TBL 25. Hafta | Galatasaray CC 86 - 85 Mersin BŞB

Re: TBL|Galatasaray: 86 - Mersin Belediye: 85

Yazık çok yazık..Bunca yatırıma, bu kadroya yazık..
Skora bakıp da bu maçın kazanılmasına sevinenleri anlayamıyorum. Malesef ki kadromuzun gücüyle teknik heyetin ve 1 numaralı pozisyonun gücü orantılı değil. Bunca yıldır böyle dağınık savruk oynayan, bir tane düzgün seti olmayan bir takım görmedim. M.Dixon'ın eline baktığımız dönemlerde bile böyle bir durum yoktu. Bırakın euroligi bizim ligimizde bile böylesine sokak basketbolu oynayan takım yok.
Galatasaray iyi yönetilmiyor, hem kenardan hem yukardan. Birbirine benzeyen o kadar çok oyuncu var ki takımda ve kenarda bunları harmanlayacak kapasitede olmayınca bu kadar oluyor.
Tek isteğim yanılmak ama malesef bu kafayla yarı final başarı olur bizim için bu sezon.

Lig sonunda sıralama böyle olursa yalnış bilmiyorsam Antalya belediye ile eşleşeceğiz Play-off'larda.. Eğer öyleyse umarım sıralama böyle olur Antalya ile eşleşirsek çok avantajlı oluruz bence.. Ayrıca İnanç denen yaratığa en iyi cevabı bizim oyuncular verdi önemli olanda buydu zaten... ;) Bu galibiyet biz taraftarlara ilaç gibi geldi aynı etkiyi oyuncularda hisseder inşallah.

Saadet Unal' Alıntı:
[quote="Umut Erdem":17h4ub7m]Graves'e İsmail Yk dan NERDEYDİN şarkısını yolluyorum... :)

Öyle bir şarkımı var ? :p[/quote:17h4ub7m]

Yoksa bile böyle bir şarkı Gravese bugün yazılmalıydı.. :)

Not=Galatasaraya gelmiş geçmiş en iyi 5 yabancı arasına Gravesi kesin alırım..

Ben birşeyi çok merak ediyorum. Bu takım ne zaman sokak basketbolu oynamayı bırakacak? Hızlı hücum oluyor, 4 kişi gidip geri gelemiyor, hızlı hücumu bitirdikten sonra boş turnike yiyoruz. Hücumdayız, olmayan setimizi oynamak için bize sadece 9-10 saniye kalıyor. Savunmada ikili sıkıştırma yapıyoruz, yardıma gelen oyuncunun adamı pota altından bırakıyor, rotasyon denen birşey yok.

Bunların olduğu bir takımla şampiyonluk kelimesini yan yana getirmek ayıp bana göre.

Maça gelirsek... İlk yarı şaka gibiydi. Sonra 3.periyot ortalarında maçı çevireceğimiz yavaş yavaş belli olmaya başladı. Nitekim çevirdik. Graves'in isteği ve arzusu, Atkins'in son periyotta yaptıkları maçı getirdi. Yanlış anlaşılmasın, sadece bu maçın son periyodu için iyi diyorum Atkins'e. Yoksa bize şampiyon olacağız diyenlerin yaptığı bir ayıptır Atkins, MS. Bu oyuncularla ancak bu kadarı olur, fazlası zor.

Koray Mincinozlu nun seneye kesinlikle bu takımın basinda olmamasi lazim..Son derece zayif bir coach.Sampiyonluk-final isteyen takimlarin coachu asla olamaz.Ona gelinceye kadar Cetin Yilmaz,Murat Didin gibi isimlr mevcut.
Gecen Casa Ted maci sonrasi mac sonunda zaten yanimdaki 4-5 seyirci ile sert munakasa etmislerdi..Taraftar olarak gozlemlerim ve kisisel dusuncem buyuk bir coach sorunu oldugunu gosteriyor bu takımda

Arkadaşlar burada herkes takımın kötü gidişinden bahsediyor ama hiç kimse seyirciden bahsetmiyor.Bende maçtaydım gördüğüm için söylüyorum.İlk yarıda 4-5 kişi tezahürat ediyordu.Takımda son haftalarda olduğu gibi kötü gidiyordu.
İkinci yarının başlamasıyla beraber oradaki birkaç abi maç öyle oturarak kazanılmıyor dedi ve tek tek herkes toplanmaya başladı.Tezahüratlar başlamasıyla beraber ilk ayağa kalkan hosley oldu.Hosley e graves ve atkins de katılınca maç bu hale geldi...

konu dışı olacak ama ben maçı 3periyottan itibaren izledim ve cüno murat erdem miloevic bu tip oyuncuları göremedim sakatmıydı hepsi noldu anlamdım ??

Ilgın Karagoz' Alıntı:
Arkadaşlar burada herkes takımın kötü gidişinden bahsediyor ama hiç kimse seyirciden bahsetmiyor.Bende maçtaydım gördüğüm için söylüyorum.İlk yarıda 4-5 kişi tezahürat ediyordu.Takımda son haftalarda olduğu gibi kötü gidiyordu.
İkinci yarının başlamasıyla beraber oradaki birkaç abi maç öyle oturarak kazanılmıyor dedi ve tek tek herkes toplanmaya başladı.Tezahüratlar başlamasıyla beraber ilk ayağa kalkan hosley oldu.Hosley e graves ve atkins de katılınca maç bu hale geldi...

yalnız taraftarada değinmeden olmaz 2. periyottan itibaren takımı desteklediler zaten taraftar zor durumda devreye girmeli bugünde orada bulunanlar da onu yaptılar yani seyirci değil taraftar olduklarını gösterdiler. takım iyiyken destekleyenler bence iyi şeyleri izlemek isteyen seyirci gibidir takım kötü olunca nerede iyi olan varsa oraya giderler ama taraftar her durumda takımının yanında olur adı üzerinde taraf olur ;)

ben daha öneki iletimde bu şekilde bahsetmiştim ama taraftarı es geçenler olmuş bence bu galibiyette ikinci yarıda ki destekleri ile onların payları çok daha büyük

dibe vurmuştuk, son periyottaki performans biraz umut verdi açıkcası..

her takımda olabilir öyle iniş çıkışlar, biz baya yara aldık bundan ama yine de hiçbir şey bitmiş değil..

sakatlarımız iyileşip form tutarsa, hava da yakalanırsa, playofflara en iyi şekilde gireriz, elimizden geleni de yaparız..

atkins'in guardlığıyla ilgili değil de atletizmiyle ilgili, bu adam zıplıyor be yahu, kaç tane panya seviyesinden top kestiğini gördüm, çok rahat smaç vurabilir aslında da nedense hep fingerroll ile bitiriyor..

cemal'in de sertliğine bu takımın ihtiyacı var onu da söylemeden geçmeyeyim..

ibret ve dehşetle takımımızı izliyorum..

söyleyeceğim tek şey erkek takımında graves bayanlarda augustus..

allahtan 2 side doğuştan Galatasaraylı değil..kanları sarı kırmızı akmıyor

taraftara üçlü çektirmekten başka bi işe yaramayan oyuncuların yanında gerçekten formanın ve armanın hakkını veren oyuncular da olması tek tesellim..

Maçla ilgili söylenecek o kadar çok şey yazılabilirki.. Ama ben tek birşey yazacağım oda Graves.. Arkadaşlar maç bittiğinde Graves ağlıyordu ( basketdergisi.com siteside bu resmi çekmiş..) hemde öyle bir ağlamakki.. Bu oyuncu yüreğini herşeyini vermiş bu takıma. Son saniyelerde kaçan iki faul atışı ve belkide yaşanan takımdaki büyük gerginliğin özetiydi bu ama GRAVES gibi oyuncumuz olduğu için gerçekten çok şanslıyız.. Takım olarak maçı aldık ama onun payı büyük. Umarım en az iki sene sözleşmesini uzatır yönetimimiz..İnanın onu başka takımda izlemek de büyük zevk olur ama hüzünlü olacağı kesin..

Bugünün benim için en gurur verici yanı Savaş Karadağ ile tanışmamdı.Maçıysa anlatamam çünkü anlatabilecek kelimeler dilimin ucuna gelmiyor :) :) :)

Erdem Akkaş' Alıntı:
ibret ve dehşetle takımımızı izliyorum..

söyleyeceğim tek şey erkek takımında graves bayanlarda augustus..

allahtan 2 side doğuştan Galatasaraylı değil..kanları sarı kırmızı akmıyor

taraftara üçlü çektirmekten başka bi işe yaramayan oyuncuların yanında gerçekten formanın ve armanın hakkını veren oyuncular da olması tek tesellim..

Çok güzel bir yazı, ellerinize sağlık. Üçlü çektirme, işini yap diyesim gelir böyle durumlarda. Tabi elinden gelen herşeyi yaparak... Graves gibi, Augustus gibi...

Maç için söyleyecek hiçbir şeyim yok. 22 sayıdan maç çevirip galip gelmek beni çok mutlu etti ama işimizi şansa bırakmak ya da her maçımızı böyle alacağız diy bir kaide yok.Hele ki şampiyonluğa oynuyan bir takımın böyle maçlar oynaması inanılmaz. Kağıt üzerinde ligin en iyi 4 takımı içerisindeyiz ve mersin bşb takımındanda güçlüyüz son periyottaki oyundan da bu anlaşılıyor zaten.

Çok büyük 2 eksiğimiz var.
1. olarak bir takım oyuncularının hepsi mi 3'lük atar! Artık oyuncular fantezi mi edinmiş ne yapmış topu alan 3'lük kullanıyor.İstinai durumlar hariç topun pota altına indirildiğini görmedim.Benim bildiğim 2 veya 3 numara dışardan şut atar.4-5 numara oyuncularımız dışardan o kadar şut atıyor ki görende SG oynuyor sanır. 4-5 numara o kadar çok 3'lük kullanırsa ribauntları kim alacak. Akıl var mantık var biraz düşünülsün ya. Nerde görülmüş dışarıdan şut kullanılarak maç kazanıldığı. Nba'deki takım oyunu oynanıldığı kabul edilen iki takımı örnek vereceğim; Detroit Pistons,San Antonio Spurs. Bu takımlar bir maçta en fazla 10 tane 3'lük kullanıyorlardır. Bence bu konu biraz dikkate alınmalı.

Ya pota altımız gerçekten çok zayıf ya da savunma yapamıyoruz.Pota altından Ümit Sonkol o kadar sayı attı ki çıldırdım.Bir Allah'ın kulu da durduramadı.Böyle savunmayla,içeriden bu kadar sayı yiyerek şampiyonluk falan yalan olur.Bir takımın herşeyden önce ne olduğunu savunması belirler.Son periyotta savunma yapmasak neredeyse Mersin takımı 100 sayı atacaktı.

Umarım bu maç artık bir dönüm noktası olur. Önümüzdeki maçları kazanıp playoff yolunda önemli bir adım atmamız şart. Tufan,Gurovic ve Milojevic'in dönmesiylede playoff maçlarını en iyi şekilde oynayıp şampiyonluğu hedefleyen bir takım görmek istiyoruz.

Söylemeden geçemeyeceğim; Quinton Hosley. . . Bir insan bu kadar mı öfkeli ve delice smaç vurur! Son smacında çıldırdım! Her maçta görmek isterim o tür smaçları... Smaç konusunda; Kenyon Martin=Quintos Hosley.