TBL 25. Hafta | Galatasaray CC 86 - 85 Mersin BŞB

Re: TBL|Galatasaray: 86 - Mersin Belediye: 85

Bence bu takim a en fazla 1-2 degisiklik gerekir... Herkes Atkin's e sallayip duruyor Kimse tek pas sonrasinda atilan 3lukleri (30 ucluk atmisiz macta) dusunmuyor. Perdeleme yap yana cekil el ustunden salla girerse kralsin. (bkz. Graves icin yapilan yorumlar) Bu sekilde bir takim olunamaz. Neden takim ruhu yok 1 tane set yok adam akilli diyorsunuz. Hayatinda o sahaya cikmamis insanlar olduklari o kadar belli ki. Bir seti oturtmak ve hatasiz uygulamak 2 ayi buluyor. Sen onu gonder bunu alla yapamazsin. Anca perdeden cikar ucluk sallarsin girerse o gun maci kurtarirsin. Girmezse herkes takim ruhu yok diye sallar durur.

Sene basinda Yugoslav ekolune dondugumuzde bir an istikrar olacak mi diye umutlanmistim. Ama nerde doldurdular 2. sinif Amerikalilari. Street ball a donduk geri. Unutmayin bir senede takim olunmaz bir takimin olusmasi minimum 1-2 sene. Bizim bir basketbol ekolumuz yok olmadigi icin bu sure dahada uzuyor. Bir oyuncu grubu kuruyorsun (takim degil) kim sahada ne yapabilir birbirini taniyana kadar sezon bitiyor. Ondan sonra bunlar tutmadi gonder yenisini al. Sifirdan basla herseye.

Gecen seneki kadro tutulsaydi. Sadece 1-2 takviye yapilsaydi su an durumumuz ne olurdu? Seneyede ayni soruyu sormak zorunda olmam insallah...

mazharozsoy' Alıntı:
Bence bu takim a en fazla 1-2 degisiklik gerekir... Herkes Atkin's e sallayip duruyor Kimse tek pas sonrasinda atilan 3lukleri (30 ucluk atmisiz macta) dusunmuyor. Perdeleme yap yana cekil el ustunden salla girerse kralsin. (bkz. Graves icin yapilan yorumlar) Bu sekilde bir takim olunamaz. Neden takim ruhu yok 1 tane set yok adam akilli diyorsunuz. Hayatinda o sahaya cikmamis insanlar olduklari o kadar belli ki. Bir seti oturtmak ve hatasiz uygulamak 2 ayi buluyor. Sen onu gonder bunu alla yapamazsin. Anca perdeden cikar ucluk sallarsin girerse o gun maci kurtarirsin. Girmezse herkes takim ruhu yok diye sallar durur.

Sene basinda Yugoslav ekolune dondugumuzde bir an istikrar olacak mi diye umutlanmistim. Ama nerde doldurdular 2. sinif Amerikalilari. Street ball a donduk geri. Unutmayin bir senede takim olunmaz bir takimin olusmasi minimum 1-2 sene. Bizim bir basketbol ekolumuz yok olmadigi icin bu sure dahada uzuyor. Bir oyuncu grubu kuruyorsun (takim degil) kim sahada ne yapabilir birbirini taniyana kadar sezon bitiyor. Ondan sonra bunlar tutmadi gonder yenisini al. Sifirdan basla herseye.

Gecen seneki kadro tutulsaydi. Sadece 1-2 takviye yapilsaydi su an durumumuz ne olurdu? Seneyede ayni soruyu sormak zorunda olmam insallah...
Gecen seneki kadro tutulsaydi. Sadece 1-2 takviye yapilsaydi su an durumumuz ne olurdu? Bayan takımımızda aynı durumda :(

[/quote]
Gecen seneki kadro tutulsaydi. Sadece 1-2 takviye yapilsaydi su an durumumuz ne olurdu? Bayan takımımızda aynı durumda :([/quote]

Bayan takimimiz bu sene Avrupa'da finalde... Hatirlatmak istedim!

Gecen seneki kadro tutulsaydi. Sadece 1-2 takviye yapilsaydi su an durumumuz ne olurdu? Bayan takımımızda aynı durumda :([/quote]

Bayan takimimiz bu sene Avrupa'da finalde... Hatirlatmak istedim![/quote]
Ligde kaçıncı sıradayız ? fenerden kaç sayı fark yedik ve en önemlisi şimdiye kadar kaç maçı keyif alarak seyrettik ?

Tum yabancilari sil bastan yaptigimiz icin takimin uyumu bozuldu bayan takiminda. Yani yine dedigim olaya cikiyor, Biz yap boz gibi oynuyoruz takimda ama basari her sene uzerine birseyler koyarak yakalanabilir. Bu tutmadi at yenisi gelsin ile isler yurumuyor... Ancak sokaga para atarsin bu sekilde.

2 sene ust uste oynayan yabanci oyuncumuz var mi son senelerde??? ben hatirlamiyorum. Yabanci bir oyuncu getiriyoruz sisteme, ortama, ulkeye, lige, taraftara, rakip takimlara,......... alisana kadar geri gonderiyoruz. Bu sene cok begendiginiz Hosley gecen seneden taniyor ligi o yuzden uyum saglamasi kolay oldu. Atkins, Tolliver, Milo, Guro seney kalirsa ki hic umudum yok kalacaklarina cok daha basarili olacaklarina eminim. Savunma, set hucumlari oyle 2-3 ayda olacak seyler degil. Bunlar icin insanlar 2-3 yillarini heba ediyorlar...

Uzun Bir zamandan beri görüşlerimi yazmıyorum farkında olan arkadaşlarım vardır.Bunun Sebebi ise işler kötü gittiğinde eleştirme yapmayı sevmeyen yapım ve işler kötü giderken takımda çözülme varken içimden hiçbir şey yazmak gelmiyordu.Bu galibiyet herşeye rağmen iyi oldu takım yükselişe geçecektir bunu umuyorum.
Ama kötüye giden o kadar çok şey varki takımda hücum diye bişey yok maalesef sahada 5 tane oyuncu var ve beşi de farklı telden takılıyor.Her eline gelen topu potaya atıyor ve çok kötü hücum ediyoruz.kim ne derse desin Gurovicli Galatasaray daha iyi hücum ediyor.Gurovicsizlik takımın kimyasını etkilemiş artık 3 numaramız şutör değil bu sebeğle Hosleyin şuta dayalı oynamasını kabul edemiyorum o daha çok potaya yakın yerlerde topu alıp smaçla bitirmelidir ve yalnızca boş üçlükleri atmalıdır.Çünkü o Gurovic değil kimse ondan Gurovicin yaptıklarını beklemiyor.Tolliverda pota altı oyuncusu diye alındı ama Hüseyin bile çok fazla girmiyor pota altına herkes dışardan atmaya çalışıyor Koray Hocanın yerinde olsam bir süre bu alışkanlıktan kurtulana kadar üçlük atmayı yasaklardım takıma her top kesinlikle bir kere içeri girecek derdim ve çok sert tedbirler alırdım.Eminim ki Koray Hocada benzer şeyler söylüyordur ama bu neden takıma geçmiyor.Koray Mincinozlu gibi disiplinli bir hocayı takmama gibi bir gaflete düşüyorsa bu takım çok ayıptır.Bir şeyler oturmalı bu takımda yoksa Efes falan bizi silindir gibi ezer geçer.
Son sözlerim Gurovic için hep dedim bu takımın Gurovice ihtiyacı var hala var ve olacak ta Gurovic olduğu zaman hiç bir takım savunmada bu kadar içeri gömülemiyor bu da bizim sağlıklı hücum etmemizi sağlıyor.Takımın Kimyası bir an önce oturmalı ve milojevic ve geldikten sonra Gurovicin süreleri artmalı ve takım biraz daha takım gibi olmalı and1 takımı kimliğinden kurtulmalıdır.Gs takımı mersin gibi casa gibi kepez gibi takımları geriden maç içinde takip edecek yakalamaya çalışacak bir takım değildir maç boyu kontrol bizim elimizde olmalı maçları ne olursa olsun önde götürmeliyiz.Bunun içinde Guardın oyunu kontrol etmesi ve bu hızlı hücum koş koş at oyun stilinden vazgeçmelidir yavaş tempoda bir süre oynamak bizim takımımızın yararına olacaktır o yüzden bir süre atkinsin de süresi azalmalı ve cüneyt erdenin sağlam olduğu takdirde süresi artmalıdır.