TBL 27.Hafta | Fenerbahçe Ülker 83 - 80 Galatasaray CC

Yiğit kısaca final 0-0 başlar 4 olan şampiyon olur diyor. TKBL ile kurallar aynı. Bende böyle biliyodum zaten ama iki gündür yazılanları okuyunca kafam karışmıştı. Doğru biliyormuşum.

Bugün yaşananlardan sonra şunlara iyi bir ders vermemiz gerekiyor.Oktay Hocaya güvenimiz sonsuz.ONLARA KARŞI KOYMAYACAKLARI BİR SAVUNMA YAPALIM!!!

Bu maçın önemi Olin maçının öneminden daha az bence. Eğer final serisi 0-0 başlayacaksa yenmek veya yenilmenin bir farkı yok bizim için. 1. olma şansımız devam ediyorsa o ayrı.

-Eşleşen takımların normal ligde oynamış
oldukları maçlara bakılmaksızın Final Turuna 0-0 başlanır.

-1-0 üstün başlanır ise

Bu ne demek? F.Ülker 1-0 önde başlayabilir,diğer ihtimallerde normal ligde oynamış oldukları maçlara bakılmaksızın final turuna 0-0 başlanır.

-Eşleşen takımların normal ligde oynamış
oldukları maçlara bakılmaksızın Final Turuna 0-0 başlanır.

-1-0 üstün başlanır ise

Bu ne demek? F.Ülker 1-0 önde başlayabilir,diğer ihtimallerde normal ligde oynamış oldukları maçlara bakılmaksızın final turuna 0-0 başlanır.

1.si Final serisi
2.si Play-off serisi çeyrek final, yarı final falan. Yani ben böyle anladım.

http://www.tbl.org.tr/genel/dokuman/statu/Beko_Basketbol_Ligi_Statusu_10-11.pdf?sezon=2010-2011

3. Play-Off Final Müsabakaları :
Final müsabakaları kazanılmış dört (4) maç üzerinden oynanır. Eşleşen takımların normal ligde oynamış
oldukları maçlara bakılmaksızın Final Turuna 0-0 başlanır. ilk iki maç, Normal Ligi üst sırada bitiren takımın
sahasında, 3. ve 4.maçlar rakip sahada, gerekmesi halinde 5.maç ligi üst sırada bitiren 6. maç rakip sahada
ve 7. maç ligi üst sırada bitiren takımın sahasında olmak üzere sıra ile oynanır. Şayet “PLAY-OFF” serisine
1-0 üstün başlanır ise 1.maç normal ligi üst sırada bitiren takımın sahasında 2. ve 3. maçlar ise rakip sahada
oynanır 4. maçın gerekmesi halinde normal ligi üst sırada bitiren takımın sahasında, 5.maç rakip sahada ve
6. maç ligi üst sırada bitiren takımın sahasında oynanır.
Final müsabakaları sonunda rakibi karşısında 4. galibiyetini alan takım 2010-2011 sezonu BEKO Basketbol
Ligi Şampiyonu olur.

Ben bir şey anlamadım.Turgay Demirel İstifa!

Bu yönetmelik bizim Federasyon´a yakışacak cinsten. Nereye çekersen oraya gider...

Fener Ülker´in finalde eşleştiği takıma karşı 1-0 üstünlük hakkı varsa paragrafın son bölümü uygulanır. Eğer Fener Ülker´in seriye 1-0 geride başlama durumu doğmuşsa paragrafın başlangıç kısmı uygulanır ve normal sezonda yapılan maçlar dikkate alınmayıp seri 0-0 başlar.

Bu yönetmelik bizim Federasyon´a yakışacak cinsten. Nereye çekersen oraya gider...

Fener Ülker´in finalde eşleştiği takıma karşı 1-0 üstünlük hakkı varsa paragrafın son bölümü uygulanır. Eğer Fener Ülker´in seriye 1-0 geride başlama durumu doğmuşsa paragrafın başlangıç kısmı uygulanır ve normal sezonda yapılan maçlar dikkate alınmayıp seri 0-0 başlar.

Benim de söylemek istediğim tam olarak buydu.

Çok talihsiz bir yönetmelik olmuş. Sanırım anlatmak istedikleri olay;

Normal sezonda 2 takım da 1'er galibiyet almışsa seri 0-0'dan başlıyor.

Normal sezonda 1 takım 2 maçı da kazanmışsa 1-0 önde başlıyor seriye.

Ama paragrafa başlarken ne olursa olsun 0-0 başlar demeleri kaosa sürüklemiş bu yazıyı. 1-1 başlamaz, 0-0 başlar yazmaları gerekirken bunu yazmışlar.

Sonuç olarak bu maçı kazanırsak ve finale çıkarsak seriye 1-0 önde başlarız ve kendi evimizdeki 3 maçı kazanırsak ipi göğüsleriz.

2. Play-Off Çeyrek ve Yarı Final Müsabakaları :
“PLAY-OFF” un tüm turlarında takımların ligde oynamış oldukları maç sonuçları aşağıdaki gibi dikkate alınır.
a. Eşleşen takımların normal ligde oynamış oldukları maçların ikisi de aynı takım tarafından kazanılmışsa
iki maçı kazanan takım o turun maçlarına 1-0 üstün başlar.
b. Eşleşen takımların normal ligde oynamış oldukları maçlarda takımlar bir kez kazanmış, bir kez kaybetmiş
ise, o turun maçları 1-1 başlar.

Buna bakarak final müsabakaları bölümündeki ilk paragrafın buradaki b'yle ilgili olduğunu düşündüm. Final serisinde eğer takımlar 1er maç kazandıysa bundan farklı olarak 1-1 değil 0-0 başlar. Eğer 2 maçı da aynı takım kazandıysa, bu sefer 2.paragraftaki 1-0 başlama durumu olur.

2005-2006 sezonunda Ülker Efes'i normal sezonda 2 maçta da yenmiş, finalde ise 3 maç kazanarak şampiyon olmuş.

Turgay Demirel hakemlerini kur gönder de bizi yensinler..
Hakemlere muhtaç olan, aciz duruma düşenleri kurtar her zaman yaptığın gibi..
Bu arada Abdi'de yine bilmemne varmış, Beşiktaş maçımız da pazartesi oynanıyormuş..
O da güzel.. Maç zor olacak ya tribün çok kalabalık olmasın.
Allah muhafaza kazanırız falan..

Bu girdaptan tek çıkış bence bizim Fenerle play-off finali oynamamız..
Şu anda basketbol diye bir spor olduğundan habersiz milyonlarca taraftar var.
Ancak onlarla final oynarsak, spor gündeminin en başına o final geçerse, Galatasarayı sevenler sahiplenirler..
Böyle Adnan Polat gibilerin kırıtması ile olacak işler değil.

Turgay Demirel hakemlerini kur gönder de bizi yensinler..
Hakemlere muhtaç olan, aciz duruma düşenleri kurtar her zaman yaptığın gibi..
Bu arada Abdi'de yine bilmemne varmış, Beşiktaş maçımız da pazartesi oynanıyormuş..
O da güzel.. Maç zor olacak ya tribün çok kalabalık olmasın.
Allah muhafaza kazanırız falan..

Bu girdaptan tek çıkış bence bizim Fenerle play-off finali oynamamız..
Şu anda basketbol diye bir spor olduğundan habersiz milyonlarca taraftar var.
Ancak onlarla final oynarsak, spor gündeminin en başına o final geçerse, Galatasarayı sevenler sahiplenirler..
Böyle Adnan Polat gibilerin kırıtması ile olacak işler değil.

Avrupa Judo Şampiyonası var abi perşembeden pazara kadar.

Çarşamba şeytanın bacağını kırıp 2. lik koltuğunu sağlama alırız diye düşünüyorum. Nedense bu sefer olucak sanki.

Arkadaş çok amaçlı Spor salonu yapıyorsunuz. Ama Sinan Erdem de değil de Box Sirk Judo ne varsa Abdi İpekçide yapıyorsunuz. Nasıl iş anlamadım gitti

Eşleşen takımların normal ligde oynamış
oldukları maçlara bakılmaksızın Final Turuna 0-0 başlanır

Şayet “PLAY-OFF” serisine
1-0 üstün başlanır ise

hem diyorsun bakılmaksızın hemde 1-0 başlar ise!!! böyle bir saçmalığı herhalde Turgay demirel yapar.