TBL 22. Hafta | Darüşşafaka 67 - 61 Galatasaray CC

Re: Darüşşafaka: 67 - GALATASARAY: 61

Eleştiri yapmayı bilmeyen ,her yenilgiden sonra timsah gözyaşları dökerek klavye başına geçen , her maç birilerini gönderen arkadaşlar gene görev başında.
Bu maçtada Owens yollanmış. Evet owens bir süredir formsuz ve genel olarakta az süre alıyordu ancak owens ın ilk sezonki performansını ne çabuk unuttunuz.
Halil üner tavşan cıkarttım demiş. Daçka bu maç ne yaptı ki ? Biz çok kötüydük.Benim anlamadığım Halil üner sevdası, unutmadık o karanlık günleri ...
Yeni transferden ise bende gercekten ümitsizim. Şu ana kadar oynadığı hiç bir maçta umut vermedi bana.

Ozan Kaya' Alıntı:
Eleştiri yapmayı bilmeyen ,her yenilgiden sonra timsah gözyaşları dökerek klavye başına geçen , her maç birilerini gönderen arkadaşlar gene görev başında.
Bu maçtada Owens yollanmış. Evet owens bir süredir formsuz ve genel olarakta az süre alıyordu ancak owens ın ilk sezonki performansını ne çabuk unuttunuz.
Halil üner tavşan cıkarttım demiş. Daçka bu maç ne yaptı ki ? Biz çok kötüydük.Benim anlamadığım Halil üner sevdası, unutmadık o karanlık günleri ...
Yeni transferden ise bende gercekten ümitsizim. Şu ana kadar oynadığı hiç bir maçta umut vermedi bana.

peki sizce bu maglubiyetler kabul edilebilir ve normal mi??? kac tane rahat mac izledik bu sezon?? kapasitemiz bu mu?

gece kuşları çıkmış :)

şu yenilginin hiç bir açıklaması olamaz bundan şundan olmadı demek tamamen yanlış olur.maçı hiç ama hiç istemedik.kazanmak istesek 5 dakikalık oyunumuz yeterdi.

britton yakında patlıyacak.nerden mi biliyorum?cenkten cacık olmaz diyen tayfa bu sefer brittonu ağzına dolamaya başladı.bu adamlar nasıl asvel maçından sonra buraya giremediler,johnsenda onları bir kaç gün buralardan uzak tutar.

bu arada murat kosova-kaan kural ikilisini özlemişim.
murat kaya büyüdükçe büyüyor,biraz daha savunma biraz.
herkes cenk ve johnsena sallamışda diğerlerinin istatistikleri olağan üstüde sadee bunlarmı göze batıyor.cenk son uleb maçında 30 dakika filan oyunda kalmıştır.2 sezonu kayıp geçmesinin ardından böyle dalgalanmalar yaşaması çok normaldir...2
yürüyoruz biz bu yolda göğüs gerdik zorluklara inad olsun gece kuşlarına ant içtik şampiyonluğa..

hadi aslanlar alın bjk maçını barışalım el ele final yapalım.

Metin Ertürk' Alıntı:
şampiyonluk için çok fırın ekmek yememiz gerekecek..
Peki kim şampiyon olacak sence? Banvit´ten 125 sayı yiyen Telekom mu, üç yabancısıyla yollarını ayıran Efes mi, sıkıştığında Alpella´dan kadro desteği almasına rağmen sıradan rakiplere boyun eğen Fener Ülker mi, yine süpriz mağlubiyetlere imza atan Beşiktaş mı yoksa 6-7 oyuncuyla ligi götüren maddi kriz içinde boğuşan Karşıyaka mı...

Bazı oyuncularımız nedense küçük maçlara konsantre olmakta güçlük çekiyor. O halde büyük maçların başlıyor olması bizim için olumsuz değil olumlu bir durum. Dolayısıyla haftaya Beşiktaş´ı yenerek galibiyet serisinin başlangıcını yapacağımızdan şüphem yok.

Arda Öztürk' Alıntı:
Arda takıma küsmüyüz ki ;)

Maç sonu otobüs duraklarında olay çıktı.Hem de büyük bir olay çıktı.Bize yakışmadı.Maçla ilgili yazacağım birkaç şey var.Bu İstanbul'un trafiğinden nefret ediyorum!
Yani otobüste o kadar çok şey düşündüm ki hepsini unuttum.Sadece şunu unutamadım;maçın bitiminde salondan çıkacakken merdivenlerinden orada kepenkler var .Kepenkleri indirmişlerdi.Bir kaç kişi kepenkleri tuttu,öyle çıkabildik.Kimilerine göre önemli birşey değil,ama şahsen önemliydi.İnsan dışı bir muamale vardı,anlayacağınız.Maçın bilet fiyatlarını duydunuz mu bilmiyorum.Bir de ben yazayım.Tam 30 YTL,öğrenci 20 YTL.Ona da bir''oha'' dedik.Tabii o kadar para vermedik :p Yabancı oyuncularımız çok hırslı.Bunu oturdukları yeri tekmelemelerinden gördüm.Ancak Owens,kötü oynadıktan sonra oyuna küstü,çekildi kenara.Bir 10 dk falan da oynamadı.Maçı kaybetmemimizin sebebi;biziz.Oyuncular hırslı değildi,öldürücü darbeyi vuramadık.İlk periyot 3 sayıda kalmamız da cabası.3.periyotta 6 dakika sayı bulamadık.Karşımızdaki rakip de Darüşşafaka!
İletime birşey daha eklemek istiyorum.Murat Kaya,antibiyotikle oynadı.Ona rağmen,iyi bir performans sergiledi..

@ Metin Ertürk:Halil Üner'in kazandığı şampiyonlular demişsiniz,bu şampiyonluklar hangi yılda hangi takımlarının başında alınmıştır?

Yahu yapmayın Allah aşkına,Daçka bildiğimiz Halil Üner basketbolu oynuyor.Dışarıdan 34 tane atış kullanmışlar.Üstelik sadece 6'sı girmiş.Resmen oyuncular yeteri kadar ciddi bakmadılar maça.Gerçekten çok yazık.Tabii ki sert eleştiriler olacak.Bizim takım hücumda ne oynuyor,biri bana açıklasın.Pasa dayalı bir oyun mu,penetreye dayalı bir oyun mu,yüksek tempolu bir oyun mu,ikili oyunlara dayalı bir oyun mu ya da başka bir şey mi?Bazı şeyleri de görmezden gelemeyiz.Yazmak istemiyorum böyle şeyler;ama bu yenilgi de artık yeter dedirtti.Bir değil,iki değil kaçıncı saçma maç kaybı.Haftaya Beşiktaş'ı yensek de bu mağlubiyetin utancını temizlemez.Utanç diyorum,çünkü ciddiyetten uzak çıkılıp kaybedilen her maç benim için utançtır.Hakemlerin zaten nasıl düdükler çaldığı ortada,şu maçı sona bırakmayıp,kazanmak çok mu zor?

Yorgunluk,önemli maç sonrası kolay maç demek de doğru değil,bayan takımı da benzer bir takvime sahip.Üstelik daha dar rotasyonla oynuyorlar.O zaman onlar nasıl her maça aynı ciddiyetle çıkıp kazanıyorlar?

Sert eleştiriden hoşlanmam;ancak bugünkü oyun insanı rahatlıkla deli edebilirdi.Bu sefer kendimi frenleyemiyorum.

Sakin kafayla yazmak istediğim için hemen girmedim foruma vede az önce fb ankara ile berabere kalınca tamam şimdi yazayım dedim :) :)
Şimdi tüm gördüklerimi sırayla söyleyeyim!!
1-Daçka yönetimi gerçekten çok çirkin bir davranışa imza atarak bilet fiyatlarını 30 ytl yapmaları çok yakışıksızdı bir sürü insan malesef geri döndü, bu olay Daçka ya olan tüm sempatimi kaybetmeme neden olmuştur artık kümeye gönül rahatlığıyla düşebilirler :) :)
2-Takım çok yorgundu arkadaşlar kimsenin kolunu kaldıracak hali yoktu vede bariz bir şekilde görüldüki hem avrupa hem lig bir arada çok zorlanıyoruz, kondisyonerlerimiz bu konuya bir çözüm üretmeli.
Yenilginin yegane sebebi yorgunluktu bu yüzden moralimi çok bozmamaya çalışıyorum.
3-Dee nin yokluğunda malesef bütün takım kimyamız bozulmuş, ne doğru dürüst set hücumu yapabildik nede hızlı oynayabildik, kısaca Dee nin asıl katkısı oyunu kurmasıymış.
4-Hüseyin çok yoruluyor vede malesef onu dinlendirecek onun ayarında bir 5 numaramız yok fatihide hoca tercih etmeyince bu pozisyonda yine sıkıntılar yaşadık.
5-Britton Johnsen bugün biraz daha iyi oynadı ama şunu çok net gördüm kendi adıma bizim ihtiyacımız o değil.
6-Owens çok az katkı veriyor bunun sebebi sakat olması ise onuda dinlendirmek doğru olacaktır keza bu maçta son derece istikrarsızdı savunmada ise kaçak dövüştü.
7-Hite' a fazla yüklenmememiz lazım sakat sakat elinden bu kadar geldi, faydalı oynadı diyebiliriz.

Son olarak herkes rahat olsun!!!

ÇÜNKÜ BJK MAÇI İLE AYAĞA KALKACAĞIZ!!!!!

Takım yorgundu evet,ama kadroyu geniş tutmamız gerekli değil miydi?Yani Cemal,Fatih ,Cenk fazla süre alabilirdi.Hocamızın kararı,ama bugün Murat Hoca'nın eksikliğini gördüğüm tek noktasıydı.

Yiğit Pazar' Alıntı:
Takım yorgundu evet,ama kadroyu geniş tutmamız gerekli değil miydi?Yani Cemal,Fatih ,Cenk fazla süre alabilirdi.Hocamızın kararı,ama bugün Murat Hoca'nın eksikliğini gördüğüm tek noktasıydı.
Aynı şekilde düşünüyorum ama yazmaya elim gitmedi Yiğit!!!

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Metin Ertürk":3mv6ladg] şampiyonluk için çok fırın ekmek yememiz gerekecek..
Peki kim şampiyon olacak sence? Banvit´ten 125 sayı yiyen Telekom mu, üç yabancısıyla yollarını ayıran Efes mi, sıkıştığında Alpella´dan kadro desteği almasına rağmen sıradan rakiplere boyun eğen Fener Ülker mi, yine süpriz mağlubiyetlere imza atan Beşiktaş mı yoksa 6-7 oyuncuyla ligi götüren maddi kriz içinde boğuşan Karşıyaka mı...

Bazı oyuncularımız nedense küçük maçlara konsantre olmakta güçlük çekiyor. O halde büyük maçların başlıyor olması bizim için olumsuz değil olumlu bir durum. Dolayısıyla haftaya Beşiktaş´ı yenerek galibiyet serisinin başlangıcını yapacağımızdan şüphem yok.

Arda Öztürk' Alıntı:
Arda takıma küsmüyüz ki ;)[/quote:3mv6ladg]

bu takıma küsecek en son adam benim abi :)
forumdaki gece kuşlarına yönelik bir cümledir o.benim tabirimler takım bunları yine tokatlıyacak bende alıntı yapıp sen böyle diyordun şimdi neden seviniyorsun gibi kapaklar atacam.

bu arada iki lafım var sinan soysala.
hiç böyle bir düşünceyle yaklaşacağını sanmazdım.ama bu mağlubiyeti seninde olumlu yorumlaman inanılmaz hoşuma gitti.zor günlerden geçioruz ve bizim birlik olmamız takıma sahip çıkmamız her şeyden önemli.aynı olumlu düşünceleri oyuncularımız hakkında yürütmen dileğile sinan.teşekkürler.

Bakın arkadaşlar sezon öncesi yanlış yapılanmanın cezasını çekmeye başladık.Transferde son dakikalar ve denenip gönderilenler takım olma yolunda gecikmelere neden oldu.Sakat oyuncu oldumu ahlar vahlar içinde kalıyoruz.Gerçek bir skorerimiz yok,4 numarada bolluk,5 numarada yedeksisiz,3 numara şimdilik Cenk ve Erdem'in günlerinde olmasına bağlı Erdem de çabuk faul problemine giriyor bazen.İyiki şu sıralar Murat ve Hite çok iyiler.Dee ve Cüneyt de 1 numarayı idare ediyorlar buraya Murat'ıda ekleyebiliriz.

Takımda tam anlamıyla verim aldığımız yabancılar Hite ve Gaines.Diğerleri çok istikrarsız hele Owens yokları oynuyor.Bu takım buraya bu eksikliklerle savunma yaparak geldi.Çoğu açığımızı böyle kamufle ettik ama sezon sonu herşey belli olmaya başlarken bu tür mağlubiyetler çok acıtıyor.

Şampiyonluk bence uzak,önümüzdeki yıl takım kimyası daha doğru oluşturulursa şansımız olabilir.

Kimsede takıma sahip çıkıcam diye polyannacılık yapmasın kendini avutup gerçekleri görmezden gelmesin.

Takımda gerçek bir skorer lider olmadıkça ki bu gidişle bu zamandan sonra bu değişeceğe benzemiyor Final hayal benim için.......

Yorumlar çok komik :) bu arada unutmadan önümüzdeki hafta fener-galatasaray voleybol maçı var Burhan Felek bizleri bekler :)

Bence bugünkü sonuç veya oyundan ziyade ileriye yönelik kaugı verici durum Owens'ın oyundan alındığında ve ikinci yarıya ilk beş başlamadığında verdiği tepkilerdi. Oyuna ve Murat Özyere resmen küstü ilk yarı kenera gelirken Murat Özyer elini uzattı Owens dokunmadı İkinci yarıya ilk beş başlamayınca jest ve mimikleri hiç hoşuma gitmedi bişilerde diyordu ama duyamadım doğal olarak .

İmkansızı başardık şu takımvari şeye yenilerek.Kasımpaşa maçından hiçbir farkı yok şu maçın.Kaybettiğimiz diğer küçük maçların mantıklı sebepleri vardı ama bunun yok işte.Daçka ligin açık ara 16.'sı.Bizi yendikleri maçta bile rahatlıkla anlaşıldı bu.
Maçtan önce 2 periyot ciddi oynayalım demişim,abartı olmuş.3. veya 4. periyotta 2 hücum arka arkaya yemeyip atsak maç kopardı.Maç sonunda da Daçkalılar kaybetmeye uğraştı ama biz istemedik kazanmayı.
Bundan sonra normal sezonun tek esprisi rakiplerimizi yenip serilere önde başlamak.Saha avantajı elde edeceğimiz filan yok.Yalnız takımımızı çok benimsediğimiz bir sezonda bu kadar mağlubiyet fazla.Olayın zevki kaçıyor.

Takım öncelikli olarak görevini bilecek

Pankart kaldırarak kulüp yönetimi ile ilgili temennilerde bulunmayacaklar. Maçlara konsantre olacaklar.

Eğerki bir pankartla mesaj vereceklerse kendilerine destek veren taraftara olmalı bu mesaj

laubaliliğin son haddidir..hiç üzülmedim böyle maçlar demek ders olmuyor bu takıma
ne diyeyim haftaya gene ayhanda olacağız ve sonuna kadar destekleyeceğiz ve ben dönen oyuncularımızla bjk yı yeneceğimizi düşünüyorum ama sonraki hafta kepez maçını alırsak dişimi kırarım inşallah kırarım ben bu dişi :p ama biz böyle maçlarıda sallayan oyuncular istiyoruz..

Eser Atalay' Alıntı:
laubaliliğin son haddidir..hiç üzülmedim böyle maçlar demek ders olmuyor bu takıma
ne diyeyim haftaya gene ayhanda olacağız ve sonuna kadar destekleyeceğiz ve ben dönen oyuncularımızla 8jk yı yeneceğimizi düşünüyorum ama sonraki hafta kepez maçını alırsak dişimi kırarım inşallah kırarım ben bu dişi :p ama biz böyle maçlarıda sallayan oyuncular istiyoruz..

Özellikle Murat Kaya... Yakışmıyor. Sadece yedek olarak iyi. 2'ye 1 de ne yapacağını şaşırıp faul kaçırıp top kaptırarak maglubiyet için çok şey yaptı. Murat'ın savunmasını da beğenmiyorum, fazla süre alması kötü oluyor. Oynasın ama bu kadar değil.

Halil Üner'in takımına yenildik yaa :D Halilin gitmesi için neler yapmıştık, neler çekmiştik. bilmezler bunları. Şimdi geldi Halilin takımı bizi yendi, iyi mi :D İsmet'i bile oynatmazdı, ahh ahhh

galatasaraylı olan bir menajer arkadaşımla konuştuğumda maçtan önce daçka-gs yi yenecek demişti bana, yok bende zor maç olur ama sonunda alırız demiştim. ve o haklı cıktı, bu anlamda benim için cok beklenmedik olmadı. üner gitsede tartışması gs üzerinde kalıyor. maç kaybettik işte, kişilere sabitlememek lazım. sebep konuşulsun kişi değil bence.