TBL 25. Hafta | Galatasaray CC 86 - 85 Mersin BŞB

Re: TBL|Galatasaray: 86 - Mersin Belediye: 85

Burak Ceyhan' Alıntı:
Söylemeden geçemeyeceğim; Quinton Hosley. . . Bir insan bu kadar mı öfkeli ve delice smaç vurur! Son smacında çıldırdım! Her maçta görmek isterim o tür smaçları... Smaç konusunda; Kenyon Martin=Quintos Hosley.
Aynen katılıyorum Burak sana.3 smaç vurdu 3 ündede ayağa kaldırdı beni.Hosley galatasarayda şöyle dolu salonda oynamadı daha.Yoksa öyle taraftarı coşturacak bir yapısı var ki...Taraftarın coşkusuyla kendisininde coşacağını performansının katlanacağını düşünüyorum.

Bu arada sadece benzetmeye katılmıyorum.O kadarda değil yani :)

atkins mi?:):):)
oyun kurucu pozisyonunda oynayıp oyunu bir türlü kuramayan,
gereksiz top kayıpları yapan,son topları kullanırken aciz kalan,
gereksiz fauller yapan,isteksiz oynayan,maç içinde hayalet gibi dolanan,topu karşı sahaya geç getirip 24 saniyenin çoğunu harcayan,şutu var mı yok mu tartışılabilceğimiz,zıplamasına hiç bişey diyemeyeceğimiz insan evladı güzel kardeşim atkins'i mi tartışıyoruz:)guard dediğin biraz delici olur,adam eksiltir kendi arkadaşlarına pozisyon hazırlar.takım arkadaşlarının performansını yükselticek bişeyler yapar.(mesela hosleyi doğru şekilde buluşturdu 1 kere hosley ne yaptı gördük)maç içinde kendininn varlığını hissettirir.oyunu biraz olsun yönlendirir.karşı takımın oyun kurucusunu yenmeli ki bizde maçı kazanalım.mersin maçınının sonundaki bazı şeyleri de yapsın yani allah rızası için.biz şimdi atkins'i mersin maçının sonundaki bir iki hareketiyle mi değerlendircez.yoksa genel performansıyla mı?

uğur sakal' Alıntı:
atkins mi?:):):)
oyun kurucu pozisyonunda oynayıp oyunu bir türlü kuramayan,
gereksiz top kayıpları yapan,son topları kullanırken aciz kalan,
gereksiz fauller yapan,isteksiz oynayan,maç içinde hayalet gibi dolanan,topu karşı sahaya geç getirip 24 saniyenin çoğunu harcayan,şutu var mı yok mu tartışılabilceğimiz,zıplamasına hiç bişey diyemeyeceğimiz insan evladı güzel kardeşim atkins'i mi tartışıyoruz:)guard dediğin biraz delici olur,adam eksiltir kendi arkadaşlarına pozisyon hazırlar.takım arkadaşlarının performansını yükselticek bişeyler yapar.(mesela hosleyi doğru şekilde buluşturdu 1 kere hosley ne yaptı gördük)maç içinde kendininn varlığını hissettirir.oyunu biraz olsun yönlendirir.karşı takımın oyun kurucusunu yenmeli ki bizde maçı kazanalım.mersin maçınının sonundaki bazı şeyleri de yapsın yani allah rızası için.biz şimdi atkins'i mersin maçının sonundaki bir iki hareketiyle mi değerlendircez.yoksa genel performansıyla mı?
Yok artı daha neler :)
Tamam bir oyuncuyu beğenmeyebilirsiniz,sevmeyebilirsiniz de...
Ama bu kadarda abartmaya bu kadarda kötülemeye kimsenin hakkı yok...
Merak ediyorum iyi giderken, Atkins de gayet iyi oynarken neden bu taraftarın sesi çıkmıyordu ??
Ya bir kere adam isteksiz olsa McCalebb'in bom boş turnikesi için arkadan gelip blok yapar mı ??
Zaten birkaç haftadır takımda herkes süper Atkins kötü olduğu için maçları kaybettik değil mi??
Ne zaman bırakıcaz her malubiyetten sonra bir kelle aramayı ??
Gurovic gibi bir yıldızı göz göre göre harcadık, sırada Atkins mi??
Sonra kim olacak peki ??
Tartışma boşuna zaten ya, İsteseniz de istemeseniz de, beğenseniz de beğenmeseniz de bu saatten sonra takımın oyun kurucusu sene sonuna kadar Atkins...

Re: TBL|Galatasaray-Mersin Belediye

Furkan Şimşek' Alıntı:
[quote="Samet Semiz":2jffxrxs]Bu Alican'da ısrar nedir anlamıyorum genç takımda bile sırıtır fizik gücü olarak.

savunmasıyla övünülen erdem türetkenden bin kat daha istekli ve iyi savunma yaptığıı söyleyebilirim.[/quote:2jffxrxs]

Savunması falan da tartışılır da önce birileri Erdem'e bu takımın birinci skor opsiyonunun kendisi olmadığını söyleyecek,o da bunu kabullenip özümseyecek ve öyle gelecek takıma.

Saçmasapan bir selectionla şuta kalkıyor,kaçırıyor Jordan triplerinde geri koşuyor paşam.

acilen 5 numara iyi bir 5 numara ey sağlıklı düşünmeyi beceremeyen dedehayır gönder miloyeviç veya groviç al bir iyi 5 numara aksi taktirde play off larda süpürürler gscc bu sesimizi duyun. yazık etmeyin bu takıma.

ali sinan' Alıntı:
acilen 5 numara iyi bir 5 numara ey sağlıklı düşünmeyi beceremeyen dedehayır gönder miloyeviç veya groviç al bir iyi 5 numara aksi taktirde play off larda süpürürler gscc bu sesimizi duyun. yazık etmeyin bu takıma.

Hani kimsenin basketbol bilgisini sorgulamak istemezdim ama sizin tam bir basketbol cahili olduğunuz bu iletinizden anlaşılıyor zaten.

Ahmet Kandemir niçin büyük bir takım çalıştıramayacağını 4.çeyrekteki Lofton yerine Baslen tercihiyle gösterdi.Bu hatayı yapmasa ne Graves'in,ne de Atkins'in çabası maçı kazanmamız için yeterli olmazdı.Şu düzensiz oyunumuzla gerçi bu bile mucize ama neyse

Ben yenildik demiştim..
19 sayıdan geri dönecek potansiyelimiz yok sanıyordum..

Liderimiz Graves olmalı..Hosleyi sadece smaçlara bırakcaz..

Olgun Tayılga' Alıntı:
Ben yenildik demiştim..

Biz Hosley'i bu takıma 2-3 tane smaç vursun diye mi getirdik?

yunustaylan' Alıntı:
Olgun Tayılga' Alıntı:
Ben yenildik demiştim..

Biz Hosley'i bu takıma 2-3 tane smaç vursun diye mi getirdik?

Kusura bakma ama şuan öyle..
Üçlük yüzdesi KSK yıllarından çok çok geride..
Motivasyonunu hiç beğenmiyorum..
Tolliver'ı avrupaya entgre etsek bize gelecek senelerde çok kazancı olur..

Bu arada GSTV'de bu maçın 13.30 olarak gözüyor tekrarı..
EPG'de Branş maçı dediği için o olması gerek..

Şu takımda Hosley ve Tolliver'ın yerine "bir K.Bajramovic" olsaydı herşey çok farklı olabilirdi.

Çok mu zor Bajramovic'i buraya getirmek?Al işte Telekom'da oynuyor.Telekom'a neler verdiği de ortada!

illaki hosley oynayacaksa vede 5 numara ihtiyacımız varsa... ayakkabısının altına gazete kağıdı koyalım formasının içinede.... hem boy hemde size hallolmuş olur...

Arkadaşın biri maç boyunca İnanç'a haddini bildirdi, sanırım Mersin'de yaptıklarını unutmamıştı:)

atkins kötü olduğu için bir çok maçı kaybettik ne yazıkk ki.bu takımın iyi bir oyun kurucusu olsa her şey çok farklı olurdu.

Re: TBL|Galatasaray-Mersin Belediye

Samet Semiz' Alıntı:
Atkins ilk yarı berbattı ama son periyotta maçı getiren oyunculardan biriydi gerek 3 lükleri gerek Hosley'e yaptığı asistler ve gerekse müthiş bloğu...

Ama bunlar Atkins'in bizim gibi şampiyonluğa oynayan bir takımın guardı olmasını gerektirmez.
Seneye Graves ve Hosley hariç tüm yabancılar gitmeli.

Klasik gonder al mantigi... Seneleri bosa harciyoruz bu mantikla. Herkes takim ruhundan bahsediyor. Takim beraber oynayarak olunuyor. Her sene 4 tane gonder yenisi gelsinle ancak play-off, sonrasi hayal!

Aynı yabancılarla devam edip başarıya ulaşma şansımız varmı sence?
Guroviç geldi şampiyonluğun yarısı geldi dedik yalan oldu...
Atkins Galatasaray'ın guardı olamaz.
Milojevic Tolliver her halukarda gider zaten.
Graves kesinlikle kalmalı Hosley de kalmalı.Guroviç şimdi sakat ama performansını yükseltirse son haftalara doğru belki oda kalabilir ama birde kendi isteyecekmi o var.

Graves ve Hosley dışında takımda kalmayı hakeden ayrıca isteyen bir yabancı göremiyorum.

gravess.jpg

Zorlu maçın bitiminde Graves, gözyaşlarını tutamadı.

Alıntıdır.

tamam hosley karşıyakadaki performansından bir hayli uzak bunu ben 2 şeye bağlıyorum.birincisi bu takıma geleli yaklaşık 1.5-2 ay civarında bir şey oldu(belki o kadar da olmamıştır malum öss çalışmalarından dolayı bu sene tam olarak takip edemiyorum),ikincisi hosley tipi oyuncular seyirciyle bütünleştiğinde oynayan kişilerdir.geçen sene gördük karşıyaka evindeki her maçı fulle yakın oynayınca oyuncularında oynama hevesi artıyordu ondan hosley geçen sene coştu.yani hosleyi karşıyakadaki performansına ulaşmasındaki en büyük katkıyı biz GALATASARAY seyircisi sağlarız.