TBL 22. Hafta | Darüşşafaka 67 - 61 Galatasaray CC

Re: Darüşşafaka: 67 - GALATASARAY: 61

ben , utku , x birde Owens ve Hite ' la bizde birinci periyod 3 ve dördüncü periyod sadece tek basket atmayi başarabilirdik heralde hocasız..daha da şu maça ne yazılır bilmem..yorgunduk evet

Levent ÖKTENER' Alıntı:
ben , utku , x birde Owens ve Hite ' la bizde birinci periyod 3 ve dördüncü periyod sadece tek basket atmayi başarabilirdik heralde hocasız..daha da şu maça ne yazılır bilmem..yorgunduk evet
Kendini de hemen 5'e koydun bakıyorum da Murat abi 3 numara da kısa kalır be. :p :)

Cem Baba' Alıntı:
[quote="Eser Atalay":1numo7jb]laubaliliğin son haddidir..hiç üzülmedim böyle maçlar demek ders olmuyor bu takıma
ne diyeyim haftaya gene ayhanda olacağız ve sonuna kadar destekleyeceğiz ve ben dönen oyuncularımızla 8jk yı yeneceğimizi düşünüyorum ama sonraki hafta kepez maçını alırsak dişimi kırarım inşallah kırarım ben bu dişi :p ama biz böyle maçlarıda sallayan oyuncular istiyoruz..

Özellikle Murat Kaya... Yakışmıyor. Sadece yedek olarak iyi. 2'ye 1 de ne yapacağını şaşırıp faul kaçırıp top kaptırarak maglubiyet için çok şey yaptı. Murat'ın savunmasını da beğenmiyorum, fazla süre alması kötü oluyor. Oynasın ama bu kadar değil.

Halil Üner'in takımına yenildik yaa :D Halilin gitmesi için neler yapmıştık, neler çekmiştik. bilmezler bunları. Şimdi geldi Halilin takımı bizi yendi, iyi mi :D İsmet'i bile oynatmazdı, ahh ahhh[/quote:1numo7jb]Murat Kaya'nın annesi ile babası Onur'la önümüzdeydi.Devre arasında annesi dedi;''iki haftadır çok hasta ve antibiyotikle oynuyor''.Murat Kaya'yı genelde başarılı buluyorum.Özellikle de savunmasını.Dünü baz almak doğru olmaz.Bu benim düşüncem tabii ki...

herkese selamlar,
uzun süredir istanbulda olmadığım için maçları sadece tv'den takip ediyordum.
ilk maç ve yenildi.tüm sorumluluk bende arkadaşlar, suçu benim üstüme yığın :p
biz hep medyadaki yazarlardan şikayet ederiz.mağlubiyette ağır, galibiyette huzur dolu yazılar yazar diye.bunu ben forumda da görebiliyorum.salı günü göklere çıkartığımız insanları, şimdi yerlere vurmak bence hiç adil değil. yinede düşünceyesaygı duyma tarafındayım. o yüzden yazın ama ılımlı olalım. ılımlı olalım ki GALATASARAY'lı olmanın haklı sevincini yaşıyalım.neyse uzatmıyayım.
maçla ilgili iki not 1.çeyrek 3 sayı attık. 4.çeyrekte ilk sayımızı 5.30 dk'a kala kaydettik.yinede maçı çevirebilirdik.
asıl önemli olan maçtan daha önemlisi halen ağza alınmayacak aır küfürler ediyoruz.ve bunu yaşları 40'lara yaklaşmış insanlardan genelde bayanların ve çocukların olduğu bölümden daha fazla işitince üzülmemek imkansız hale geliyor. küçücük çocukların önünde böyle pervasızca küfreden kişileri kınıyorum.çok ayıp gerçekten.( beden eğitimi öğretmeni ile gelen öğrencilerine basketbol sevgisini aşılamaya çalışn eğitimci bir daha getirirmi sizce öğrencilerini dünkü küfürlerden sonra) bence artık farkımız olsun.yakışmıyor.
bide Türkiyede bilet fiyatları hep 20 ve 30 ytl'den alıyormuşuz da dün farketmişiz.yazık basketbol okulu olan daçka'ya yakışmadı...
maçtan konuşamadım ama yazan çok arkadaşım var.
saygılar

Bu yenilgi gerçekten kötü oldu bizim için.Puan cetvelindeki sıralamalarla ilgili önemli maçlardan bir tanesiydi.Artık önümüzdeki maçlara bakacağız ve bu hafta rakiplerimizin oynayacağı maçlara göre yerimiz belirleyeceğiz.

Coşkun Coşar bir daha bu tip şeyler yazma!

Bu gerçektende ciddiyetsizlik ve konsatrasyon eksikliğidir. sadece 1-2 periyor sıksalar kendilerini rakip anında dağılır ama bunu yapamadılar. İlk çeyrekte sadece 3 sayı atmak ayrı bir olay. Bu takım Asvel'i yendi. Sonra lig sonuncusu Daçka'ya yenildi. Nasıl iş anlamadım. Artık BJK maçını kazanmak gerekir. başka çare kalmadı...

Maçtan önce yazacaktım bu maçı alamazsak şaşırmam diye ama tepkilerden çekinmiştim.Malesef artık ortak görüş olarak şuyu diyebiliriz ki takıma güvenmiyoruz şampiyonda olabiliriz ilk tur da elenebiliriz.

Levent ÖKTENER' Alıntı:

Levent abi ben bunu bir bahane olarak görmüyorum.. Beşiktaş'ta bugün Efes Pilsen ile oynadı, onlarda bizim gibi çok zorlu bir maçtan çıktılar 20 sayı fark atarak tur atladılar, Apoel onları çok zorlamıştı o maçtada..

Fakat bugün Efes Pilsen karşısında çok iyi bir oyun sergilediler. Efes'te eksikler olmasına rağmen EFES çok iyi mücadele etti maçı son periyoda kadar bırakmadı.. Beşiktaş'ta yorgundu ama bunu hiç belli etmediler bile Efes'ten daha çok mücadele ettiler herkes 2 kişilik oynadı.

Yorgunluk sadece ama sadece mazeret olabilir..

Eğer şampiyon olmak istiyorsak YORGUN veya DİRİ HER MAÇI KAZANMAMIZ LAZIM..
Haksızmıyım?

Murat Özyer yanlışları adı altında bir kitap yazabilecek duruma geldim.Bunları yazarak kimseyi sıkmak istemem.Ama eleştirilecek bir nokta varki akıllara zarar.Bunları madde madde sıralayalım.
1)Murat Özyer'in görevi takımı bu maça hazırlamak.Ama takım hazır olmak ne kelime sahada geziniyordu.
2)Britton Johnsen'i kazanmak için bu kadar uğraşmayıp biraz Cemal,Fatih ve Altay için uğraşsaydı eminim daha başarılı olurlardı.
3)Galatasaray'ı her takımın yenebileceği bir takım haline getirdi.Mersin ve Daçka maçlarında görüldü ki biraz vites yükselten her takım Galatasaray'ı yenebilir.
4)Play-Offlar yaklaşırken rakiplerimiz iyi bir sıra kapıp ilk turu az maç yaparak dinlenerek geçirmek isityor ama biz hala sanki farklı lidermişiz gibi oynuyoruz.Murat Özyer. ilk turda Telekom veya Efes gibi bir rakip çekip elenirsek bunun sorumlusu sen olursun.
5)Bugün tekrar izledim Hosley'i...Fenerbahçe'yi deliye çevirdi.Sezon başında Karşıyaka'lı yöneticiler bu oyuncuyu Galatasaray'a satmak için kıvranırken Murat Özyer'in kararsızlığı sonucu bu oyuncu takımımıza dahil olmadı.Şimdi bu adam Tau,Real Madrid gibi takımların listesine girdi.Ne diyelim buna da sağlık olsun.

@Uğur düşüncelerinin çoğuna hemfikirim ama Britton eğer Gaines olsaydı bu kadar süre alamazdı gibime geliyor.Bir de Owens zaten saha da yoktu ondan da yedi süre biraz ama ancak zaten bu süreleri Daçka maçı gibi maçta alabilirdi gördü az çok neler yapıp yapamayacağını.

Ya ben istikrarlı bir skorerimiz olmadıkça Şampiyonluğu hayal olarak görüyorum.Bence Alpella ve Daçka mağlubiyetleri önümüze set çekti çok kötü oldu sıralama açısından bundan sonra en iyi ihtimal Antalya BLD ve FB Ülker üzerinde yer alırız.Efes,BJK ve TT ile onların altında bitiririz.

Çünkü bizim gibi geniş kadroyu kullanmayan,maç seçen takımlar değiller.........

Ugur Ciftci' Alıntı:
Murat Özyer yanlışları adı altında bir kitap yazabilecek duruma geldim.Bunları yazarak kimseyi sıkmak istemem.Ama eleştirilecek bir nokta varki akıllara zarar.Bunları madde madde sıralayalım.
1)Murat Özyer'in görevi takımı bu maça hazırlamak.Ama takım hazır olmak ne kelime sahada geziniyordu.
2)Britton Johnsen'i kazanmak için bu kadar uğraşmayıp biraz Cemal,Fatih ve Altay için uğraşsaydı eminim daha başarılı olurlardı.
3)Galatasaray'ı her takımın yenebileceği bir takım haline getirdi.Mersin ve Daçka maçlarında görüldü ki biraz vites yükselten her takım Galatasaray'ı yenebilir.
4)Play-Offlar yaklaşırken rakiplerimiz iyi bir sıra kapıp ilk turu az maç yaparak dinlenerek geçirmek isityor ama biz hala sanki farklı lidermişiz gibi oynuyoruz.Murat Özyer. ilk turda Telekom veya Efes gibi bir rakip çekip elenirsek bunun sorumlusu sen olursun.
5)Bugün tekrar izledim Hosley'i...Fenerbahçe'yi deliye çevirdi.Sezon başında Karşıyaka'lı yöneticiler bu oyuncuyu Galatasaray'a satmak için kıvranırken Murat Özyer'in kararsızlığı sonucu bu oyuncu takımımıza dahil olmadı.Şimdi bu adam Tau,Real Madrid gibi takımların listesine girdi.Ne diyelim buna da sağlık olsun.
murat özyerin yaptığı yanlışların en kısa özetini yazmıs arkadaş . sonuna kadarda haklı , murat özyer iyi koc olsada doğruları kadar yanlışları var

Ayağımıza gelen fırsatı tepiyoruz..Alpella Darüşşafaka 100 kere yapsak kazanmmız lazım..Ama artık cıkıs lazım Bjk macı İle

Arkadaşlar Quinton Hosley takımımızda olsa tabii ki iyi olurdu..
Ancak Murat Hoca Quinton Hosley gibi bir oyuncu isteseydi eğer sezon başında Gerald Fitch ile tekrar anlaşılırdı..Çünkü stil olarak farklı oyuncular değiller..Nedir Fitch 2 numaradır,Quinton 3..Tek farkları budur bana kalırsa..

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Burak Ceyhan":3v69rs1o]

Bir kere darüşşafaka iyi takım olsa ligin en sonunda yer almaz doğal olarak... Bence çok mantıklı Halil Üner - Murat Özyer karşılaştırması ! Peki şöyle çok net bir sorum olacak oldukça dürüst olalım lütfen duygularla değil mantıkla cevap verelim ; Murat Özyer Daçka antrenörü Galatasaray'da Halil Üner antrenör olsaydı sonuç ne olurdu?

ben cevabımı vereyim : Halil Üner bu kadroyla maça iyi hazırlanırdı ve maçı farklı şekilde alırdı ! Halil Üner yıllarını da hatırlıyoruz yani...

Hiç kimse de savunmasın darüşşafaka takımı iyiydi yerli ve yabancıları iyiydi falan bunları geçeceksin arkadaş. İyi bile olsa bu takım senin YENİLME GİBİ BİR LÜKSÜN YOK ( eğer şampiyonluğa oynuyorsan! )
Burak yorumlarına her zaman için değer veririm ama Özyer ile Üner´i karşılaştırmakla hata yapmışın. Üner ile Özyer´in yer değiştirdiği varsayımıyla bir soru sorup düşünceni de yazmışın. Ben de kendi düşüncemi ileteyim o zaman. Evet bu kadronun başında Halil Üner olsaydı Daçka´yı yenebilirdi ama ne Fener´i ne Beşiktaş´ı ne de Telekom´u yenemezdi. Halil Üner yıllarını bir bütün olarak değerlendirmeli tıpkı Murat Özyer dönemini bir bütün olarak değerlendirmek gerektiği gibi. Kişilik karşılaştırmasına hiç girmiyorum çünkü böyle bir kıyaslama Murat Hoca´ya hakaret etmek demektir.

Böyle bir yenilgiden sonra eleştiri elbette olacak ama kantarın topuzunu iyi ayarlamak gerek.[/quote:3v69rs1o]
Haklısın, Onur abi ama Murat Özyer'de böyle maçlarda ne yapması gerektiğini öğrenmeli yani takımımız ligin en iyi takımını rakip sahada yeniyoruz ama ligin en kötü takımını da evimizde iyi basketbol oynamamalarına rağmen yenemiyoruz... Suç kimde ben anlayamıyorum?

Not:/ Murat Özyer - Halil Üner karşılaştırmasını ben sadece darüşşafaka-Gs maçı için yaptım yani Halil Üner takımımızın başında olsa telekom,bjk vs. maçları ne olurdu diye değil sadece darüşşafaka başında Murat Özyer , Galatasaray başında da Halil Üner karşılaştırmada ki değinmek istediğim nokta buydu.Kişilik olarak karşılaştırmak zaten Sayın Murat Özyer'e hakaret etmekten başka hiç birşey değil.

Yiğit Pazar' Alıntı:
Maç sonu otobüs duraklarında olay çıktı.Hem de büyük bir olay çıktı.Bize yakışmadı.Maçla ilgili yazacağım birkaç şey var.Bu İstanbul'un trafiğinden nefret ediyorum!
Yani otobüste o kadar çok şey düşündüm ki hepsini unuttum.Sadece şunu unutamadım;maçın bitiminde salondan çıkacakken merdivenlerinden orada kepenkler var .Kepenkleri indirmişlerdi.Bir kaç kişi kepenkleri tuttu,öyle çıkabildik.Kimilerine göre önemli birşey değil,ama şahsen önemliydi.İnsan dışı bir muamale vardı,anlayacağınız.Maçın bilet fiyatlarını duydunuz mu bilmiyorum.Bir de ben yazayım.Tam 30 YTL,öğrenci 20 YTL.Ona da bir''oha'' dedik.Tabii o kadar para vermedik :p Yabancı oyuncularımız çok hırslı.Bunu oturdukları yeri tekmelemelerinden gördüm.Ancak Owens,kötü oynadıktan sonra oyuna küstü,çekildi kenara.Bir 10 dk falan da oynamadı.Maçı kaybetmemimizin sebebi;biziz.Oyuncular hırslı değildi,öldürücü darbeyi vuramadık.İlk periyot 3 sayıda kalmamız da cabası.3.periyotta 6 dakika sayı bulamadık.Karşımızdaki rakip de Darüşşafaka!
İletime birşey daha eklemek istiyorum.Murat Kaya,antibiyotikle oynadı.Ona rağmen,iyi bir performans sergiledi..

Maçtan yaklaşık 1 saat önce Haliç Köprüsünde meydana gelen kaza nedeniyle salona yarım saat geç varabildik.. ben kapıya geldiğimde, kapılar açıktı ve insanlar bedavaya içeri giriyordu.. işin aslı içerde anlaşıldı.. biletler 30 ytl imiş.. bunun tek bir açıklaması var.. Galatasaray seyircisi içeri girmesin, salon dolmasın, seyirci baskısı olmasın.. Maç başladıktan sonra da herkese bedava.. Dönen olduysa yazık.. Yanında parası olmayan veya bir maç için 30 ytl veremeyecek ( doğal olarak) kardeşlerimiz olabilir..Daçka yönetimine de burdan kahkahalarımı yolluyorum.. Siz Galatasaray seyircisini ne sanıyorsunuz.. Galatasaray seyircisini böyle durduramazsınız..

Tıpkı kepenkleri indirerek kapatarak da durduramayacağınız gibi.. Galatasaray taraftarına bir köşe verilmiş.. Araya polis koyulmuş.. Maçtan sonra da Daçka seyircisi çıkmadan çıkmayalım, çatışmayalım diye kepenkler kapatılmış.. Bak sen şu işe.. Koskoca Galatasaray taraftarı, yaş ortalaması 12 olan Daçkalı çocuklarla kavga mı edecek ? Siz şaşırdınız mı ? Biz Kadıköyde bile bunları, bu kadar sert önlemleri yaşamıyoruz.. Maçtan sonra indik aşağı, Yiğit in dediği gibi bir kepenk indrmişler. Tribünden çıkamıyoruz. Öndeki babayiğitler zorla demir kepenki kırdılar da dışarı çıktık.. Etrafta ne bir Daçka yöneticisi vardı ne de Galatasaray..

Buradan herkese söz veriyorum.. Çok önemli bir engel çıkmazsa, seneye Daçka maçını ( tabii küme düşmezlerse) istediğim yerde , Galatasaray forması ile izleyeceğim.. İstediğim yerde.. Engel olabilen olsun bana..

Polisin saçma sapan tutumu yetmiyormuş gibi bir de Daçkalıların şark kurnazlıklarına maruz kalıyoruz.. Böyle mi engel olacaksınız ? Nitekim olamadınız da..

Seneye bu salonda oynayacağımızı hiç sanmıyorum.. Salon sahibi ile kiracının ( yani bizim) arası nane molla.. Görmemişin salonu olmuş , tutmuş tribüne kepenk koymuş.. Biz yine Abdi ye döneriz, bomboş salonda oynamaya devam ederiz.. Yazıklar olsun..

Not: Ben de Beşiktaş ı yeneceğimize inanıyorum.. Ama cuma akşamı oynarsak, tribün avantajı diye bir şeyden söz edemeyiz..

Alpella macindan sonra bu da cok luzumsuz ve sacma bir maglubiyet oldu. Ustelik son derece yanlis basketbol oynayan, cok dusuk yuzdeyle atmasina ragmen her topu disarida cevirip ucluk sallayan klasik bir Halil Uner takimina yenildik. Gercekten, biz site olarak bir bes cikarsak muhtemelen bu Dacka'ya karsi ilk ve son ceyrekte bundan daha fazla sayi atardik!!

Mersin ve Dacka maclarinin bana gosterdigi, Huseyin'den sonra bu takimin en vazgecilmez oyuncusunun Gaines oldugu. Gaines yokken takimin direnci tamamen kiriliyor. Cok sukur bu haftaici macimiz yok.Umarim bu hafta icinde Brown oynayacak duruma gelir, Cuneyt, Hite ve Owens da dinlenip haftasonunda daha fazli katki saglayabilirler.

Guard olarak Dalmau ve Mehmet Yagmur ile oynayan Besiktas'i beklentilerden cok daha rahat yenecegimizi dusunuyorum, yeter ki biz kendimiz gibi oynayalim.