TBL 24. Hafta | Kepez Belediye 75 - 69 Galatasaray CC

Re: TBL | Kepez Bld.: 75 - Galatasaray: 69

Takımın pota altını kullanan tek oyuncusunu(Milo)sadece 11 dk oyunda tutmak bir antrenör faciasıdır.Koray Hoca sadece saçma sapan üçlükler sallayarak ligin en kötü takımlarını dahi yenemiyeceğimizi şu 3 maçta anlamıştır umarım.Zamanım yok,yazılacaklar var

Alınan mağlubiyetlerden tepeden tırnağa kadar herkes sorumlu.Bunu sadece kişilere yüklememek gerekli.Hocadan yönetime,oyunculardan sağlık ekibine herkesin bir payı var.Bir maçta istersen 100 sayı at ama savunma yapmazsan yine maçı kaybedersin.Bizde pota altı savunması denilen bir şey yok.Her maçta rakip takım uzunları cirit atıyo.Zaten takımda birlik beraberlik gibi bir havanın olmadığı da gözüküyo.Bu sene sonunda da çoğu senelerde olduğu gibi önümüzdeki senenin yapılanmasını yaparak geçiricez.
Gelen yabancılarımız için bir şey söylemek istemiyorum.Ama bizim ihtiyacımız olan pota altına sertlik kazandıracak oyucular değiller.Ne size(kalıp) ne de savunma olarak çok şey katamıyolar.Hucumlarına bir şey dediğim yok.Ama başından sonuna kadar yanlış bir transfer politikası izledik.Hüseyinin bir yedeği yok.Zaten o da içeriyi neredeyse hiç kullanmıyo gibi bir şey.
İsim olarak kaliteli gözüksede şöyle bir kazıdığımız zaman ne derece vasat bir takıma sahip olduğumuz ortaya çıkıyo.Neredeyse her yazımda belirttim.Guroviç,milojevic,atkins,murat,erdem,cemal,alican,polat hatta diğerleri de dahil edilebilir ama bu kadro ile şampiyon falan olamazsın.Bir rakiplerimize bakıyorum bir de bize.Gerçekten arada gerek kadro,gerek finansman bakımından,gerekse yönetim bakımından çok fark var.En başta kemik bit türk rotasyon oluşturman gerekir.Daha sonra yabancıları takıma monte edersin ama bizde ooooo.İşimiz Allah a kalmış...

Koray Hoca şu ana kadar durumu pek iyi yönetemedi. Umarım Play-Off'lara kadar olan dönemde takım toparlanır ve hedefe doğru yürümeye başlar. Yoksa yapılan bu kadar yatırıma yazık olacak...

Bundan sonra erkek takımı bölümünede uğramam maçlarınada bakmam.Üst üste 3 mağlubiyet hemde düşmemeye oynayan( biri gitti zaten)takımlara.Bundan sonra zor toparlanır takım haftayada lofton atar 50 sayı ligide 6. bitiririz.Erkek takımından çok umutluydum ama..

Şampiyonluğa oynayan takım böyle oynamaz Efes gibi oynar

yorumları okuyorum herkes dediğime gelmiş ben haftalar önce dedim galatasarayda pivot yok pivotsuz maç kazanamazsınız galatasarayda pota altı yol geçen hanı yönetim basketboldan hiç ama hiç anlamıyor sen tut ziziç gibi br pivotu gönder (tamm kendisi gitti) sonra gidenin yerine yani giden 5 numaranın yerine git 3.5 numara al tolliver zaten gelişim liginde oynuyor gelişim ligi kısaca hiç bir takım bulamayan oyuncuların ligi gibi bişey tolliver daha önce alman liginde oynamış zaten çok başarılı bir oyuncu olsaydı avrupa büyük takımlarda oynardı. ya tam komedi geçen yıl elindeki gaines gibi mükemmel sert hırslı kendini ispatlamış bir 4 numarayı gönderip tolliver gibi bir sıradan oyuncuyu al ziziç gittikten sonra 35 lik hüseyin beşok' un 40 dakika oynayacağını düşünerek 5 numara alma. tam bir rezalet.

hangi Efes gibi ? sezon başındaki , yoksa şu andaki mi ? eğer sezon başındaki Efes gibiyse aynı oyunu oynuyoruz zaten onların o dönemiyle..he eğer şu andaki Efes gibi diyorsan,o zaman bu takıma da bi 2-3 ay süre vericeksin..2-3 ay sonra hala istenilen seviye de değilse takım o zaman bu yazılanlar daha bi geçerli olur..

Milojevic ve Atkins dün gayet iyi oynadılar,bu oyuncuların gönderilmesi isteniyor da onun için söylüyorum. Bunun yanında Tolliver ve Hosley bireysel olarak son derece iyi oynuyorlar,fakat sistemin oturamamış olmasından dolayı takım henüz istenilen düzeye gelemedi.

Ayrıca;

Galatasaray yönetimi fedekarlık yaptı ve iki iyi oyuncu alındı. Şimdi söyler misiniz bana bu iki oyuncunun ne katkısı var? Bu oyuncular kötü oynuyor demiyorum yanlış anlamayın,gayet de iyiler bence. Ama takım bu katkıyı görebiliyor mu bunu diyorum? Şöyle söyleyim,bu takımda 20 şer dakika oynuyor Tolliver ve Milojevic süreyi paylaşıyor,toplam 20-25 sayı buluyorlar. Acaba Milojevic artı Polat 30-10 olarak paylaşsa süreyi pek birşey değişir mi,hayır. Şimdi bu mantığın yanlış olduğunu biliyorum fakat koç kadroyu iyi kullanabilirse yanlış,yoksa bir değişiklik yok.

Milojevic'e bir parantez açalım,mükemmel oynadı. Aldığı süreyi mükemmel kullandı,bravo ona da.

Bu mağlubiyet Galatasaray Cafe Crown için muhtemeldi,takım olma yolunda olacak bunlar. Çok birşey kaybetmedi sarı-kırmızılılar.

Kepez Belediyesi cephesinden oyuna bakmak gerekirse takımın en önemli iki oyuncusu olarak gözüken Traylor-Fitch ikilisi kadar gözükmese de takımı derleyip toparlayan farklı iki oyuncu var, McLinton ve Barış Güney. Kepez'in galibiyetle kapattığı maçlarda bu ikilinin katkısını mutlaka görüyoruz,istatistikel olarak olmasa da kritik anlarda verdikleri katkıyla takımlarının maçları kazanmasına önemli katkı sağlıyorlar.

Bu galibiyetle onlar da rahat bir nefes aldılar,zira bu hafta da deplasmana gidecekler. Önümüzdeki 6 maçın 3 ünü aldıkları takdirde lig de kalacaklar sanırım.

Levent ÖKTENER' Alıntı:

hangi Efes gibi ? sezon başındaki , yoksa şu andaki mi ? eğer sezon başındaki Efes gibiyse aynı oyunu oynuyoruz zaten onların o dönemiyle..he eğer şu andaki Efes gibi diyorsan,o zaman bu takıma da bi 2-3 ay süre vericeksin..2-3 ay sonra hala istenilen seviye de değilse takım o zaman bu yazılanlar daha bi geçerli olur..

Benim demek istediğim iyide oynasada kötüde oynasada kazanan Efes gibi oynayan efes 2 ay sonra zaten lig bitmiş olacak!Bize 2 ay süre veriyosan yandık demektir çünkü böyle devam ederse ne saha avantajı ne skor avantajı olmadan play off lara gelicez.Geçen seneki gibi süpürülüp gideriz

Bu şekilde devam edersek ligin sonu bizim için yine karanlık.Koray hocam artık sazı eline alıp bu takıma bir oyun sistemini oturtman lazım.Tamam uzun süre ara verdin ancak yaklaşık 4 ay oldu sistemsizlik ve disiplinsizlik,almış başını gidiyor.

Top klas takımlarla oynadığımız zaman bu takım ezici mağlubiyetler alır ki!!! bizimde artık buna dayanacak gücümüz kalmadı.