TBL 22. Hafta | Pınar Karşıyaka 87 - 83 Galatasaray CC

Re: TBL | Karşıyaka-Galatasaray

Şimdi rehavet mehavet diye algılanabilir ama bu maçı rahat alırız diyorum. Rehavete girmemesi gerekn de ben değilim zaten. Bu oyuncuların sorunu. Böyle maçları kaybetme ihtimalimiz bile bizi şampiyonluktan uzaklaştırır.

Karşıyaka kötü takım değil bana göre, tek sorunları kadro derinliğinin olmaması. Onun dışında ilk beş oyuncuları ligimizin kalitesine oranla oldukça iyi bir takım. Özellikle kendi sahalarında çok iyi oynuyorlar. Hakan takımı iyi yönetiyor, Amerika'lıları da çok etkili oyuncular. Tabiki Galatasaray kadro olarak çok daha kaliteli ama iyi mücadele etmeden özellikle deplasmanda galip gelmek zor bu sezon ligimizde.. Karşıyaka'nın play-off umudu ve Galatasaray'ın zirve inadı sürerken çekişmeli bir maç olacağıda muhtemel..

Karşıyaka her zaman için zor bir deplasman olmuştur bize,96 sezonundan bu yana galibiyetimiz yok İzmir'de.Geçen sene çok yaklaşmıştık kazanmaya,Dee Brown son hücumu kötü kullanınca kaybetmiştik yine.Öncelikle 13 yıldır kazanamadığımız bir yere gidiyoruz ve bu 13 yılda sıklıkla kadromuz onlardan daha iyiydi tıpkı bugün olduğu gibi, o nedenle buradaki rehavet ortamının takımda olmamasını diliyorum.

Hosley ve Tolliver'in uyum sürecinde yaşanması muhtemel sorunlardan bahsetmişti Koray Hoca röportajında,yarın yine bu tarz sorunlar olabilir ama geçen hafta Erdemir maçıyla başlayan süreçte Beşiktaş maçına kadar kaybetmeden geçmemiz gereken bir süreç var.

KSK deplasman fobimizi bu maç ile beraber tarihe gömüyoruz, bu maçı kazanacağız!

Serkan Dursun' Alıntı:
En büyük avantajımız Karşıyaka potalarını iyi bilen Hosley.Gaves'te olursa çok zevkli bir maç bizleri bekliyor.Karşıyaka'nın büyük bir takımı yeneceğini sanmıyorum.Maçı bir şekilde kazanırız.
Umarım artık gelecek sene Cüneyt Erden yerine Hakan Köseoğlu gibi öncelikle takımı oynatmayı tercih eden bir guardı transfer edebiliriz.Gelecek sene için özellikle Hakan ve Kerem Gönlüm birinci önceliklerimiz olmalı.

Bence de şuan Türkiyeden yerli olarak alınabilecek en iyi oyun kurucu. Bu maç onun performansını izlemek açısından da çok önemli.

Arda Ezer abim yazmıştı daha önce Hakan Köseoğlu'na sezon başında teklif yapılmış ama nedense kabul etmemiş.

Rakibin basketbol anlamında hiçbirşeyi yok... Emin olun.

Son maçta takımımızın en iyi iki oyuncusundan birisi yoktu(Ekene),diğeri de kötü günündeydi(Ufuk) ve biz buna rağmen maç sonundaki bir anlık gafleti saymazsak çok zorlanmadan yendik rakibi. Üzerine Yabancılarımızdan Jamar da skor katkısı verememişti o maçta. Düşünün artık.

Kardeşim bir delilik mi var ya sende,susuyorum susuyorum da her mesajıma cevap vermek zorunda mısın,mesajlarımı falan mı araştırıyorsun?Tövbe tövbe...

Ayrıca basketbol anlamında hiçbirşeyleri yok,bu kesin kazanacağız demek değil ama kaybedersek büyük sürpriz olur demek...

Hakan Köseoğlu'nun gelmemesinin sebebi maddi nedenlerden kaynaklanıyor. Alacağı ücret konusunda ihtilaf olmuş. Esasında Hakan gelmek istiyordu...

Karişıyaka zirveye oynayan takımlar hariç, iç sahada oynadığı tüm maçları kazandı. 13 seneden beri İzmir'de Karşıyaka'yı yenemedik. Son olarak 1996'da mağlup etmiştik, aradan epey süre geçti...

Artık bu seriyi nihayete erdirmenin vakti geldi. Geçen sezon çok yaklaşmıştık, tek sayıyla kaybettik. Esasen seriyi kırmaktan ziyade, içinde bulunduğumuz durum hasebiyle bu maçı kazanmaya daha fazla ihtiyacımız var. Şampiyonluğa oynuyoruz diyorsak bu tip maçları kaybetme hakkımız yok!

ksk taraftarı bence hosleye karşı hiç bir antipatik hareket yapmayacak aksine sevgi gösterilerinde de bulunabilirler ama maç sonuna yakın hosley sayı attıkça sinir katsayıları artabilir hosley sever o potaları :)

Alperen Kaplan' Alıntı:
Rakibin basketbol anlamında hiçbirşeyi yok... Emin olun.

Son maçta takımımızın en iyi iki oyuncusundan birisi yoktu(Ekene),diğeri de kötü günündeydi(Ufuk) ve biz buna rağmen maç sonundaki bir anlık gafleti saymazsak çok zorlanmadan yendik rakibi. Üzerine Yabancılarımızdan Jamar da skor katkısı verememişti o maçta. Düşünün artık.

Alperen;kötüler zaten takım olarak dışarıda da maç kazanmaları çok çok zor.İçerde taraftar desteği ile maç kazanıyorlar yoksa dışarıda Casa Ted'e yenilen tek takım Pınar Karşıyaka.Ki o maçta salondaydım hakem triosuna rağmen kazandı Casa Ted.Ligdeki tek galibiyetleri aynı zamanda. =)

Tek dayanakları taraftar olucak yarın,onun haricinde herşey bizim elimizde.Kazanmamız gerekiyor,seriler kırılmak içindir.

erenbekdemir' Alıntı:
kardeşim şurda yazılan herşeye kaynak nedir diye sormayın bilmesek söylemeyiz herhalde...
İyi - sağlam da olsa insalara güvenilmiyor kardeş .

Bu adam daha dün Ewe maçında sahada değilmiydi ? Hangi arada sakatlandı bu adam ? Hayret

biraz önce trt3 1985-86 sezonu play off final serisinin üç maçını özet şeklinde yayınladı,2-1 lik üstünlükle sezonu şampiyon tamamladığımız sene.

çok duygulandım izlerken,

haydi aslanlar bu taraftar kupaya hasret, 15 yıllık çileye son verin.

inanıyoruz bu sene o sene, bu yıl şampiyonluk yılı.

YÜKSELİYOR SESİMİZ TA UFUKLARA KADAR ŞAMPİYONLUK BEKLİYORUZ ŞANLI GALATASARAY!!