TBL 23. Hafta | Galatasaray CC 66 - 83 Beşiktaş Cola Turka

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Galatasarayımız-Beşiktaş(YENİYORUZ)

apodacanın gününde olduğunu bu ligde hiç görmedim...adama süper şutör dediler ama hiç attıını hatırlamıyorum.ritim bulamadı dediler 2 sayı atınca aha şimdi başlıyor işte dediler ama bişiy görmedik kendisinden...dalmau ise tipik porto riko'lu yani avrupanın hayal kırıklığı yaşayan basketbolculardan biri...nicevic ise hüseyin'in arkasında filan duramaz,kayanın da o kadar müthiş oynamadığı açık (üstümüzde efes formasıyla çıkmadığımıx sürece :p )ayrıca onların bi gaines'i yok ya da hite'ı yok...bence onlardan tartışmasız çok daha iyiyiz...ve en önemlisi yenilgiye bahane aramayıp daha iyi olmak için nasıl olabilirizi düşünüyoruz...çıkıp da millete ahkam kesip sonra da tokatı yiyince hakemlere sallamıyoruz

Beşiktaşın en önemli bölgesi pota altı Nicevic ve Kaya gerçekten çok uyumlu oynuyorlar hem savunmada hem hucumda , ama onları faul problemine sokarsak çok önemli bir avantaj elde ederiz çünkü onları fazla yedekliyemiyorlar , Drobnijak da bekledikleri gibi çıkmadı .

Beşiktaş ın en zayıf bölgesi guard ikilisi Dalmu ve her ne kadar bugün Mehmet Yagmur iyi oynasada çok vasat kalıyorlar . Apodaca da iddilaı bir takımı oyuncusu kesinlikle olamaz nasıl italya ligi sayı lideri olmuş hala inanmıyorum şutu son derece vasat bir oyuncu olup olmadık yerlerde dengesiz penetre eden bir oyuncu Hite ondan hem daha skorer ve savunması daha iyi .

Dee nin kesinlikle oynaması gerek o oynamassa bence kazanma şansımız çok düşer Cüneyt çok zorlanır .

Dee ve Hite ın Dalmau ve Apodaca ya karşı büyük üstünlük kuracagını düşünüyorum .

Beşiktaşta Shumpert takımın Kaya ve Nicevic le berbaber en önemli oyuncusu bu aralar formsuz bir dönem geçiriyor eger bizim maçta fazla etkili olamassa büyük ihtimal kazanıcagımızı düşünüyorum .

Apodaca'nın ne zaman ne yapabileceği belli değil.. Dee'ya vurduğu blok hala aklımda Akatlar'da ;) Bazen savunmada, bazen hücumda harikalar yaratabiliyor. Belki sayı olarak takıma öyle çok çok uçuk katkılar yapmıyor olabilir ama takıma katkısı çok büyük.. Setleri uygulattırması, oyunu çok iyi kontrol etmesi Beşiktaş'ı buralara getiren büyük etkenlerden birisi..

Diğer isim ise ; Shumpert.. Son günlerde formsuz olsada Shumpert her an patlama yapabilir. Umarım bu patlaması bize olmaz.. Yoksa maçı kazanmak hayalden öteye gitmez.. Çok etkili bir oyuncu.. Her an heryerden sayı atabilir ayrıca çok isabetli üçlük yüzdesi var.. Bugün Efes karşısında sayı bulamasada çok kritik şutlar denedi. Şansızlığı yüzünden girmedi.. Ama dediğim gibi gün gelicek Shumpert patlama yapıcaktır.. Fakat umarım bu patlama bize olmaz !

Bir başka etken ; Nicevic.. Pota altının agresif çocuğu çok etkili oynuyor. Kaya ile müthiş anlaşıyorlar. Sert ve agresif savunmasını hücumdada gösterebilme yeteneğine sahip.. Bugün Mustafa Abi ile çok didiştiler.. Hüseyin ile durdurabilmemiz mümkün olabilir fakat Kaya'yla çok iyi anlaşıyor. Ya çok ters savunmalar yapıp Kaya - Sandro yardımlaşmasını bozucaz yada pota altında inanılmaz sertlikte oynayıp onlara kolay sayı bulma şansını vermicez.

Maç seçip küçük maçları şeyine sallamıyorsan seçtiğin maçları alacaksın.Hele bugünkü derbiden sonra kaybedersek çok kişide manevi yönden çok şey gider.Mağlubiyetin affı olmaz.
edit:Cuma 20:00 olursa çok baba bir bahane olur salonun dolmaması için.Zira o saatte o trafikte ancak helikopterle gidilebilir salona.

Bence de Cumartesi öğleden sonra oynansa daha iyi olacak ama iki takımın birden salı oynayacak olması bu ihtimali zayıflatıyor.. Savaş Ağabeyden de işaret geldi.. TBL in sitesinde de cuma 20.00 yazıyor.. Belki saati 21.00 yaptırabilsek , taraftarı arttırabiliriz ama bizim 20.00 de olmamız imkansız salonda.. Asvel maçında 19.00 da Göztepeden çıkıp 20.55 de salona vardık ki cuma akşamları normalin 2 misli trafik oluyor..Zincirlikuyudan Maslakı geçene kadar adım adım..Yetişemeyiz..

bazı arkadaşlar bu maçla ilgili yine felaket tellalığı yapcaktır ama ligin ilk yarısındaki maç gibi de bjk nin formdaki dönemi gibi olmayacaktır.çünkü bjk sezona erken başlamasınından dolayı erken form tuttu ve onlarda şu an bir bocalama dönemi içerisindeler.tamam biz şu anda kendi yabancılarımızı eleştiriyoruz ancak bjk'nin son 2 hafta itibariyle formda 1 yabancısını söyleyebilirmisiniz?ilk maçta en tehlikeli olarak lanse edilen shumpert dünkü yarı-efes maçında sayısı bile yok.bu görüntü deplasmandaki jerusalem maçında patlak verdi.bjk bu dönem yalpalama içindeler ve bizim maçımızla iyi bir yumruk yiyeceklerini düşünüyorum.bizim eksikliklerimize gelirsek aralık-ocak arasındaki formumuzdan çok uzağız, çünkü söylermisiniz en son ne zaman tam kadro olarak bir maça çıktık.bazı oyuncuların ritmini tekrardan bulması lazım bunun içinde biraz zaman gerekliydi.bence avrupa maçı olmadığı için bu hafta oyuncularımız hem mental hem de fiziksel olarak zinde olacaklarını düşünüyorum.güzel bir galibiyet bekliyorumo gün sahaya kaç kişi çıkarsa unutmayalım ki hepsinde birer aslan yürek var

Beşiktaş'ı bu maçta maalesef favori olarak görüyorum.Onların koçu Ergin Ataman her maçı farklı düşünüyor ve değişik kombinasyonlar deniyor.Mesela birkaç hafta Kaya'yı rotasyonun biraz dışında tuttu.Nicevic ve Drobnjak'tan faydalanarak maçlar kazandı.Ama Efes maçında tekrar Kaya''nın üstüne kurulmuş bir düzenle oynadılar.Shumpert'e çizdikleri oyunları bu maçta uygulamayarak rakibin ona karşı önlemini boşa çıkarmış oldular.İşte böyle akıllı bir takıma karşı oynayacağız.Peki bizim durumumuz ne?.Murat Özyer her maça savunma ağırlıklı başlıyor.Alpella ve Daçka maçlarında da böyle oynarsan olmaz.Zaten rakip seni durdurmak için uğraşacak sen ne diye rakibi durdurmaya çalışıyorsun.Beşiktaş'tan alacağımız bir mağlubiyet benim için çok yıkıcı olamayacaktır.Zaten benim Murat Özyer'e güvenim çoktan bitti.Ama alacağımız bir galibiyette görüşlerimi değiştirmeyecektir.Sorun mantalite sorunu...Erman Kunter'e el sallıyorum.

Bu maçı kazanırız merak etmeyin :) Biz güçlü takımlara karşı daha iyiyiz, kolay takımlara karşı zorlanıyoruz çünkü savunma ağırlıklı bir takımız . Maç cumartesi olsa daha iyi olacaktı, Hadımköyden Maslak'a yetişebilecekmiyim bakalım, benm gibi bir sürü kişi gelmekte zorluk çeker :(

merhaba arkadaşlar,,

bu maçın cuma günü saat 20 de olması bence çok kötü olmuş.. biz anadolu yakasında oturanlar için özellikle benim gibi tuzlada oturanlar için cuma akşamı oraya gelmek ve gece ordan dönmek gerçekten çok zor olur.. belki bu maç kaçtı ama diğer maçlara haftasonu ve öğlen civarı oyanansa en mantıklısıdır..

Onur UNCU' Alıntı:
Maç seçip küçük maçları şeyine sallamıyorsan seçtiğin maçları alacaksın.Hele bugünkü derbiden sonra kaybedersek çok kişide manevi yönden çok şey gider.Mağlubiyetin affı olmaz.
edit:Cuma 20:00 olursa çok baba bir bahane olur salonun dolmaması için.Zira o saatte o trafikte ancak helikopterle gidilebilir salona.
Onur haberleselim ;)

Eğer tempoyu yükselterek oynarsak onların ritmi bozulur,Hapoel deplasmanında Jarusalem ne zaman tempoyu arttırıp içeri delici driver yaptılar perişan oldular.Hem Gaines de dönüyor.

Beşiktaş ın en büyük sıkıntıkarından biriside rakibin hareketli 4 numaralarına karşı Hosley ,Chris Williams
Dearman gibi oyunculara karşı çok zorlandırlar , Gaines ve Owens da ilk maçtada etkli olmuştu yine etkili olursalar büyük avantaj elde ederiz .

Volkan Kiziltas' Alıntı:
[quote="Onur UNCU":2w5oc26p]Maç seçip küçük maçları şeyine sallamıyorsan seçtiğin maçları alacaksın.Hele bugünkü derbiden sonra kaybedersek çok kişide manevi yönden çok şey gider.Mağlubiyetin affı olmaz.
Onur haberleselim ;)[/quote:2w5oc26p]
Maça yarım saat kala özel mesaj atmazsan olabilir. :)

biletler 20 liraymış ...:)
millet 10 lira verip avrupa maçına gelmiyor
cuma akşamı 20 liraya beşiktaş maçına gelecek o trafikte daçka yenilgisi üstüne
o salonda 1000 olmaz ama hadi hayırlısı...:)

Onur UNCU' Alıntı:
[quote="Volkan Kiziltas":2ecj8f0x][quote="Onur UNCU":2ecj8f0x]Maç seçip küçük maçları şeyine sallamıyorsan seçtiğin maçları alacaksın.Hele bugünkü derbiden sonra kaybedersek çok kişide manevi yönden çok şey gider.Mağlubiyetin affı olmaz.
Onur haberleselim ;)[/quote:2ecj8f0x]
Maça yarım saat kala özel mesaj atmazsan olabilir. :)[/quote:2ecj8f0x]
Tamam kanka :)

bu maçı kaybedersek ben kendi açımdan murat özyere olan güvenimi kaybederim..ortada zaten bir sürü alternatif koç var..takımın gidişi hiç iyi değil..başarısız olan sorumluluğunu ödemeli..

Eser Atalay' Alıntı:
biletler 20 liraymış ...:)
millet 10 lira verip avrupa maçına gelmiyor
cuma akşamı 20 liraya beşiktaş maçına gelecek o trafikte daçka yenilgisi üstüne
o salonda 1000 olmaz ama hadi hayırlısı...:)

4 maclik kombine yapacaklar galiba. resmi siteye bir göz at

güven bir maçta oluşup bir maçta kayboluyorsa bence hiç güvenmeyin...

Öncelikle kulübüze bir sitemde bulunmak istiyorum..
Nedir bu kombine sistemi anlamıyorum..Kimse beni yanlış anlamasın ama ben bayan maçı için veremem o parayı..Tamam bayan takımımızı destekleriz sonuna kadar ama bir bayan basketbol maçı bana hiçbir zevk vermiyor..Sadece Bjk maçı için bilet yapsalardı çok iyi olurdu..
Ayrıca maçın günü ve saati hiç uygun değil..Maalesef o saatte oturduğum konum ve trafik bakımından gelmem akla,mantığa sığar birşey değil..
Bravo yönetim ve federasyon..Bu kararınla beni ve beraberinde geleceğim birçok arkadaşımı kaybettin..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...