TBL 24. Hafta | Kepez Belediye 75 - 69 Galatasaray CC

Re: TBL | Kepez Bld.: 75 - Galatasaray: 69

Yaren BATİN' Alıntı:
transfer transfer dedik yeni uzun dedik guroviç git dedik
hepsi oldu şimdide yapılanların meyvelerini topluyoruz

Arkdaşlar şu durumun transferle alakası yok.Hangimiz yeni transferlere kötü diyebilir..

Ama takım olgusunu oluşturmak.Yönetim bunu başaramadı.Geçen sene ile bu sene arasındaki en büyük farkta budur.

Berkan Karadurmuş' Alıntı:
Futbolda da aynı basketbolda da. şube Başkanlarının muhteşem yönetimi(!) bu sonuçları doğuruyor.

İyi kadro kurmak kadar, o kadroyu idare edebilecek bir koç bulmak da önemlidir!

tebrik ediyorum seni kardeş işte olay budur.

Takımı izlemek acı vermeye başladı. Maç yayınlanınca izlesen dert, izlemesen ayrı dert. Digiturk yönetiminden tek isteğim var, ya maçlarımızı yayınlamasınlar ya da Spormax kanalında yayınlasınlar.

Koray Hoca istifa diyenler mevcut, bana göre de bariz hataları vardı. Milo´ya son çeyrekte görev vermemek başta olmak üzere, ama Mincinozlu istifa etse ne değişecek ki? Zihniyet baki kaldıktan sonra...

Ben şubeye egemen olacağım düşüncesiyle hareket edenleri, şubenin yakasını bırakmaya davet ediyorum.

Koray Mincinozlu yalniz yapamiyor.

Yanina, Kaan Kural ve Tarik Akan gerek...

Not: elestrim hoca'ya degil, zihniyetedir.

Yahu saçmalamayın,bu üç mağlubiyetle mi değişti herşey. Takım mükemmeldi sonra üç maç kaybedince mi kötü olduk. Önümüzdeki üç maçı kazanırsak ne yapacaksınız? Kendinize gelin biraz,olabilir böyle şeyler. Kaybettik belki ama bu bizim kötü bir takım olduğumuzu göstermiyor,şampiyonluğu ya da onu-bunu kesin olarak yitirdiğimizi göstermiyor. Lütfen ya biraz aklı selim...

Geçen gün Milo git artık diyorduk şimdi Milo niye oynamadı diyoruz,Atkins'e kızıyoruz. Yahu Atkins mükemmel oynadı bugün mükemmel. Oyuncu bazında kötü olan neredeyse yoktu. Sistem hatası vardı bugün apaçık.Ama koça da hak vermek lazım,bir anda takımın kimyası değişti. Oturacaktır belli şeyler,sabır...

Yazık oluyor bu kadar yatırıma.İnşallah play off lara kadar toparlanırız da başka bir takım izleriz play off serilerinde.

Alperen Kaplan' Alıntı:
Yahu saçmalamayın,bu üç mağlubiyetle mi değişti herşey. Takım mükemmeldi sonra üç maç kaybedince mi kötü olduk. Önümüzdeki üç maçı kazanırsak ne yapacaksınız? Kendinize gelin biraz,olabilir böyle şeyler. Kaybettik belki ama bu bizim kötü bir takım olduğumuzu göstermiyor,şampiyonluğu ya da onu-bunu kesin olarak yitirdiğimizi göstermiyor. Lütfen ya biraz aklı selim...

Geçen gün Milo git artık diyorduk şimdi Milo niye oynamadı diyoruz,Atkins'e kızıyoruz. Yahu Atkins mükemmel oynadı bugün mükemmel. Oyuncu bazında kötü olan neredeyse yoktu. Sistem hatası vardı bugün apaçık.Ama koça da hak vermek lazım,bir anda takımın kimyası değişti. Oturacaktır belli şeyler,sabır...
imza,çok haklısın kardeşim bir arada bayan basketbol takımına sallıyordular.
2 yeni oyuncu almışsın sezonun 2/3sinden sonra herşey iyi olacak bu pek memnun olmuyor işte ama takım kimyası bence oturacak ve telekom , fener ve bjk maçına kadar takım iyi duruma gelir ve 3 maçta en az iki kez kazanırız
ŞAMPİYON OLACAĞIZ,Her branşta
''Galatasaray adının geçtiği her yerde umut vardır''

Sistem'i Oturtmak

Koray Hoca'nin korktugu basina geldi. Sancili donemden ust uste maglubiyet alarak devam ediyoruz. Erdemir macini oyle yada boyle atlatmis idik. Ancak o oyunla maglubiyetlerin gelecegi belli idi.

Sistemi oturtmamiz lazim. set uzerinden oynamamiz lazim, bireysel oyun ile hicbiryere varamayiz. Yildizlarimiz var. Sisteme gecememisizki yildizlarimiz'i oynatamiyoruz.

Koray hoca Erdemir macin'dan sonra ilerleyen zamanlarda cok guzel basketbol oyniyacagiz. Yenilsek bilene buraya gelen taraftar mactan zevk alacak demis idi. Sene basinda ne idi sistemimiz bos adami bulana kadar top ceviriyorduk. Simdi ise bireysel oyuncularin eline bakan. sistemsiz bir anlayis ile oynuyoruz. Dogru duzgun set hucumu yok dogal olarak.

Yapmamiz gereken biraz sabirli olup Koray Hoca'nin kafasindakileri sahaya yansitana kadar sabir gostermek.
Ruhsuz adamlar demek biraz mantik disi.
Cunki henuz sistemi otuturtamadik.

Ben inaniyorum sistem oturdugu zaman iyi isler cikaracagimiza. O yuzden bu maglubiyet canimi acitmadi. Yanliz bu yenilgileri aliskanlik haline getirmememiz lazim. Yerimizi koruyup olabildigince cabuk halde sistemi oturtmamiz lazim.

Dogaldir iki yeni oyuncu aldik sezon ortasinda ve yerden blok kavramini amerikalilarin dedigi gibi Destroit etmeye calisiyoruz. Bu yeni oyuncular ile atletik bir takim oldugumuz icin sistemi ona gore uygulamaya calisiyor Koray hoca.

Hani bir meyve alirsin ama o meyve olmamis olur biraz bekletmek gerekir olsun diye.
Bizim takimda olmamis meyve henuz.
Biraz sabir gostermemiz lazim ki en iyi netice ciksin ortaya.

Malesef sezon basinda oynadigimiz kumarlar tutmadigi icin bu sanciyi cekiyoruz.

Play'off'lar icin avantaj elde etmek

Yapmamiz gereken bu donemi en az hata ile tamamlayip Play-off'lara avantajli girmek. Kredimiz tukendiginden dolayi.

Besiktas'i burda yenip olasi Play'off eslesmesinde 0-0 yapmamiz lazim.

Fenerbahceyi deplasmanda yenmeye calisalim yenemiyor isek 0-0, yener isek 1-0 onde basliyacagiz. Lig'i onlarin ustunde bitirir isek olasi Play'off eslesmelerinde saha avantaji bizde olacak.

Telekom'u Ankarada mutlak yenmemiz lazim 1-0 geride baslamamak icin seriye. Ama umamiz gereken o mucadeleye kadar Telekom'un biraz olsun formu dusun. Yanliz oda yaramayacakti cunki Telekom'lu oyuncular karsilarinda Sari-kirmizi formali oyunculari gordugu an bir motivasyon patlamasi yasiyor. Zorda olsa ne yapip edip onlari yenmemiz lazim.

Goruluyorki sadece Efes'e karsi dezavantajimiz var iki macida kaybetigimiz icin.
Yanliz diger rakiplerimiz ile dezavantajimiz yok. Biraz Telekom basimizi agiritabilir. Onlari ise dedigim gibi yenmemiz lazim ki 0-0 baslayalim olasi bir Play'off serisinde.
-------------------------------------------------------------------
Casa macindan sonra yazdigim yazinin gecerliligi suruyor. Henuz sistem'i oturtamadik. Seneye bu kadroyu koruyup, tabi eldeki curukleri yollayip, bu kadro ustune iyi takviyeler ile sistem oturur. Ek olarak iyi bir coach ile.

Bakiniz onumuzde bir Siena ornegi var. Kadrolarinda McIntyre gibi bir Guardlari var. Bizimde bu denli takimi iyi yoneten bir Guard bulmamiz lazim yahut kendilerini getirmemiz lazimki cok zor gozukuyor bu durum.

Siena oyle ahim sahim oyunculardan olusmuyor. Yanliz baslarinda genc bir Coachlari var. Ki kendileri uzun suredir Sienayi calistiriyor. Iskeleti hicbir zaman bozmuyorlar. Ayni kadro ile mumkunse devam etmeye calisiyorlar. Aralarindan bir iki tanesi ile vedalasip uzerine takviye yaparak.

Bizim yapamamiz gereken bunlar. Bu kadroyu bozmayip iyi bir coach ile ve takviyeler ile devam etmemiz lazim.

Eldeki oyunculardan oncellikle Turklerden, Huseyin, Cuneyt, Murat, Tufan, Alican elde tutulmali. Digerleri ile vedalasmamiz lazim. Bu Turk kadrosuna iyi bir Turk Guard, (Hakan Koseoglu). Iyi bir 3 numara ( Sinan Guler olabilir)
Iyi bir 4 numara ( Forumda ismi gecen Kerem Gonlum).

Eldeki Yabancilardan ise, Graves, Hosley, Milojevic, Tolliver elde tutulmali.
Gurovic, Atkins, Ile vedalasilmali. Iyi bir PG Ile anlasilmali. ( Terell McIntyre gonlumden gecen isim) Cok zor oldugunu biliyorum. Eger hedefler buyuk ise McIntyre yahut onun gibi kaliteli bir PG getirilmeli.

Seneye iyi bir sponsor bulmaliyiz oncellikle.

Cafe Crown'dan kurtulma vakti gelmisdir. Hedefler buyuk ise kurtulmaliyiz. Turk Telekom bize sponsor olabilir.

Seneye salon gozden gecirilmeli.

Taraftarlar istedigi yere oturabilmeli. Pembe koltuk problemi cozulmeli. Yahut baska bir salonda maclarimizi oynamaliyiz.

Tabi seneyi bekleyecegiz. Yazdikca uzar bu yazi. Hedefler buyuk ise bunlar yapilmali. Yoksa gercekten Subenin uzun vadeli programlar yapmadigini dusunmeye baslarim. Subemiz ise zaten ayri bir problem. Subenin'de duzelmesi lazim.

Iste Abilerim,Kardeslerim nekadar cok sorunumuz varmis. Nerden yazarsan yazayim bir sorun ile karsilasiyorsun. Bu sorunlar en aza indirilmeli ki basari isteniliyor ise.

Bu sene herseye ragmen ben Sampiyonluga inaniyorum. Belki cok iyimserim.
Ama Efes disinda yenemeyecegimiz rakip yok. Yanliz yerimizi kaybetmeye basliyoruz. Ve yerimizi kaybetmemiz sampiyonluga olan inanci kiriyor.

Bir anda 3 mac ust uste kaybettik. Karsiyaka, Casa, Kepez. Kazanmamiz gereken maclari kaybettik. Bu sezon kucuk maclari kaybetmiyor idik, buyuk maclari kazanamiyoruz diye bir topic acilmis idi. Simdi ibre tersine dondu ve kucuk maclari kaybetmeye basladik.

Farkindayim yazim karman corman oldu. Ama bu takim bunlari yazmama neden oluyor. Buyuk maclari artik kazanmamiz lazim diyecegim, Ama sistem oturmadi. O yuzden hicbirsey diyemiyorum.

Offf Hani ayakabi bagi dugumlenir ya. Bizde ayni durumdayiz. Dugumu cozemiyoruz. Bir yandan bu sene. Bir yandan ise seneyi dusunmemiz lazim.

Yazima noktayi koyuyorum cunki bu isin icinden ben cikamayacagim.

THE END.

Bazı arkadaslar yönetime sallamıs ama yönetim daha ne yapsın ?

Kobe yi mi getirsin ?

Alınabilecek en iyi oyuncular alındı.Hoca belki biraz hafif kaldı bu kadroya ama o kadarda kusurda olsun artık arkadaslar.
Kaldıki bugün biz Kepez e değil Gerald Fitch 'e yenildik.Adam gözü kapalı üçlük atıyor
Bunada yapacak fazla birşey yok ne yazıkki.

Memleketteki en iyi oyuncuları alsanızda belli bir süre bir arada oynanmadan takım olamazsınız.
Ve bu süreyi en az hasarla kapatırsanızda şampiyon olursunuz.
Biz bu süreyi seri mağlubiyetlerle kapatıyoruz görünen bu ne yazıkki.

Ama herseye ragmen kadromuz Fener ve Telekom ile aynı kalitede.Yani Efes tökezlediği anda herkesin şampiyonluk şansı eşit.
Enseyi karartmayın bu kadar..

biri bana bu ligde galatasaraydan fazla üçlük atan takım mı söylesin bırak türkiyeyi avrupada var mı? 33 üçlük atmışız 31 ikilik bu nasıl iş.rakip sahaya giren üçlük atıyo biz bu şekilde bir yere varamayız.

Ramazan Uzun' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":i1hgxu09]Gurovic defol!
Ağızına sağlık Abi benden çok yaşayacaksın[/quote:i1hgxu09]
Maçı izlemedim ama maç istastik listesine baktım Gurovic kadroda yok neye dayanarak bu yorumu yaptığını amlamadım adam 3 haftadır en az yok ortada.. Bir bildiğin varda konuşuyorsun herhalde GS genç takım maçında mı oynadı acaba Gurovic?

Önceki haftalardaki yorumlara gönderme yapmış arkadaşlar. Yoksa lafları Guroviv'e değil.

Maçı takip edemedim malesef göz sağlığımdaki problemlerden dolayı. Bu yüzden yorum yapmak istemiyorum.

arkadaslar bu aradakilitlendigi icin burada soyleyim malik dixon topicinde illa malik gelsin demek istemedim o yada onun ayarında bir oyun kurucuya ihtiyac var demek istedim hic abartmadan soyluyorum ligin en kotu oyun kurucusu malesef bizde hatta oyun kurucuda demek istemiyorum bu adam benim gozumde oyun kurucuda degil kimden bahsettigimi biliyorsunuz

Okan transfer başlığı açık durumda. İsteklerini oradan veya bu maçtan sonra olduğu için buradan yapabilirsin.

süper giden takıma ancak böyle çomak sokulurdu, anlamsız yapılan hoca-oyuncu transferleriyle herşey ancak böyle berbat edilirdi...

sebep olanlara selamlar olsun...

Evren YILMAZ' Alıntı:
Kaldıki bugün biz Kepez e değil Gerald Fitch 'e yenildik.Adam gözü kapalı üçlük atıyor
Bunada yapacak fazla birşey yok ne yazıkki.

son saniyede attıkları üçlükler ne bir ne iki sürekli aynı şey oldu..şans mı bu yoksa başka bişi mi bilmiyorum..tam diyorum iyi savunma oldu bu sefer top kullanamadılar 24 saniye doldu derken bi 3lük :S

Casa maçı kadar eleştirilecek yani yok bu maçın. Tombaladan en az 11-12 sayı buldular. Gerçi büyük takım bunlarıda aşar ama takımdaki düzensizlik hala devam ediyor. Olaya kaybettik, öldük bittik diye bakmadan önce şöyle düşünelim: Hüseyin her zamanki atışlarını kaçırdı ve çok düşük sayılarda kaldı, rakip çok ekstra basketler buldu, 33 üçlüke 31 ikilik gerçekten çok büyük yanlış fakat bu 33 atışın içinde bir çok boş üçlük fırsatı var ve bu boş atışlarda yüzde 50'nin altındayız. Rakip ceza atışlarının hepsini sokarken, biz cömertçe harcadık.
Takımdan ara ara iyi sinyaller aldım ben. Yalnız Cemal rotasyona katılmadan ne kadar devam edecek bilmiyorum. Olmadığı her zaman takımımıza zarar veriyor gibi. Onuda geri döndürmemiz lazım basketbola. Çok kopuk oynadık maçta ama buna rağmen kazanabilirdik.
Bu malübiyetin bu kadar vahim görünmesinki tek etken Casa maçıdır. Eğer geçen hafta o maçı kaybetmeseydik bu yenilgiye 'Olur böyle arada' diyebilirdik.
3 haftadır yeniliyoruz ve zirve mücadelesi yapan bir takım için felaket bir olay. Gelecek hafta başlangıç olacak umarım seri galibiyetlere yoksa bu kadar geriye düştükten sonra istediğimiz kadar iyi basketbol oynayalım, çoğu şeyi geri döndürmek imkansız olacak...