TBL 21. Hafta | Galatasaray CC 89 - 76 Efes Pilsen

Re: TBL 22.Hafta | GALATASARAY'IMIZ: 89 - Efes Pilsen: 76

Birkaç sayfa önce "Taraftar da ne olaki ? " temalı cümlelere imza atanlar, bakıp utanıyordur herhalde şimdi, yüzleri kızarırsa tabii...

Bu galibiyet için daha ne denilebilir ki?Hem çok şey denilebilir hem de hiç birşey denilemez.Basket takımımız efsane olma yolunda ilerliyor resmen.

Takımı ve taraftarı aynı ölçüde kutlamak lazım.Çok zor bir dönemimizde çok zoralınabilecek bir galibiyet aldık.Umarım bu başarı bize düzlüğe çıkmak için gereken güveni vermiştir.
Cem Akdağ, istediğinde,konsantre olduğunda kendisini çok iyi maça veriyor ve bu durum oyuncularada çok pozitif şekilde yansıyor.Bugünde öyle bir anındaydı Cem hoca maç öncesi ve içindei duruşu belliki takımı sarsmış geçen 3 haftaya nazaran.

Süper bi maç oldu hayatımda izlediğim en keyifli maçlardandı, tribünlerle beraber takımda savaşınca süper bi galibiyet aldık.

Her maç 3 - 4 bin kişiye oynasa bu takım iç sahada önümüze geleni yıkar geçeriz!

Bu arada üçlük yüzdemiz nedir acaba ? Müthiş üçlük attık %80'ler civarında belki daha yüksek bir yüzdemiz var galiba.

Maç öncesindeki negatif düşüncelerimden dolayı tüm takımdan özür diliyorum.

Bu takım her türlü desteği hak ediyor.

Maçın kilit anı D-Wash'ın panyalı attığı üçlüktür..O girmese maç ciddi ciddi dönebilirdi..Ama baştan sona biz hakettik..Oraya gelen herkese çok teşekkürler..Çok güzel bir gün geçirdik..

Ömer Faruk Ünalan' Alıntı:
Bu arada üçlük yüzdemiz nedir acaba ? Müthiş üçlük attık %80'ler civarında belki daha yüksek bir yüzdemiz var galiba.

20 tane üçlük atışı kullandık 10 tanesin de isabet bulduk. % 50 üçlük yüzdemiz
iki sayılık atışlar da % 68 serbest atışlar da ise 12/9 yani % 75 bir yüzde yakaladık

ayrıca toplam 29 ribaunt aldık bunların sadece 6 tanesi hücüm ribauntu.Efes buna karşın 27 ribaunt aldı 10 tanesi hücüm.5 tane hücüm ribauntu Mario Kasun imzalı

çok ıyı mucadele ettık ve trıbun destegınıde yanına alarak kazandık.

Bu hafta yine ipekçideyiz verakip karşıyaka..

Karşıyaka taraftarıyla gelecek, bize de onları güzel dolu tribünlerle karşılamak düşer..

Seri galibiyetler başlasın artık!

Gerçekten seyircisini arkasına aldımı, bu takımın nasıl oynadığını dosta düşmana gösteriyoruz., Rakiplerimiz bizimle oynarken kim oynamayacak değil, seyirci maça gelecekmi? diye düşünüyorsa şaşırmam..

Evrene hayranlığım artıyor. Tufanda 2 hafta sonra oynayabilirim dedi Şutör sayımız artacak.

Taraftar olarak çok iyi destek verdik bence salonda , bu oyuncularımızı ateşledi ve çok iyi mücadele ederek kazandık . Bu takım her maçta bu desteği alırsayenemiyeceği takım yok ki bunu bugün kanıtladık.

Seyircinin maça nasıl etki edebileceğini gördük bu maçta.Basketbolcularımız çok duygusal oyuncular seyirciyle birlikte havaya giren bir yapısı var takımımızın.

Bu maçı kazanacağımızı hep söyledik,F.Ülker maçında söylediğimiz gibi ve rahat bir galibiyet aldık.

Şimdi bize düşen bundan sonra bu haftaki taraftar sayısının altına hiç düşmemek.

Bu takım bunu hakediyor !

İnancın, konsantrasyonun, isteğin ve hırsın kazandığı bir maçtı. Jasa kendinden çok emin bir şekilde oynadı. Evren de Caner de D-Wash da çok iyi performanslar gösterdiler. Tabi Cem Hoca'ya da teşekkür etmek gerekir. Sene içinde bunca zorluğa rağmen birçok önemli maçı son aşamaya kadar getirdik. Ama son bölümlerde nefesimiz bir türlü yetmiyordu. Bunda rotasyon konusundaki sıkıntı etkiliydi. Ancak Efes maçında baştan sona kararlılığı gösterdik ve hak ettik.

Herkese teşekkürler...

Telekomla birleşmek çok mu zor? Seneye avurpa için diyorum o zaman yabancılarımız da kalır.

Muhteşem bir maç oldu, tribünler çok iyiydi, 5-6 bin taraftar vardı.
Oyuncularımız çok iyiydi, bu maçı çok istediler, herşeyi yaptılar.
Simas, sen efsanesin!
Darius, basketbolun Hagi'si sensin.
Seni seviyoruz Rancik, hep bizimle kal.

Ve Wilkinson, sen bizim cesur yüreğimizsin.

Caner, Can ve Evren helal olsun hepinize.

Şimdi haftaya daha kalabalık ve daha güçlü olmalyız!

BU GALİBİYET! KAZANAMAYACAĞIMIZI DÜŞÜNEN KARDEŞLERİMİZE ARMAĞAN OLSUN!

Salonda olmayan çok şey kaçırdı bugün. Harika bir atmosfer ve müthiş bir takım vardı. İzlediğiniz mücadele karşısında yerinizde oturamıyorsunuz adeta. Teşekkürler aslanlar.

tofaşla ve bornovayla puan farkı 5 e inmiş.birde ligde düşme hattından çıktık bu galibiyetle.

10 Erdemir 20 10 10 30
11 Aliağa Belediye 20 9 11 29
12 Mersin B. Bel. 21 6 15 27
13 Kepez Belediye 21 6 15 27
14 Oyak Renault 21 5 16 26
15 G.Saray Cafe Crown 21 10 11 26
16 Darüşşafaka 20 3 17 23

halen düşme potasının göbeğindeyiz, bundan sonra hermaç gerçekten final olacak, bizde hiçbir final maçında takımı yalnız bırakmamalıyız,

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Yönetim'den sadece Mümtaz Tahincioğlu varmış maçta,Oyuncularımızı tebrik ediyorum,Yönetim Kurulunu kınıyorum,Futbol maçlarında tam kadro yönetim stadta,Basketbol'a gelince sadece Fenerbahçe maçlarında tam kadro yönetim,anca Fenerbahçe maçında show yapılabilir dimi,anca taraftara Fenerbahçe maçına gelerek hoş gözükülebilir,Birilerine hiç hoş gözükmüyorlar,Galatasaray'da bundan sonra amatör şubelere sahip çıkılacak hep birlikte göreceğiz ;)

Bayram yanlıs hatırlamıyorsam bursa da ıkamet edıyorsun ve her macıda bılmıyorsun. Yönetim özellikle Adnan Polat basketbolda hemen hemen her maça gelir. Hatta BJK deplasmanına tek başına gider orada kufur yer ama takımını bırakmaz. Kesin önemli bir işi vardır biraz dikkatli ol her şeyi yönetime saydırma istersen

Arkadaşlarla beraber salondaydık.

Taraftar takımla birleşince herkesi yenebileceğimizi biliyoruz artık, Fenerbahçe Ülker ve Efes Pilsen maçları buna örnektir.

Helal olsun oyuncularımıza, gurur duydum..