaka´nın alacağı (tabi alırsa) seyircisiz oynama cezasını neyleyim...

Son sözüm Deniz´e; Aklın yaşta değil başta olduğunu bir kez daha gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum.

Emredersiniz beyefendi !!
Hemen bu gecenin sabahında pılısını da pırtısını da herşeyini toplayıp gider..Siz isteyin yeter ki !!
Yazık günah ya..
Olur da bu kadar olur mu ??
öncelikle herkesi biraz daha seviyeli bi tartışmaya davet etmek isterim.elbette tartışıcaz fikirlerimizi söyliycez hatta zaman zaman birbirimize kızıcaz ama kırıcı olmayalım lütfen.

bir de "sporda başarı birşeydir herşey değil"le
Gaines'in yaptığı "aşırı tepki" yorumları birbirleriyle çelişmiyor mu?

Onur Bey'in yaptığı kinayeli yorumların sadece ciddiyetle bir tanesine katılabilirim.Charles Gaines cezalandırılmalı,Bundan sonra çıkıp her maç 30 sayı da atsa 15 ribound da yapsa o profesyonelliğe sporcu ahlakına uymayan bir anlık da olsa kendi istek ve egolarının esiri olup takımı yalnız bırakan hareketi yani kendi benliğini takımın benliğinden üstün tutması affedilir bir hareket değildir.
Bu arada bütün samimiyetimle söylüyorum inşallah Murat Özyerli Galatasaray şampiyon olur ben de mahçup olurum.Buraya gelir hepinizden de özür dilerim
Murat Didin'in ayrıldığı sene bir ara takımı Ömer Petorak çalıştırmıştı TRT de yayınlanan bir programda takımla ilgili hedefler sorulduğunda "Galatasaray'ın hedefi şartlar ne olursa olsun her branşta şampiyonluktur"demişti.İşte ben böyle konuşan,oyuncusuna ve taraftarına bu mesajları verebilen,şampiyonluğa önce kendisi inanan ve bizleri inandıran bir Murat Özyer'in özlemindeyim.
Yok koyamıyorsa bu hedefleri ,o zaman bu hedefleri koyabilecek Galatasaray'a kişiliğiyle yakışır bir başka antrenöre görevi teslim etmelidir."Bu sezon Türkiye'de seneye de avrupada ses getirecek takım"hedefleri beni tatmin etmiyor.Ha hedefini 3 yıl içerisinde şampiyonluk diye koyar 4. sene Eurolig der başım üstünde yeri var
Benim kendime göre nacizane basketbol teknik bilgime göre de Murat Özyer bu sezona yanlış stratejik hamlelerle başladı.Maç içerisindeki hatalarını da gözlemleyebiliyorum.Yine benim fikrime göre Murat Özyer teknik olarak da beklentilere cevap veremez.İnşallah verir de ben mahçup olurum

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Bu sene bizim aldığımız mağlubiyetlerin benzerlerini tüm rakiplerimiz aldı, çok beğendiğiniz e.atamanın takımı ksk ye 2 telekom'a 2 kez yenildi bizede a.şahenkte yenilirse bizede 2 kez yenilecek nasıl başarılı görülüyor e.ataman anlamadım?????

Geçelim diğer rakiplerimize TT,EP,FBÜ bu takımların hepsi bizim aldığımız mağlubiyetlerden fazlasıyla aldılar hepsi bu konuda müzdarip.
Bir gerçek var ligimiz artık daha güçlü herkes herkesi yenebiliyor özellikle kendi sahasında keşke daha dikkatli olup bu mağlubiyetleri almasaydık avantajımızı korusaydık ama olmadı önemli olan bundan sonrası.

Ben Murat hocamıza sonuna kadar güveniyorum, yanlışlarını görüp eksikleri tespit edip takımı tekrar ayağa kaldıracaktır.

HOCAMIZIN ASLANLARININ YANINDAYIZ!!!
kelimesi kelimesine katılıyorum