TBL 23. Hafta | Banvit 75 - 67 Galatasaray CC

Maç baştan sona Banvit'in hakkı idi. GSCC'nin yabancıları yeteneksiz, maçı çevirecek adamlar değil. Bu kadro kalitesiyle olmaz. 2. veya 3. olmamız bişey değiştirmez. Lig kötü. İyi savunmamız var derken bugün banvit'in yabancıları slalom yaptılar.

yabancılar ciddi anlamda gözden geçirilmeli yabancı kalitemiz geçen yılın çok uzağında alakası yok geçen sene ile seneye doğru transferler yapılmalı doğru hedefler için...

sağlık olsun buda yeter 9 sayı avantajını kaybetmemeliydik. buda bir galibiyet gibi birşey. ikincilikte Banvit ten artık hep bir adım önde olacağız

Sanki takıma Banvit'e hiç gelmeyin 8 ile yenik sayalım sizi deseler kabul edeceklermiş gibi bir hava sezdim. Ne hücümda ne savunmada iyi oynadığımız 5dklık periyot yok. Çok kopuktuk. Umut abinin dediği gibi olur böyle demek lazım.

Bu sonuçla birincilik şansımız tamamen yok oldu.Dün Olin'in Beşiktaş'ı yendiğinide düşünürsek bizim için artık en iyi play-off senaryosu evimizde Beşiktaş'ı yenip Beşiktaş'ı 7. yapıp onlara karşı 1-0 önde başlamamız olacak.Aksi takdirde her 1. tur serisinin 5. maça uzama ihtimali var.

Bu arada kolay 3 maçlık bir seri[Aliağa-Bornova-Oyak Renault] var 0 kayıpla geçersek ikinciliği sağlama alabiliriz.

beşiktaş evimizde. fener ve olin deplasmanda var. olini kesinlikle yenmeliyiz yoksa olası play offta hiç beklenmedik bir elenme olabilir...

Hücumda özellikle iyi bir oyun oynadığımızı düşünmüyorum. Özellikle 2. yarı haddinden fazla top kaybettik. Bu dakikalarda farkın çoğu zaman 11lerde dönmesine rağmen maçtan kopmadık. 5'e kadar indirdik Shumpert'in boş üçlüğü çemberi turlamayıp girseydi 2ye inecek ve oyun bize dönecekti. Girmedi ve dönüşü basketfaul olup fark 8e çıktı maç koptu. Hücumdaki vasat oyunumuza şanssızlık da eklenince mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Banvit deplasmanında mağlup olmak olağan üstü bir durum değil. 2'li averajı kaybetmemek önemliydi ve kaybetmedik.

Çok kötü olduğumuz bir gün bile maçın sonuna kadar oyunun içinde kalabildik.Ama Ship,Johnson ve bu sezonki performansı ile malesef Rancik bu seviyelerin oyuncuları deil.

yabancı transferlerinde dikkatli seçimler yapılmalı kalitesiz yabancılar ile belli noktadan ötesine geçilmez.yabancı kalitesi yerlilerden kötü ise transfer yanlışlığı vardır...

JJ ve Rançik kesin gidecekler arasında zaten. Shipp hakkında herkes kararsız ama çok üst düzeyleri hedefliyorsak daha iyilerini bulmalıyız

shipp konusunda ben de kararsızdım ama ship ve evrenden oluşan bir 2 numara rotasyonu olmaz bence. 2 oyuncuda dışarıdan potaya bakmıyorlar şutları çok kötü iyi bir şütör şart bu takıma shipp-evren ikilisi hedeflere ulaşacak 2li değil...

shipp konusunda ben de kararsızdım ama ship ve evrenden oluşan bir 2 numara rotasyonu olmaz bence. 2 oyuncuda dışarıdan potaya bakmıyorlar şutları çok kötü iyi bir şütör şart bu takıma shipp-evren ikilisi hedeflere ulaşacak 2li değil...

Katılıyorum zirveye oynayan 1. sınıf takımların 2 numaralarında mutlaka iyi şutörler vardır. Ancak iyide savunmacı olmalı

banvit maçından çıkarılacak sonu....
yabancılarımızı kesinlikle gözden geçirmeliyiz
bize mersin yada ali ağa maçını değil
banvit efes beşiktaş maçlarını kazandırcak adamlar gerek
hayalimizdeki hedeflere bu yabancılarla gitmek zor....