TBL 24. Hafta | Kepez Belediye 75 - 69 Galatasaray CC

Re: TBL | Kepez Bld.: 75 - Galatasaray: 69

süper giden takıma ancak böyle çomak sokulurdu, anlamsız yapılan hoca-oyuncu transferleriyle herşey ancak böyle berbat edilirdi...

sebep olanlara selamlar olsun...

bendende Meşhur abilerimize selam olsun.........................

İşte bu yüzden Hüseyinin basketbolunu begenmediğimi her konuda dile getiriyorum...
Adam içerden 0/7 atmış...Dışardan isterse 10/10 atsın beni hiç ilgilendirmiyo....Sen pivotsun ve senin işin içeriyi forse etmek..Bu takımda uzaktan şut atacak dolu adam var ama bu işi hüseyinin yapması beni çok üzüyor..Ne yazık ki koray hoca hiç bir şeyi oturtamadı.Yendiğimiz maçlarda sadece şans faktörü yanımızdaydı..
Yeni transferlerin ikiside bana göre müthiş transferdir..Geneldede performanslarını sahaya yansıtıyorlar..Ama bizim sırplarımız,rashidimiz,Gelecek vaadeden türklerimiz(5 senedir),Yaşlı Kurtlarımız sahaya hiç bir şeyini yansıtmıyorlar...

Fevzi Genç' Alıntı:
süper giden takıma ancak böyle çomak sokulurdu, anlamsız yapılan hoca-oyuncu transferleriyle herşey ancak böyle berbat edilirdi...

sebep olanlara selamlar olsun...

bendende Meşhur abilerimize selam olsun.........................
Abi takım ne zamandan beri 'süper' gidiyordu? Zar zor kazanmıyomuyduk bütün maçları? Ayrıca avrupada fark yiyip gelmiyormuyduk? Transferlerden önceki takım şampiyon mu olacaktı? Transferler mi engelledi şampiyonluğu?

Umut Erdem' Alıntı:
İşte bu yüzden Hüseyinin basketbolunu begenmediğimi her konuda dile getiriyorum...
Adam içerden 0/7 atmış...Dışardan isterse 10/10 atsın beni hiç ilgilendirmiyo....Sen pivotsun ve senin işin içeriyi forse etmek..Bu takımda uzaktan şut atacak dolu adam var ama bu işi hüseyinin yapması beni çok üzüyor..Ne yazık ki koray hoca hiç bir şeyi oturtamadı.Yendiğimiz maçlarda sadece şans faktörü yanımızdaydı..
Yeni transferlerin ikiside bana göre müthiş transferdir..Geneldede performanslarını sahaya yansıtıyorlar..Ama bizim sırplarımız,rashidimiz,Gelecek vaadeden türklerimiz(5 senedir),Yaşlı Kurtlarımız sahaya hiç bir şeyini yansıtmıyorlar...
Keşke Hüseyin üst üste +20 sayı + 10 rebo yaparkende söyleseydin...

kimse artık bize koray hocanın yıllarca basketbol coachlugu yaptıgını falan anlatmaya kalkmasın ben onun basketbol bilgisinin yüzde 0 oldugunu düşünüyorum artık ve galatasaray gibi bi camiada coachluk yapmasını içime sindiremiyorum...bence o hala lise defterinde kalmış nasılki bülent korkmaz erciyeste kaldıgı gibi...yazık hemde çok yazık...harcanan bunca parayamı yanasın bizim burda saatlerce pc başında birbirimizi yedigimizemi(mecaz-i) yanasın yoksa tv karşına geçip(onca işimiz gücümüz arasında)bu basketbol rezilligini 40 dk boyunca izledigimizemi yanasın yoksa bu kadar saçma sapan maglubiyetler sonrası koca bi hafta kendi kendimize kahır mektubu yazdıgımıza mı yanasın...sadece koray hocanın basketbol bilgisini anlamak için tek bi pozisyonu örnek vericem...maçın son dkları oynanıyor...farkı eritmişiz top bizde pota altından oyuna başlıyoruztakım ritmini bulmuş o an ve topu oyuna sokuyoruz ne bi set çizilmiş ne bişi verdilere tollıvere oda salladı girmedi ve o pozisyondan sonra fast break yedik...

Taraftar;
Murat Hoca gitsin denildi (bence doğru karar),gitti...
Gurovic gitsin dedi, Gurovic sakatlığından ötürü oynamıyor bence geride gelmeyecek...
Cemal bu takıma yakışmıyor dedi, Cemal takımdan kesildi...
Hosley gelsin dedi, Hosley geldi...
Mücadeleci bir pota altı oyuncusu istedi, istediğine uyan Tolliver geldi...
Atkins çok kötü bir oyuncu dedi,Atkins'in süreleri azaldı...
En önemlisi biz sırp ekolündeki gibi oynayamayız,geçen seneki ABD'lilerle çok iyidik dendi,geçen senekilerde daha kaliteliler kadroda...
Dedehayır istifa denildi,Dedehayır sene sonunda gideceğini açıkladı...
Taraftar ne istiyor belli değil gerçekten...
Buda benim tarafımdan bir reçete...
1-Cemal daha çok süre almalı
2-Oyunlar tıpkı Koray Hocanın ilk zamanları gibi pota altından başlamalı,sık sık içeri drivelar olmalı
3-Tolliver ve Hüseyin ile sadece içeriden oynanmalı
4-Atkins'e minimum 20 dakika süre verilmeli
5-Hosley frenlenmeli
6-Gurovic eğer dönerse tekrar kadroda olmalı
7-Hosley ve Gurovic için özel oyunlar hazırlanmalı
8-Koray Hoca sadece iyi savunma ve hücumda sadece üçlük atarak maç kazanamayacağını bir an önce anlamalı...
9-Milo'nun süreleri artmalı(Gurovic döndüğünde altıncı yabancı Tolliver olmalı,kötü oyuncu olduğundan yada kötü oynadığından değil şu an takımda bir dışarıdan oynayan uzuna daha ihtiyaç olmadığından)

Bütün yatırımlar çöpe gidiyor. Hüseyin'in aylarca taşıdığı takım sırtından düşünce ...
Aslında ufak bir şans bu bizim için , arka arkaya yendildik kanseri keserlerse yaşayabiliriz . Çok az zaman kaldı .

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Umut Erdem":cpn7m0xx]İşte bu yüzden Hüseyinin basketbolunu begenmediğimi her konuda dile getiriyorum...
Keşke Hüseyin üst üste +20 sayı + 10 rebo yaparkende söyleseydin...[/quote:cpn7m0xx]
Ben şimdi bile bu eleştriyi yaparken senden eleştri alıyorsam...20 10 yaptıgı dönemlerde aynı şeyleri desem o zaman ne derdin ki...Yani ben bunu çogu zaman dile getirdim sene başıda söyledim...Ama yapısı böyle bir oyuncunu degiştiremessin..Nası futbolda sabrinin 1/100 şut atmasına ragmen ben pafdan beridir şut atıyorum demesi gibi...Yani hüseyin hüseyin oldugundan beridir şut atıyor..Ama ben stilini sevmiyorum işte..

Umut Erdem' Alıntı:
Oyak maçı hariç bu takım hiçbir maçı şans eseri kazanmadı, aksini savunuyorsan bana "şans" ile kazanılmış başka bir maç söyler misin?...Bu takımın mücadelesini şansa bağlamak olmaz.
Yaşlı kurtlar birşey vermiyor demişsin.Yuh artık!! Hüseyin bu sezon daha ne yapsın? Takımı taşıdı topladı,şu sıralar yenilerin gelmesiyle rolü değişti,bu maçtada kötüydü ama içeriden zorlaması yinede hoşuma gitti..
Tolliver ve Hosley hiçbir şekilde potansiyelini yansıtmıyor.Özellikle Hosley şu ana kadar hayal kırıklığı, fakat bu Hosley'nin bencilliği ve aceleceğinden kadar Koray Hoca'nın oyun sisteminden kaynaklanıyor,öyle bir oyuncu alıyorsan sistemini ona göre ayarlayacaksın(benzer şeyler Gurovic içinde geçerliydi fakat bizim koçlarımıza skorer olarak yıldız oyuncu değil,ucuz bencil, Fitch-Malik gibi kendine oynayan oyuncular lazım) ....

gurovici aradık gibime geliyor...adamın sahada durması tehdit....

alındığından beri dedim atkins kötü zaten iyi olsa takımı neden verirdiki hohoho....

bence hocanın fazla bir suçu yok kadro kısıtlıyken hüso vardı kadro geniş ncak hüso kendini yine göstermek isteyince böyle oluyor........

guard konusunda malik demişler ya kardeşim ne maliki ne allah aşkına .....oynatan guard lazım oynatan oynayan değil.........dejanın daha çok süre alması lazım biliyoruz ki avrupanın en iyi oyuncularından..........

Şimdi maçın tekrarını izliyorum...
Burdaki çoğu kişi Atkins'i tanımıyor bu belli,MS gibi zannediyorlar, oysa Atkins şampiyon ve şampiyonluğa oynayan takımların 1. oyun kurucusuydu..Maçta belki de 5 dakika oynamamış Atkins'in üzerine suç atmak kesinlikle mantıksız,anlamsız,ezbercilik,saçmalık....
Özellikle 2. yarıda Hosley ve Tolliver'ın panik içerisinde sokak basketbolu oyunları varken...
Özellikle Tolliver'in attığı gereksiz ve zamansız üçlüklerde cabası, o pota altına alındı,üçlük atmaya değil,birinin ona bunları söylemesi lazım,oyunu bana Ira Clarkı andırıyor,aynı onun gibi saçmalıyor...
Atkins oynadığı dakikalarda çok iyi oynadı,top kaybı yaptığında verdiği pas da doğru kişiyeydi,doğru yere verdi,ama Graves'in topa hamle yapmaması Fitch'in araya girmesine neden oldu... Koray Hoca tıpkı Milo gibi onu ikinci yarıda anlamsız bir şekilde onu unuttu...
Bence eski rotasyona acilen geri dönülmeli...Tolliver geçen hafta beni umutlandırmıştı ama Polat hem ondan daha iyi atıcı hemde daha iyi savunmacı,Tolliver savunmayada savunmadaki ribaundlara da pek takılmıyor...eski rotasyonda Gurovic'in yerini Hosley almalı, Atkins en az yirmi dakika süre almalı ve savunma eskisi gibi onunla başlamalı...

Emrah Bakın' Alıntı:
[quote="Umut Erdem":2pv11kx4]İşte bu yüzden Hüseyinin basketbolunu begenmediğimi her konuda dile getiriyorum...
Oyak maçı hariç bu takım hiçbir maçı şans eseri kazanmadı, aksini savunuyorsan bana "şans" ile kazanılmış başka bir maç söyler misin?...Bu takımın mücadelesini şansa bağlamak olmaz.
Yaşlı kurtlar birşey vermiyor demişsin.Yuh artık!! Hüseyin bu sezon daha ne yapsın? Takımı taşıdı topladı,şu sıralar yenilerin gelmesiyle rolü değişti,bu maçtada kötüydü ama içeriden zorlaması yinede hoşuma gitti..
Tolliver ve Hosley hiçbir şekilde potansiyelini yansıtmıyor.Özellikle Hosley şu ana kadar hayal kırıklığı, fakat bu Hosley'nin bencilliği ve aceleceğinden kadar Koray Hoca'nın oyun sisteminden kaynaklanıyor,öyle bir oyuncu alıyorsan sistemini ona göre ayarlayacaksın(benzer şeyler Gurovic içinde geçerliydi fakat bizim koçlarımıza skorer olarak yıldız oyuncu değil,ucuz bencil, Fitch-Malik gibi kendine oynayan oyuncular lazım) ....[/quote:2pv11kx4]

Ben zaten oyuncuları eleştirirken şu 5 haftadır olan düşüşe göre eleştiriyorum...Ayrıca biz Antalya,Banvit,Erdemir(ligin ilk yarısında) vb. Bir çok maçı şansla kazandık..

İki Banvit maçınıda hakkımızla kazandık... Ligin ikinci yarısındaki Erdemir maçında şans faktörü olabilir. Onun dışında belki şans denebilecek belki 1 tane maç vardı. Basketbolda şans denilen şey bana kalırsa dün Kepez'in bulduğu üçlüklerdir. Bu takım şansla kazandığı maçtan fazla şanssızlıkla maç kaybetmiştir. Lütfen sırf haklı çıkmak için hakkımızla aldığımız maçları şans olarak göstermeyelim.
Ayrıca takımın çoğuna gereksizce saldrmışsınız. Yaşlı kurtlar, potansiyelli oyuncular filan... emrah Abi gereken cevabı vermiş ki sizde alıntı yapıp sadece şans konusunu yazınca hatalı olduğunuzu bir nevi kabul etmişsiniz sanırım...

Umut Erdem' Alıntı:
Ben zaten oyuncuları eleştirirken şu 5 haftadır olan düşüşe göre eleştiriyorum...Ayrıca biz Antalya,Banvit,Erdemir(ligin ilk yarısında) vb. Bir çok maçı şansla kazandık..
Umut yapma lütfen.İlk yarıdaki Antalya maçını güle oynaya 20'li farklarda kazandık.2. yarıdaki maçta büyük farklardan bir ara 4-5 sayıya geriledi sonra yine farkı açtık ne alakası var şansın??
Banvit maçlarıda güle oynaya kazanılan maçlardı, iyi oynadığımızı idda etmiyorum ama rahat kazandığımız maçlar...
Erdemir ile yapılan ilk maçta bizim için gayet rahat bir maçtı, ligin en iyi savunmasını yaptık o maçta, ikinci maçta biz değil, Erdemir şansıyla maçı ancak uzatmaya taşıyordu...
Bu eleştiriler şu ana kadar özellikle savunma da varlarını yoklarını ortaya koyan, her maç garanti önemli isimlerinden birkaç kişinin olmadığını halde zorlanmadan kazanılan maçlardaki oyuncuların verdikleri emeğe saygısızlık gibi geliyor bana.Çünkü direk ezberden yapmışsın...